Skocz do zawartości

Splitter dla Cyfry +


Jovik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Mam splitter pic i wszystko ogólnie jest ok, problemem jest to, że on nie przepuszcza aktualizacji karty. Mianowicie raz na jakiś czas cyfra wysyła klucz na kartę i to właśnie nie przechodzi przez splitter i muszę wszystko wyciągać, dzwonić do cyfry itp. Jest jakies rozwiązanie tego? pozdrawiam

 

To się ciesz. Ja też tak mam i dzięki temu zaoszczędzam sporo pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę ilość użytkowników Clona to wydaje mi się, że procent niezadowolonych nie jest duży. Ja sam początkowo miałem problemy ale od czasu, gdy przestałem "grzebać" z nowymi softami problemy zniknęły. Mam sprawdzony soft (3.0.0.0.) i brak zwiech i komunikatów "zakodowane" co szczególnie było problematyczne na arivach. Na Pace z każdym softem Clone "chodził" bez zarzutu. Od paru miesięcy zapomniałem, że mam splitter. Uprawnienia przechodzą z automatu. Z czystym sumieniem polecam Clona.

 

I jeszcze jedna uwaga dotycząca Clona. Może będzie wskazówką dla kogoś kto ma problemy.

W arivie 200Combo kartę kliencką Clone mam podłączoną przez miękki interface, tak aby zamknąć klapkę. Taśma poprowadzona jest pod dekoderem i karta leżała na półce za tunerem. Pojawiały sie ciągle komunikaty "zakodowane" lub tuner zawieszał się. Aktualnie karta podwieszona jest pod półką (pod tunerem), czyli nie jest w bezpośredniej bliskości tunera. Dzięki temu wyraźnie zwiększył się zasięg (3 diody zamiast 2) oraz tuner się nie zawiesza i brak komunikatów "zakodowane"

Wniosek: w przypadku problemów warto poeksperymentować z ułożeniem karty klienckiej. Oczywiście sprawa dotyczy tylko przypadku korzystania z miękkiego interface (przedłużki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam stary moduł cyfry+ z oprogramowaniem 4 , wszystko grało do momentu jak kupiłem TV philips 40pfl5507 , oczywiście chciałem aby moduł grał w tym TV , niby wszystko jest ok ale nie odkodowuje TCM i Eurosport 2HD w innych tunerach (Ariva 100/200/210 combo i Topfield 7700hsci) odkodowuje te programy bez problemu , lecz to nie koniec niezgodności pracy modułu z tym TV kilka programów HD ale i SD-mpg4 szatkowanie-kwadraciki co 10/20sek ale oglądałem odpowiedniki SD -mpg2 tych programów . Chcąc zaradzić tym niedogodnością Zadzwoniłem do serwisu philipsa i dostałem odp. , że jak chcę bez problemu na tym TV odbierać wszystkie programy z cyfry+ należy kupić lub użyczyć od operatora nowy moduł ale CI+ . Więc obecnie go posiadam i wszystko chodzi wspaniale . W takiej konfiguracji jaką mam , czyli 4 tunery chodzą ze spliterem smart wi a TV z modułem CI+ musiałem dobrać od cyfry+ drugą kartę tzw multiroom .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie krótkie pytanie splitter przewodowy ( który będzie stabilniejszy ma lepsze wsparcie )

 

1) Small III

 

czy

 

2) divISO multisystem

 

 

a jeszcze dodatkowe pytanie czy ktoś zna jakiś dekoder oprócz Ferguson Ariva 102 E mini z możliwością podłączenia External IR ( TV wisi na ścianie z garderobą i za ściana mogę powiesić postawić dekoder , pozostaje kwestia sterowania pilotem )

 

z góry dzięki za sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie krótkie pytanie splitter przewodowy ( który będzie stabilniejszy ma lepsze wsparcie )

1) Small III

czy

2) divISO multisystem

a jeszcze dodatkowe pytanie czy ktoś zna jakiś dekoder oprócz Ferguson Ariva 102 E mini z możliwością podłączenia External IR ( TV wisi na ścianie z garderobą i za ściana mogę powiesić postawić dekoder , pozostaje kwestia sterowania pilotem )

 

z góry dzięki za sugestie

 

a więc DivISO multisystem przewodowy bangla pięknie żadnych najmniejszych problemów z Philips PVR + Ferdek Ariva 102E mini :brawo: ( Ferdek zaktualizowany do najnowszego softu też zero problemów )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dla znawców.....

 

czy jest możliwość podłączenia takiego układu:

Sagecom (1TV)-jest w dekoderze oryginalna karta cyfry+, usługa multiroom czyli druga oryginalna karta z tym, że w dekoderze thomsona (2TV) to mam aktualnie ...

 

i teraz chcę podłączyć do 3TV cyfrę, mam dekoder fergusona czy kupując spliiter oto ten: http://adamonet.pl/small-iii-multicam-z ... p-252.html mogę podłączyć między sobą 2TV-3TV?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

mam problem z Clone+. Kupiłem, zainstalowałem wszystko według instrukcji i dziś spliter dwa razy nie przekazał uprawnień na karty. Programowane są tak jak w instrukcji i co jakiś czas właśnie gubi sygnał. Co robić ?? Tunery to stary Pionier SD, Pace SD i Pace 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... i co jakiś czas właśnie gubi sygnał. Co robić ?? ...

A jakie objawy? Przestają świecić diody na "centralce" czy na kartach? A może komunikat "zakodowane"?

Jaką masz wersję softu?

Mnie kiedyś karta piętro niżej gubiła zasięg tzn była jedna zielona dioda i czasami znikała. Po przestawieniu centralki (nadajnika z kartą) o 20 cm zasięg na karcie zwiększył się do dwóch a nawet trzech zielonych (odległość 15m w domu po przekątnej, 1 strop i dwie ściany).

Przy typowym gubieniu zasięgu trzeba kombinować z ustawieniami nadajnika. Kiedyś też wspominałem, że miałem kartę na przedłużce umieszoną za tunerem i też był problem mimo małej odległości ok. 4m). Teraz jest na półce pod tunerem i śmiga bez zająknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kolega dystrybutor N mówił mi coś na temat tego, że n i cyfra plus mają się połączyć w lutym i stworzyć jakąś nowa inną telewizję. Pytanie czy to prawda? Bo mówił także , że wtedy przestaną działać splittery i clone i inne tego typu rzeczy. Powiedzcie mi czy ktoś coś o tym już słyszał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...