Skocz do zawartości

Splitter dla Cyfry +


Jovik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli są problemy z przepuszczaniem uprawnień możesz zawsze to zrobić ( raz na dobę! ) przez net- na stronie ica.cyfraplus. Przed aktywacją karty zostawiasz tuner włączony na tvp1 lub tvp info, klikasz na reaktywacja karty i do pół godziny uprawnienia wracają ( najczęściej po 1-2 min. )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli są problemy z przepuszczaniem uprawnień możesz zawsze to zrobić ( raz na dobę! ) przez net- na stronie ica.cyfraplus. Przed aktywacją karty zostawiasz tuner włączony na tvp1 lub tvp info, klikasz na reaktywacja karty i do pół godziny uprawnienia wracają ( najczęściej po 1-2 min. )

 

dziękuje za szybką pomoc jarekm51 faktycznie pan konsultant wspominał coś o https://www.ica.cyfraplus.pl/ pewnie to wykorzystam przy następnym czarnym ekranie i się zarejestruję ale dlaczego SPLITER RFLINK 100 RF się poddał czy miał ktoś z was podobne problemy przy dłuższym użytkowaniu tego urządzonka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj C+ "psuje" karty, ja nie miałem roblemu z kartą i splitterem przez parę lat, ostatnio wymieniam kartę średnio raz na tydzień, chodzi parę dni (brak uprawnień) i problem na kanałach nadawanych tylko z jednej częstosliwości - 12.188, pakiet prestiżowym, wymiana, parę dni chodzi, 4-5 dni i...

ps. różne sprittery a efekt ten sam :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

podziele się swoimi obserwacjami i testami ze spliterami smartwi oraz rflink600. Posiadany sprzęt: 2x philips 7201 + 2x pioneer 1630 wszystkie na oryginanym nowym sofcie cyfry. Najpierw postanowiłem spróbować ze smartwi (ładniejszy i z opisu prostrzy w programowaniu) - efekt: na pioneerach działał ok na jednym philipsie też natomiast na drugim kicha - dystans nie większy niż 15 m; w związku z tym że smartwi nie ma mocniejszych spliterów postanowiłem spróbować rflink 600 + 4 karty rflink100 - efekt: na pioneerach bez problemów, na jednym philipsie działa stablinie, na drugim różnie raz działa raz nie to innym razem się zawiesza; najdziwniejsze że na karcie (jak zadziała) pokazują się trzy zielone duiody więc sygnał ze splitera dociera dobry; nie wiem jeszcze pozostaje mi opcja zmiany jednej karty na rflink600 ale mam wątpliwośc czy to rozwiąze problem bo moim skromnym zdaniem problem leży w tym że te nowe philipsy są jakieś bardzo czułe i jak ma się więcej niż jeden to na drugim dzieją się takie kwiatki jak opisałem. Może ktoś miał podobne doświadczenia i poradzi co zrobić aby na drugim philipsie nia było takiej jazdy; czy myślicie że zmiana karty na mocniejszą coś da? (odległośc w domu nie jest tak duża żeby stosować mocniejszy spliter i karty); czy pozostanie mi jedynie wymienić jednego philipsa na jakiś inny (jaki? dobry do 600zł) tuner hd?

z góry dziękuję za wszelkie info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie a ja mam trochę inne pytanie. Widzę, że wszyscy używają splitterów na tunerach od Cyfry. Ja chciałbym docelowo oddać tuner cyfry (a mam Philips HD) i zakupić dwa Opticum 9500 HD. Powiedzcie czy będzie działać na bezprzewodowym splitterze np. firmy GreenEightSystem czyli ServerRFLink600 i kartach do niego.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@benkas

 

Od ponad tyg. mam tuner Opticum 9500HD i spliter Rflink100 + 2 karty. Po kilku dniach musiałem ponownie programować spliter i karty klienckie bo uprawnienia przestały być przekazywane, nie wiem z czego to wynika. Poza tym nie zauważyłem żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Posiadam dekoder Philips HD i drugi Philips SD. Mam rozdzielony sygnał poprzez splitter. Dzisiaj po dołożeniu Eurosportu 2 na dekoderze Philips HD widnieje napis "brak uprawnień do odbioru kanału", natomiast na dekoderze Philips SD Eurosportu 2 chodzi bez problemu. Gdzie może leżeć przyczyna, że dekoder HD nie odbiera mi Eurosport2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na warunki mieszkaniowe smartwii wystarczy ale jak ktoś ma duży dom i do tego piętrowy lub z użytkowym poddaszem to polecam rflink - próbowałem obu; smartwi ładniej wygląda ale mi w najdalej oddalonym pokoju nie zawsze działał więc wymieniłem na rflink 600 i wszystko jest ok :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś mi poradzi jak uruchomić philipsa dsx 6010 C+ x 2szt. z bezprzewodowym spliterem smartwi? (zmieniałem w spliterze różne softy i nic nie pomogło, ciągle brak obrazu i dźwięku)- na innych dekoderach, u znajomych działa bez problemu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie czy na Spliterze, można oglądać kanały w HD ?? Np.HBO HD ? Bo chce zakupić C+ i spliter by podzielić pakiet na 3 tv i na jednym tv bym miał kanały w HD

Tak - bez problemu; jeśli masz je wykupione :lol: i telewizor z hd redy oraz dekoder hd - to trzy warunki aby oglądać kanały hd z zastosowaniem splitera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tak jak wcześniej ktoś napisał :read:

Splitter rozdziela tylko uprawnienia z karty a nie żaden sygnał. Tunery pracują niezależnie od siebie. Jeśli jest to splitter bezprzewodowy a któryś z tunerów za daleko postawiono od "bazy" (centralki) w której znajduje się karta C+ lub po drodze masz zbyt dużo przeszkód uniemożliwiających komunikację między "bazą" a kartami klienckimi splittera to tuner wyświetli komunikat o nieprawidłowej lub uszkodzonej karcie, podopbnie przy splitterach przewodowych - jeśli będzie uszkodzony przewód między centralką w której jest karta C+ a kartami klienckimi lub przewód ma zbyt dużą długość i do tego kiepską jakość efekt będzie taki sam czyli tuner znowu będzie wyświetlał komunikat o uszkodzonej lub nieprawidłowej karcie. Nie ma więc znaczenia czy jeden tuner działa czy oba czy nawet więcej (niektóre splittery obsługują więcej niż nawet 4 karty), najwaniejsze jest aby centralka z kartą była zawsze podłączona do zasilania. Może się czasem przytrafić że z jakiegoś powodu centralka zawiesi się bo jest to urządzenie z procesorem i jak każdy komputer też może "zaliczyć zwiechę" ale odłączając na kilka sekund zasilacz centralki, po ponownym włączeniu jest OK, ale z tym da się żyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...