Skocz do zawartości

Splitter dla Cyfry +


Jovik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Być może i smart wi obsługuje więcej systemów jednak jeżeli chcesz przez 1 piętro postawić system to smart wi nie będzie działał. Co z tego że obsłguje więcej systemów kodowania skoro pewnie mój pilot od telewizora ma większy zasięg. I nie sugeruj się podpowiedziami na forum tylko przeczytaj sobie recenzje w nowym satkurierze jest artykuł o Clone + zdaje się i tam jest zestawienie z innymi spliterami zrobione full profesional. Polecam lekture.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Matimo po pierwsze zwykły pilot telewizora używa podczerwieni więc poza zamkniętym pomieszczeniem nie będzie działał (pomijam piloty RF), po drugie, po to jest forum żeby podzielić się swoimi doświadczeniami z zakresu sprzętu tv-sat a po trzecie nie krytykuj spostrzeżeń innych forumowiczów bo nie o to chodzi w idei forum. Jeśli nie korzystałeś ze SmartWi w różnych warunkach to też weź pod uwagę to, że u każdego są inne, inne tunery, instalacje zakłócenia itp. Mam przyjemność korzystać ze SmartWi i baza oddzielona jest od karty klienckiej dwoma ścianami (!!!) betonowymi, zbrojonymi stalowymi prętami i działa bez zarzutu, a RFLink się nie sprawdził bo wystarczyło aby ktoś stanął obok bazy i po uprawnieniach. Teoretycznie powinno być odwrotnie a jednak tak nie jest w moim przypadku. Co do przesyłania uprawnień kart różnych systemów to dyskusujna sprawa choć przy podobnej cenie lepiej jest jednak mieć więcej niż mniej pod warunkeim że nie liczy się bardzo duży zasięg i nie biorę pod uwagę nowego Clone + o którym na razie mało wiadomo i wcale nie musi być tak że w danym sprzęcie będzie działał bez problemów ale po to mam SatKuriera i Forum a w nim spostrzeżenia użytkowników a wybór urządzenia i tak należy do kupującego :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trtrtr to miałeś szczęście bo ja próbowałem ze smartwii (pierwszy wybór bo ładniejszy :D ) i niestety ale nie dawał rady - dom z pięterkiem z grubym stropem; zakupiłem rflink 600 i się sprawdza. Można przecież przetestować oba spliterki - kupując w sklepie internetowym ma się 10 dni na zwrot towaru - mi osobiście sam sprzedawa tak poradził abym wypróbował smartwii a jak się nie sprawdzi to test z rflink.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może było w twoim przypadku tak, że karta kliencka była w wersji v6. Obecnie najnowsza wersja karty to v8 w której zmieniono m.in. antenę (na płytce drukowanej) oraz układ nadawczo/odbiorczy (obecnie ma tylko 5 układów scalonych) co pozwoliło zwiększyć zasięg i stabilność pracy, zmniejszyło emitowane zakłócenia radiowe które powodowały zawieszanie się niektórych tunerów oraz dodano osłonę na elektronikę przez co i wygląd się poprawił. Wewnątrz bazy nie wiem co zmieniono bo sprzęt był plombowany i na gwarancji więc nie miałem jak zerknąć. W SmartWi podoba mi się jeszcze to, że można sciągnąć ze strony producenta programiki i sprawdzić wersję firmware, załadować nową, sprawdzić ile kart jest zalogowanych i jaki jest ich sygnał co pozwala w optymalnym miejscu ustawić bazę. Gdyby większość ludzi którzy mają problem ze splitterem skorzystała z tych narzędzi to nie miała by kłopotów z przesyłaniem uprawnień do kart. Inna sprawa to taka że baza wcale nie musi stać w pobliżu jednego z tunerów, można ją ustawić tak aby nie przekraczać 15m-16m od bazy co w sumie daje ponad 30m pomiędzy tunerami a u większości ludzi widziałem że baza przy jednym tunerze a druga karta dwa pokoje dalej i lament że nie działa a wystraczyło postawić bazę w drugim pokoju w którym wcale nie było tunera a wtedy nagle wszystko zaczyna "chodzić" poprawnie. Trochę mnie to śmieszy bo router wi-fi potrafią jakoś ustawić żeby w całym domu był zasięg a bazy od splittera nie choć zasada jest podobna :lol2::lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę że u mnie przyczyna była związana z softem - interesowało mnie działanie splitera z dwoma tunerami pvr hd i tutaj smartwii (wersja z oprogramowaniem z maja br) nie dawała rady z obsługą tych dwóch tunerów - z mediasatami nie było problemu żadnego; dlatego wziełem rflink 600 bo poradził sobie z obsługą dwóch mediasatów i dwóch pvr-ów hd, ale może chodziło właśnie o wersję softu. Dla wszystkich którzy pytają który spliter wybrać - przetestujcie w domu i podejmijcie decyzję, tak jak napisałem kupując w sklepie interentowych masz 10 dni kiedy możesz zwrócić zakup bez podawania przyczyny lub zwyczajnie zamenić na inny spliter - tak ja zrobiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam zamiar kupić splitter i rozdzielić cyfre plus na dwa dekodery Pioneer BCT-1330 i BTC-1630 czy może mi ktoś pomóc jaki spliter będzie najodpowiedniejszy odległość między odbiornikami to ok 10m. Napiszcie czy te splittery działają. Jeśli ktoś kupował to proszę o namiary na zaufany sklep.

ale jaki cie interesuje. przewodowy czy bez? masz bardzo dobre tunery pod każdy splitter właściwie. jak kupujesz przewodowe to bierz pod uwagę kable jakie masz ewentualnie w ścianach lub możliwość ich przeciągnięcia. bezprzewodowe to w zasadzie tylko smartwi i rflink. jeśłi nie będziesz rozdzielać innych kart niż seca to polecam rflink - lepiej się sprawdza w trudnych sytuacjach. smartwi zbiera różne opinie. Bierz też pod uwagę kwestie łatwość w dostępie do aktualizacji softu. rflink zdaje sie wymaga dodatkowego modułu za kilkadziesiat pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam zamiar kupić splitter i rozdzielić cyfre plus na dwa dekodery Pioneer BCT-1330 i BTC-1630 czy może mi ktoś pomóc jaki spliter będzie najodpowiedniejszy odległość między odbiornikami to ok 10m. Napiszcie czy te splittery działają. Jeśli ktoś kupował to proszę o namiary na zaufany sklep.

ale jaki cie interesuje. przewodowy czy bez? masz bardzo dobre tunery pod każdy splitter właściwie. jak kupujesz przewodowe to bierz pod uwagę kable jakie masz ewentualnie w ścianach lub możliwość ich przeciągnięcia. bezprzewodowe to w zasadzie tylko smartwi i rflink. jeśłi nie będziesz rozdzielać innych kart niż seca to polecam rflink - lepiej się sprawdza w trudnych sytuacjach. smartwi zbiera różne opinie. Bierz też pod uwagę kwestie łatwość w dostępie do aktualizacji softu. rflink zdaje sie wymaga dodatkowego modułu za kilkadziesiat pln.

bardziej interesuje mnie bezprzewodowy ponieważ nie trzeba się męczyć z kablami ale jeśli przewodowy miał by działać stabilniej to wole się pomęczyć i nie mieć później kłopotów. a może słyszałeś o splitterze Clone+ jeśli tak to jak on się spisuje bo pisałem ze sprzedawcą i napisał że będzie najodpowiedniejszy patrzyłem na producenta i taki sam jak rflink więc chyba to samo ale soft wymienia się przez kabel usb który jest dołączony. często trzeba w splitterze wymieniać soft i po co to się robi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja dziś zakupiłem spliter bezprzewodowy Clone+, rozdzieliłem na trzy tunery (dwa pioneery 1430 i 1530 oraz globo hds1). 10 minut roboty i odpukać wszystko śmiga, zero zacięć. Odległości, dwa tunery koło siebie a jeden ok. 10;15 metrów, podrodze pare ścian. Narazie zasięg idealny, zero zacięć. Polecam. Poszukać sklepu w internecia, ja kupiłem na giełdzie. Ja sobie zastrzegłem, że przez tydzień mogę go przetestować, a jakby mi nie działał to mogę oddać, to jest dość ważne bo to róznie może być np. jakieś zakłócenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam słowa poprzednika. Clone + śmiga aż miło. Spliter działa na 4 kartach. Jedyny mankament to taki że trzeba było trochę pomajstrować z ustawieniem jednego odbiornika piętro niżej (może strop coś zakłócał). W poziome działa wszystko super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w karcie gwarancyjnej splitterów, jeśli coś takiego jest, napisano co ona obejmuje? Czy jeśli np. Cyfra+ coś zmieni i splittery przestaną działać to czy można zwrócić splitter? :) Właściwie to urządzenie przestanie działać nie z naszej winy, stanie się niezgodne z opisem czyli właściwie możemy zwrócić towar do sprzedawcy lub żądać usunięcia usterki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oddać to raczej nie możesz, zazwyczaj firma wypuszcza nowy soft, który trzeba sobie wgrać i po problemie - przynajmniej do tej pory tak było. Cyba że spece od cyfry przygotują jakąś niespodziankę i splitery pójdą w odstawkę ale w to wątpie - przede wszystki ze względu na to że to spece do d... :lol2: patrząc na soft przygotowywany np. do nowych pvr hd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś kupiłem bezprzewodowy splitter RFLink100 + 2 karty i wszystko hula pojechałem do sklepu i kosztował jeszcze mniej niż na aukcjach internetowych. Nie słuchajcie sprzedawców bo mnie jeden chciał naciągnąć na koszty powiedział mi że z moimi dekoderami Pioneer BCT-1330 i BTC-1630 będzie działał tylko Clone+ który kosztuje 500zł dobrze że go nie posłuchałem :D . Polecam wszystkim splitter RFLink100. Dzięki za pomoc pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majzel splittery rflink100 i clone + robi ta sama firma . Clone + to nowa wersja rflinka 100 . Działaniem się praktycznie nie różnią , clone + został zaprojektowany tak żeby ładnie wyglądać , ale w środku jest dokładnie to samo . Różnią się tylko sposobem aktualizacji oprogramowania : clone + ma w zestawie kabel USB i płytę do komputera , natomiast żeby wykonać aktualizację rflinka trzeba dokupić specjalny moduł do komputera . Orientuje się ktoś czy w tym roku wyszły jakieś aktualizacje oprogramowania do rflinka100 ? Splitter działa niby dobrze ( nie wiesza się ani nic ) , ale denerwuje mnie że co 2 miesiące muszę sam reaktywować kartę od cyfry . W instrukcji pisali , że ten splitter sam pobiera nowe uprawnienia a to nie prawda .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś czy w tym roku wyszły jakieś aktualizacje oprogramowania do rflinka100 ? Splitter działa niby dobrze ( nie wiesza się ani nic ) , ale denerwuje mnie że co 2 miesiące muszę sam reaktywować kartę od cyfry . W instrukcji pisali , że ten splitter sam pobiera nowe uprawnienia a to nie prawda .

 

Na stronie greeneightsystem są nowe wersje oprogramowania dla rflink-100, najnowsza chyba z września czy października tego roku. Ja ich nie wgrywałem, bo działa mi wszystko stabilnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem napisać o jednej rzeczy wczoraj . Mam problem , nie wiem czy to wina splittera , jak na philipsie pvr hd nagrywam coś z kanału hd i włączę jakiś inny tuner to na sekundę obraz się psuje i przestaje mi nagrywać . Przy nagrywaniu z kanałów sd jest normalnie . Nie wiem czy to wina spliitera czy softu w philipsie ( mam najnowszy ) . Czy aktualizacja oprogramowania w splitterze pomoże ? Ze strony green eight system można pobrać tylko program do aktualizacji , on sam chyba pobiera aktualizację . Nie wiem czy kupować programator , bo nie mam pewności czy jest nowsze oprogramowanie do niego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam Clone+ od tygodnia, oto co zaobserwowałem:

1. Przycinanie się od czasu do czasu obrazu na sekundę może dwie (zwłaszcza HD)

2. Zawiechy tunerów (Ferguson HF-8800 oraz AF-7138) Przy tym pierwszym pomaga tylko wyłączenie z prądu.

3. Tuner Philips DSR-3021 traci łączność (jest piętro niżej ale raptem 3 metry od nadajnika) Karta kliencka po prostu umiera i trzeba ją wyjąć żeby na nowo się obudziła. Zmiana karty nic nie dała. Objaw jest ten sam.

Dodam że siła sygnału odnotowywana na kartach pokazuje maxa.

Wcześniej używałem przewodowego Smart Splittera i takich cyrków nie było. Zaczynam żałować wydanej kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...