Skocz do zawartości

Splitter dla Cyfry +


Jovik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Napisałeś już 8 postów do tego wątku nic merytorycznie nie wnoszących. Tylko diviso jest best, a pych jest be.

Bardzo lubisz pouczać innych dla samego pouczania, nie mając nic konkretnego do powiedzenia.

Kończąc polemikę z Tobą - pozdrawiam serdecznie i życzę dużo zdrowia w nowym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.. Miałem tej firmy,nie narzekałem,ale znalazłem coś lepszego i PYCHA sprzedałem. Dodam,że nie miałem problemu ze spliterem od tego producenta.

Z całym szacunkiem, chyba nie tylko ja czekam w tym wątku abyś wreszcie napisał dlaczego? (w domyśle diviso lepszy od pycha). :woot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weźmiesz pod uwagę jakość i szybkość działania serwisów tych firm,cene. I na końcu poużywać je. Sprawdź diviso,a wtedy porozmawiamy na ten temat.

 

Jeśli diviso jest taki wspaniały i bezawaryjny, to na jakiej podstawie oceniasz jakość i szybkość działania serwisu?

 

 

 

Właśnie dostałem (pożyczyłem) diviso do przetestowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki model masz?. A z serwisem miałem styczność,gdy byłem zielony w tych sprawch. Porównanie. Miałem PYCHA zadałem mailowo pytanie. Efekt,na moje pytanie po kilku dniach, padło kilkanaście pytań od nich. W rezultacie nic nie drgneło. Pytanie do serwisu Diviso w Wigilie koło 18-19 godziny. Odpowiedź po 10 min. Następnie zadałem jeszcze kilka pytań. Sprawa załatwiona od ręki. Tak więc nawet w Wigilię ktoś tam starał się mi pomóc i mu udało się. Jeśli chodzi o awaryjność to PYCH jak i Diviso działały bezproblemowo. Pycha miałem 3 lata i teraz 3 rok mam Diviso. Tyle jeśli chodzi o sprawy serwisowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diviso Air Duo + 2 karty bezprzewodowe (anteny std) + karta przewodowa.

Domek dwupiętrowy + warsztat 20m obok.

Splitter na I piętrze.

Karta przewodowa - działa bezproblemowo na PACE PVR i NBox'ie w każdym punkcie.

Karta radiowa piętro wyżej i niżej ok. Po skosie piętro wyżej na Pace przycina się.

W warsztacie (blaszany dach) - brak komunikacji z serwerem.

 

Na razie nic się nie zawiesiło, ale potrzeba dłuższej obserwacji.

 

Wnioski:

W obrębie domu zasięg porównywalny z RFlinkiem600 z kartami "100"

brak zasięgu w zewnętrznym "warsztacie" - przy użyciu rflink600 i karty "600" sygnał był na 3 zielone diody.

co do stabilności - raport jutro.

 

 

Co do serwisu Pycha, to zgadzam się z Tobą w 100%.

Na wszystkie problemy doradzają miękki interfejs - jak u Szwejka - na wszystkie dolegliwości lewatywa.

Ale wolałbym, żeby serwisu nie było wogóle i nie byłby potrzebny.

 

 

BTW

Clone z nowym softem działa na Segemcomie ......... 10 minut, także nic się nie zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie muszę nic pisać.

Spodziewałem się...

Wystarczy,że przeczytasz specyfikacje.

Ale wystarczy do czego? Do porównania funkcjonalności i niezawodności działania?

Miałem PYCHA zadałem mailowo pytanie. Efekt,na moje pytanie po kilku dniach, padło kilkanaście pytań od nich. W rezultacie nic nie drgneło.

Mam inne doświadczenie. Napisałem dokładnie jedno doświadczenie (przez 4 lata), gdyż zadając pytanie dostałem odpowiedź i to rozwiązało moje wątpliwości. Wiecej kontaktu z serwisem Pych nie miałem, bo nie było takiej potrzeby. To prawda, na początku nie wszystko działało jak należy, ale wg mnie polegało to na "dopieszczeniu". Wgranie odpowiedniego softu i znalezienie właściwej lokalizacji serwera (duży dom). Dlatego cała łączność musiała być realizowana po wi-fi (nie po kablu). Miękki interfejs też się przydał, a jakże (w przypadku jednego z tunerów Ariva- kosmetycznie i technicznie).

 

BTW

Wdałem się w tą dyskusję nie dlatego, aby zachwalać wyższość jednego splittera nad drugim. Ale po to aby dać wskazówki dla przyszłych nabywców zarówno clona jak i rf link czy diviso. Pewnie gdybym 4 lata temu kupił diviso zamiast clona też byłbym zadowolony. Dla mnie najważniejsze, że sprzęt dzięki któremu mogę oglądać cyfrę/nc+ na 5 x TV działa na tyle dobrze, że zapomniałem o jego istnieniu. Każdy może mieć swoje zdanie i to doceniam, ale powielanie stereotypów ....

 

Koniec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test DIVISO c.d.

po nocy NBox z bezprzewodową kartą nie chciał "zaskoczyć" .

Trzeba było kila razy poprzełączać kanały, żeby zaczął działać.

 

Wieczorem, przy próbie włączenia, ten sam problem.(Nbox)

Trzeba z 10 razy poprzełączać kanały, żeby zaskoczyło.

Z pace pvr działa ok.

 

obie karty mają ustawione dip-switche na "off"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Poszukuje splitera co będzie działał na dużą odległość po kablu. W tej chwili używam sterego splitera z najniższej półki i przy podłączonych 3 odbiornikach w odległości po 15m działa super ale dopiąłem 1 odbiornik na odległości około 50m i nie działa. Jak wypnę te 3 pierwsze to zadziała ten na 50 metrach. Wszystkie 4 odbiorniki to ferguson Ariva 202e. Czy to wina kabla czy może zasilacz za słaby? Dodam że na odcinku 35m w jednej skrętce idzie internet 4 żyłami a kolejne 4 to do karty splitera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

witam . Mam pytanie troche na inny temat ale może ktoś tutaj mi pomoże . Tzn od paru dni mam problem ze spliterem . mam połaczone spliterem dwa odbiorniki i od paru dni jeden odbiornik wogóle nie ma obrazu . sygnał spliter wysyła ale nie ma obrazu . w ustawieniach pokazuje mi ze" brak uprawnien do odbioru ". Sprawdzilem dekodery karty splitera wszystko jest ok . Bardzo proszę o pomoc . dodam spiltera mam smal 2 a problem pojawił sie po tym jak chciałem sprawdzic inny dekoder więc wyciagałem wkładałem parę razy kartę do innego dekodera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie tyle na tunerach co działa na starych kartach cameleon, a te karty działają na tunerach po byłej cyfrze za wyjątkiem sagemcoma ( na nim są jakieś próby przez PYCHA robione) oraz na tunerach niezależnych, a więc również przerobionych nboxach na enigmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...