Skocz do zawartości

Radio ESKA Rock


d107
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 lata później...

Normalna sprawa, tak jest od dawna. Wcześniej na takiej samej zasadzie na urlopie był Jaro Sobierajewicz i Ola go zastępowała. W przypadku ramówki podzielonej na bloki prowadzone przez konkretne osoby nie ma za bardzo innej opcji, musi być ktoś w zastępstwo lub te bloki trzeba przesuwać. Inaczej jest z poranną Aktywacją, bo tam jest czwórka prowadzących więc niejednokrotnie zdarza się, że kogoś nie ma i jest wtedy po prostu ich mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mnie zadziwiłeś. Nie wiedziałem że ta stacja potrzebuje aż czterech osób do poranka. Gdyby sytuacja ta miała miejsce w stacji ogólnopolskiej to jeszcze bym zrozumiał ale po stacji de facto lokalnej (gdzie po ostatnich zmianach bardziej pasowałby szyld Radia Wawa) się tego nie spodziewałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki temu fajniej się słucha, zwłaszcza że wszyscy mają fajne poczucie humoru. Ale głównych prowadzących jest w sumie dwójka: Agnieszka Szkuta i Wiktor Brzozowski. Oprócz nich są jeszcze Jarema Jamrożek (czyta serwisy informacyjne co pół godziny) i Wojtek Góralski (odbiera telefony i zbiera informacje od słuchaczy). Zdarzają się oczywiście roszady gdy kogoś nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Moim zdaniem ZPR Media w tej kwestii przedobrzyło przy zmianie częstotliwości swoich stacji radiowych. Takie przypadki się już zdarzały (podmiana Radia Zet Gold/Meloradia na Chilizet w przypadku 93,7 MHz na terenie Krakowa gdzie owa częstotliwość wychodzi także poza granice miasta) więc Radio Eska Rock nie jest tu odosobnionym przypadkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Mikołaj Kujawiński nowym prezenterem Eski ROCK
 

Cytat

Ostatni raz słuchacze Radia ESKA usłyszą Mikołaja Kujawińskiego 26 grudnia. Kilka dni później jego głos pojawi się na innej antenie. - Szykuję się do przejścia do Eski ROCK - mówi w rozmowie z portalem wirtualnemedia_pl Mikołaj Kujawiński.

Pierwszy raz słuchacze warszawskiego radia Eska ROCK mogli go usłyszeć w listopadzie. - Prowadziłem pasmo w zastępstwie za Olkę Jakubowską - mówi nam Mikołaj Kujawiński. - Zrobiłem to z przyjemnością - dodaje.

Choć formalnie nadal jest prezenterem Radia ESKA, to w ostatnich dwóch tygodniach częściej można go usłyszeć na antenie siostrzanej stacji - Eski ROCK. Obie należą do Grupy ZPR Media i mają swoje studia w jednej siedzibie, blisko siebie.

Mikołaj Kujawiński w zeszłym tygodniu prowadził od poniedziałku do piątku wieczorne pasmo w Esce ROCK (w godz. 19-21). - Pojawiłem się na antenie za Michała Prokopowicza, który jest teraz na urlopie - wyjaśnia prezenter. W tym tygodniu - od poniedziałku do środy - Kujawiński prowadził w Esce ROCK pasmo popołudniowe (w godz. 13-16), a w czwartek i piątek - można go usłyszeć między godz. 19 a 21. - I to tyle jeśli chodzi o moje występy na tej antenie w tym roku - mówi nowy prezenter Eski ROCK.

Prezenterzy Eski ROCK zostają

Mikołaj Kujawiński na stałe pojawi się w rozgłośni po Nowym Roku. - Będę prowadził pasmo od poniedziałku do piątku - mówi w rozmowie z nami. Szczegółów nie chce zdradzić. Jak zapewnia, jego przejście do Eski ROCK nie oznacza, że zniknie jedna z osób pracujących na antenie. - Wszyscy prezenterzy zostają - informuje.

Jak się nieoficjalnie dowiadujemy, w przyszłym roku w Esce ROCK może pojawić się w rozgłośni jeszcze jedna nowa osoba prowadząca pasma.

Mikołaj Kujawiński od ponad dwóch lat pracuje na antenie Radia ESKA. Prowadzi tam weekendowe pasma. W soboty i w niedziele można go usłyszeć w godz. 14-18. Od czasu do czasu występował też w tygodniu, gdy zastępował jednego z prezenterów. - Przede mną ostatnie programy w Esce. Poprowadzę je w ten i następny weekend - zapowiada. W niedzielę, 26 grudnia przed godz. 18 pożegna się ze słuchaczami Radia ESKA.

Źródło -> https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/mikolaj-kujawinski-prezenter-eska-rock

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 9.09.2021 o 08:37, xut2zs napisał:

Problemem Eski rock jest tez koncesja religijna i te smieszne drogowskazy. No gdzie tu logika. Puszczać Rammstein a chwile potem coś o kościele

Podobny przykład to Radio Plus za czasów sloganu „Zawsze w Rytmie" które grało muzykę taneczną zaraz po treściach religijnych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

SuperNovie się nie układa - w temacie o tamtej stacji jest już link z petycją o przywrócenie ER jako stacji ponadregionalnej na częstotliwości SuperNovy. Ja ten pomysł popieram, ale czy coś w tym kierunku pójdzie - zobaczymy. Pewnie jakby zwiększyły słuchalność manipulacje playlistą (dodanie disco polo) to nie zrobią tego... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już wyobrażam Disco Polo z treściami kościelnymi.

Powrót na ponadregionalne częstotliwości oznaczał także powrót dosyłu satelitarnego(Eska Rock jest na satelicie kodowana dla MUX IV) w którym obecnie Eski Rock nie ma na Astrze 23,5

Rockowa Eska ma zasięg naziemny około 70% w ramach MUX IV.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może z nazwy wychodzi że to Eska tylko rockowa, jednak w rzeczywistości Eska i Eska Rock to zupełnie inne radia.

A co do MUX 4 - ja nie rozumiem sensu kodowania stacji radiowych które na UKFie i w necie są za free, to samo RMF robi na HB - RMF FM zakodowany (ale RMF Maxxx i RMF Classic są FTA)

Widocznie Solorz wie lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Znowu Time coś kombinuje jeżeli chodzi o streamy internetowe. W piątek podczas Kolumny Zygmunta mnie wywaliło i nie mogłem się połączyć bo zmienili link, na szczęście odnalazłem nowy (waw01-04.ic.smcdn.pl) i działało... z pół godziny. Bo znowu zmienili. Tym razem na waw01-01.ic.smcdn.pl. No i tu sobie Eska Rock podziałała przez weekend, a dzisiaj chcę rano włączyć a tutaj... Pozycja https://waw01-01.ic.smcdn.pl/5380-1.aac nie może zostać odtworzona... Bo znowu Time zmienił serwy, a na waw01-01 zostały tylko 2 mountpointy. Aktualny link to https://waw01-02.ic.smcdn.pl/5380-1.aac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@WinExpert Skąd Ty bierzesz te bezpośrednie linki do streamów? Jak była jeszcze stara strona to można było bezpośredni link wyciągnąć ze źródła, jak się pokombinowało, ale na tej nowej próbowałem go znaleźć w taki sam sposób i mi się nie udało. Dlatego słucham przez stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Tomo21 napisał:

@WinExpert Skąd Ty bierzesz te bezpośrednie linki do streamów? Jak była jeszcze stara strona to można było bezpośredni link wyciągnąć ze źródła, jak się pokombinowało, ale na tej nowej próbowałem go znaleźć w taki sam sposób i mi się nie udało. Dlatego słucham przez stronę.

 

Narzędzia dla programistów w przeglądarce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...