Skocz do zawartości

Echostar DSB606


Palikot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dla zainteresowanych pewnym rozwiązaniem tego problemu.

 

Wydaje się, jakby dekoder z nowym oprogramowaniem nie radził sobie z odpowiednim dekodowaniem sygnału 16:9 na 4:3. Jak już wcześniej pisałem, ponieważ posiadam telewizor 4:3, takie ustawienia też miałem w dekoderze. W związku z tym obraz nadawany w 16:9 stał się zniekształcony, szczególnie widać to było na prostych liniach, jak np. linia boiska itp. w efekcie linia była bardzo poszarpana, schodkowa.

 

Rozwiązaniem może być ustawienie w dekoderze formatu na 16:9 pomimo posiadania telewizora 4:3. W telewizorze natomiast posiadam funkcję zmiany wyświetlania obrazu na 16:9, którą włączyłem. W efekcie uzyskałem automatyczne przełączanie przez TV obrazu odpowiednio do nadawanego formatu programu, a sam obraz dekodowany przez dekoder polsatu jest wykonywany poprawnie, tj. poprawiła się jakość obrazu, jest już odpowiednio ostry i łagodny, bez zniekształceń.

 

Jedynie takie rozwiązanie mogę zaproponować tym, którzy nie zamierzają wymieniać jeszcze telewizora na panoramiczny.

 

Dawid6237 - nie wiem czy chodzi Ci o informacje nt. ustawień programu (pasmo, transponder itd.), ale widocznie po automatycznej aktualizacji, trzeba ponownie włączyć sobie opcję wyświetlania tych informacji. W menu jest to pozycja o nazwie: Informacje techniczne. Oczywiście zmieniamy na pozycję TAK. Wtedy znowu można mieć podgląd o każdym kanale po trzykrotnym naciśnięciu na pilocie guzika "i".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo ja miałem kiedyś problem taki że miałem szerokie konwertery i mimo że próbowałem to nie byłem w stanie dociągnąć konwerter bliżej do konwertera HB, a przy takiej średnicy czaszy chyba jest 5cm odległość konwerterów Astra i HB, 7cm dochodzi już do Astry 3. Dla porównania 7cm to normalny offset konwertera w stosunku do HB na antenach 90cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po zmianie oprogramowania nie 'trzyma' sortowanie kanałów na mojej liście, tzn wybieram sortuj, sortuje alfabetycznie, ale przy następnym podglądzie listy znowu wszystko nieposortowane, czyli brak sortowania. Czy ktoś może to potwierdzić/zaprzeczyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po zmianie oprogramowania nie 'trzyma' sortowanie kanałów na mojej liście, tzn wybieram sortuj, sortuje alfabetycznie, ale przy następnym podglądzie listy znowu wszystko nieposortowane, czyli brak sortowania. Czy ktoś może to potwierdzić/zaprzeczyć ?

 

Potwierdzam. Dodam jeszcze, że dodatkowym minusem pomimo szybszego działania EPG jest fakt, że jeśli już zainteresuje nas konkretny program na jakimś kanale, to nie można bezpośrednio przełączyć się na ten kanał z pozycji EPG tak jak to miało miejsce wcześniej, ale trzeba zapamiętać numer kanału na jaki chcemy się przełączyć, wyjść z EPG naciskając EXIT, a następnie wprowadzić zapamiętany numer kanału. Może to nie wielki problem, ale może być irytujący.

Inną zmianą chociaż już nie zawsze in minus jest brak podglądu, już nie tyle obrazu, co audio oglądanego kanału podczas przeglądania EPG.

 

PS. Na razie nie bawiłem się w wyszukiwanie programów. Nie mam niestety na to teraz wystarczająco dużo czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dekoder DSB-606 posiadam już parę lat. Od ponad tygodnia stary soft zastąpił nowy... Dzisiaj natomiast zniknęły wszystkie (oprócz numeru 21/Info VoD) programy z mojej "listy ulubionych". Wściekłam się i zaczęłam tworzyć listę na nowo. Po jakimś czasie dorzuciłam jeszcze parę programów z zamiarem ostatecznego uporządkowania listy. Chciałam zapisać... hasło "proszę czekać"...czekam, czekam...zacięło się....wyłączyłam, włączyłam... no i..."lista ulubionych" znowu pusta & program 21/Info VoD.

Mogę układać od nowa....

Czy ktoś ma ten sam problem? Wiążę go z dzisiejszymi zmianami w programach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...