Skocz do zawartości

Tele 5 i Polonia 1


miejskaastma
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nowe logo Tele 5 wyświetlane jest przez pierwszą krótką chwilę audycji na kolorowo, a potem kolor znika, dzięki czemu logo mniej rozprasza w oglądaniu - taką samą technikę stosuje już od dawna Polsat. Fajnie by było, gdyby podobnie zrobiono z logo Polonii 1. Bardzo podoba mi się pomysł, aby tak samo jak kolor, znikał również napis "TELE". Zdecydowanie mniej takie logo rozpraszałoby w oglądaniu i nieporównywalnie bardziej estetyczniej wyglądałby ekran. No i oczywiście fajnie by było jakby trochę oznaczenia wiekowe pomniejszono i zmniejszono ich intensywność świecenia:

projekttele5.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie oznaczenie wiekowe to kpina dla widzów z telewizorami o małej przekątnej ekranu.

 

A logo mi za bardzo nie przeszkadza (choć oczywiście powinno być bardziej transparentne). Może dlatego, że Tele 5 nie oglądam często i nie interesują mnie aż tak zmiany w trzecioligowych kanałach :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka kpina?! Takie małe oznaczenia to oznaka olbrzymiego szacunku dla widza! Chyba prawie każdy woli, jak oznaczenia są małe, bo wtedy mniej rozpraszają w oglądaniu. Jeśli chodzi o telewizory o małej przekątnej, to próbowałem te małe oznaczenia wyświetlać na telewizorze 21-calowym i bez problemu dało się je odczytać. Tak więc uważam, że można bez przeszkód wprowadzić taką wersję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się. Nawet jeżeli przy bardziej dynamicznych scenach liczba w oznaczeniu przez zbyt małe bitrate kanału byłaby lekko rozmazana, to przecież każde z oznaczeń ma jeszcze inny, zupełnie różny kolor, dzięki któremu bez problemu można je odróżnić. Zielony, niebieski, oliwkowy, pomarańczowy, czerwony - te kolory są tak różne od siebie, że tylko daltonista mógłby je ze sobą pomylić.

Przypuszczając, że rzeczywiście w dynamicznych scenach oznaczenie byłoby lekko rozmyte, to dzięki unikalnej barwie każdego z nich naprawdę bardzo ciężko jest je ze sobą pomylić.

 

Kolejny argument przeciwko małym oznaczeniom został obalony :jupi:

Uważam, że jeśli nie tak bardzo jak to zaprezentowałem obrazku, to chociaż trochę powinny zostać pomniejszone ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne zdanie,ograniczenia wiekowe są zbyt duże.Na 42 calowym telewizorze a nie jest to przecież duży telewizor ograniczenia wiekowe są ogromne. Ograniczenia wiekowe są bez sensu bo wystarczy ze kanał ma koncesje inna niż od KRRiT i nie musi nadawać tych dziwnych znaczków .Tak jest np w w przypadku Kanału Wojna i Pokój.Kanał nadaje bez ograniczeń wiekowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż się łezka w oku kręci, jak przypomnę sobie piękne czasy, w których na Tele5 i reszcie polskich kanałów telewizyjnych nie było tego [beep]u, a jedynym znakiem zasłaniającym fragment obrazu telewizyjnego przez cały czas audycji było logo. Uważam, że aktualny obowiązkowy sposób informowania odbiorców polskiej telewizji o kategoriach wiekowych audycji jest bardzo zły i należy go zmienić. Wszystkie urządzenia do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 18 grudnia 2009 roku w sprawie wymagań technicznych i eksploatacyjnych dla urządzeń konsumenckich służących do odbioru cyfrowych naziemnych transmisji telewizyjnych powinny obsługiwać oznaczenia wiekowe w EPG. W związku z tym nie ma przeciwwskazań, aby obowiązkowy sposób wyświetlania oznaczeń wiekowych w Polsce oparty był wyłącznie na tej nowoczesnej metodzie. Jako dodatek do niej można by emitować przed audycjami planszę wraz z czytaniem lektora. Na pewno nie powinno być tak jak obecnie, że znak zasłania telewidzom fragment powierzchni ekranu przez cały czas audycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wieczorne pasmo filmowe (pn, wt., śr, czw.) w T5 po latach zostało przeniesione na 21:00. O 20:00 będą nadawane seriale pt. ,,Badacze tajemnic", ,,Efekt Nostradamusa", ,,Do diabła z kryminałem", ,,Komisariat Drugi". Natomiast piątek pozostaje bez większych zmian (trzy filmy pod rząd od 20:00, brak filmu erotycznego). W sob. maraton filmowy od 20:00 (brak filmu erotycznego). W niedziele film po 20:00.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polonia 1 wydłuża pasmo popołudniowe w dni powszednie.Od 23 lipca emisja rozpoczyna się o 16.35 serialem komediowym "Grunt to rodzinka".Obecnie Polonia 1 nadaje w godzinach 06.00-08.00 i 16.35-22.45 w dni powszednie oraz 06.00-10.15 i 14.00-22.45 w weekendy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ten serial będzie 40 minut trwał Ktoś chyba poszedł na mój pomysł z TOP SHOPEM miedzy serialami. To teraz czas na kultowe seriale - taki kanał w Polsce by się przydał. A jak nie to niech głębiej zajrzą do archiwum Tele 5 - seriale i rozrywka z początku nadawania tej stacji o ile je jeszcze maja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Obecnie Polonia 1 nadaje w godzinach 06.00-08.00 i 16.35-22.45 w dni powszednie oraz 06.00-10.15 i 14.00-22.45 w weekendy.

A nie. Polonia 1 nadaje w godzinach 16:35 do 8:00. Różowa noc należy do Polonii 1 a nie Top Shopu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jesieni wyemitujemy premierowe filmy, seriale oraz własne produkcje.

No właśnie. Szkoda że zabrakło konkretów - jakie to będą tytuły. Zwłaszcza (jako fan seriali) jestem ciekaw co to będą za seriale. Czy szarpną się na coś z premium tv typu The Big C, czy jednak należy się spodziewać bardziej czegoś w stylu Flash Gordon :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...