Skocz do zawartości

Oprogramowanie 2.11B7 dla 200Combo / 200 / 100 / 100E


brain
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Podczas, gdy koledzy @kacper0058 i @lpm11 ambicjonalnie ścierali kopie o najważniejsze sprawy dla użytkowania nowego softu, ja czekałem na pomoc w problemie jaki u mnie wystąpił po wgraniu nowego softu. Jedynie kolega @FFan próbował coś pomóc, za co dzięki. Ostatecznie dzwoniłem do serwisu Fergusona i odpowiedź na problem – brak możliwości odtwarzania filmów nagranych na sofcie 1.x.x w tunerze z softem 2.x.x jest taka:

"należy wszystkie filmy narzędziem za strony Fergusona ts_tool pozamieniać na ts-y jednoplikowe i odtwarzać je z zakładki video".

Piszę o tym, bo może komuś to się przyda.

 

PS. A u mnie Mezzo śmiga od razu po wgraniu nowego softu, ale ten kanał jest MEGA NUDNY... i nie wiem o co tyle hałasu... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej @pantera_774

Zanim to zrobisz to jednak sprawdź może inne opcje.

Mam na myśli coś takiego:

- żeby nic na dysku i w starych nagraniach nie zepsuć to skopiuj jakiś film nagrany na sofcie 1.xxx na pena i spróbuj, czy na nim zobaczy.

- zrób co najmniej 2x taką operację dla pena w Fat32 i NTFS

- poza tym ja bym spróbował na ten soft serii 1.xxx wgrać najpierw soft 2.05b7 , sprawdził czy czyta filmy i dopiero wgrywał wyższy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego szybciej?

By przerobić każdy film to może trwać nawet kilka minut.

Jak filmów jest kilkadziesiąt rachunek prosty.

A sprawdzenie tego zajmie góra kilkanaście minut plus wiedza - bezcenne :D.

Do tego w .ts przerobionych może być brak czasem synchronizacji lub freezy, natomiast w oryginałach tego nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiemy ile jest filmów... więc rachunek nie jest prosty:-) Wiedza, owszem jest bezcenna ale taką wiedzę kolega pantera_774 uzyskał już od Fergusona. Dodatkowo jeszcze Ferguson zawsze zalecał dyski z partycjami NTFS więc... po co kopać wykopaną studnię:-) A brak synchronizacji to ja na wcześniejszych softach miałem także "na żywo" - zresztą koledzy zwracają uwagę, że na najnowszym problem powrócił!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysk NTFS, ok. 200 filmów... :) Robiłem wczoraj testy z wgraniem jednego filmu po sfrormatowaniu dysku pod nowym softem i NIC... Zobaczył film ale "0" bajtów pojemności. W serwisie powiedzieli mi, że nowy soft inaczej zapisuje pliki i dlatego jest taki problem więc pozostaje mi robić wszystko na piechotę...

@FFan wgranie softu 2.05b7 już mi się nie chce bo pół dnia siedziałem i robiłem "ulubione"... Chyba rzeczywiście nie ma innej opcji... Trochę mnie to mrozi, że mogą wystąpić jakieś braki synchro... lub freezy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hanys - cytat ze strony producenta przy pobieraniu softów:

Informacja dla osób korzystających z tzw. spliterów kart. Opcja "Card initial clock" została przeniesiona do Menu->System->Inne. Aby usprawnić pracę starych urządzeń należy po aktualizacji zmienić tą wartość na 3,6MHz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przechodziłem wszystkie softy po kolei od 1.2 czy 1.3 i nagrania mam takie właśnie od najstarszych do najnowszych na softach 2.05 i 2.08 i wszystko chodzi mi na 1 dysku bez problemu , również po skopiowaniu na większy ( bo mi się ten mniejszy już zapełnił :D).

Dlatego wiem ile to jest roboty z przerabianiem na .ts nawet.

Oczywiście, ze softy 2.xxx inaczej zapisują, ale skoro u mnie to działa to czemu u Ciebie miało by być inaczej - ja bym stawiał, że jest inny problem.

Jak raz zobaczył Ci jakiś film to spróbuj go uruchomić nie poprzez OK, ale przez strzałkę - play, a wielkość jest np. dla mkv też źle podawana i nie należy się tym sugerować.

 

Poza tym być może w ogóle nie widzi bo może jest jakiś błąd w nazwie katalogu - tego starego, nagraj coś na nowym sofcie i zobacz czy dograł to w tym samym katalogu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jest takie: w jaki sposób kolega pantera_774 próbuje odtwarzać te stare filmy? Czy w zakładce REC - czyli tak jak odtwarza się programy nagrane za pomocą Arivy, czy w zakładce VIDEO - gdzie zasadniczo odtwarza się wszystkie inne formaty. Na sofcie 2.07 (a więc już serii 2.xx) można bez problemu odtwarzać stare nagrania (czyli pliki *.dvr) pod warunkiem, że zachowa się strukturę katalogów. Dokładnie znaczy to, że na dysku musi być folder o nazwie ALIDVRS2 a w nim foldery z nagranymi wcześniej plikami *.dvr. Wtedy wszystko widoczne jest normalnie w zakładce REC i można bez problemu odtwarzać. I to jest wytłumaczenie całej sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Alcatraz po wgraniu tylko nowego softu WOGÓLE nie widział plików. Po sformatowaniu dysku jako NTFS już pod nowym softem i wgraniem na próbę filmu do nowego katalogu ALIDVRS2 zobaczył ten plik ale z pojemnością zerową i nie odtwarza go. Próbowałem odpalić za pomocą OK, strzałki i odpalam z zakładki REC. Z zakładki VIDEO nawet nie próbowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam spostrzeżenia na tema opóźnionego dźwięku. Mam Arivę 100E / TNK SD. Występuje na większości kanałów. Odczułem to w 100% na kanałach: TVN7, TVN24, TVN Meteo, nSport SD, ZDF HD (DD).

Dodatkowo tuner restartuje się w przypadku, gdy jestem na kanale HD (ZDF HD) i wchodzę w drugi poziom w menu (tam gdzie na kanałach SD znika obraz tv w tle).

 

Witam,

Pierwsze pozytywne opinie zacheciły mnie do aktualizacji oprogramowania.

 

Moje opinie po aktualizacji:

Z EPG jest lepiej ale nie idealnie - wyświetla się już na TVNach :) jednakże zauważyłem że nie ma go m.in. na Universal Polska, BBC Entertainment z platformy Cyfra.

Zauważyłem takżę przesunięcie dźwieku, delikatne ale da się go zauważyć (na pewno na TVP, oraz TVNach) Dla porównania dodam, że moja żona tego nie zauważyła.

Poza tym reszta OK, fast scan działa super, są polsaty itp. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie w kolejnych wersjach softu (powyżej 2.07) wprowadzili jakieś dodatkowe zmiany i przestał czytać stare pliki. U siebie mam soft 2.07B8 z 5.01.2011 i mimo, że był to soft testowy uważam go za udany (może za wyjątkiem średnio działającego EPG). Przy okazji odtwarza również stare nagrania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy na tej wersji oprogramowanie nie ma opcji zamiany szybkosci taktowania na czytniku z 6 na 3,6 Mhz?...bo jakos nie moge znalesć :(

 

Oczywiście jest taka opcja. Została tylko przeniesiona przez programistów Fergusona. Oto informacja ze strony producenta.

"Informacja dla osób korzystających z tzw. spliterów kart. Opcja "Card initial clock" została przeniesiona do Menu->System->Inne. Aby usprawnić pracę starych urządzeń należy po aktualizacji zmienić tą wartość na 3,6MHz."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwiechy potwierdzam!

Ponadto:

1) kiedy przełączamy w ulubionych np. zestaw A i B to na zestawie np. B ustawia się jakiś tam domyślny program i po wybraniu go odbiornik nie wskoczy na niego. Trzeba wybrać kanał powyżej lub poniżej i wrócić do żądanego.

2) w trakcie nagrywania, naciskając "i" pojawia się info o nagrywaniu a nie dostęp do EPG. W straszych wersjach takie dane były pokazywane tylko po ponownym naciśnięciu REC, a pod "i" był dostęp do EPG nagrywanej stacji. Dla mnie miało to znaczenie, gdyż łatwiej było w trakcie zobaczyć co będzie jeszcze na tym kanale i podejrzeć czas zakończenia programu...

3) żółty pasek stanu programu. Tak naprawdę jest posuwającym się prostokątem a nie półokrągłą figurą. Przyjrzyjcie się dobrze, a bez problemu zobaczycie o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponadto:

1) kiedy przełączamy w ulubionych np. zestaw A i B to na zestawie np. B ustawia się jakiś tam domyślny program i po wybraniu go odbiornik nie wskoczy na niego. Trzeba wybrać kanał powyżej lub poniżej i wrócić do żądanego.

 

To już występowało w wersjach testowych. Ja aktualnie używam 2.05B7 i jest dokładnie tak jak piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+ można oglądać nagrania (bez $) w trakcie nagrywania! W trakcie nagrywania naciskamy USB/PVR i na liście nagrań przy aktualnie nagrywanym kanale widać zielony trójkąt. Pozostałe nagrania można odtwarzać.

 

Nie potwierdzam tego, nagrywam teraz TVN HD i tuner nie reaguje na USB/PVR, MENU etc. jedyne co mogę nacisnąć "i", "OPT", OK i tyle, czyli tak jak w poprzednich wersjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...