Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 202E


jeneka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@slawekg6. Kwalifikuje się do gwarancji. Możesz jeszcze na innym sofcie spróbować, jak nic się nie zmieni to serwis jest potrzebny.

Jak wyłączy urządzenia co zakłócają pilota i oszczędność ECO w TV to będzie działać poprawnie oraz niech wyjmie dekoder z pod tv ( to już było w tych tematach poruszane) a serwis obciąży go kosztami ( 120pln) jak u nich będzie przełączało od ręki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro sobie zaktualizuje softa przez usb. A dekoder leży na biurku obok monitora od komputera, na ścianie pół metra wyżej wisi tv samsung (tryb eco wyłączony, bo wkurzało mnie lekkie brzęczenie świetlówek szczególnie w nocy jak w domu była idealna cisza). No ten pilot to porażka, dzisiaj przyciskiem power zmieniał kanały +1 do góry poza tym żaden inny guzik nie działał.

A da się wrócić do starszego softu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o pilota to zmieniłem kontrast w tv na max, przesunąłem tuner ponad metr od tv i od innych urządzeń, kupiłem nowe baterie alkaliczne i jakoś działa ale dalej to nie tak jak bym chciał.

A czy macie jakieś problemy z odbiorem transpondera 14 z hot bird'a? (częstotliwość 11411) bo mi go w ogóle nie łapie a tam jest Water Planet niekodowany jeśli się nie mylę.

Mam zeza na dwóch konwerterach twin hdsky a diseqc to 2.0 sat digital. Czy to tylko mój problem czy ogólny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pożyczyłem od kumpla nieużywaną jeszcze Arivę, podłączyłem, wsadziłem kartę, wszystko niby ok.

Zacząłem więc mojej lubej ustawiać kanały. Na początku wszystko grało ale po chwili zaczęły znikać opisy programów. Po włączeniu podglądu kanałów tylko kilka ma informacje co aktualnie leci a większość nie pokazuje nic. Tak samo po włączeniu "info" prawie nigdzie nie ma opisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem podpiąłem do arivy nagrywarkę dvd z dyskiem twardym przez euro złacze a hdmi na tv po ustawieni timerów na obydwóch urządzeniach wszystko się uruchamia ale z euro złacza w arivie wychodzi i nagrywa sie tylko dźwięk obrazu brak jaka może być przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuner Ariva 202E - podczas ruchu postaci(ciemna postać) jasne tło pod warunkiem że ruch jest dynamiczny wokół postaci pojawia się jakby pixeloza taka otoczka

podczas ruchu coś jak na starych filmach DIVX ze słabym codekiem, nie na wszystich programach to występuje najbardziej widoczne na canal+ hd i TVP HD o dziwo przy

relacjach sportowych i na kanałach przyrodniczych typu Animal Planet HD obraz jest żyleta i nie zaobserwowałem takiego efektu..

 

Czy to jest kwestia dekodera?? Czy droższy/wyższej klasy dekoder rozwiązuje ten efekt? Czy to poprostu słaby materiał HD przesyłany przez niektórych nadawców???

 

Strasznie to irytujące.....

 

 

Pozdr.

 

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj jeszcze ustawienia w systemie tv By Source wtedy tv odbiera dokładnie taki sygnał jak jest nadawany w danej chwili przez program, ja mam tak ustawione na tnk hd z modułem cam i wszystko jest ok i wydaje mi się że programy sd mają lepszy obraz niż w przeskalowaniu rozdzielczości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że gdy w Arivie 202E ustawi się tryb "By Source" to na kanałach SD rownież menu tunera, a także dolna belka z nazwą kanału i info o aktualnej audycji jest w SD i przez to dosyć pikselowate. Działa mi to na nerwy, dlatego też w ogóle nie używam trybu "By Source". :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, telewizor z tunerem mam połączony kablem HDMI.

Jak w tunerze w menu "System TV" ustawię rozdzielczość wideo na "By Source" to menu tunera również wyświetla się w SD i jest pikselowate. Gdy w tym trybie ustawię niżej wyjście wideo na "YUV" to rozdzielczość wideo ponownie przestawia mi się do "1080i_50"... :? Tak więc, chyba nie da się ustawić tak, aby rozdzielczość wideo była jako "By Source" przy jednoczesnym ustawieniu wyjścia wideo jako "YUV"... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...