Skocz do zawartości

HD w Polsat Box


trojan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś powinien się tym zająć może " Satkurier " się tym zainteresuje i uzyska informację od Cyfrowego Polsatu o co tu chodzi bo nas "oleją"

Dla porównania jakość HBO HD z tp Orange tylko dla Orange bo CP , N, i C+ pobiera ten kanał z tp 12265. (http://www.linowsat.de/cgi-bin/onlinech ... 2012-02-13 ) a to wersja HBO SD z tp 10719 należącego do C+ ( http://www.linowsat.de/cgi-bin/onlinech ... 2012-02-13)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba wszystkie filmy na HBO HD nadawane są nie w HD. Tylko dlaczego Orange nadaje ze swojego tp z 2 razy większym bittrete a pozostałe kanały nadawne z tego tp tam też nic nie leci w native HD ? Po kiego "grzyba" zostawiają 8 mbit " zerowych " bajtów zamiast poprawić jakość już nadawanych kanałów chociaż do czasu uruchomienia Polsat Sport Extra HD ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś powinien się tym zająć może " Satkurier "

 

Ale czym właściwie ma się zająć ? Czy coś jest nie w porządku z transmisją kanałów ? Nikomu nie obiecywali że będą dawać tyle a tyle bajtów zerowych - to ich sprawa i oni za to płacą. Ja tam wolę oglądać telewizję niż statystyki numerków czy też bajty z których składa się transmisja sygnałów. A Ty ?

 

Po kiego "grzyba" zostawiają 8 mbit " zerowych " bajtów zamiast poprawić jakość już nadawanych kanałów chociaż do czasu uruchomienia Polsat Sport Extra HD ?

 

Zdaje się że sam sobie odpowiedziałeś na pytanie - zostawiają miejsce na nowy kanał który chcą tam umieścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałam na Eurosporcie HD mecze tenisowe z Kataru i jak była transmisja na żywo to jakośc moim zdaniem jest bardzo dobra (obraz).

Czy transmisje na żywo są nadawane w pełnym HD czy nie to nie wiem, bo się nie znam, ale jakośc podczas transmisji na żywo jest dla mnie ok.

Jak mecz jest przez Eurosport HD nadawany z odtworzenia, to ta jakośc jest gorsza (dla mnie zauważalna).

W związku z tym mam pytanie - kto oszukuje Eurosport czy Polsat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Jakość na kanale Polsat Sport HD jest różna ale możliwości są całkiem niezłe. Widać to na bezpośrednich transmisjach spotkań siatkarskich realizowanych przez Polsat gdzie jakość jest dobra. Niestety powtórki tych samych transmisji potrafią być o klasę gorszej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, też ciągle się zastanawiałem czy jest różnica czy mi się tylko wydaje. Dlatego zaciemniłem pokój i zrobiłem 2 zdjęcia przy takich samych ustawieniach aparatu dla kanału w hd i normalnie.

 

Eurosport 2 - kanał 15

img1738f.jpg

1bezhd.png

 

Eurosport 2 HD - kanał 121

 

img1739pi.jpg

2zhd.png

 

Czy różnice są aż tak małe że prawie ich nie widać??

 

Tuner Samsung DSB H370G HD, Telewizor LG 50PV350, nowy konwerter, nowy kabel antenowy,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu nie wszystko co ma znaczek HD jest HD. To co nagrałęś to nic innego jak zwykły obraz 16:9 podciagnięty pod 1920x1080. Jest to normalna rzecz, po prostu nadawcy nie mają wiele materiałów HD a nie wszystkie spotkania sa realizowane w HD

A róznicy przy upscalu nie widać bo ten kanał ES2HD ogólnie nadaje w słabej jakości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem turniej Roland Garros jest w HD.

Oglądam dużo tenisa na Eurosporcie HD i widzę różnicę między kanałem Eurosportu (14) SD, a kanałem 120 lub 121 HD.

I widzę sporą różnicę w jakości. Wyraźniejsze napisy, ostrzejszy obraz, lepsze kolory, jest głośniej.

Jeżeli jest transmisja na żywo to ta różnica jest, natomiast jak jest mecz z odtworzenia to wtedy różnicy czasami nie ma.

Tak samo widzę w innych dyscyplinach transmitowanych na żywo.

Siatkówka na Polsacie Sport HD bardzo mi się podoba i różnicę widzę.

Nie znam się i nie wiem czy to jest pełne HD czy nie, ale różnicę widzę, pod warunkiem że zawody są rozgrywane w Polsce i transmisję robi Polsat.

Bo jeżeli zawody są poza Polską to różnicy nie widzę.

Mam plazmę Full HD, dekoder Sagem ESI88,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak się nie zajmujecie obróbką nagrań z TV i przez to nie wiecie jakie one mają rzeczywiste parametry, to może lepiej stańcie z boku i słuchajcie jak inni rozmawiają.

Bo na razie to gadacie jak ci, do których skierowane są słowa reklamy kompaktowych aparatów fotograficznych "MATRYCA 15 MEGAPIXELI", "65-KROTNY ZOOM".

 

W zeszłym roku relacja z GP formuły 1 miała przepływność (bitrate) w porywach do 11 Mbit/s netto, a w tym roku 7,3 Mbit/s a rozmiar ramki niby dalej taki sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...