Skocz do zawartości

HD w Polsat Box


trojan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Napisałam, że się nie znam i nie wiem czy to jest prawdziwe HD czy nie, ale ja widzę różnicę w jakości obrazu między kanałami 14-15, a 120-121, zwłaszcza jak transmisja jest na żywo. Tak samo widzę różnicę w meczu siatkówki, jeżeli zawody są w Polsce (np. liga), a transmisję robi Polsat. Chodzi mi o kanały 11 a 119.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardziej lub mniej techniczne wypowiedzi tutaj dalej nie wytłumaczyły mi dlaczego obraz HD jest praktycznie taki sam jak ten bez HD.

Więc po to płacić za kanały HD?

A moze ty po prostu, tak jak moj wujek masz TV full hd, dekoder hd, ale masz to wszystko polaczone kablem EURO? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tenis na pewno był w HD realizowany, oglądałem mecze na France 2 hd (Astra 19.2 E, karta TNT sat) i jakość była idealna, widocznie u Was coś nie tak. Mam 42' tv full HD, Opticuma 9600 hd ts i wszystko spięte kablem hdmi. Jeśli ktoś nie jest w stanie zauważyć róznicy między zwykłym Eurosportem, a Eurosportem w HD to powinien szukać winy w swojej konfiguracji lub trafić na słabej jakości materiał. Oba Eurosporty są nadawane z częstotliwości nie należących do CP i trzymają przyzwoity poziom jakości: stałe bitrate w okolicach 10-11 Mb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie, wszystko co złe to CP. Jak wszystko takie złe w CP jest to po co tu jesteście? Po co tu się odzywacie itp? Lepiej iść do enki albo do C+

W tym przypadku to wina CP. Mówią że w DVB-T obraz miód malina. CP wepchała ten kanał na swój transponder, nie wiadomo skąd mają sygnał źródłowy i wygląda to tragicznie.

 

TVP 2 HD jest tp. CP? A TVP 1 HD Cyfry? Stad wynika ta różnica w jakości?

Oni specjalnie zaniżają jakość przez zapchany tp?

 

TVP2 HD jest od CP, TVP1 od enki.

TVP2 HD ma tragicznie niskie bitrate (tak samo zresztą jak pozostałe 8 kanałów z tego transpondera)

sygnał źródłowy nie wiadomo skąd jest, ponieważ CP nie ma połączenia bezpośrednio z TVP, ani dostępu do centralnej sieci światłowodowej Emitela

 

być może ten kanał będzie przeniesiony na inny transponder i zobaczymy lepszą jakość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno będzie przeniesiony, a póki co źródło dla CP to DVB-T :)

 

Lewy wyluzuj nie jesteś w pracy, forum jest po to żeby ponarzekać, wymienić opinie. Nie wyganiaj do konkurencji, bo kto chce już tam dawno jest, ale tam też się narzeka, bo wszędzie chcą wydymać Klientów z kasy. Kwestia tego czy robi się to jak Solorz (na głupiego) czy stara się przynajmniej trochę do klienta być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie, wszystko co złe to CP. Jak wszystko takie złe w CP jest to po co tu jesteście? Po co tu się odzywacie itp? Lepiej iść do enki albo do C+

Powiedz czy CP jest normalny - najpierw ładuje TVP 2 HD na już zapchany transponder, a później dokłada tam Polsat Sport Extra HD. Jeśli nie uważasz, że pracują tam idioci to podziwiam Twój poziom oślepienia tą platformą.

 

Dla porównania zobacz TVP 1 HD i TVP HD za których jakość odpowiedzialna jest eNka. A Polsat w dziedzinie emisji HD to są wafle jakich mało i zapominają, że oprócz samej rozdzielczości jest coś takiego jak bitrate. Normalna platforma gdy brakuje miejsca to kupuje transponder (Cyfra+ niedawno 11.411).. Ale co tam, niedługo wciśniemy 15 kanałów HD, a abonenci i tak pochwalą :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam żadnej platformy cyfrowej, mam Multimedie na starym kineskopowym telewizorze i na razie nie zależy mi na jakości. Dopiero jak kupię jakiś lepszy telewizor, nie bronię CP, bo nie widziaem ani jednego ani drugiego kanału jak wygląda, ale moze przeniosą w późniejszym terminie, aby rozładować troche ten tp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@LewyZąb, Chyba nie powiesz mi, ze jakosc TVP 2 HD jest lepsza od Eurosportu HD.

Wina lezy po stronie CP, co mi da, ze pojde np. do n w ktorej juz jestem, jak bedzie nadal to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Cyfrowy Polsat ma ponad 3,5 mln abonentów, którzy co miesiąc płacą ciężkie pieniądze. :) Tak, więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby Cyfrowy Polsat wydzierżawił nowy transponder. Nie licząc ich polityki. :)

A Cyfrowy Polsat z samego abonamentu opłacanego przez jej klientów co miesiąc ma wpływy na poziomie około 140 mln złotych.

Natomiast gdy spojrzymy w raport finansowy Cyfrowego Polsatu to zauważymy, że cała Grupa osiągnęła czysty zysk na poziomie 429 mln złotych w pierwszym kwartale 2012 roku!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...