Skocz do zawartości

Sprzedaż platformy N coraz bliżej !


janunio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem abonentem Cyfry, potem Polsatu i teraz mam N. Zmiany na n-kę dokonałem świadomie po tym jak zauważyłem że Polsat potrafi lekką ręką wywalać kanały za które musiałby więcej zapłacic, jak E! Entertainment, TV 1000 czy BBC. Mimo że abonenci prosili, błagali to nikt ich nie posłuchał, więc nie ma tu mowy o tym że kanał usunięto bo nie miał oglądalności skoro tylu abonentów było niezadowolonych po usunięciu tych kanałów. CP podobnie jak C+ nie liczy się ze zdaniem abonentów. Liczy się tylko to ile abonamentu się zainkasuje a czy to będzie kanał A czy B to głupim abonentom nie zrobi różnicy. Poza tym dział obsługi klienta w CP to zgroza, ileż to czasu i pieniędzy straciłem dzwoniąc do nich bo miałem zakodowany opłacony pakiet i nikt nie wiedział dlaczego tak się dzieje. Cyfra najchętniej niczego by abonentom nie dawała tylko zbierała kasę za abonament gdyby mogła. Wystarczy popatrzeć jak wyglądała oferta Cyfry po wchłonięciu Wizji kiedy to z oferty wywalono takie podstawowe kanały jak np Animal Planet i dopiero po paru mies. pod naciskiem widzów się ugięli i dodali ten kanał. Potem w kolejnych latach mimo że w Europie dawno jużznane były dekodery PVR i wchodziło HD to Cyfra nawet nie miała tego w planach. Dopiero konkurencja ze strony N-ki pchnęła do działania ten zastygły DUOPOL :/ Nie chcę żeby to się powtórzyło dlatego wolałbym żeby TVN i N-kę przejął Time Warner.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z userem @jupiter. Też jestem temu przeciwny, aby Vivendi przejęło N-kę, bo wtedy przyszłość nie będzie się malowała tak kolorowo. Poza tym nie zapominajmy, że jest jeszcze UOKiK, które nie wiadomo, czy dałoby zielone światło na fuzję Cyfry+ z N-ką. Uważam także, że na przejęciu N-ki przez Vivendi najbardziej skorzysta CP. Otóż ceny polecą w górę, posypią się też wypowiedzenia, a CP będzie wtedy miał szansę się popisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co się tak gorączkujecie-wystarczy poczekać sami powiedzą co będzie jak już ktoś kupi N.

Jeszcze co niektórzy zatęsknią za n-ką jak przejmie ich Vivendi, bo im(nam) bokiem to wyjdzie(patrz Wizja TV).

Dokładnie, enka jest najlepszą rzeczą jaka przydarzyła się rynkowi TVSat w Polsce i jego klientom. I w interesie konsumentów jest aby pozostała niezależna.

jak jest najlepsza to dlaczego poszła po młotek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo pewien pan zmarł, a jego spadkobiercom (większościowym udziałowcom) już się nie chce bawić w telewizję.

Poza tym to nie "n"ka poszła pod młotek, ale cały TVN.

Poprawiasz, a jednocześnie wprowadzasz w błąd. To nie TVN będzie sprzedawane a ITI (czyli n-ka, TVN, Onet, Legia i co oni tam jeszcze mają).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, no ... poprawiasz poprawiającego i wprowadzasz w większy błąd

 

TVN będzie sprzedane przez ITI - ITI nie będzie sprzedane, a n-ka i onet są obecnie częścią TVN-u, Legia to osobna sprawa, tak jak sieć kin poczeka na swoją kolej.

 

Onet zresztą ma wg mnie sporą szansę na to, że zostanie wydzielony z TVN-u i nie będzie sprzedany z TVN-em

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawiasz, a jednocześnie wprowadzasz w błąd. To nie TVN będzie sprzedawane a ITI (czyli n-ka, TVN, Onet, Legia i co oni tam jeszcze mają).

Are you sure? :P

Poprawiasz sam pisząc nieprawdę. Legia ani Multikino nie są sprzedawane.

sprzedawana będzie Grupa TVN (przynajmniej tak jest mówione oficjalnie), a dokładnie 56% akcji (z hakiem), których właścicielem jest ITI (w różny sposób i przez różne podmioty zależne). A z kolei większościowym udziałowcem ITI są spadkobiercy p. Wejcherta, stąd ich głos w sprzedaży TVNu jest decydujący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczytaj watek to sie dowiesz dlaczego - nie dlatego ze zle prosperuje

A ja myślę kolego Kondzik, że jednak nie masz racji. O ile, o opłacalności TVN-u mozna dyskutować i polemizować o tyle tv "n" to stuprocentowa kula u nogi ITI. Niestety liczby sa nieublagane i nie da się ich oszukać. Za porządny sprzęt, stosunkowo niedrogi abonament, oraz tak dużą liczbę programów HD, trzeba słono płacić. A jeśli do tego jeszcze dodamy malutką liczbę abonentów i pozyskanie praw do LM, oraz kilku kluczowych wytwórni filmowych, widać że właściciele probuja sztucznie podnieść wartość platformy po to żeby ktokolwiek sie nia zainteresował, lub chciał ja kupić w pakiecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczytaj watek to sie dowiesz dlaczego - nie dlatego ze zle prosperuje

A ja myślę kolego Kondzik, że jednak nie masz racji. O ile, o opłacalności TVN-u mozna dyskutować i polemizować o tyle tv "n" to stuprocentowa kula u nogi ITI. Niestety liczby sa nieublagane i nie da się ich oszukać. Za porządny sprzęt, stosunkowo niedrogi abonament, oraz tak dużą liczbę programów HD, trzeba słono płacić. A jeśli do tego jeszcze dodamy malutką liczbę abonentów i pozyskanie praw do LM, oraz kilku kluczowych wytwórni filmowych, widać że właściciele probuja sztucznie podnieść wartość platformy po to żeby ktokolwiek sie nia zainteresował, lub chciał ja kupić w pakiecie.

Ciekawe więc dlaczego Vivendi rzuca się na to ponoć zupełnie nieopłacalne przedsięwzięcie. Po co pchają swe łapy po "n"kę, która przecież będzie "tylko kulą u nogi".

"n"ka na szansę po 5 latach wyjść na swoje. Ile zajęło to Cyfrze i CP? Ilu abonentów po 5 latach miała cyfra+ (i to licząc z abonentami przejętymi po Wizji TV)? I to wszystko w czasach, gdy konkurencja była mniejsza.

I co z tego wynika? Że platforma idzie w dobrym kierunku. Najszybciej powiększa market share. Zdobywa abonentów zaś konkurencyjna C+ ich traci. Głównie z powodu braku jakiegokolwiek pomysłu na prowadzenie biznesu w naszym kraju (tylko polska piłka im w głowie).

 

Wartość tej platformy wynika przede wszystkim z dużej bazy abonentów treści HD, doskonałego sprzętu i wizji rozwoju. Coś, czego nie ma C+, a kupując "n"kę ma szansę to zdobyć (i następnie, moim zdaniem, zarżnąć).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TYLKO DLACZEGO TERAZ PO 10 LATACH OBIECYWANIA PRZEZ C+( mam do dziś te broszurkę ze bedzie "wkrótce" :mrgreen: na mediasatach aktywowany wbudowany i gotowy modem usług internetowo-interaktywnych - w tym ppv) gadzetów na dekodey typu internet itp mają trafić juz za 2 m-ce? to co ma już enka na dekoderach? niby tam mydlenie oczu po utracie wytwórni kilku a tu poprawa funkcjonalności dekoderów niby poco komu takie zabawy dekoderami ale coś może bedzie łaczyc c+n. pożyjemy zobaczymy PS sorka ze troszke niepopolsku :crazy::lol2: ale wiecie.. późna pora już wybaczcie 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczytaj watek to sie dowiesz dlaczego - nie dlatego ze zle prosperuje

A ja myślę kolego Kondzik, że jednak nie masz racji. O ile, o opłacalności TVN-u mozna dyskutować i polemizować o tyle tv "n" to stuprocentowa kula u nogi ITI. Niestety liczby sa nieublagane i nie da się ich oszukać. Za porządny sprzęt, stosunkowo niedrogi abonament, oraz tak dużą liczbę programów HD, trzeba słono płacić. A jeśli do tego jeszcze dodamy malutką liczbę abonentów i pozyskanie praw do LM, oraz kilku kluczowych wytwórni filmowych, widać że właściciele probuja sztucznie podnieść wartość platformy po to żeby ktokolwiek sie nia zainteresował, lub chciał ja kupić w pakiecie.

Ciekawe więc dlaczego Vivendi rzuca się na to ponoć zupełnie nieopłacalne przedsięwzięcie. Po co pchają swe łapy po "n"kę, która przecież będzie "tylko kulą u nogi".

Przeciez to proste jak drut dlaczego! Kolego jest przynajmniej kilka powodów, i wszystko to jest baaaaardzo na rękę Vivendi-i tylko Vivendi (nikomu innemu) . Po pierwsze Przejmują za nieduże pieniądze całą infrastrukturę po ence , Po drugie przejmują wiele praw telewizyjnych, Po trzecie tracą mocnego konkurenta, Po czwarte zyskują dodatkową bazę klientów, która będzie juz na poziomie 2,5 mln więc do Polsatu coraz blizej. Dodajac do tego to że Vivendi już ma ten biznes rozkręcony w naszym kraju, są to dla niego same plusy. A komuś nowemu po co enka- Niski EBIT, mała liczba abonentów i baaaardzo wysokie koszty( bo klient enkowy przyzwyczajony do luksusów :lol: .)

"n"ka na szansę po 5 latach wyjść na swoje.

A po czym to wnioskujesz ???

Zdobywa abonentów zaś konkurencyjna C+ ich traci

znowu nie masz racji- w tym momencie przypływ nowych abonentów wygląda mniej więcej tak 5-3-1 w nastepującej kolejności Polsat-Cyfra-N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczytaj watek to sie dowiesz dlaczego - nie dlatego ze zle prosperuje

A ja myślę kolego Kondzik, że jednak nie masz racji. O ile, o opłacalności TVN-u mozna dyskutować i polemizować o tyle tv "n" to stuprocentowa kula u nogi ITI. Niestety liczby sa nieublagane i nie da się ich oszukać. Za porządny sprzęt, stosunkowo niedrogi abonament, oraz tak dużą liczbę programów HD, trzeba słono płacić. A jeśli do tego jeszcze dodamy malutką liczbę abonentów i pozyskanie praw do LM, oraz kilku kluczowych wytwórni filmowych, widać że właściciele probuja sztucznie podnieść wartość platformy po to żeby ktokolwiek sie nia zainteresował, lub chciał ja kupić w pakiecie.

 

Nie no ludzie, kolejny omamiony przez Cyfrę abonent, któremu wmówiono że dobry dekoder, HD i sport to usługi luksusowe za które trzeba baaardzo słono dopłacać.

Niektórzy to się sami domagają żeby im ceny podnosić. A n-ka jest dobra i nie za droga a dlaczego? Bo wie jak zdobyć serca abonentów, wie jak się sprzedać. Straty to oczywiście n-ka przyniosła ale wystarczy spojrzeć jak teraz szybko te straty odrabia, kolejne 2 - 3 lata to będą zyski a nie straty. Zawsze jeżeli w coś inwestujemy to na początku ponosimy stratę. Żeby brać trzeba najpierw dać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

 

Nie no ludzie, kolejny omamiony przez Cyfrę abonent, któremu wmówiono że dobry dekoder, HD i sport to usługi luksusowe za które trzeba baaardzo słono dopłacać.

 

Co do sprzętu masz troszkę racji (choć nie każdy dopłaca, a HD bez PVR jest bez dzierżawy). I druga sprawa za jaki sport bardzo słono się dopłaca? To samo można powiedzieć o Tobie "omamiony przez "N".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez to proste jak drut dlaczego! Kolego jest przynajmniej kilka powodów, i wszystko to jest baaaaardzo na rękę Vivendi-i tylko Vivendi (nikomu innemu) . Po pierwsze Przejmują za nieduże pieniądze całą infrastrukturę po ence , Po drugie przejmują wiele praw telewizyjnych, Po trzecie tracą mocnego konkurenta, Po czwarte zyskują dodatkową bazę klientów, która będzie juz na poziomie 2,5 mln więc do Polsatu coraz blizej. Dodajac do tego to że Vivendi już ma ten biznes rozkręcony w naszym kraju, są to dla niego same plusy. A komuś nowemu po co enka- Niski EBIT, mała liczba abonentów i baaaardzo wysokie koszty( bo klient enkowy przyzwyczajony do luksusów :lol: .)

sam sobie przeczysz... z jednej strony piszesz o mocnym konkurencie, z drugiej piszesz o małej bazie abonentów i niskiej EBITDA.

Jeśli zaś chodzi o samą bazę abonentów, to "n"ka + TnK ma ich ponad 1,2mln. Cyfra zaś ma w sumie ok 1,5mln (dane według ostatnich raportów Vivendi).

 

BTW, nadal nie zmienia to faktu, że firma przynosząca straty, po wykupie, nadal te straty będzie generować. Jeśli tak jest w przypadku "n", to nadal dla Vivendi byłby to średni interes.

 

"n"ka na szansę po 5 latach wyjść na swoje.

A po czym to wnioskujesz ???

A choćby po ostatnich raportach kwartalnych. Wszystko wskazuje na to, że ten rok "n"ka zamknie dodatnim EBITDA.

 

Zdobywa abonentów zaś konkurencyjna C+ ich traci

znowu nie masz racji- w tym momencie przypływ nowych abonentów wygląda mniej więcej tak 5-3-1 w nastepującej kolejności Polsat-Cyfra-N

Mam prośbę - poczytaj raporty CP, Vivendi i TVNu i wtedy wrócimy do rozmowy, dobrze?

Ostatni rok to spadek liczby abonentów C+ w Polsce. Vivendi pokazuje dane o ilości abonentów dla Polski i Wietnamu razem. Ponieważ K+ w Wietnamie to nowa platforma, to raczej zdobywa ona klientów niż traci, więc skoro w każdym kolejnym raporcie kwartalnym abonentów C+ i K+ jest coraz mniej, to jest to głównie za sprawą C+ w Polsce. Ostatni raport pokazał spadek o 9tys. abonentów.

 

Tak jak pisałem - zanim zaczniesz dyskutować, proponuję poczytać ogólnodostępne raporty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz w lutym byl los przesadzony ze enka trafi do cyfry

Też coś mi się tak wydaje. Platforma N odpuszcza sobie ekstraklase. Cyfra kupuje prawa po niższej cenie. Także cyfra nie walczy o wytwórnie tylko trafiaja do konkurencji . Bez walki być może też poszło po niższych cenach i tym chca przejąć platforme z większą ilością abonentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam sobie przeczysz... z jednej strony piszesz o mocnym konkurencie, z drugiej piszesz o małej bazie abonentów i niskiej EBITDA.

Jeśli zaś chodzi o samą bazę abonentów, to "n"ka + TnK ma ich ponad 1,2mln. Cyfra zaś ma w sumie ok 1,5mln (dane według ostatnich raportów Vivendi

 

A nie jest mocnym konkurentem? Jest trzecia platformą w kraju więc teoretycznie patrząc na przyrosty abonentów do poszczególnych platform co trzeci byłby w cyfrze, gdyby nie było N. Natomiast nie rozumiem co jest zaprzeczającego w mocnej konkurencji i niskim wskaźniku EBIT na jednego abonenta ???

 

Mam prośbę - poczytaj raporty CP, Vivendi i TVNu i wtedy wrócimy do rozmowy, dobrze?

Ostatni rok to spadek liczby abonentów C+ w Polsce. Vivendi pokazuje dane o ilości abonentów dla Polski i Wietnamu razem. Ponieważ K+ w Wietnamie to nowa platforma, to raczej zdobywa ona klientów niż traci, więc skoro w każdym kolejnym raporcie kwartalnym abonentów C+ i K+ jest coraz mniej, to jest to głównie za sprawą C+ w Polsce. Ostatni raport pokazał spadek o 9tys. abonentów.

 

Tak jak pisałem - zanim zaczniesz dyskutować, proponuję poczytać ogólnodostępne raporty.

 

Jeśli chodzi o ilość abo to 2009 - jest 1,55mln i dokladnie taka sama liczba widnieje przy 2010 roku, wiec nie wiem skąd u ciebie ten spadek, ale ok, może i ty wiesz lepiej i tak jest.

Tylko wytłumacz mi w takim razie dlaczego wg. ciebie na tvn jest kilku chętnych ale tylko pod warunkiem że biorą bez N a ITI upiera sie żeby sprzedać to w pakiecie (czyżby wiedzieli że tylko jednej Firmie opłaca sie zakup n- bo jak wiemy Polsat nie moze). Tym bardziej że według ciebie to platforma która ma przynieśc w tym roku zyski (bzdura).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ilość abo to 2009 - jest 1,55mln i dokladnie taka sama liczba widnieje przy 2010 roku, wiec nie wiem skąd u ciebie ten spadek, ale ok, może i ty wiesz lepiej i tak jest.

Tak jak mówiłem - Vivendi podaje ilość abonentów C+ wspólnie z abonentami K+. A liczba ta jest z kwartału na kwartał coraz niższa.

Na koniec II kwartału była o 9tys. niższa niż na koniec I kwartału 2011. Podobna różnica była między IV kw. 2010 a I kw. 2011.

 

Nawet jeśli abonentów C+ na koniec 2009 i 2010 jest taka jak piszesz, to gdzie ten przyrost, na który się powoływałeś?

 

Tylko wytłumacz mi w takim razie dlaczego wg. ciebie na tvn jest kilku chętnych ale tylko pod warunkiem że biorą bez N. Tym bardziej że według ciebie to platforma która ma przynieśc w tym roku zyski (bzdura).

1. gdzie info, że chętni na TVN są, ale bez "n"? powołaj się na wiarygodne źródła, a nie na ploty.

2. pisałem - prześledź sobie raporty tegoroczne i zeszłoroczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabiq, ale po kiego dyskutujesz z zaślepionym sprzedawcą C+ który wiedzę o rynku satelitarnym w Polsce czerpie od klientów i z portali pokroju plotek.pl? Wypunktowałbym błędy w jego argumentacji ale mi się nawet nie chce, bo jest ich multum. Zaczynając od sytuacji finansowej a kończąc na tym, że właścicielem praw do Foxa/Monolithu jest TVN SA i jego nowy nabywca z pewnością ich się nie pozbędzie, tym bardziej na rzecz konkurencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt Kostrzewa zarzeka sie że chca sprzedać całość, a jak bedzie to sie przekonamy niedługo. Natomiast czy n przyniosła w tym roku zyski czy straty juz sie pewnie nie dowiemy, bo ta kura znosząca "złote jajka :brawo: " juz będzie sprzedana.

Zaczynając od sytuacji finansowej a kończąc na tym, że właścicielem praw do Foxa/Monolithu jest TVN SA

a to niby dlaczego Tvn SA jest włascicielem praw skoro większościowym udziałowcem jest ITI Neovision ?

 

i jego nowy nabywca z pewnością ich się nie pozbędzie, tym bardziej na rzecz konkurencji.

nie no pewnie filmy od nich bedą leciały na otwartym tvn-ie i to jeszcze bez reklam :D To dopiero bylby kapitalny aspekt finansowy. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabiq, ale po kiego dyskutujesz z zaślepionym sprzedawcą C+[...]

Kurczę, nie zauważyłem linków w jego "stopce"... faktycznie nie ma co kontynuować dyskusji. Myślałem, że po prostu nie wie, co się dzieje na rynku, ale będąc APS C+ wie doskonale. Tym smutniejsze, że nagina fakty znając prawdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...