Skocz do zawartości

Sprzedaż platformy N coraz bliżej !


janunio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie kazdy jest maniakiem sportu, w tej dziedzinie jest to moze przelom jesli sie pominie podwyzki. Napewno to bedzie taniej niz dla niektorych utrzymywanie dwoch platform. Co do filmow nie bylbym taki pewny czy TW odstapi tez prawa filmowe ktore moga mu uatrakcyjnic jego pakiet filmowy, sport juz predzej. Czyli najlepiej bedzie dla najmniejszej czesci uzytkownikow a cala reszta beknie za ta poprawe dla garstki. Do bani!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla TW nic nie będzie stało na przeszkodzie by stworzyć w ostateczności pakiet premium, na zasadzie HBO, mieli by wtedy 3 pakiety premium, nie zapomnijmy że programy CineMax i HBO należą do TW, więc mogli by stworzyć pakiety premium tj:

- HBO (HBO HD, HBO2 HD, HBO COMEDY HD)

- CINEMAX (CINEMAX HD, CINEMAX 2 HD)

- np. "N" (nFILM HD, nFILM 2 HD, nSPORT HD).

Te trzy programy "n" modą być dobrą inwestycją i "wspomagaczem" dla TVN na pewno znajdą się osoby które chętnie kupili by pakiet "n" jedni dla oferty filmowej drudzy dla sportu głównie LM i LE więc na pewno zysk TVN z takiego pakietu premium by miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko TW nie zarządza na świecie platformami, oni wyłącznie produkują programy które oferują platformą na świecie. Co do praw sportowych to mogą być nimi nie zainteresowani bo oni głównie na świecie jak stawiają na sport to na boks, nascar, golf, wresling. Prawa filmowe też mogą być dla nich nie interesujące bo gdyby chcieli to by się starali o nie, a jakoś przez ponad 10 lat w polsce takich kroków nie podejmowali. Więcej praw to większe koszty, gdyby mieli jednak je zatrzymać to by te prawa przeniesli do HBO i zlikwidowali nfilmy lub ewentualnie utworzyli dodatkowe kanały HBO jak wszędzie na świecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wspomniałem o platformie tylko o trzech kluczowych programach n-ki (tj. nFilmHD; nFilmHD 2 i nSportHD), a to wielka różnica, platforma raczej zostanie sprzedana dla Viviendi, to raczej pewne, skoro tak twierdzisz to po co im CINEMAX-y też mogli by zlikwidować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę żeby TM lub Vivendi chciało utrzymywać nFilm czy nSport. Zapewne będą dążyć do tego żeby wtopić ofertę tych kanałów w swoje już w istniejące kanały tych koncernów. Po co utrzymywać nfilm jeśli TM ma HBO i to samo jest z Vivendi jeśli przejmą prawa od nSport, to jaki sens jest utrzymywać ten kanał jeśli w ofercie ma się trzy kanały sportowe. Moim zdaniem Vivendi przejmie n-ke jestem tego więcej jak pewny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytań jest wiele i zero odpowiedzi póki co, więc to są tylko nasze spekulacje, wszystko może się zdarzyć, nawet może dojść do likwidacji np. któregoś z kanałów TVN które będzie nie rentowny, czas pokaże co z tego wyniknie, oby abonenci żadnej ze stron zbyt dużo na tym nie stracili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tylko taką cichą nadzieję że jak C+ przejmie N to nie zmienią nam warunków umowy i pozostaniemy z tymi samymi pakietami i abonamentami do końca naszych umów (ewentualnie mogli by dorzucić kilka swoich kanałów na zachętę tak by zbyt wielu ludzi nie odeszło).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostanie tylko główny TVN z "tańcem z gwiazdami"a reszta typu meteo, style,turbo zniknie ....To tylko moje przypuszczenia....

 

Nie sądzę aby zniknęły "TVN Style", "TVN Turbo", "TVN24" i "TVN CNBC", bo one chyba są rentowne i wyrobiły sobie już pewną "markę", więc po co je zamykać???

 

Co do "TVN Meteo", to może faktycznie w ramach cięcia kosztów go zdejmą (może nawet jeszcze przed sprzedażą) i zrobią podobny ruch jak z "TVN Warszawa", czyli przenosiny do internetu, zresztą ostatnie zmiany na stronie "TVN Meteo" (dodanie materiałów video, czy "wyszukiwarki pogodowej") mogą wskazywać właśnie na taki plan na przyszłość...

 

Dla mnie byłoby SZKODA, bo gdzie bym oglądał Agnieszkę Cegielską, ale może wtedy byłoby więcej pogód z prezenterem na "TVN24", tak jak kiedyś :D???

 

Zaczęła zastanawiać mnie jeszcze taka sprawa, że niektórzy tu pisali, że prawa do "Ligi Mistrzów" i "Ligi Europejskiej" formalnie należą do "TVN", a nie do "Nki", więc z tego wynika według mnie, że jeśli "Cyfra+" połączy się z "Nką", to przecież wcale może nie przejąć tych praw.

 

Równie dobrze możliwa jest opcja, że nowy właściciel, jeśli nie będzie sam nimi zainteresowany będzie chciał sprzedać te prawa osobno komuś innemu, a może być nimi zainteresowany choćby "Cyfrowy Polsat", dla "Polsat Futbol"...

 

To też tylko moje spekulacje oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tylko taką cichą nadzieję że jak C+ przejmie N to nie zmienią nam warunków umowy i pozostaniemy z tymi samymi pakietami i abonamentami do końca naszych umów (ewentualnie mogli by dorzucić kilka swoich kanałów na zachętę tak by zbyt wielu ludzi nie odeszło).

Jak zmienią... a myślę że zmienią warunki umowy bo nie będą chcieli utrzymywać dwóch projektów na raz... to ludzie uciekną do CP nie wszyscy ale może być duży procent. Libicki się wypowiadał już na ten temat że tylko na to czekają :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Jeśli Cyfra po ewnetualnym przejęciu N-ki podniesie drastycznie ceny to dużo abonentów ucieknie do CP czy też do TV kablowych (Ci co mają taką możliwość) i wtedy mogłoby się okazać, że Cyfra na tym słabo wyjdzie. Poczekajmy jednak na ostateczne informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno ceny drastycznie nie wzrosną, a myśle ze nawet pozostaną na obecnym poziomie. Gdyby podnieśli ceny ludzie by poodchodzili do CP, a Ci co pozostali by i płacili więcej niż teraz na pewno nie dorównali by temu co stało by sie przy pozostawieniu obecnych cen, podwojenia albo moze nawet potrojenia liczby abonentów....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tylko taką cichą nadzieję że jak C+ przejmie N to nie zmienią nam warunków umowy i pozostaniemy z tymi samymi pakietami i abonamentami do końca naszych umów (ewentualnie mogli by dorzucić kilka swoich kanałów na zachętę tak by zbyt wielu ludzi nie odeszło).
Dorzucą jak byłem w Wizji to na samym początku zamiast Wizji Sport dali dostęp do Canal+ Niebieski/tj Sport/a jak już zawiązała się fuzja chyba na 3 miesiące dali nam paczkę Canal+ a abo C+ HBO do zapoznania się z ofertą.Tylko nie straszcie ,że ceny pójdą w górę i C+wykończy n-kę tu można się zapoznać co miała i ile kosztowała Wizja TV

http://hidden.republika.pl/wizjatv/wizmenu.htm .Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie straszcie ,że ceny pójdą w górę i C+wykończy n-kę tu można się zapoznać co miała i ile kosztowała Wizja TV

http://hidden.republika.pl/wizjatv/wizmenu.htm .Pozdrowienia

To się okaże - IMO pójdą w górę. Może nie od razu, ale w ciągu roku o obecnych cenach możemy zapomnieć.

I jeszcze pytanie - WizjaTV też kazała sobie płacić haracz za wynajem dekodera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie straszcie ,że ceny pójdą w górę i C+wykończy n-kę tu można się zapoznać co miała i ile kosztowała Wizja TV

http://hidden.republika.pl/wizjatv/wizmenu.htm .Pozdrowienia

To się okaże - IMO pójdą w górę. Może nie od razu, ale w ciągu roku o obecnych cenach możemy zapomnieć.

 

Dokladnie! Ludzie to sobie mysla ze wchloniecie drugiego operatora o porownywalnej wielkosci to oni robia za drobniaki w kieszeni. Za tym idzie gruba kasa ktore nie powetuja sobie bez znacznych podwyzek, oczywiscie z czasem plynnie ale niestety nieuchronnie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...