Skocz do zawartości

HD w Polsat Box


trojan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Akurat filmy, które lecą w piątki i niedziele (z wyjątkiem może jednego) były w HD. Więc nie przesadzajcie. Seriali nie oglądam, więc w tym temacie może jest tak jak piszecie.

Bardziej mnie wkrzają cięcia na reklamy, chyba z 5 razy wciągu jednego filmu. Nawet Polsat tak nie tnie.

 

pozdr....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc może czas z tym zrobić porządek... jak myślicie? Czas napisać petycję do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji... gdyż oszukuje się nas w biały dzień :/

 

A potem siedzisz w punkcie... przychodź gość z dekoderem ustawionym na 480p... i mówi piękne to HD jest :lol2:

 

Jak nikt się nie odezwie... takim HD będą nas częstować... aż satelit braknie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie mylmy upscalowania z downscalowaniem.

2. Trzeba byłoby rozstrzygnąć, czy mamy akceptować kanały ze starymi materiałami przygotowanymi do emisji w HD (specyfika MGM HD) - ja uważam, że tak. Zaakceptuję tak samo dobrze zrobione TCM HD czy Kino Polska HD - to po prostu specyficzne przykłady, które powinny być obecne na rynku.

3. Uważam również, że specyfika kanałów uniwersalnych jest inna od kanałów tematycznych (Dot. Polsat HD i TVN HD) i one po prostu powinny dostarczać możliwie najwięcej contentu w HD i dążyć do wypełnienia całej ramówki w tym standardzie. Co jednak nie nastąpi szybko, bo są to duże machiny finansowe i programowe. Nawet RTL czy Sat.1 ma takie problemy. Zresztą nie wiem jak jest w Polsacie, ale wiem jak jest w TVN - w tej chwili trudno spotkać "kiepski materiał upscalowany", 4:3 jest już chyba tylko w telegrach, a wieczorna ramówka ma sporo materiału HD (co mnie ostatnio zaskoczyło: downscalowana Miss Agent z WB).

4. Zaliczanie FOX Life HD i TVN HD do badziewia uważam za nadużycie.

5. Choć czytając opinie o AXN HD jakoś nie ciągnie mnie do tego kanału. Z drugiej strony mam nadzieję, że jest to tylko czas przejścia z jednego standardu do drugiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o TCM HD, to czytałem, że wszystkie filmy na potrzeby przyszłej telewizji są zgrywane w 4320p, a na potrzeby obecnej HDTV jeszcze dodatkowo downscalowane do 1080p. Oczywiście zachowany zostaje pierwotny format obrazu, więc to co nagrano w 4:3, w takim formacie jest emitowane przez stację. Nie wiem jak jest w MGM HD ale myślę, że podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie mylmy upscalowania z downscalowaniem.

2. Trzeba byłoby rozstrzygnąć, czy mamy akceptować kanały ze starymi materiałami przygotowanymi do emisji w HD (specyfika MGM HD) - ja uważam, że tak. Zaakceptuję tak samo dobrze zrobione TCM HD czy Kino Polska HD - to po prostu specyficzne przykłady, które powinny być obecne na rynku.

3. Uważam również, że specyfika kanałów uniwersalnych jest inna od kanałów tematycznych (Dot. Polsat HD i TVN HD) i one po prostu powinny dostarczać możliwie najwięcej contentu w HD i dążyć do wypełnienia całej ramówki w tym standardzie. Co jednak nie nastąpi szybko, bo są to duże machiny finansowe i programowe. Nawet RTL czy Sat.1 ma takie problemy. Zresztą nie wiem jak jest w Polsacie, ale wiem jak jest w TVN - w tej chwili trudno spotkać "kiepski materiał upscalowany", 4:3 jest już chyba tylko w telegrach, a wieczorna ramówka ma sporo materiału HD (co mnie ostatnio zaskoczyło: downscalowana Miss Agent z WB).

4. Zaliczanie FOX Life HD i TVN HD do badziewia uważam za nadużycie.

5. Choć czytając opinie o AXN HD jakoś nie ciągnie mnie do tego kanału. Z drugiej strony mam nadzieję, że jest to tylko czas przejścia z jednego standardu do drugiego.

1. Znam pojecie materiału upscalowanego... ale co to jest materiał downscalowany?

2. Nie czepiam się do MGM HD... bo widać że materiał zgrywany jest z taśmy filmowej i wygląda naprawdę elegancko. A to że na tym kanale jest coraz więcej pozycji SD "upscalowanych" do 1080i... to juz inna bajka... i nie wygląda to juz tak ciekawie.

3. Więc jeśli kanały uniwersalne "upscalując" materiał pokazując przy tym znaczek HD... niewiedza będzie trwała wieczność.

4. A ileż materiału w % jest w "prawdziwym" HD?

5. Dla mnie zawartość tego kanału bije wszystkie na głowę... ale jakość jest tragiczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

materiał na taśmie podlega utracie jakości tylko jeśli jest wystawiony na działanie czynników atmosferycznych, system przechowywania filmów zapewnia im znakomitą jakość obrazu nawet za tysiąc lat, problem ze starymi filmami był jednak inny, stare kamery nie miały automatyki do regulacji ostrości, więc obraz wydaje się być mniej ostry, taśma na planie ulegała też zabrudzeniu, zabrudzeniu podlegała też optyka, ale to i tak nic w porównaniu z tym co traci się na montażu, kto wie jak wyglądał kiedyś montaż i powielanie filmów wie o co chodzi, więc w stosunku do tego co mamy dzisiaj jakość filmów może wydawać się niższa

 

trzeba jednak zauważyć że oryginalne tasmy filmowe po montażu i tak mają wysoką jakość, szczególnie w stosunku do reprodukowanych taśm kinowych, których jakość jest niska a dodatkowo ich stan pogarsza przechowywanie w bliżej dowolnych warunkach i częste wyświetlanie a od światła jak wiadomo taśma się niszczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Przy podmianie dekodera przedluza sie i umowa odpowiednio na 15,24 lub 29 miesiecy. Co do ceny dekodera to jest ona rozna w zaleznosci od pakietu przy ktorym chcesz zostac jak rowniez od dlugosci umowy. Przy pakiecie Familijnym dek hd moze byc na wlasnosc za 299 PLN przy 24 miesiecznej umowie, lub wypozyczony za 1 PLN umowa 29 miesiecy (czynsz 5 PLN)(prezent 3 miesiace RX i pakietu HD), lub wypozyczony za 99 PLN ale umowe wtedy zawiera sie na F+RX ktory jesli przy nim zostaniesz to przez pierwszych 5 lub 7 miesiecy jest w cenie Familijnego - mozna tez zrezygnowac z RelaX Mixa i pozostac przy samym Familijnym tylko ze mozna to zrobic do konca 2 lub 3 miesiaca. Analogicznie do ostatniego przypadku mozna zawrzec umowe na 15 miesiecy F+RX - jesli sie przy nim zostaje to przez 2 lub 3 miesiace jest on w cenie Familijnego, zrezygnowac z Relax Mixa mozna do konca 1 lub 2 miesiaca, w 15 miesiecznej konfiguracji cena aktywacji dekodera to 149 PLN.

 

Edit:

Oczywiscie podmiana dekodera jest mozliwa o ile poprzedni dekoder byl na wlasnosc i minal juz okres podstawowy umowy (albo umowa jest w ostatnim miesiacu trwania okresu podstawowego). Jesli jest sie gdzies w srodku okresu umowy wtedy opcje sa mniej atrakcyjne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...