Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 202E


jeneka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

X7:

- 2 czytniki kart uniwersalnych (po banalnej zmianie oprogramowania na MCAS) i 2 gniazda na moduły,

Zapomniałeś tylko dodać, że taka zmiana oprogramowania w Opticumie na nieoryginalne (a soft z MCAS taki właśnie jest) = utrata gwarancji na tuner... :?

Jak dla mnie to właśnie to, że na sofcie oryginalnym czytniki w Opticumach obsługują tylko system Conax, sprawiło, że ja zdecydowałem się na Arivę 202E, gdyż ma ona już "fabrycznie" czytnik uniwersalny, na sofcie oryginalnym. Co prawda, są też Opticumy z dodatkowym wejściem na moduł CI, ale podobno moduły CYFRY+ (zwłaszcza te firmy SmarDTV, akt. 11) nie działają poprawnie w Opticumach (nie dekodują kanałów HD z tr. 11411/H).

Ale to tak na marginesie, gdyż nie o tym jest niniejszy temat. :read:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@klebus, i mówisz że 202e lepiej sprawuje się niż Pace PVR HD 500GB ? Wydawało mi się że Pace jest bardzo dobrym dekoderem, ale cyfra chce u mnie za niego 15zł/mc ( uzgodnione przy przedłużeniu ) ale nie wiem czy warto.

Po przesiadce na Arivę tak właśnie uważam. Pace może i jest dobrym produktem ale zrobiłem sobie rachunek sumienia i stwierdziłem że nie będę co miesiąc płacił za wynajem za coś z czego nie jestem zadowolony. Korzystałem z dobrodziejstw jakie mi umożliwiał ale czy to było warte tych 15 zł. co miesiąc? W Arivie mam to co chciałem czyli, możliwość nagrywania i odtwarzania z nośników wymiennych, przesunięcie czasowe podpięcie do neta i tyle. Z vod korzystałem rzadko a i pozbyłem się możliwości wydawania niepotrzebnie na to kasy:) Wiem że nie ma drugiej głowicy ale to mi jest zupełnie zbędne. No i podstawowa różnica to szybkość działania , Ariva bije Pace na głowę pod tym względem. Musisz sam sobie przemyśleć i stwierdzić co Ci jest potrzebne do szczęścia, czy to co ma Pace (notabene ciekawe czy rozwiązali problem z niebieską diodą) czy wystarczy Ci to co oferuje 202E, mi wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... muszę kupić moduł viaccess do fegusona, sprawdziłem już w podrobionej wejsi dreamboxa - działa (ale jeszcze nie bez problemów)

 

Szkoda, że monopolista TP nie trzyma się żadnych standardów...

Przecież karty erotyczne we Viaccessie działają bez problemu, tylko ta ich "modyfikacja" nie :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yyy jaka modyfikacja?

Moduł Viaccess Smit

Moduł dostępu warunkowego VIACCESStypu Common Interface produkcji Smit.

 

Zalecany do kart erotycznych w Viaccess.

 

Dla pakietów i kanałów kodowanych w systemie Viaccess

 

(France Telecom company):

 

- Eurosport (Viaccess) - karty dla sieci kablowych,

- karty rosyjskiej platformy NTV Plus z 36E

- karty francuskiej platformy Orange i polskiej platformy TP (trzeba mieć kartę!)

itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam oczekuja rozsadnej odpowiedzi poniewaz kosztuje troche ten ARIVA 202e hd dlatego chce sie upewnic czy bedzie to dzialac jesli wsadze w niego karte CYFRY i bede chcial rozdzielic(na 3tv) za pomocą CLONE+ 150 Home Edition oraz odbiorniki jakie do tego mam to OPTICUM z gory dziekuje za sensowna odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam oczekuja rozsadnej odpowiedzi poniewaz kosztuje troche ten ARIVA 202e hd dlatego chce sie upewnic czy bedzie to dzialac jesli wsadze w niego karte CYFRY i bede chcial rozdzielic(na 3tv) za pomocą CLONE+ 150 Home Edition oraz odbiorniki jakie do tego mam to OPTICUM z gory dziekuje za sensowna odpowiedz

Bez przesady ARIVA 202E nie kosztuje aż tyle, CLONE+ 150 Home Edition kosztuje wiele więcej :D .Karta CYFRY + działa bezbłędnie(jest możliwość podglądu ustawień karty i jej terminu aktywacji).Jak sprawuje się z CLONE+,niestety nie wiem.Rozdzielam uprawnienia przy pomocy zwykłego splittera(na kabelek) i wszystko jest OK.OPTICUM niestety musi mieć "alternatywne" oprogramowanie,żeby zadziałała CYFRA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobrałem nowe oprogramowanie 1.17B5, wszystko odbyło się elegancko oprócz tego że Eurosprt 2HD pokazuje się że jest kodowany, nie zmieniałem pakietu cyfry+ (optimum HD), nie mam też info o tym żeby ten kanał był kodowany, jakieś sugestie.

pzdr

-pomogło ponowne skanowanie kanałów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie po wgraniu przestały działać kanały HD Cyfry+ (pokazują się jako zakodowane). Przyróciłem ustawienia fabryczne - przeskanowąłem C+ HD - i nadal to samo.

 

Obiecywałem sobie po 8900 - nidy więc Fergusona - i niestety ponownie popełniłem błąd. Ich produkty przez pierwsze dwa lata leżą i kwiczą, bo soft jest do [beep] - a potem .... przestają go wspierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

też mam ten problem. Dzwoniłem już do serwisu jakieś 3 tygodnie temu to Pan się zdziwił, że mam coś takiego. Dodatkowo zgłosiłem mu, że czasami nagrywa mi się czarny ekran z przyspieszonym odtwarzaniem. Powiedział mi wtedy, że pracują nad nowym softem i wezmą to pod uwagę. jak się okazuje nie wzięli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...