Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 202E


jeneka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zakupiłem fergusona 202E. Poprzednim moim tunerem był tez ferguson ale model af6318. Kupiłem tego ze względu na HD. Mam wgrane najnowsze oprogramowanie. I teraz moje pytanie. Zacząłem ustawiać sobie kanały i zrobiłem wyszukiwanie dla canal+ HD. Niestety nie wyszukał mi programów według tego co jest napisane na stronie. tak więc zacząłem wyszukać ręcznie no i niestety też nie znalazłem kilku programów. Na razie nie znalazło mi TVPHD, Comedy central family, Hyper HD, dalej jeszcze nie zdążyłem wyszukać. Poza tym bardzo mi skacze jakość sygnału. Na starym fergusonie sygnał zazwyczaj był bez problemy, chyba że mi zasypało talerz. Teraz nie wiem czy to wina tunera, ustawienia anteny czy tez ustawień tunera. Poza tym szukałem w menu radia internetowego i też nie znalazłem, chyba że tez coś źle robię. Jeśli to możliwe to prosił bym o pomoc co jest nie tak ewentualnie co robię nie tak.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak:

 

1. Fastscan przeważnie omija kilka kanałów i trzeba doszukiwać ręcznie, to normalne.

2. Wszystkie częstotliwości i kanały które na nich nadają masz podane W TYM WYKAZIE. Sprawdź czy w dekoderze masz takie same podane, jeśli nie to zmień albo dodaj ręcznie. Jeśli jednak dane są ok a nie ma sygnału to znaczy że coś nie tak z anteną (możliwe że wina śniegu, wczoraj miałem całkowity zanik sygnału)

3. Kanału Hyper HD nie znajdziesz bo to jest tylko pasmo na TeleToon HD i jeśli masz wyszukany TeleToon to po 21 masz pasmo Hyper HD.

4. Co do radia to ci nie pomogę gdyż nie mam akurat u siebie tego modelu tylko inny z tej serii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc. Zapomniałem o LCN. Ale i tak nie znalazł wszystkich. Co do radia to tam nie szukałem. dziękuje jeszcze raz. Co do sygnału to albo mam źle ustawioną antenę albo ten tuner jest jakiś felerny. Rano jak nie było żadnego śniegu, bez opadów i nie było sygnału na kanałach HD a teraz jak się pogorszyła pogoda to część odbiera. Na starym fergusonie miałem sygnał po 98 procent siła i jakość a na tym to siła około 87 a jakość skacze od zera do 73 procent na różnych transporderach. Zostało mi poczekac na lepsza pogoda i ustawić lepiej antenę a jak to nie pomoże to nie wiem co zrobię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KF2008

 

Wpisz w alle "SPLITTER POWER3 WSZYSTKIE TUNERY! SPLITER 2k HD 3D" za 115PLN. Dostałem go w sobotę, wszystko śmiga jak należy. Dokupiłem u tego sprzedawcy trzecią kartę, w zestawie są dwie i ze splittera ciągnę na 3 dekodery: 202E, PHILIPS DSR-3201, THOMSON TS4P. Testowałem przełączałem i żaden się nie zawiesił. U mnie się sprawdziło dodatkowo do splittera można podłączyć max 6 tunerów. Jak mogę Ci coś zasugerować to aby kabel pomiędzy splitterem z dekoderami zrobić z jednego kawałka bez łączenia, lutowania itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KF2008

Splitter krakowskiej firmy Media-Max nie działa, kupiłem 202E tydzień temu i ten splitter się zawieszał. Miałem go od roku kupiłem nowy na alle...

 

...u mnie na Arivie 100 przewodowy spliter pych (greeneightsystem) działa bezproblemowo. Prawie zapomniałem, że go mam. Zaktualizowałem soft splitera pod koniec ubiegłego roku. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem, w święta rozpakowałem dwa takie tunery i jeden wysiadł już po 6h. Po pobycie w serwisie ustawowych 14 dniach roboczych, czyli od 29.12...? tuner dzisiaj dotarł i ZONK. Nie wchodzi karta w czytnik uniwersalny, patrząc z góry jest to jakieś białe cos- chyba taśma. I jak taki tuner mógł był sprawdzany przed wysyłką? Pewnie bym to naprawił, ale plomba. Napisałbym że jestem bardzo rozczarowany tym tunerem, ale jednak ten drugi chodzi super, no i narazie mam tunery z poprzedniej umowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie na 202e (B3) jak ustawię kanał startowy to zgłasza się komunikatem "brak lub zły sygnał" czy jakoś podobnie. Wystarczy, że dam kanał do przodu i wrócę na ten sam ustawiony jako startowy i jest OK. Jest tak zarówno na kanałach HD jak i SD (C+). Wkurza mnie to bo poprzednio na 200HD miałem OK. Czy ktoś zauważył taki objaw u siebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Arivie 200HD startował mi OK z każdego kanału HD i SD chociaż fakt, że w ostatniej wesji oprogramowania czasami nie budził się na jakimś HD lecz myślałem jak to serwis "powiada" znów coś operator "spaprał". Tu mam niestety tak za każdym razem. Konkluzja - skoro w 200-tce mogło być OK to czemu tu nie może ? (może jednak poprawią coś)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownicy Arivy 100/200HD też tak się oszukiwali i co? Mijają ponad 2 lata na rynku tego sprzętu a soft jak był niedopracowany tak dalej jest, dodali całą masę niepotrzebnych funkcji, które i tak nie działają poprawnie (radia internetowe, kanały rss etc.) a to co powinno od samego początku dobrze działać działa średnio albo źle.

Trzeba być mądrym przed zakupem i nie pakować się produkty firmy Ferguson. Równie tanie tunery konkurencji, oparte na podobnych podzespołach działają lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

pod jaki adres pisać żeby coś w oprogramowaniu zmienili ?

Czy jest możliwość zrobienia w ustawieniach opcji wyboru wejścia USB (przód,tył)które by było aktywne przy podłączeniu dysków do obu gniazd. W tej chwili jest tak że działa te które pierwsze zostało podpięte.Mam dysk do nagrywania stale podłączony z tyłu a jak chcę podłączyć pendraiw z muzyka czy filmami z przodu to musze specjalnie z tyłu rozłączać. Tak by sam automatycznie przechodził na czytanie pendraiwa z przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FERGUSON CENTRALNY PUNKT SERWISOWY

Godziny pracy 8:00 - 15:00

 

ul. Bernardyńska 2, 64-000 Kościan

tel.: +48 65 511 70 74 wew. 22

w sprawie wysyłek paczek wew. 23

 

fax.: +48 65 511 70 74 wew. 26

 

e-mail: serwis@ferguson-digital.eu

 

POMOC TECHNICZNA

w sprawie sprzętu audio oraz odtwarzaczy HD i DVD

e-mail: dvd@ferguson.pl

 

Pozostałe pytania prosimy kierować poprzez formularz

dostępny w zakładce -> Pomoc Techniczna TU

 

 

tel. +48 61 822 05 11

fax +48 61 822 05 59

e-mail: office@ferguson-digital.eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jacekn powtórzę się i do reszty to samo >>>> FERGUSON POLSKA nie tworzy oprogramowania , on tylko składa u nas tunery na które ma licencje pod nazwa Ariva je sprzedaje , tuner oraz części i oprogramowanie pochodzi z CHIN ( głównego producenta ) są klony Ariv i tam wsparcie jest lepsze ( rewelacyjne ) niż u nas w POLSCE jak wiadomo Firma słabo płaci ....

 

 

@xxl_mercos jak pamiętam kolega zachwalał ten sprzęt jak pisałem że to xxxxx i jest g.. xxxxx i naciągnięto mnie na naprawy A200 a teraz zmienił zdanie ????? mnbie jedynie A102E pasuje do tego że dziecko ma na czym oglądać bajki i uzywać odtwarzacza a tak pozatym xxxxxx ( wiadomo co) :D .....

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie EPG to mnie irytuje jeszcze jedna rzecz. Mianowicie dlaczego nie ma w opisie programu do jakiego gatunku (film dokumentalny, komedia, horror itp) on należy?? Nie mówcie mi tylko że to wina cyfry, w moim starym mediasacie tam jest to zawsze. Skoro cyfra to emituje to chyba nie jest wielki problem dla fergusona żeby to wyświetlał? Wkurza mnie że muszę się wczytywać w opis każdego filmu żeby dojść czy to komedia czy horror. Wcześniej (z racji że nie lubie zbytnio komedii) wystarczyło że przeczytałem : komedia i darowałem sobie czytanie opisu i to było bardzo wygodne. Zatem kolejna (która to już?) rzecz do poprawki w sofcie, ciekawe czy się doczekam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jacekn powtórzę się i do reszty to samo >>>> FERGUSON POLSKA nie tworzy oprogramowania , on tylko składa u nas tunery na które ma licencje pod nazwa Ariva je sprzedaje , tuner oraz części i oprogramowanie pochodzi z CHIN ( głównego producenta ) są klony Ariv i tam wsparcie jest lepsze ( rewelacyjne ) niż u nas w POLSCE jak wiadomo Firma słabo płaci ....

@xxl_mercos jak pamiętam kolega zachwalał ten sprzęt jak pisałem że to xxxxx i jest g.. xxxxx i naciągnięto mnie na naprawy A200 a teraz zmienił zdanie ????? mnbie jedynie A102E pasuje do tego że dziecko ma na czym oglądać bajki i uzywać odtwarzacza a tak pozatym xxxxxx ( wiadomo co) :D .....

Pozdrawiam

 

Oj kolego z całą sympatią, ale muszę się nie zgodzić :) zawsze jeździłem po Fergusonie bo czuję się oszukany, choćby tym, że fukcje wymienine na pudełku tunera nie działają jak powinny - co skutokwało tym, że użytkownik "Brain" wg. mnie pracownik Fergusona, zawsze mnie atakował na tym forum. Do tego Ferguson ukradł mój projekt graficzny menu, który tu przedstawiłem a który zostal wykorzystany w najnowszym oprogramowaniu. Zawsze twierdziłem, że konkurencja na tych samych podzespołach robi lepszy sprzęt :) więc dementuję, nigdy nie zachwalałem Fergusonów! Od dawna zachęcam do wypełniania formularza ze zgłoszonymi usterkami, żeby potencjalni klienci widzieli ile jest problemów z Fergusonami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...