Skocz do zawartości

Oprogramowanie 2.11B7 dla 200Combo / 200 / 100 / 100E


brain
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli skąd te rozbieżności wynikają zapewne nawet programiści fergusona nie wiedzą.

Pamiętamy, że nawet wyłączenie egualizera w trybie radio pomagało w eliminacji zapętlania tunera na kanałach PolskiegoRadia z satelity Astra19,2E. Być może u mnie pewne ustawienia w 2.11B7 zostały odrzucone przez 1.5B1 (wgrywany Dump). Ważne że można reanimować tuner, a dziś Święta Zmartwychwstania Pańskiego i nie będziemy sobie głowy łamać.

Wesołych Świąt :smile: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacja dla osób którym na wersji 2.11 nie działają nagrania z wersji 1.**

Udało mi się ustalić iż przyczyną nie obsługiwania starych nagrań jest brak pliku 'info3.dvr' w katalogach z niedziałającymi nagraniami.

 

Z tego co zauważyłem od pierwszej oficjalnej (nie testowej) wersji 2.08 soft automatycznie dodawał plik 'info3.dvr' do starych nagrań które go nie miały i dlatego w wersji 2.08 nie ma problemów z odtwarzaniem starych nagrań.

Oczywiście w 2.11 już tej funkcji nie ma (bo k**** po co :smile: ) i dlatego nie działają nagrania które ktoś na przykład zarchiwizował sobie na inny dysk i których nie używał w wer 2.08 więc soft nie miał kiedy dograć plików 'info3.dvr'.

 

Rozwiązanie problemu chyba już nasuwa się samo, tzn. należy:

- wgrać soft 2.08

- podłączyć dysk lub pendrive z nagraniami które nie działają (bo nie mają plku 'info3.dvr') - oczywiście muszą być w katalogu ALIDVRS2

- teraz stare nagrania będą działać, więc wystarczy przelecieć po wszystkich aby soft automatycznie dograł pliki 'info3.dvr'

- wgrać soft 2.11

 

Teraz wszystko powinno być już OK - u mnie działa.

 

Ferguson sp****ył jeszcze jedną rzecz, tzn. nie da się podczas pracy tunera odłączyć pendrive'a (przy włączonej funkcji TimeShift) używając funkcji 'Remove USB safely' bo menu ma teraz podgląd i tuner cały czas nagrywa i wyskakuje komunkat, że jest zajęty czy coś takiego

 

Coraz częściej zastanawiam się nad zmianą tuner'a.

Możecie coś polecić? wiem, że coś lepszego musi kosztować, ale nie mam już sił i czasu ciągle w nim "grzebać".

 

Co do opóźnienia dźwięku względem obrazu to u mnie na Ariva 200 niczego takiego nie zauważyłem.

 

Pozdrawiam

 

 

Wygląda, że kolega zrobił lepszą robotę od serwisu! Oni nawet tego nie wiedzą, że to pomaga. Mi pomogło uratować prawie 200 nagrań przed przerabianiem ręcznym!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście-to urok tego softu.U mnie jest to samo . Przeszukiwanie dochodzi transpondera 80/przeszukiwanie 75%/ i stop.Wcisnąłem klawisz exit ,wgrałem wczśniej zrobioną listę kanałow /cyfra+ SD/ i cały pakiet śmiga.Nadmieniam że u mnie powrót do wcześniejszych softów przebiega identycznie.Jeżeli przeglądam później wykaz transponderów to pokazuje wszystkie,ale uwaga -wyjść z menu można jedynie przy ustawieniu żółtego paska przeszukiwania na trnsponderze o numerze mniejszym niż 75 lub reset tunera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym transponderem to jest ciekawa sprawa. Oprócz Polsatu HD nadawany jest z niego Fox Life HD (Cyfra+). No i kiedyś jak skanowałem (Fastscan) to Fox Life HD znalazł bez problemu a dzisiaj kiedy spróbowałem przeskanować tylko ten transponder - cisza. Nie wiesza się (mam poprzednią, testową wersję softu) ale nie wyszukuje. Spóbowałem zmienić typ konwertera (zakładka ustawienia anteny) i... wtedy wyszukał kilka kanałów ale np. Fox Life HD z mojej listy przestał działać. Poz zmianie powrotnej przestały działać kanały wyszukane na zmienionych ustawieniach. Nie jestem do końca przekonany "czyja to wina". Gdyby Ariva nie wyszukiwała kanałów z tego transpondera to wszyscy "polsatowcy" nie mieliby np. Polsatu HD a wszystcy "cyfrowcy" m.in. Fox Life HD. A tak zdaje się nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką odpowiedź uzyskałem z serwisu Fergusona:"Witam,problem, który Pan opisuje nie dotyczy wady tunera.Problem istnieje w opisywanym transponderze.Pozdrawiam."

Podczas rozmowy telefonicznej Pan z serwisu zasugerował użycie funkcji Fast Scan. Ja jestem kiepski w tym temacie ale jak użyję tej funkcji to jak rozumiem odnajdzie mi tylko programy np. Cyfry+ a co z pozostałymi transponderami i Astrą? (jak mam wiedzieć, które transpondery zostały "zużyte" na ustawienie programów C+?). U mnie na poprzednim nie wyszukuje :? - korzystam z listy C+HD - na ten czas ze strony Fergusona...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@supmario:nie wiem czy naprawdę nie orientujesz sie w tym ale:

Fast Scan jak nazwa wskazuje jest szybki ale niedokładny,jedynie ręczne szukanie da wszystkie kanały.Co się tyczy Cyfry+ to najprościej W wyszukiwarkę wpisać np : Cyfra + on Hot Bird 9 at 13.0°E- i masz transpondery do przeszukania.Astra i inne satelity?:zaznaczyć satelitę którą chce się przeszukać, wybrać rodzaj kanałów(kodowane lub niekod.ewentualnie wszystkie)i jazda martwiąc się jedynie aby lista transponderów w sofcie była zgodna z rzeczywistością a potem tym jak długo to wszystko posortować.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fast Scan jak nazwa wskazuje jest szybki ale niedokładny

 

To trochę nie tak... Jak sama nazwa wskazuje, ta funkcja umożliwa szybkie skanowanie kanałów - nie wiem, która część tej nazwy wskazuje na to, że jest niedokładna. Służy ona do wyszukiwania kanałów danego operatora (Cyfra+, Cyfrowy Polsat, TnK itd.) To co znajdzie tuner za pomocą FastScan jest ściśle uzależnione od tego co proponują po stronie nadawcy. Od pewnego czasu (jeśli chodzi o Cyfrę+) wyszukuje wszystko jak trzeba. A więc całkowicie ręczne szukanie zamiast FastScan to troszkę Syzyfowe Prace (chyba, że ktoś lubi). Inna sprawa to kanały, które nie znajdują się w ofercie danego nadawcy - czyli pewna ilośc kanałów FTA. Na Hotbird to detal. Natomiast jeśli chodzi o te ostatnie z satelity Astra, najlepiej sprawdza się tzw. blindscan. Przeszukuje całego satelitę wg. zastanych na nim transponderów. Gwarantuje to pełne skanowanie wg aktualnych danych o transponderach. Reasumując: FastScan znakomity do wyszukukiwania kanałów z oferty operatorów cyfrowych - reszta funkcji (czyli szukanie ręczne, transponder po transponderze lub blindscan) dobre do uzupełnienia listy o dodatkowe kanały FTA, których akurat nie ma w ofercie danego operatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Pisałem o tym że naziemna telewizja śmiga ok i to prawda. Pojawił się inny problem. Próbowałem nagrywać na dysk 3,5 kodowane programy wcześniej zaprogramowane i nic się nie nagrało. Dysk włącza się do nagrywania ale nic nie jest nagrywane. Takie i tym podobne problemy miałem przy Fergusonie HD Combo i dlatego go się pozbyłem. Mało tego to gdy chcę obejrzeć nagranie dekoder samoistnie się wyłącza i po kilku sekundach ponownie sam się włącza. Nie wiem co się dzieje i dlaczego. Tak więc dekoder działał i nagrywał bezproblemowo do momentu dodania programów telewizji naziemnej. Od tej pory ciągle coś się zawiesza . nie działa. Czy ktoś ma takie problemy przy tym oprogramowaniu?. Chyba tylko nowe oprogramowanie może zlikwidować te usterki. Do tej pory byłem naprawdę zadowolony z dekoderów tej firmy ale teraz zdecydowanie się zawiodłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@alcatraz i supmario:

Gdy używałem Arivy 200 FastScan był NIEDOKŁADNY,jak jest poprawa to dobrze.Nie łapmy się na słowa.Na to forum zaglądam z przyzwyczajenia i starałem się napisać pytającemu najprościej na temat Cyfry+ szczególnie gdy pytał "jak ma wiedzieć które kanały zostały zużyte."Ariva to chimera zachowująca się nieobliczalnie i z własnych obserwacji wiem że najlepiej sprawowała się na sofcie wgranym na dobrze wyczyszczoną pamięć.Zacytuję gdzieś znalezione zalecenia:

Wgrywanie oprogramowania przez USB.

-------------------------------------

1.Wyłączyć odbiornik wyłącznikiem z tyłu i poczekać aż zgaśnie czerwona dioda.

2.pamięć włożyć na wyłączonym odbiorniku

3.pamięć powinna zawierać tylko nowy soft dla większego bezpieczeństwa

4.po sygnalizacji połączenia pamięci z tunerem zastosować ustawienia fabryczne

5.dopiero po tym uruchomić ładowanie softu

6.po aktualizacji pasowałoby jeszcze raz przywrócić do ust. domyślnych tak jak przy aktualizacji BIOSu w komputerze.

Wszystko po to żeby w pamięci tunera nie zostały jakieś "śmieci".

-----------------------------------------------------------------

Wtedy dopiero należałoby dokonać wyszukania interesujących nas kanałów i utworzyć własną listę a nie korzystać z gotowca.Tu może być przyczyna waszych problemów oczywiście zakladając że wszystko jest poprawne np.konwerter jest uniwersalny(9750-10600),DiSEq,polaryzacja,zasilanie konwertera .Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W celu przeszukania chyba po prostu musicie wrócić do poprzedniego softu, albo w jakimś programie do edycji wprowadzić samemu niezbędne dane.

Od dłuższego czasu obserwuję poczynania Fergusona w sprawach softu do Ariv.. i jak na razie siedzę na ostatnim stabilnym z serii 1.0x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym fast scan to ja jakiś chyba za głupi jestem :). Wczoraj przeszukałem poprzez fast scan - to wyszukało mi tylko programy z np. Cyfry+ HD (pakiet) - nie świeciły -pokazywał się komunikat "zakodowane". Nie pomyślałem by np. wyłączyć i włączyć dekoder :(. Ja obecnie korzystam z listy ze strony Ferdka ze stycznia 2011. HBO2 HD i HBO Comedy HD ustawiłem sobie tam gdzie chcę. Czyli mogę zgrać te listę na pena i w komputerze poprzez Program Editor dodać ręcznie ten HBO HD? Następnie wgrać te listę i powtórnie przeskanować niebo? Sorry za łopatologiczne opisywanie ale przez rok użytkowania tego tunera wiele już przeszedłem ale nadal mnie on jakoś zaskakuje- nie pozwala się nudzić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...