Skocz do zawartości

Oznakowanie wiekowe programów


qqq_b
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A co mnie to obchodzi, co jest w innych krajach? Ja mieszkam w Polsce, tutaj zostały uchwalone odpowiednie przepisy, które POWINNY BYĆ PRZESTRZEGANE, a nie łamane. I tyle w tym temacie. A jeżeli już coś na siłę ma być małpowane z zachodu, to może niech to będą te dobre, a nie koniecznie złe wzorce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, widać jakie są przepisy skoro można je spokojnie obejść. Polsat i TVN wrzucają lektora na napisy końcowe, ewentualnie przyspieszają je tak że trwają kilka(naście)sekund i gra gitara.

 

Swoją droga, nie widzę w tym nic złego. Jak dla mnie to normalna sytuacja że ucinają napisy np. po filmie, które nie raz trwać potrafią z 5 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A według mnie jest to źle, że wycina się napisy końcowe. Raz że się w ten sposób okazuje brak szacunku dla twórców, a dwa niektórych widzów może ciekawić jakie osoby stworzyły daną produkcję. Z praktykom wycinania napisów końcowych spotkałem się w niemieckich kanałach, chociaż z kolei na nich nie ma przynajmniej oznaczeń wiekowych nakładanych na obraz. Zarówno wycinanie napisów jak i zaśmiecanie obrazu telewizyjnego są według mnie nagannymi praktykami, choć osobiście za większą patologię uważam to drugie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sądzę, że TVP po prostu doszła do wniosku, że już wystarczająco rozreklamowała ten swój nowy serial "Galeria" (reklamując przy okazji i inne swoje pozycje programowe). Sądzę, iż była to pewnego rodzaju próba. Jeżeli nie było skarg, to może się to niestety w przyszłości powtórzyć (bo skoro KRRiT nie reaguje na łamanie przepisów przez prywaciarzy, to dlaczego miałaby się czepiać tylko TVP). :(

Też tak myślę. Dodatkowo po ,,Galerii" są jeszcze raz emitowane zapowiedzi "Jeszcze dziś w Jedynce..." prowadzone przez prezenterów TVP. Za jakiś czas tego rodzaju zapowiedzi powrócą, tylko w czasie innego serialu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, widać jakie są przepisy skoro można je spokojnie obejść.

Czyli nic się nie zmieniło - prawo dalej obowiązuje tylko tych malutkich, ci duzi mogą sobie je bezkarnie obchodzić i co więcej widzę, że jest na to przyzwolenie. :!:

 

Swoją droga, nie widzę w tym nic złego. Jak dla mnie to normalna sytuacja że ucinają napisy np. po filmie, które nie raz trwać potrafią z 5 minut.

Gratuluję. Ja jednak uważam to za kpinę i zgadzam się z tym co napisał @Salarieri.

Nie chcesz to nie oglądaj tych napisów końcowych, nie odbieraj jednak możliwości obejrzenia ich innym. Często można posłuchać w trakcie tych napisów końcowych fajnej muzyki, zabawnych gagów czy wpadek aktorskich. Niestety tylko wtedy, gdy nie zakłóca ich gadający spiker. :x

Normalna sytuacja dla mnie byłaby wtedy, gdyby te spikerskie zapowiedzi i inne typu "za chwilę" pojawiały się bezpośrednio po napisach końcowych, a nie w ich trakcie. Tak robią szanujące widza stacje i co więcej robią to zgodnie z przepisami. :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A według mnie jest to źle, że wycina się napisy końcowe. Raz że się w ten sposób okazuje brak szacunku dla twórców, a dwa niektórych widzów może ciekawić jakie osoby stworzyły daną produkcję.

Gdyby twórcy byli tym obruszeni to by takich praktyk nie było. Twórców interesuje kasa na koncie a nie to czy telewizje pokażą ich nazwisko w napisach końcowych czy nie.

Poza tym nie mówimy tutaj o całkowitym braku emisji napisów końcowych, a na ich skróceniu do najważniejszych osób. Ewentualnie na wyemitowaniu całości, ale w tym czasie emitowaniu zwiastunów innych pozycji w drugim oknie. Tak robi wiele stacji, kto chce ten czyta w tym czasie napisy końcowe, kogo to nie interesuje to ogląda zwiastuny innych produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sądzę, że TVP po prostu doszła do wniosku, że już wystarczająco rozreklamowała ten swój nowy serial "Galeria" (reklamując przy okazji i inne swoje pozycje programowe). Sądzę, iż była to pewnego rodzaju próba. Jeżeli nie było skarg, to może się to niestety w przyszłości powtórzyć (bo skoro KRRiT nie reaguje na łamanie przepisów przez prywaciarzy, to dlaczego miałaby się czepiać tylko TVP). :(

Też tak myślę. Dodatkowo po ,,Galerii" są jeszcze raz emitowane zapowiedzi "Jeszcze dziś w Jedynce..." prowadzone przez prezenterów TVP. Za jakiś czas tego rodzaju zapowiedzi powrócą, tylko w czasie innego serialu...

Wczoraj w trakcie Rodzinki.pl na TVP2 był lektor w trakcie napisów końcowych...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotychczas TVP emitowała dramat pt.,,Masz na imię Justine" z oznaczeniem "dla dorosłych". W najbliższy czw. nałożą oznaczenie +16. Nie mam pojęcia dlaczego zdecydowali emitować film w którym dominuje gwałt i prostytucja dla małoletnich +16? Może chcieli wyemitować go wcześniej (21:40)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewna osoba zapytała mnie, czy czerwony kluczyk w czasie pozycji znaczy, że film jest przeznaczony dla widzów od szesnastego roku życia? Ja tej osobie wyjaśniłem "co w trawie piszczy". Pod koniec naszej rozmowy zapytałem tej osoby, czy wie jak wygląda oznaczenie "dla wszystkich". Ta osoba odpowiedziała: Tak, znaczek przedstawia "dziecko w wózku". HaHa! (Skąd do jasnej ciasnej wzięło się te dziecko w wózku?) O nic więcej już nie pytałem, bo odpowiedź tej oto osoby dała mi wiele do myślenia... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

Dotknęliście dość istotnego problemu, bo nie rzecz jest w tym, żeby wymyślać coraz to wymyślniejsze znaki graficzne i wyświetlać je na ekranach, tylko w odpowiedniej klasyfikacji i umieszczaniu programów o tematyce drastycznej, czy mocno erotycznej dopiero po określonej godzinie, załóżmy, że będzie to 22-ga, czy 23-cia.

 

To oczywiście kwestia umowy.

 

Można by było jeszcze przed emisją zamieszczać informację, że program zawiera treści nieodpowiednie dla osób małoletnich.

 

Tyle, że klasyfikacja programów kuleje i w sumie nie wiadomo dlaczego się tak dzieje, bo zakładam, że jednak osoby za to odpowiedzialne, zapoznają się wcześniej z treścią programów, które klasyfikują.

 

A może jednak nie? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Canal+Sport zaczął emitować oznakowanie wiekowe przy swoich magazynach. SMiech na sali po prostu. :roll: Liga+ - oznakowanie +12. Co tam jest takiego złego, ze 11 latek nie moze tego ogladac? Magazyn Premieship -> +12. Po kiego oznakowywac magazyn gdzie sa skróty meczów. To jest chore! Za niedlugo same mecze beda z oznakowaniem. GDzie ja zyje ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zmieniania oznaczenia w trakcie programu to pamiętam (jak jeszcze byly te poprzednie oznaczenia) jak na TVP1 leciał odcinek serialu Doctor Who jakoś przed południem. Wystartowali z czerwonym kółkiem i dopiero w połowie odcinka się skapnęli i zmienili na zielone kółeczko :D.

 

Co do ostrzeżeń przed filmami, serialami to coś takiego jest choćby w HBO (informacja o klasyfikacji wiekowej filmu), na kanałach typu Filmbox, Universal, Sci Fi czy BBC dodatkowo są ostrzeżenia o tym że np. film czy serial zawiera treści erotyczne, wulgaryzmy, przemoc itp itd. I to moim zdaniem jest najlepsze rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...