Skocz do zawartości

Oprogramowanie 2.11B7 dla 200Combo / 200 / 100 / 100E


brain
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czemu z uporem maniaka wysuwacie tezę że przyczyną dekodowania jest fakt że wgrywany był soft piracki?

 

@brain Spróbuj uruchomić dekoder bez karty. Jeśli dalej nie działa - prawdopodobnie dekodowanie działa w przypadku, gdy do dekodera był kiedykolwiek wgrywany piracki soft.

 

Nie ma bata :( cały czas "zakodowane" :(

Chyba masz rację co do wgrywania pirata - nowy oficjalny soft pewnie nie nadpisał jakiejś części za to odpowiedzialnej.

Jeśli tak jest to super programistom z Ferguson'a dodaję plusa + :lol2:

 

Ja w swojej arivie 200 mam tylko wgrywane oprogramowanie od producenta i te przypadki o dekodowaniu kanałów jak Mezzo u mnie działa. Więc nie wciskajcie ludziom na forum kitu bo jest to nieprawdą. Ja miałem wgrane 1.05B1 gdy kupiłem ten tuner. Następnie miałem 1.05B6 i ten stabilny 1.06B7. Z serii 2.xxBx miałem wgrany ten pierwszy 2.01Bx tylko przez godzinę. Wróciłem do stabilnego, następnie miałem 2.08B4 i teraz mam ten 2.11B7. Powtarzam jeszcze raz nigdy nie wgrywałem żadnego softu edukacyjnego a dekoder dekoduje mi ten kodowany kanał . Więc raczej to nie jest przyczyną. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawdą jest też, że nie kasuje się zawartość RAM po aktualizacji, bo po całej nocy bez zasilania nadal Mezzo działa. Z resztą wgrywanie softu powoduje nadpisanie bitu po bicie w pamięci, więc nie ma mowy o tym co pisze Brain. Producent wydał soft piracki i tyle :lol2:

 

A tak poza tym, to potwierdzam to co napisał Brain, czyli:

- z TNK HD tuner teraz troszkę zamula (tak samo było w poprzedniej wersji) przy czym dla kanałów HD czas przełączania już nie jest akceptowalny.

Dodatkowo:

- nowy soft zmienia MAC tunera (przy stałym IP skutkuje brakiem połączenia)

- szkoda, że nadal nie da się przywrócić timerów i nazw dla list ulubionych

- EPG działa już lepiej ale mogłoby się wczytywać szybciej (zwłaszcza dwie pierwsze pozycje czyli teraz i następna).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie po co się kłócić, o to czy soft jest legalny czy nie. Musi być legalny skoro pochodzi ze strony producenta i to nie podlega dyskusji, istotą sprawy jest kto opracował te oprogramowanie. Ciekawy przypadek, że soft w wersji edukacyjnej który onegdaj został opublikowany wyszedł z oznaczeniem kolejnym jedynie w tej właśnie wersji, natomiast kolejna wersja producencka posiadała numer kolejny już wyższy niż wersja "edu", tak jak by producent wiedział o wersji "edu" i nowy soft "legal" posiadał numer wyższy. Wniosek dla mnie wysunął się prosty, że soft pisze jedna i ta sama osoba, tyle że dla różnych odbiorców. Idąc dalej to soft może jest w wersji "edu" jako hobby, natomiast wersja producencka wykonywana jest zarobkowo dla Fergusona.

Podkreślam, że to przypuszczenia. Meritum sprawy jest proste, z 2 dniowych testów wolę tę wersję niż niż uczciwą wersję skopanego softu, które poprzednio były publikowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego MarekBogdanKaszynski ja się nie kłócę tylko denerwuje mnie fakt że ktoś wciska kit że przyczyną dekodowania jest wgrywanie softów edukacyjnych. W moim przypadku nic z tych tak zwanych softów pirackich nie wgrywałem a odbiera to Mezzo. Przyczyna odbioru tego programu może też być fakt że nadawca tego programu jak i innych coś kombinuje. Kiedyś np. Travel Chanel też miał znaczek kodowania i można było go oglądać jako FTA, lecz żeby go wyszukać w ustawieniach trzeba było ustawić wyszukiwanie kodowanych. Kanał ten oglądać można było tylko z węgierską i angielską wersją językową - polska była niedostępna. Dopiero po paru miesiącach zniknął z ekranu. Tak więc raczej nie wyrokowałbym czy ferguson wydał soft piracki.

Ten obecny soft został wydany przez producenta więc trudno nazywać go pirackim , a kto go pisze to najmniej mnie interesuje. Ważne jest że dla mnie jako użytkownika tego tunera soft ten spełnia jak na razie moje oczekiwania. To znaczy nie ma problemów z odbiorem programów TV (zero zwiech jak i wyskakiwania komunikatu zakodowane) dekodowanych przez kartę prepaid C+ która jest w czytniku, i kartę TNK która jest w module TechniCrypt CX. EPG jak dla mnie działa dobrze, bez porównania lepiej niż w poprzednich softach. Nagrywanie działa z zegara automatycznego (zegar wyświetla w stanie czuwania) . Zaplanowane nagranie nagrał.

Dodam też że nie jestem maniakiem, który czepia się drobnych błędów , ponieważ dobrze zdaję sobie sprawę że Ariva 200 HD nie jest jakimś kombajnem multimedialnym bo to przecież nie ten przedział cenowy. A to co mamy w tej cenie to naprawdę jest na przyzwoitym poziomie , czego konkurencja raczej nie oferuje. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kacper0058 przeczytaj wyraźnie co pisałem. Powiedziałem że dekoder mógł mieć kiedyś wgrany soft edukacyjny.. nie powiedziałem że go wgrywałeś!

Możliwe że Ferguson go wgrywał dla własnych celów.. jak obejrzycie dokładnie instrukcje to zobaczycie zapy z softów edukacyjnych.. np. dla FK-6900.

Albo po prostu ktoś wcześniej zwrócił tuner. Może jakiś soft oryginalny miał dane [beeep!]. Mogę przygotować plik czyszczący całą pamięć Flash dla Ariv (200/100/100E).

 

Travel Channel NIE był kodowany w angielskiej wersji językowej, nawet jak miał znaczek.

A to czy znaczek się pojawia to zależy wyłącznie od nadawcy. Kanał może być kodowany i nie być znaczka(niektóre kanały na Turksacie) i na odwrót(choćby słoweńskie i chorwackie kanały na HB). Bezpośrednio to czy kanał jest kodowany czy nie, zależy od samych surowych pakietów.

 

Odnośnie softu.. dekoder byłby zdolny pociągnąć system operacyjny linux, nie mam co do tego żadnych wątpliwości. Jak już mamy tani sprzęt.. co szkodzi do niego zrobić dobre oprogramowanie (które może nic nie kosztować - w przypadku linuxa)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kacper0058 przeczytaj wyraźnie co pisałem. Powiedziałem że dekoder mógł mieć kiedyś wgrany soft edukacyjny.. nie powiedziałem że go wgrywałeś!

Możliwe że Ferguson go wgrywał dla własnych celów.. jak obejrzycie dokładnie instrukcje to zobaczycie zapy z softów edukacyjnych.. np. dla FK-6900.

Albo po prostu ktoś wcześniej zwrócił tuner. Może jakiś soft oryginalny miał dane [beeep!]. Mogę przygotować plik czyszczący całą pamięć Flash dla Ariv (200/100/100E).

 

 

 

Tak, tak ferguson wgrywał dla własnych celów softy edukacyjne do dekoderów. Czy Ty w to wierzysz co piszesz ? A może Ci się udzieliło od niektórych polityków szukanie za wszelką cenę różnych teorii spiskowych i może faktycznie Kopernik był kobietą.

Sugerujesz że tuner był z reklamacji - mało prawdopodobne, był ofoliowany, plomby nie naruszone, żadnych śladów ewentualnego używania . Jeśli się nie mylę to serwis jest w stanie sprawdzić czy było coś wgrywane pirackie. Na pewno by nie przyjęli do zwrotu takiego sprzętu.

Na tym forum nie tylko ja twierdzę że nic nie wgrywałem edukacyjnego a ten kodowany kanał działa. Poczytaj tu . viewtopic.php?f=126&t=20231&start=15#p472017 No, no, temu koledze trafiły się aż co najmniej dwie arivy po reklamacjach - oczywiście zgodnie z Twoja teorią. :smile:

W jednym punkcie się z Tobą zgadzam , że może jakiś soft oryginalny miał coś w sobie. Jak już wcześniej pisałem dla mnie to oprogramowanie po tych kilkudniowych testach spełnia moje oczekiwania i nie mam zamiaru bynajmniej go zmieniać - oczywiście do wydania nowszej wersji oprogramowania, które zapewne przetestuję i wówczas jak zawsze zdecyduję czy zostaje przy nim czy wracam do ostatniego najlepszego moim zdaniem. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to obejrzyj instrukcję do dekodera FK-6900(w instrukcjach Ariv nie znalazłem takiej niespodzianki) ze strony Fergusona:

http://www.ferguson-digital.eu/pl/pobierz/func-download/446/chk,fdd6d7425a8c12e8f977bf1242a9e27f/no_html,1/, strona 19, rozdział narzędzia i porównaj obrazki: drugi i trzeci. A jak nie rozumiesz to mogę Ci na PW powiedzieć co jest zakryte na trzecim przez okno Format USB.

Serwis jest w stanie stwierdzić co było wgrywane, ale czasami nie stwierdza. Ferguson formalnie nie naprawia dekoderów z wgranym nieautoryzowanym oprogramowaniem.

Chyba trochę za mało wiesz o świecie..

 

Co do reklamacji - strasznie się uczepiłeś(inna sprawa że ich było bardzo dużo - problemy z głowicami), a to nie był jedyny powód który wymieniłem. Czytaj dokładnie, a nie czepiaj się kawałków wypowiedzi.

Na tym zakończę dyskusję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego lpm11 z tą wiedzą o świecie to u Ciebie jest coś nie tak. Sprawdzenie w serwisie czy było wgrywane coś innego oprócz producenckiego oprogramowania to jest jedna z pierwszych czynności po sprawdzeniu plomb przy gwarancyjnej naprawie za którą nie płacisz. Ariva bo o niej tu mówimy na rynku jest jakiś rok i trzy kwartały więc cały sprzęt jest jeszcze na gwarancji i żadna firma nie będzie się ładować w zbędne koszty i nie naprawią Ci na koszt producenta tunera bez plomby, uszkodzonego mechanicznie czy poprzez wgranie nieautoryzowanego oprogramowania. Nie przyjmą Ci go też jako zwrot po stwierdzeniu tych przyczyn reklamacji, więc jak do licha takowy mogliby sprzedawać. Jedynie mogą Ci go naprawić ale zabulisz za to jak i za przesyłkę.Kończę więc dyskusję w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje spostrzeżenia co do softu 2.11B7 to delikatne opóźnienie dźwięku

 

Co dokładnie masz na myśli? Na jakich kanałach (HD czy SD), jaka platforma itd. Walczyłem kiedyś z tego rodzaju zjawiskiem (opisywałem to) - dopiero w jednym z softów testowych problem nie występuje (lub jest znikomy). Jeśli możesz to kilka słów więcej na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sofcik pracował cały weekend bez żadnego problemu nagrał 2 filmy z soboty na niedzielę bez $, epg dział o niebo lepiej niz w poprzednim. Mezzo u mnie jak nie działało tak nie działa, ale również uważam, że dyskusja w tym miejscu na ten temat nie ma sensu. Soft jest markowany przez producenta jako oryginał i tyle. Ogólnie polecam tą wersję jak dla mnie duży krok na przód.

 

Dodatkowe spostrzeżenia :

+ po wciśnięciu OK mamy listę, w tej wersji można będąc na liście wybrać kanał z klawiatury numerycznej i nacisnąć OK -> przeskakuje wtedy do tej pozycji w liście. Może i nie potrzebne ale fajne :)

+ można oglądać nagrania (bez $) w trakcie nagrywania! W trakcie nagrywania naciskamy USB/PVR i na liście nagrań przy aktualnie nagrywanym kanale widać zielony trójkąt. Pozostałe nagrania można odtwarzać.

:brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam spostrzeżenia na tema opóźnionego dźwięku. Mam Arivę 100E / TNK SD. Występuje na większości kanałów. Odczułem to w 100% na kanałach: TVN7, TVN24, TVN Meteo, nSport SD, ZDF HD (DD).

Dodatkowo tuner restartuje się w przypadku, gdy jestem na kanale HD (ZDF HD) i wchodzę w drugi poziom w menu (tam gdzie na kanałach SD znika obraz tv w tle).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na swojej Ariv 200 nie zauważyłem żadnego opóżnienia dżwięku na wymienionych powyżej kanałach. Mój tuner współpracuje z kartą C+ prepaid w czytniku i karta TNK SD w module TezhniCrypt CX. Jak już pisałem oprogramowanie to jak dla mnie spełnia moje oczekiwania. Jakość obrazu ok. EPG jak i nagrywanie z zegara automatycznego działa przyzwoicie - a to mnie przede wszystkim interesowało.

Jak na razie zauważyłem tylko jedno dziwne zachowanie tunera które w moich oczach nie dyskwalifikuje tej wersji oprogramowania bo to nie jest aż tak istotne i nie wpływa na działanie funkcji tunera które mnie najbardziej interesują.

Otóż na mojej liście kanałów mam tylko ok 225 programów (tylko te które mogą mnie interesować) z trzech satelit. Jak wyszukuję jakiś kanał to skanuję tylko dany transponder. Zauważyłem że po przeskanowaniu transpondera i po powrocie do trybu oglądania karta C+ traci uprawnienia - czarny ekran komunikat zakodowane - TNK działa bez problemów . Należy tuner wyłączyć pilotem i za chwilę go uruchomić i wszystko działa jak należy. Nie jest to uciążliwe bo zazwyczaj wyszukuję tylko programy przy zmianie oprogramowania, a przy innych przestawieniach w menu czy też odłączenia odbiornika od zasilania to nie występuje więc nie podnosi mi ciśnienia. Czy też zauważyliście na swoim sprzęcie takie zachowanie z kartą prepaid C+ ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...