Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Zwycięzcy poszczególnych edycji "Tańca z gwiazdami":

1 - Olivier Janiak

2 - Kasia Cichopek

3 - Rafał Mroczek

4 - Kinga Rusin

5 - Krzysztof Tyniec

6 - Anna Guzik

7 - Magdalena Walach

8 - Agata Kulesza

9 - Dorota Gardias

10 - Anna Mucha

 

Dominują osoby, które były, są lub później zostały zwerbowane do tej stacji. Przypadek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale powiem jedno: na pewno osoba przed telewizorem uważa ten program za prosty, w porównaniu do tego co czuje jego uczestnik podczas nagrania.

Zgadzam się w zupełności, w pierwszej edycji nawet brał udział pewien nasz sąsiad. Pomylił się przy 5 pytaniu i odpadł. A przed udziałem w programie również wydawało mu się, że wszystko jest tam proste, a tysiąc - gwarantowany ;)

 

Jeśli zaś mówimy o manipulacji to ciekawi mnie bardzo jedna część z opisu programu w polskiej Wikipedii - "Kontrowersje wokół pytań". Wynika z niego, iż dwaj zawodnicy przywróceni do gry poprzez pozytywne rozpatrzenie skarg na źle sformułowane pytania, odpadali z niej już po pierwszym zadanym pytaniu gdy wrócili do gry.

Ciekawe - szczególnie polecam przeczytać tam link, gdzie opisany jest przypadek pierwszego gracza.

 

A tak BTW - największym wygranym Milionerów jest i tak Hubert Urbański :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co czuje osoba podczas nagrania? Na pewno spory stres. Dziwnym trafem po tym chłopaku, który wygrał tego stresu nie było widać ani przez moment.

 

Tego, czy to była ustawka nie dowiemy się nigdy. Oglądam jednak Milionerów często, ale chyba po raz pierwszy zdarzyło mi się, że na 11 z 12 pytań znałem odpowiedź. W większości pytań wiedziałem ją przed wyświetleniem czterech możliwości. A to pozwala mi uważać, że gość miał bajecznie proste pytania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktem jest to że nie tylko pytanie za milion było łatwe, ale także praktycznie wszystkie poprzednie. Nie licząc tego o tej figurze geometrycznej to na wszystkie znałem poprawną odpowiedź. A niektórym już za 1000zł to dają takie pytanie że i trzy koła nie wystarczą ;).

 

Ale ogólnie, wisi mi to czy było to ustawione czy nie. Obejrzałem tylko po to aby zobaczyć jak gość zdobywa ten milion i tyle. Kolejnych odcinków oglądać nie zamierzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że to nie było ustawione. Wiecie, jaka by była afera, gdyby wyszło na jaw, że program był ustawiony?

Kolejne odcinki zobaczę, bo zazwyczaj "Milionerów" oglądam, aczkolwiek nie śledzę tego programu aż tak bardzo, że nie opuszczam żadnego odcinka.

A co do pytania za milion, to myślę, że gdyby zapytano o instrument artysty o nazwisku Mozil, to już nie było by to takie łatwe. Podanie imienia Czesław było bardzo pomocne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając kilkanaście serwisów internetowych najczęstszymi komentarzami to jest, że wszystko zostało ustawione, albo że pytania były za łatwe. Może idźcie z tym na policję?

Ale po co? To prywatna stacja, mogą sobie rozdawać milion złotych nawet za podanie imienia z dwoma literami A w konkursie sms-owym. Nie o to chodzi. Dyskutujemy tu tylko i wyłącznie o poziomie odcinka ze zwycięskim milionem w porównaniu do innych. Nieraz pytania za 1000 złotych były dużo trudniejsze - np. o rasę psa Ludwika Dorna, gdzie najpierw pomyliła się publiczność, a potem także gracz. Może TVN chciał po prostu wreszcie komuś oddać ten milion, żeby z powrotem napędzić sobie oglądalność. W końcu polska edycja Milionerów była chyba jedną z nielicznych, gdzie wciąż nikt nie wygrał głównej nagrody. Teraz ludzie znowu rzucą się do programu i będą chcieli wziąć w nim udział, bo zobaczyli bardzo łatwe pytania. I o to w tym tak naprawdę chodziło. Chociaż sam gracz także może być jakoś powiązany z którymś z pracowników ITI. Ale tak jak mówię, TVN-owi wolno dać główną nagrodę nawet Walterowi, gdyby usiadł na krześle.

 

Jeśli jeszcze chodzi o ustawianie, to ewidentnie widać to przy kłopotliwych pytaniach, w których gracz bierze koło 50:50. Ile razy było tak, że typował dwie możliwe odpowiedzi, potem brał 50:50, a "komputer" (oczywiście PRZYPADKOWO) odrzucał akurat te odpowiedzi, które on wcześniej na głos wyeliminował. Z ciekawostek wyczytanych w internecie mogę podać, że w jednej z edycji Milionerów zagranicą, zrezygnowano z pytania do publiczności, gdyż widownia specjalnie źle podpowiadała graczowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żartuj. Czesław Mozil gra muzykę "ambitną dla pospólstwa", tak jak Rubik komponuje "muzykę klasyczną dla mas". Wystarczy, żeby ktoś oglądał jakiś kabareton z jego udziałem. Gdyby pytanie dotyczyło Marii Peszek, też uznałbyś je za ambitne? Według mnie prawdziwą wiedzą trzeba było się popisać w pytaniach z dawnych Milionerów. Tam potrzebna była na przykład znajomość Kabaretu Starszych Panów czy mitologii. A tutaj? Równie dobrze mogliby zadać pytanie, na jakim instrumencie gra Marcin Wyrostek i dać: akordeon, perkusja, organy, skrzypce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytania były w miarę proste, żeby ktoś w końcu wygrał. Taki był tego cel. Gra wcale nie musiała być ustawiona. Wystarczyło troszkę pokręcić z pytaniami, dać łatwiejsze i tyle. Łatwiejsze pytania zawsze zwiększą prawdopodobieństwo głównej wygranej.

 

Pamiętam, że w polskiej wersji "Milionerów" wiele lat temu padło pytanie za chyba 500 000 zł, o to, kto zaprojektował okładkę do którejś tam płyty jakiegoś zespołu. To było trudne, bo na projektanta okładki się nie zwraca uwagi, a tu za milion było pytanie o instrument Czesława Mozila, który swego czasu był dość często obecny w telewizji i innych mediach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewidentnie żart z okazji 1 kwietnia :). Aczkolwiek pomysł świetny. Pamiętam, jak 2 albo 3 lata temu serwis informacyjny TVN24 dla DDTVN prowadziła Agnieszka Chylińska. To też był super pomysł :).

 

A pani Czubaszek ostatnio coś często gości w programach śniadaniowych, zarówno w TVN, jak i w TVP2. Zauważyliście? Mi się to podoba, bo pani Maria zawsze ma coś ciekawego do powiedzenia, sprawia wrażenie sympatycznej i pewnie taka jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W sobotę TVN zaczął emitować program TVN 24 ale bez logo TVN 24. Logo TVN 24 i wszystkie inne elementy graficzne pojawiły się w TVN w niedzielę. Zaraz po tragedii TVN często miał problem z zastosowanie odpowiednich proporcji obrazu. Zauważyłem też, że logo TVN było w safe area. W dalszej części dnia logo wróciło na swoje miejsce. Co dziwne Fakty były nadawane w 16:9 letterbox a nie tak jak zawsze w 4:3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy są chociaż jakieś terminy wprowadzenia w końcu 16:9 w TVN ? to jest irytujące co wyprawia TVN w 21 wieku, gdzie bardzo wiele osób ma nowe telewizory i bardzo wiele stacji przeszło już na 16:9

 

nawet TVP Polonia ma już WSS z 16:9 a TVN zgrywa taką nowoczesną markę, podczas gdy 97% ich odbiorców zmuszone jest do oglądania żałosnego 4:3, poza małymi obszarami DVB-T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy kanały nadające też na licencji naziemnej w analogu (czyli złota zacofana trójca w formacie 4:3 polsat, tvn, tv4) mają jakiś zakaz w ramach obecnej licencji na satelitarny przekaz w 16:9 ?

 

bo inaczej to jest niezrozumiałe, skoro inne ich stacje (tvn-y i polsat-y) bez problemu nadają w 16:9 satelitarnie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hecol

TVN 16:9 mamy z 2 źródeł:

-DVB-T

- eNka w postaci TVN HD

TVN SD 4:3 bedzie emitowany do zakonczenia procesu przejscia na nadawanie cyfrowe czyli 2013 rok. Ta kopia TVN jest niezbedna dla dużej liczby odbiorców.

Po pierwsze stare dekodery Cyfry Plus i brak opcji doklejania czarnych pasów w TV 4:3.

Po drugie dosyły do kablowek(biora z HotBird). Problem zniknie gdy w całym kraju bedzie DVB-T.Kablowki moga wtedy wziasc sygnał 16:9 z DVB-T.

Kablówki mogą miec nie przystosowane stacje czolowe.Sam widzialem kablowki jeszcze aktualnie gdzie wszystkie kanały 16:9 sa obcinane po bokach do 4:3. Efekt okropny.

Problem kolejny stacje nadawcze analogu(Tam kopia dosylana jest najczesciej radioliniami ale to 1:1 to co mamy na satelicie), ale jest problem ze nawet jak bedzie WSS analogowo to stare odbiorniki tego nie ogarna i bedzie placz osob ze starym CRT(efekt waskich twarzy). Efekt minie jak zgasnie analog. Kupia ludzie TV badz dekoder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Peter Parker

Wystarczy trochę nacisku ze strony widzów i się da. Przykład? TVN24 i TVN CNBC Biznes po przejściu na 16:9, po protestach widzów zmienił grafikę na taką z zachowaniem safe-mode.

 

O przyciąganie do HD posądzało się także Eurosport. I proszę - od 12 maja będzie panoramicznie. I jakoś stare tunery Cyfry im nie przeszkadzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...