Skocz do zawartości

Oprogramowanie 2.05B7 dla 200 / 100 / 100E


brain
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też nie chcę eksperymentować bo mam zawaloną listę ale do 17 chyba nie doszedłem. Odrabiam ostatnią stratę 250GB którą mi ariva samowolnie wykasowała ;)

 

Co do stabilności w nagrywaniu, to chyba jeszcze za wcześnie, żeby zabrać jakiś głos w tej sprawie. Ja doświadczyłem na tym sofcie problemów z dyskiem (nie chciał nagrywać) ale wziąłem go jeszcze podłączyłem pod kolejną defragmentacje i sprawdzanie błędów i jakoś ożył ;)

 

Co do stabilności, to przewijałem podczas nagrywania ile wlezie (tutaj poprzednia beta się bardzo często wysypywała) i jeszcze się nie zresetował. Mogę śmiało powiedzieć, że jest na pewno dużo lepiej niż na bezużytecznej pod prawie każdym względem poprzedniej becie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem tą testową wersję 2.05B7 , listę kanałów dla TNKSD wgrałem przez Fast Scan i po dziesięciu minutach wróciłem do stabilnej wersji 1.06B7 gdzie nie mam żadnych problemów z odbiorem czy też sporadycznym nagrywaniem. Jak dla mnie to oprogramowanie testowe to bubel. Przełączanie kanałów dłuższe, często zamiast obrazu po przełączeniu mamy napis zakodowane i albo obraz wskoczy albo trzeba dać kanał do przodu i wrócić na poprzedni żeby załapał. Często też pojawia się obraz a głos dopiero po kilku sekundach. Dla mnie tuner ten służy przede wszystkim do oglądania programów więc takie błędy w oprogramowaniu powodujące te usterki są niedopuszczalne.

Wiem że jest to wersja testowa i nikt a już na pewno producent nie zaleca jej wgrywania jako wersji stabilnej ale ciekawość zwyciężyła - musiałem się przekonać na własnej skórze że warto poczekać na wersję stabilną która wcześniej czy póżniej się ukarze. A na razie jak dla mnie do arivy z TNKSD najlepsza jest wersja 1.06B7 która śmiga u mnie aż miło popatrzeć. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i z wielką przykrością ale niestety muszę obniżyć swoją wysoką notę dla tego softu z 6 do 2 punktów.

 

Po konsultacji z COK Cyfrowego polsatu (wyjątkowo kumaty gość się trafił) potwierdziłem swoje obawy:

 

Mianowicie tuner nie radzi sobie z dekodowaniem kanałów z modułu. Discovery HD i oba eurosporty HD są nie do obejrzenia. Pojawia się napis "zakodowane" i po chwili znika i zostaje sam czarny ekran. Wygląda na to, że odczytuje uprawnienia (z opóźnieniem ale to zrozumiałe dla tego modułu) ale nie wyświetla obrazu. Po chwili oglądania Polsatu Sport HD umarła reszta kanałów poza Polsatem HD (kanały SD z oferty też zniknęły).

 

A teraz dowód koronny: Po zainstalowaniu 1.06B7 da się oglądać wszystkie kanały z modułu Polsatu. Czyli kolejne miesiące zmarnowanej nadziei i poczekamy sobie kolejne 2-3 miesiące żeby znowu się przekonać, że coś skopali co dyskwalifikuje to urządzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, czy w menu kiedy ustawi sie rozdzielczość 1080 rzeczywiście ona jest, bo gdy sprawdzam "edit" wskakuje 576i, jeśli ktoś wie o co chodzi to niech da znac. Ponadto czesto kanały sie blokuja i pisze "zakodowane". Fajna sprawa jesli chodzi o opcje z obrazem i jego różnymi formatami. Dalej jak dla mnie beznadzieja jesli chodzi o datę, ale tu może akurat czepiam sie. Co do nagrywania to nic nie powiem bo nie sprawdzałem. Ogólnie na dzień dzisiejszy nie będę zmieniał tego oprogramowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy tak:

 

Jeśli ktoś nie używa modułu CP to wg. mnie warto używać tego softu. Jeśli ktoś używa to kanał.

 

// UPDATE:

 

Niestety, z żalem, bo dobrze się zapowiadało musiałem odinstalować ten soft. Na prawdę nie wiele już brakuje, żeby w podstawowym wymiarze tuner działał poprawnie (oglądanie kanałów).

 

Wielka prośba do programistów fergusona (jeśli to czytają): Nie każcie ludziom czekać i wypuście patch korygujący dekodowanie kanałów z modułu Cyfrowego Polsatu. Poprawiliście dużo ważnych rzeczy. Nową betę dyskwalifikuje tylko jeden błąd o którym wspomniałem wcześniej. Zostało jeszcze sporo mniejszych lub większych szczegółów ale o włos brakowało a byłoby nieźle.

 

Nowa beta chodzi stabilnie (nie resetuje się). Posiada masę poprawionych błędów. Nie przymula nadmiernie. Nawet czytelność listy nagrań została naprawiona. Fajne są zakładki w nagraniach. Całość psuje fakt, że nie da się oglądać niektórych kanałów (a więc bardzo podstawowa funkcjonalność). Jak na razie mogę jedynie złośliwie podsumować działanie softu jako: "Wszystko fajnie, kupa nowych funkcji ale nie da się oglądać telewizji" :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wielka prośba do programistów fergusona (jeśli to czytają): Nie każcie ludziom czekać i wypuście patch korygujący dekodowanie kanałów z modułu Cyfrowego Polsatu. Poprawiliście dużo ważnych rzeczy. Nową betę dyskwalifikuje tylko jeden błąd o którym wspomniałem wcześniej. Zostało jeszcze sporo mniejszych lub większych szczegółów ale o włos brakowało a byłoby nieźle.

 

Dodam od siebie, że ta wersja softu po prostu źle działa z modułami wszelakimi, ja przetestowałem następujące:

 

-Moduł Cyfry Plus (SCM, ver. 11) - nie dekodują się w ogóle kanały HD (jedyny wyjątek to MTVN HD) - prawdopodobnie jest to błąd znany z innych tunerów polegający na niedekodowaniu kanałów HD z FEC 3/4

 

-Moduł Matrix Reborn - z kartą TNK po włączeniu w ogóle nie działa, nic nie dekoduje, choć w menu modułu z poziomu tunera go widać, może w nie wejść, podejrzeć ważność uprawnień itd. Nie pomagają restarty ani proste wkładanie i wyjmowanie modułu. Kanał nsport (jedyny, którego nie ma w Cyfrze, a jest w TNK pokazywany jest jako FTA, bitratestoi na 0).

 

Przypadkowo doszedłem do tego, że pomaga jedna sztuczka. Karta C+ w czytniku, moduł z kartą w gnieździe CI.

Ustawiamy na kanał TVN7, dekodowanie musi być na automatyczne. Po przełączeniu nic się nie dzieje tzn. mamy napis zakodowane. Klawiszem edit przełączamy na dekodowanie z czytnika, wyjmujemy moduł (wtedy odkodowuje się TVN7, uprawnienia idą z karty w czytniku), wkładamy moduł z powrotem, przełączamy na nsport i działa :). Nie wiem o co chodzi, ale tak jest. Oczywiście po każdym włączeniu tunera sztuczkę trzeba powtórzyć. Na 1.06.B7 współpraca karty C+ i modułu z TNK była wzorowa. Być może programiści, kombinując nad zgodnością z TNK HD przedobrzyli i inne moduły mają problemy. Nie wiem, ale koniecznie trzeba to poprawić. W obecne formie soft nadaje się pod Arivę 100 (tam jest tylko czytnik), natomiast jeśli ktoś ma moduł, to raczej niech sobie daruje instalowanie.

 

Poza tym soft bardzo pozytywnie oceniam. Nie udało mi się przez kilkanaście godzin go zwiesić, chodzi stabilnie, dokonałem ok. 15 nagrań z timera z EPG, wszystko się nagrywa. Bardzo fajnie, że nagrywają się gotowe pliki ts i to po 4 GB. Doskonale się je odtwarza potem, wystarczy plik ts wrzucić w dowolne miejsce na dysk i gotowe. Podczas odtwarzania można zmieniać ścieżki z fonią (przycisk "audio", ale mała zmiana, po prostu naciskamy go i za każdym razem zmieniamy ścieżkę). Teoretycznie powinno dać się wybrać napisy przyciskiem subtitle, w okienku widzimy zmieniające się opcje napisów, ale samych napisów nie widać :(. A propos napisów, bardzo cieszy mnie poprawienie ich w C+ Film HD, wreszcie się normalnie wyświetlają, a nie na ułamek sekundy bądź wcale.

 

Soft jest naprawdę bardzo dobry, szczególnie dla tych, co mają Arivę 100, bo poniżej 300 zł mają stabilny tuner HD z wieloma dodatkowymi funkcjami, niedostępnymi nigdzie indziej w tej cenie. Posiadacze 200, w tym ja, czekają na poprawienie obsługi modułów. W opisie softu jest mowa o tym, że jest to wstępna wersja zgodna z TNK HD, więc należy mieć nadzieję, że producent szybko udostępni wersje ostateczną z pełnym wsparciem TNK HD oraz rozwiązującą problemy, jakie mają inne moduły.

 

Na koniec o liście kanałów. Zrobiłem ją od nowa i tu mała niemiła niespodzianka mnie spotkała. Po pierwsze funkcja fast scan nie wyszukuje kilku kanałów z pakietu C+ (np. Polsaty). Po drugie, ma w pokoju obok Arivę 100, do tej pory lista kanałów zapisana na Arivie 200 bez problemów wchodziła do Arivy 100, na 2.05.B7 nie dało rady, tuner zgłasza błąd "niezgodność bin". Za to ludzie donoszą, że bez problemów chodzą listy z 1.06.B7, czego nie sprawdzałem, acz Ariva Editor otwiera plik abs z listą kanałów zrobioną w tunerze z softem 2.05.B7 i wszystko ładnie wygląda, podczas gdy lista zrobiona na pierwszej wersji testowej softu po wgraniu do Ariva Editora pokazywała jakieś krzaczki.

 

Pozdrawiam,

Vochomurka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie weszła lista z 1.07B1 :)

 

Co do minusów to te subtitles - czasem na filmach w innych formatach np. mkv ( dodatkowy plik) zadziałają, ale coś jest z nimi nie tak, bo raz działają , raz nie.

Trzeba by dojść jaki to dokładnie format ma być.

 

Teraz nagrywam film, więc akurat więcej nie potestuję, dopiero potem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja zdecydowałem się wgrać ten nowy soft beta.

Oczywiście lista utworzona na nowo po skanie nieba. Karta C+ w czytniku, dysk 1 TB WD Elements z zewnętrznym zasilaniem.

 

Rzeczy istotne:

Tuner zawiesił się jak na razie tylko raz, na shoutcascie - ten bajer jest i tak dla mnie zbędny.

Nadal nie działa poprawnie funkcja kanału startowego - jeśli jest jakieś ustawione zdarzenie w timerach, to funkcja ta nie działa.

Nagrywanie - ustawiłem dwa zdarzenia z epg w nocy, na różnych programach, i nagrały się bezproblemowo, chociaż miałem obawy, gdyż dysk inicjuje się bardzo długo (to może być przyczyną braku nagrań z timera u niektórych użytkowników). Dotychczas na ostatnim stabilnym sofcie dysk inicjował się ok 15-20 sekund, teraz trwa to ok 40 sekund.

Napisy w filmach - w starych nagraniach nadal nie można wyświetlić napisów (mimo, że w nagraniu są), w nagraniu wczorajszym, dzisiaj jeszcze te napisy uda się zobaczyć, zobaczę jak za kilka dni będzie to wyglądało.

Zaobserwowałem możliwość nagrywania dwóch kanałów jednocześnie, jednak przy dwóch kodowanych programach ta funkcja nie działa - ale jest ostrzeżenie że jeden z nich będzie zakodowany, przy nagrywaniu kodowanego i fta jest ok, czyli nagrywa poprawnie oba.

Odtwarzanie plików innych formatów - sprawdziłem kilka teledysków mp4, śmigają ok, przewijanie działa dobrze, nic złego się nie dzieje. Wieczorem sprawdzę inne formaty, lecz ta funkcjonalność nie jest mi niezbędna, ważne by dekoder odtwarzał poprawnie nagrane przez siebie pliki w .TS (połączone z kilku DVR'ów)

 

Mniej istotne:

Lista nagrań w media playerze - nie wiem dlaczego, ale część pozycji jest ustawiona na liście bez ładu i składu (dotyczy to zarówno pozycji nagranych w tym miesiącu jak i starszych) - to wymaga poprawki

Opcja w ustawieniach dotycząca reakcji po nagraniu z timera. Do wyboru jest wyłącz odbiornik oraz pozostaw włączony. Od samego początku sugerowałem opcję "pozostaw w stanie w jakim był przed nagraniem" - mnie ta opcja by najbardziej była przydatna. Oglądam film1, zaraz po nim jest film2, który chcę oglądać i nagrać z timera a po nim film3, który chcę również oglądać. I dekoder sam się wyłączy po drugim i wymaga znów ręcznego włączenia. Z kolei w nocy jeśli mam coś do nagrania z timera i dekoder wcześniej by był wyłączony to z automatu przeszedł by w stan, w którym był przed nagraniem, czyli wyłączony.

 

Drobiazgi czyli bzdety:

Nadal po wykonaniu nagrania z timera, mimo że oglądana lista to np Fav1, dekoder włącza się na liście wszystkie satelity.

Mniejsza czcionka w epg jest dobrym pomysłem, jednak dla mnie osobiście jest zbyt mała. Może trzy stopnie wielkości byłyby dobrym wyjściem.

Mniejsza czcionka w media playerze jest ok, ale mogliby zmniejszyć również ikonki - przy kasowaniu ikonka X jest za duża.

Nadal występuje błąd przy przeglądaniu informacji o programie (3 x info). Przy przesuwaniu opisu pozycji klawiszami kolorowymi, czasem przeskakuje na sam początek opisu mimo, ze przesuwamy opis w dół.

Literówki w menu, brak niektórych liter, oznaczenie ścieżki dźwiękowej Dolby od długiego czasu jest jako DOBLY.

 

To pierwsze spostrzeżenia, mam nadzieję, że negatywów więcej nie będzie i wszystko co jest na plus w tym sofcie beta trafi do softu stabilnego w rozsądnym czasie.

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Johny, zaprogramuj jakieś zdarzenie na timerze nr 17 lub wyższym. Mam na mysli jakieś nagranie testowe o niestandardowym czasie trwania, powiedzmy 13 min. Poprzednio timery wersji beta od 17. w górę nie uwzględniały przy nagrywaniu zapisanego czasu trwania, tylko nagrywały tak, jakby odczytywały jakieś rejestry ustawione jeszcze na stabilnej wersji softu.

 

ArtS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy ten FastScan - dla Cyfry+ HD działa i wyszukuje wszystkie kanały Cyfry? czy to jest jeszcze nie dopracowane ?

Nie wyszukuje programów dobrze. Brakuje Polstaów, TV4, Discovery, AXNy i reszty będącej w C+ a nadawanej z transponderów Polsatu.

 

Johny, zaprogramuj jakieś zdarzenie na timerze nr 17 lub wyższym. ....

ArtS

 

Zaprogramowałem. I wygląda to tak.

Ustawiłem timer "z ręki" nagrywania HatGeoHD start 11.42 i czas trwania 13 minut. Timer numer 17. I zaraz o 12.00 drugie nagranie 15 minut na History. Timer nr 18.

Tuner się włączył o 11.40, po bardzo długim czasie zainicjował dysk, wyskoczył napis o podłączeniu USB i rozpoczęło się nagranie bez komunikatu Zaplanowane zdarzenie. Tuner pokazywał czas nagrania 1 godzina i 6 minut, ale po upływie 13 minut pokazał się komunikat, że za 10 sekund nastąpi wyłączenie i tak też się stało.

O 11.58 dekoder się włączył, zainicjował dysk po ok minucie, pokazał komunikat o włączeniu USB, przełączył na kanał History, pokazał komunikat o rozpoczęciu nagrywania, nagrywał. Po naciśnięciu przycisku nagrywania na pilocie pokazuje czas nagrania na 30 minut. Po 15 minutach komunikat o zakończeniu zdarzenia, i zaraz po nim drugi o wyłączeniu w ciągu 10 sekund. I wyłączył się prawidłowo.

Jestem pewien na 100%, że nigdy wcześniej nie doszedłem do timera 17 i więcej przy programowaniu nagrań, więc wcześniej nic tam nie było.

Ustawiony mam standardowy czas nagrania (w opcjach) na 2 godziny, format plików TS i wielkość pliku na 4GB.

Na belce informacyjnej, po wciśnięciu guzika nagrywania z pilota jest jeszcze pokazywany jakiś czas. Podczas nagrywania NatGeoHD pokazywał 23:13:00 (i czas ten się zmniejszał z każdą minutą nagrania o minutę) i mogło to być szacowane miejsce wolne na nagrania na dysku o tyle podczas nagrywania History pokazuje 4:30:00 i nic się nie zmienia.

Wszystkie komunikaty informacyjne podczas tej próby były w języku angielskim.

Wygląda na to, że mimo bzdur pokazywanych na belce informacyjnej dekoder nagrywa dobrze, wg ustawień timera, ale ja byłbym ostrożny, dwie próby to za mało, by uznać to za pewnik, a historia pokazuje, że może być różnie

Martwi mnie ten strasznie długi czas inicjowania dysku, trzeba brać pod uwagę co najmniej dwie minuty rezerwy między jednym nagraniem z timera a kolejnym, pendrive 8GB Patriot Xporter inicjuje się szybciej, ale do nagrań mam dysk, więc on mnie interesuje.

 

EDIT:

Zmierzyłem czas inicjowania dysku: WD Elements 1 TB - 1 minuta 3 sekundy, Pendrive 8GB Patriot Xporter - 25 sekund

Śmieszny czas, o którym wspominałem przy timerach 17 i 18, powinien pokazywać godzinę startu nagrania.

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Johny, dzięki. O ile pamiętam, czas nagrania był dziwnie pokazywany już w poprzedniej becie. Jednak Twoje próby wskazują na to, że timery od 17. w górę pracują pzewidywalnie. Czas inicjowania dysku też wydawał mi się wyraźnie dłuzszy. Najgorsze było to, że często zdarzało się, iz zdarzenie inicjowało się przed inicjalizacja dysku i po prostu nagranie nie startowało. Spróbuje w przyszły weekend znaleźć trochę czasu i przetestować nieco ten soft.

 

ArtS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Czas inicjowania dysku też wydawał mi się wyraźnie dłuzszy. Najgorsze było to, że często zdarzało się, iz zdarzenie inicjowało się przed inicjalizacja dysku i po prostu nagranie nie startowało. ...

ArtS

Właśnie tego boję się najbardziej, że tuner nie zainicjuje dysku - nie zdąży i nagranie nie dojdzie do skutku. Czas inicjalizacji dysku w okolicy minuty (od momentu włączenia tunera z trybu standby), to wg mnie zdecydowanie za długo i w zależności od dysku, mogą dziać się różne dziwne rzeczy. Co prawda tuner włącza się ok dwie minuty przed startem nagrania ale jakoś mnie to nie uspokaja. Sprawdzę jeszcze jeden dysk z zewnętrznym zasilaniem - może to tylko u mnie akurat na tym dysku trwa tak długo.

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Brak możliwości przewijania w czasie nagrywania! W sofcie 1.06B7 było to możliwe.

 

Potwierdzam, a dodatkową niedogodnością jest to, że nie można zrobić wtedy pauzy.

A propos nagrywania, czasem tuner się nie wyłącza po nagraniu, mimo odpowiedniego ustawienia w menu. Nagrane pliki potrafią się zgłosić na liście jako zakodowane ($), choć wcale nie są (odtwarzają się w tunerze z wyjętą kartą C+).

Inicjalizacja dysku Samsung S2 trwa 15-20 sekund. Za to stabilność ogólna bardzo wysoka - tuner resetuje się tylko przy zabawie z radiem internetowym, ale ja tę funkcję traktuję jako ciekawostkę, więc to mi jest obojętne. Słowem, jest co poprawiać, ale ogólnie soft to spory krok naprzód.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telewizor inicjuje pendrive w 3 sekundy. Więc dekoder powinien być w stanie też to zrobić.

 

Co do softów 2.* strasznie denerwujące jest przerzucanie kanałów w urządzeniu podłączonym do obrotnicy. Pojawia się okno: Moving Dish... i tak zostaje. Antena się obróci, obraz się pojawia, a napis "Moving Dish" zostaje:( Bardzo proszę poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telewizor inicjuje pendrive w 3 sekundy. Więc dekoder powinien być w stanie też to zrobić.

 

Nie napisałem tego wyraźnie, ale dysk inicjuje się w minutę i trzy sekundy od momentu włączenia dekodera ze stanu standby. Samo uruchamianie tunera trwa około 20 sekund, więc odejmując ten czas, sam dysk inicjuje się w ok 40 sekund a pendrive w 5. Na ostatnim stabilnym sofcie dysk uruchamiał się w około 20 sekund. Na wcześniejszych softach jeszcze szybciej.

To tak dla jasności.

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam to ja dla odmiany jestem zadowolony na mojej A100 śmiga aż miło.Szybciej przełączają się kanały,co do wyświetlania napisu ,,Zakodowane"" to u mnie było to na każdym kanale zaraz po wgraniu softu,każdy kanał wstukałem po kolei i teraz nie ma tego problemu.Trochę jestem zawiedziony włączaniem filmów z dysku tzn wcześniej wystarczyło OK a teraz trzeba wciskać play no ale nie jest to jakiś wielki problem :D Co do przewijania nagranego programu też działa bardzo dobrze,fast scan działa o niebo szybciej tyle że teraz mi ściąga do paczki TNK SD polsaty :D (oczywiście zakodowanie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...