Skocz do zawartości

HD w Polsat Box


trojan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

nie chodzi zbytnio o jakość tylko o ramówkę. Ja do jakości Polsatu SportHD nie mam nic, nawet mi się podobało, choć do HD jestem przyzwyczajony, bo sobie łykam filmy. Problem w tym, że ilekroć włączałem ten kanał, to kompletnie nic na nim nie ma. Ilu z was kupi za 6zł kanał, w którym albo lecą zapowiedzi albo powtórki? To chyba nie o to chodzi, by 5x oglądać 1 mecz.

 

@mirko1801

gratuluję znajomych, którzy potrafią skrytykować jakość obrazu HD w stosunku do SD, ba nawet widzą lepsze i gorsze HD. Sprawdź, czy nie łączą dekodera kablem EURO. podłączałem kablem hdmi za 30zł i jakość była nieporównywalna. Z drugiej strony nigdy nie byłem przeciwnikiem jakości SD. Ostatnio leciał film "O jeden most za daleko" w tvp1, a ja go mam w domu w hd i jakoś nie widzę wielkiej różnicy. Większość z maniaków hd pada ofiarą chwytów marketingowych tworców tego standardu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mirko1801

gratuluję znajomych, którzy potrafią skrytykować jakość obrazu HD w stosunku do SD, ba nawet widzą lepsze i gorsze HD. Sprawdź, czy nie łączą dekodera kablem EURO. podłączałem kablem hdmi za 30zł i jakość była nieporównywalna. Z drugiej strony nigdy nie byłem przeciwnikiem jakości SD. Ostatnio leciał film "O jeden most za daleko" w tvp1, a ja go mam w domu w hd i jakoś nie widzę wielkiej różnicy. Większość z maniaków hd pada ofiarą chwytów marketingowych tworców tego standardu.

 

Panie bez zartow :) Byc moze roznicy nie widac na tv CRT,albo z pewnej odleglosci na 32lcd ( choc to trzeba tez miec cos z oczami :> ). Roznica miedzy jakascia kanalu HD,a jakoscia SD jest ogromna. Nawet w Polsce gdzie HD to bitrate juz 8, to jakosc kazdego HD jest znacznie lepsza od najlepszych SD na naszym rynku ( byc moze Niemieckie kanaly SD majac tak ogromny bitrate troche zacieraja te granice,ale tez nie do konca, na bak nie kanalu takiego jak TVP HD ) i na prawde ciezko to porownywac. No a TVP1 nadaje tak fatalnym bitrate na kazdej z platform, ze nie jest w stanie sobie wyobrazic jak mozna nie widziec roznicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@mirko1801

gratuluję znajomych, którzy potrafią skrytykować jakość obrazu HD w stosunku do SD, ba nawet widzą lepsze i gorsze HD. Sprawdź, czy nie łączą dekodera kablem EURO. podłączałem kablem hdmi za 30zł i jakość była nieporównywalna. Z drugiej strony nigdy nie byłem przeciwnikiem jakości SD. Ostatnio leciał film "O jeden most za daleko" w tvp1, a ja go mam w domu w hd i jakoś nie widzę wielkiej różnicy. Większość z maniaków hd pada ofiarą chwytów marketingowych tworców tego standardu.

 

 

Mam telewizor ( LG 37 lcd 2RR* ) podłączony z tunerem przez kabel HDMI ,kablem euro ,oraz przez komponent i właśnie na tym ostatnim jest najlepszy odbiór.Jeszcze raz stanowczo stwierdzam , że -- jakościowo odbiór niemieckich kanałów z ASTRY w niczym nie odbiega od jakości kanałów HD z Cyfrowego Polsatu.

Nie , nie jestem,, maniakiem HD i nie padłem ofiarą chwytów marketingowych twórców tego standartu ,, ale gdy włączę płytę z filmem w wersji HD dopiero wtedy widzę jak powinien wyglądać standard HD.

Wielka szkoda , że tak dużo tracimy na efektach wizji , gdy oglądamy platformę CYFROWEGO POLSATU.

 

<<<< @ cyfrowy polsat >>>> nie wiem czy może być jeszcze lepszy kabel HDMI od tego który posiadam.

Pomimo ceny i jakości mojego kabla HDMI ,doszedłem do wniosku że ,, smakiem się nie najesz ,, i skoro jest brak właściwego sygnału ( odpowiedni br,,,) to nie pomoże żaden kabel.

Proszę to chwilę przemyśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście. Nigdzie oficjalnej wiadomości na stronie CP ani na kanale dla abo nie było. Pocztą z resztą też nic nie przyszło. Ciekawe. Przecież nie wszyscy śledzą w internecie strony typu satkurier, więc nie mogą się o tym dowiedzieć. A jak dzwoniłem do BOK-u to konsultantka zaprzeczyła tym 6 złotym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla przykładu chociażby kanał Eurosport HD. Co chwilę inny format obrazu, Polsat Sport HD - logo PS na białym tle przez 3/4 dnia - i co - mam płacić ?! HBO HD - wcale nie wygląda tak dobrze [czasami zaniki fonii]. Fakt dopłaty +6zł za kanał HD też mnie zdziwił. Słoneczna platforma ma wprowadzić w październiku nową promocję - tyle wiem, zapewne jakieś obniżki, a w grudniu przyjdzie czas na właściwą promocję (moim zdaniem x mc oglądania kanałów HD gratis :}) Najlepiej jeżeli ktoś kupił dekoder HD pod koniec ubiegłego roku - ogląda(ł) dość długi czas HD za darmo. Widocznie platforma uznała, że czas najwyższy skończyć darmowe oglądanie. Jako, że abonentów, którzy zdecydowali się na dekoder HD jest niewiele (podobnie jak kanałów) - wysyłane są listy do osób, które mają dekodery SD o możliwości zakupu dekodera HD w cenie 299zł. Pytanie tylko co z kanałami w jakości HD - teraz tylko, lub można powiedzieć aż 3. Anonsowane kanały (Polsat HD (wkrótce), BBC HD (październik +) oraz

Discovery HD (???), oraz MTVNHD (???) mają szansę na ukazanie się w ofercie CP, ale wówczas cena za 6-7 kanałów HD wyniosłaby 36/42zł. Lekka przesada. Zakładając nawet sytuację w której znajdzie się miejsce na transponderach na kolejne kanały można łatwo policzyć dla przykładu 10 kanałów HD x6= 60zł + 37,90 za pakiet Familijny --> 97,90zł/mc nie licząc opcji jeżeli ktoś ma dekoder HD wykupiony w 12 ratach (+20zł przez 12mc) lub dzierżawiony (od 0 do 15zł/mc). Pozostaje też kwestia wyboru pakietu - dla przykładu trzeba kupić pakiet Familijny + HBO - 57,90 + 6zł za kanał HBO HD (tylko 1 kanał) - niewesoło... nie mówiąc np. że załóżmy pakiet BBC będzie można wziąć od pakietu za 57,80żł [to tylko przykład].

 

Ciekawy może być też przykład dotyczący kanałów HD - przekaz w jakości HD jest nadawany z opóźnieniem w porównaniu do przekazu SD, wiec ktoś oglądający dla przykładu mecz będzie do przodu te 'parę sekund' - spotkałem się z taką opinią, dana osoba oglądała kanał w SD zamiast HD..

Fakt posiadania przez CP sporej ilości wozów transmisyjnych w porównaniu do tego co widzimy na kanale PS HD świadczy o tym, że albo zardzewiały, może zostały i czekają do euro 2012 ?, lub też nie ma ciekawych wydarzeń w kraju, które można transmitować. Jest nieciekawie. Platforma inwestuje w telefonię zapominając tak naprawdę o istocie - czyli telewizji oraz abonencie. Fakt - wprowadzenie opłat musiało nastąpić, a cena zapewne spowodowana jest małą ilością posiadaczy HD. Może gdyby platforma wycofała ze sprzedaży szajs w postaci echostarów 717a, 747, samsungów s305g, a zostawiła dekodery własnej produkcji (Mini - też nienajlepsze) oraz wprowadziła dekoder HD+PVR (o czym w temacie zapowiedzi) klienci byliby bardziej ukierunkowani - mieliby 3 opcje.

1) SD z dekoderem mini

2 i 3) HD lub HD+PVR

Czy takie możliwości nie są lepsze ?

Zakładam, że po 4mc od wprowadzenia dekodera Mini CP nie ma zamiaru zaprzestać jego sprzedaży.

 

Co o tym myślicie ?

 

Warto, żeby ktoś z CP to przeczytał (bo czytają :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj dokładnie 2 posty - nie są takie same, w tym piszę o HD, w drugim cytuję tą wypowiedź żeby zachować spójną całość.

Zauważ, że temat dotyczy HD, ale wspominam w nim o terminach, jak i nowościach - dlatego część wylądowała w obu tematach.

Nie chciałem edytować wypowiedzi, więc ją skopiowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) SD z dekoderem mini

2 i 3) HD lub HD+PVR

Czy takie możliwości nie są lepsze ?

Zakładam, że po 4mc od wprowadzenia dekodera Mini CP nie ma zamiaru zaprzestać jego sprzedaży.

 

Co o tym myślicie ?

 

Gdyby rozszerzyć możliwości MINI (głupia rzecz - przeszukiwanie na 2 satelity, jako pierwszy lepszy przykład) to nie byłaby taka zła koncepcja. Jedynie brakuje w tym spisie SD PVR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z informacji w miarę pewnych - wkrótce zmiana oprogramowania w dek mini (prawdopodobnie organizacja kanałów zostanie odblokowana). W kazdym bądź razie przeszukiwanie astry po transponderach uwazam za mega rzalowy pomysl. Ja nie wiem ile czasu moze zająć napisanie kilku linijek kodu, który ulatwi zycie klientom. A tak dostajemy minimalistyczny produkt, ktory do tego polsat jeszcze smie reklamowac jako cos super. Wczoraj na kanale polsat news zwiesil mi sie taki dekoderek i byl tylko jednostajny pisk. wyłączyłem go z prądu i w 10s po włączeniu go spowrotem poszedł z niego dymek i zapaszek. Dalej działa, ale proponuję go na noc z prądu wyłączać, bo mozecie sie obudzic w piekle :]

 

Co do pomyslu HD+PVR

Chocby patrzac na konkurencję widzimy, ze mają takie dekodery. Polsat niestety w sprzęt od zawsze był ubogi. A co 2 klient pyta sie czy dekoder hd umozliwia nagrywanie. Jak widac istnieć będzie popyt na tego typu rozwiazania, nawet jesli kanaly hd będą oferowac to co oferują. PRoblemem jest przypuszczalna cena takiego nadajnika. Skoro dvd747 kosztuje 499, to takie combo moze kosztować z 800zl, co nie będzie mile.

Dekoderow 747 nie sprzedaje sie przeciez tak wiele, chocby dlatego, ze są infantylne. zawsze lepiej powiedziec "kup pan modul cp i ferdka 8900 i dysk pod usb i szalej ile wlezie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro kanały HD płatne od października, to dostał już ktoś list od CP zawierający informacje, druki umów do podpisania i ewentualnie nową gazetkę :?: Coś mi się wydaje, że HD płatne od listopada, bądź grudnia.

Były wysyłane gazetki, przynajmniej ja taką widziałem leżą obok konsultantów. 6zł za kanał to pewniak, wezmę jedną taką jutro zeskanuje i wrzucę tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie przyszla ta gazetka:

"najlepsze kanały HD! Polsat Sport HD, HBO HD, Eurosport HD. A wkrótce kolejne... Od pazdziernika br. każdy możesz kupić oddzielnie za 6zł

Stałym Abonentom Cyfrowego Polsatu, którzy teraz zakupią dekoder HD, oferujemy kanały HD bez dodatkowych opłat do końca roku"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I chyba skończy się kampania Pakiet HBO najtaniej na rynku :lol: .

 

Pozdro.

P.S. Ostatnio Polsat szybko reaguje na meile, napisałem do nich dzisiaj i po ok 1 h miałem odpowiedź.

 

I dobrze. Jakość HBO HD mało się różniła od HBO SD . Więc za co płacić ?, za dziadowstwo ,( moje ciche marzenie ) gdyby nikt , ale to absolutnie nikt nie kupił pakietów HD , to na pewno po jakimś czasie ich jakość byłaby (bir ) z pewnością lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...