Skocz do zawartości

Oprogramowanie 2.05B7 dla 200 / 100 / 100E


brain
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czyta mpeg2 i wszystko co ma h264 - .ts .mp4 .mkv itp. plus .vob - to jak chodzi o dvd :D

A jakie dokładnie masz kodeki i parametry przy mpeg2?

Pytam bo u mnie (A100E i A200) ładnie czyta wszystko z h264 oraz vob-y, a przy mpeg2/mpga zacina się tak że efekt jest jakby odtwarzał z dwukrotnym przyspieszeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój tuner na sofcie 2.05B7 zaliczył zawieszenie przy uruchamianiu się. Wyświetlił się napis WELCOME i tyle, napis zgasł i nic więcej się już nie pojawiło. Na szczęście wystarczyło odłączyć go od zasilania (wyłącznikiem z tyłu) i odczekać chwilę.

Pierwszy raz mi się to zdarzyło od kiedy go mam (czyli od maja). Podejrzewam, że to wina nieprawidłowo działającej komunikacji z nCAM HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielka szkoda ze nie czyta plików avi u mnie czyta tylko głos nie ma wizji.

Dlatego zdecydowałem sie zmienic avi na mp4 ale niestety widac to na jakosci filmu.

 

Myśle ze nie ma możliwości wgrania jakich codeków aby odtwarzało pliki avi, chyba ze sie myle to prosze o podpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie weszła lista z 1.07B1 :)

 

Co do minusów to te subtitles - czasem na filmach w innych formatach np. mkv ( dodatkowy plik) zadziałają, ale coś jest z nimi nie tak, bo raz działają , raz nie.

Trzeba by dojść jaki to dokładnie format ma być.

 

Teraz nagrywam film, więc akurat więcej nie potestuję, dopiero potem.

 

Testowalem rozne formaty napisow , odpalalo mi jedynie .ssa i .ass ale w bardzo dziwny sposob sa pokazywane

Probowalem zmieniac parametry : czcionka , wielkosc , kolor itp w pcecie widac zmiany w arivie nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kmr

Wieczorkiem sprawdzę i napiszę.

Natomiast również sam możesz podejrzeć co i jak , bo .vob jest z kodekiem mpeg2.

Wczoraj nie miałem moizliwości więc teraz piszę.

Filmy w mpeg-2 odpalają bez zacięć:

1. Nagrywane na Arivie kanały fta i zapisywane jako mpeg - bez żadnej konwersji poniżej właściwości takiego pliku:

Format : MPEG-PS

File size : 12.9 MiB

Duration : 48s 901ms

Overall bit rate : 2 215 Kbps

 

Video

ID : 224 (0xE0)

Format : MPEG Video

Format version : Version 2

Format profile : Main@Main

Format settings, Matrix : Default

Duration : 48s 901ms

Bit rate mode : Variable

Bit rate : 1 999 Kbps

Nominal bit rate : 15.0 Mbps

Width : 544 pixels

Height : 576 pixels

Display aspect ratio : 4:3

Frame rate : 25.000 fps

Colorimetry : 4:2:0

Scan type : Interlaced

Scan order : Top Field First

Bits/(Pixel*Frame) : 0.255

Stream size : 11.7 MiB (90%)

 

Audio

ID : 192 (0xC0)

Format : MPEG Audio

Format version : Version 1

Format profile : Layer 2

Duration : 48s 805ms

Bit rate mode : Constant

Bit rate : 128 Kbps

Channel(s) : 2 channels

Sampling rate : 48.0 KHz

Resolution : 16 bits

Video delay : -660ms

Stream size : 763 KiB (6%)

 

2. Przerabiane z HD programem Nero vision na mpeg-2

Format : MPEG-PS

File size : 2.11 GiB

Duration : 49mn 32s

Overall bit rate : 6 089 Kbps

 

Video

ID : 224 (0xE0)

Format : MPEG Video

Format version : Version 2

Format profile : Main@Main

Format settings, Matrix : Default

Duration : 49mn 32s

Bit rate mode : Variable

Bit rate : 5 399 Kbps

Nominal bit rate : 9 383 Kbps

Width : 720 pixels

Height : 576 pixels

Display aspect ratio : 16:9

Frame rate : 25.000 fps

Standard : PAL

Colorimetry : 4:2:0

Scan type : Progressive

Scan order : Bottom Field First

Bits/(Pixel*Frame) : 0.521

Stream size : 1.87 GiB (89%)

 

Audio

ID : 128 (0x80)

Format : AC-3

Format/Info : Audio Coding 3

Duration : 49mn 32s

Bit rate mode : Constant

Bit rate : 448 Kbps

Channel(s) : 6 channels

Channel positions : Front: L C R, Surround: L R, LFE

Sampling rate : 48.0 KHz

Video delay : -40ms

Stream size : 159 MiB (7%)

 

3. Zacinają przerabiane z HD programem format factory - mimo, ze parametry sa podobne.

Format : MPEG-PS

File size : 2.73 GiB

Duration : 1h 42mn

Overall bit rate : 3 801 Kbps

 

Video

ID : 224 (0xE0)

Format : MPEG Video

Format version : Version 2

Format profile : Main@Main

Format settings, Matrix : Default

Duration : 1h 42mn

Bit rate mode : Variable

Bit rate : 3 202 Kbps

Nominal bit rate : 9 000 Kbps

Width : 720 pixels

Height : 576 pixels

Display aspect ratio : 5:4

Frame rate : 25.000 fps

Standard : PAL

Colorimetry : 4:2:0

Scan type : Progressive

Bits/(Pixel*Frame) : 0.309

Stream size : 2.30 GiB (84%)

 

Audio

ID : 128 (0x80)

Format : AC-3

Format/Info : Audio Coding 3

Duration : 1h 42mn

Bit rate mode : Constant

Bit rate : 448 Kbps

Channel(s) : 2 channels

Channel positions : L R

Sampling rate : 48.0 KHz

Video delay : -120ms

Stream size : 330 MiB (12%)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisujcie swoje uwagi do arkusza (adres w moim podpisie na dole postu), ktoś z Fergusona go przeglądał (bo wszedł do niego zaraz po odebraniu ode mnie maila z informacją o takowej liście). ;)

I sprawdzajcie pisownie bo ktoś wpisał "poprawić trzcionkę" co może doprowadzi, że ta inicjatywa nie będzie poważnie traktowana (już poprawiłem byka), a szkoda by było bo to chyba jedyna szansa na zebranie w sposób składny wszelkich wad oprogramowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wypróbowałem odtwarzanie filmów w formacie *.mp4.Nie zauważałem problemów do rozdzielczości 1280*720p.Filmik 1920*1080 30kl chwilami nie szedł płynnie.Nagrania wcześniejsze przetworzone do formatu *.TS chodzą dobrze.Generalnie uznałem że mogę zostawić to oprogramowanie w odbiorniku ponieważ używam jedynie okresowo czytnik z karta C+.Przy śnieżnej pogodzie stwierdziłem mniejsza czułość Arivy w stosunku do tunera Philips DSR 6201 HD ,tzn Ariva na nowym oprogramowaniu gorzej sobie radziła.Po oczyszczeniu talerza jest dobrze.Instrukcja wymaga uzupełnienia bo nowe opcje sprawiają mi trudności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tygodniu używania nCAM HD na sofcie 2.05B7 chciałem się podzielić swoimi wrażeniami.

Mam nadzieję, że przyda się to pracownikom Fergusona i wszystkim tym, którzy planują zakup modułu do odbioru TNK HD.

Obecnie działanie nCAM HD trzeba ocenić negatywnie.

Czas przełączania kanałów HD ok. 6 sekund.

Czas przełączania kanałów SD ok. 3 sekundy.

Jednak czas podany powyżej dotyczy sytuacji, gdy moduł działa poprawnie. Nie jest to niestety regułą, bardzo często w ciągu godziny oglądania telewizji mamy do czynienia z serią uciążliwych komunikatów a nawet dochodzi do sytuacji, gdy trzeba uruchomić ponownie tuner.

Większość uwag została już opisana przez użytkowników w formularzu zawierającym zgłaszane błędy w oprogramowaniu tunera.

Poniżej prezentacja notorycznie pojawiających się komunikatów modułu CI i samego tunera:

 

1. Komunikat "Brak dostępu (5)" równoznaczny z komunikatem tunera "Zakodowane".

A200_brakdostepu.jpg

 

2. Komunikat "Wczytywanie danych-", który następuje po naciśnięciu OK w czasie wyświetlania się komunikatu "Brak dostępu (5)". Po chwili ten komunikat znika i zwykle następuje poprawne dekodowanie, czasem tylko po tym komunikacie pojawia się kolejny komunikat "Zakodowane" oznacza to konieczność restartu tunera bo uprawnienia w takiej sytuacji nie przechodzą już na żadnym kanale.

A200_brakdostepu-wczytywanie.jpg

 

3. Komunikat "Brak dostępu - niepełne dane", zwykle wystarczy nacisnąć OK i kanał działa, jak widać na screenie komunikat ten pojawia się również nawet jeśli dekodowanie już nastąpiło (w tym przypadku kodowane TVN Warszawa).

A200_niepelne.jpg

 

4. Czasem następuje stopklatka i kanał przestaje być dekodowany, pojawia się komunikat "Zakodowany" zmiana kanałów nie pomaga, jednak czasem po chwili pojawia się komunikat tunera "Slot1: inijcalizacja", poprzedzony podobnym komunikatem "Slot1: Unistalling". Po inicjalizacji modułu pojawia się zwykle komunikat "Brak dostepu (5)" który po naciśnięciu OK znika i pojawia się zdekodowany obraz.

A200_Slot1.jpg

 

Podsumowując, oprogramowanie tunera nie działa prawidłowo jeśli chodzi o współpracę z nCAM HD. W ciągu tygodnia raz moduł zgłosił się jako Updater - wtedy trzeba wykonać aktualizację oprogramowania na kanale TVN HD nawet jeśli już najnowsze było wgrane. Przedstawione komunikaty czasem pokazują się częściej a czasem prawie wcale - to jakaś loteria, która pokazuje, że jest wiele błędów w sofcie tunera. Nagrywanie i TimeShift działają, materiał nagrywa się zdekodowany natomiast materiał HD nie jest nagrany płynnie (dużo zacięć i skoków obrazu, dźwięk jest płynny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli super jest dla Ciebie cała lista niedoróbek to tak ;) Nawet super [beep]er :lol:

 

Po prostu ariva 100 nie ma modułu więc nie ma problemów z nią związanych. Jedno muszę przyznać na korzyść arivy - uniwersalny czytnik kart zawsze działał niezawodnie. W tym sofcie również. Natomiast przecież cała reszta błędów jest identyczna w obu arivach więc nie wiem z czego się tu cieszyć ;) Modułowi Polsatu niewiele już brakuje do pełnej kompatybilności, natomiast "współpracę" nCam opisał już powyżej xxl_mercos.

 

 

UPDATE do postu na dole: Nie chcę pisać nowego postu, żeby nie odbiegać od tematu. Nie kwestionuje też twojej opinii - w końcu każdy ma prawo do własnej.

Jeśli rozpatrywać w tym tunerze jedynie współprace kart cyfry (a pomijając całą resztę) to owszem - akurat pod tym względem tuner nigdy mnie nie zawiódł. W prawie każdej innej kwestii uważam ten sprzęt za mocno niedopracowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dodam jedno spostrzeżenie dotyczące komunikatu "Zakodowany".

Czasem tuner źle inicjuje moduł już przy starcie i wszystkie kanały są zakodowane, pomaga przejście na TVN HD lub ponowne uruchomienie tunera.

 

5. Po lewej źle zainicjowany moduł (można wejść w jego menu, ale w statusie subskrypcji brak informacji o karcie), po prawej prawidłowe informacje zaraz po przejściu na kanał TVN HD.

 

A200_karta.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam okresowe problemy z odbiorem z Astry 19,2 poprzez diseq 1.0 na nowym oprogramowaniu w układzie z tzw."zezem(HB/Astra).Tzn tuner raz widzi Astrę(2) a raz nie widzi.Satelita HB jest ustawiony jako (1).Chyba jednak powrócę do starego oprogramowania po kilku dniowej obserwacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam własnie ten soft wgrany i niestety to chyba kwestia uprawnien bo naladowany multiroom niestety pokazuje "zakodowane" we wczesniejszym sofcie takich numerow niebylo :(

Używam A100E z modułem dodatkowym multiroom i u mnie wszystko działa poprawnie. Aktualnie czytnik mam ustawiony na 3,6MHz ale jak przy poprzednim sofcie v2 był na 6MHz też nie było problemu.

Chyba powinieneś zostawić multiroom w tunerze na kanale TVP1 (chyba) i przez ICA przesłać uprawnienia. Ładowanie dodatkowego multiroom ładuje tylko jego zegar, a uprawnienia do dodatkowego multirooma muszą spłynąć z satelity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@xxl_mercos

 

Poczekałbym na pewne informacje potwierdzone testami użytkowników Globusonów. To co na razie jest, to jedynie informacja, że została poprawiona współpraca "Tak moduł działa.Tylko przy przełączaniu obraz ukazuje się po 5 sekundach na kanałach SD a na kanałach HD nawet po 15sekundach." (02.12 o 21:31). Jeden post raczej o niczym nie świadczy i w kwestii porównywania byłbym ostrożny. Podejrzewam, że poprawka dotyczy softu CONAX a nie MCAS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tygodniu używania nCAM HD na sofcie 2.05B7 chciałem się podzielić swoimi wrażeniami.

Mam nadzieję, że przyda się to pracownikom Fergusona i wszystkim tym, którzy planują zakup modułu do odbioru TNK HD.

Obecnie działanie nCAM HD trzeba ocenić negatywnie.

Czas przełączania kanałów HD ok. 6 sekund.

Czas przełączania kanałów SD ok. 3 sekundy.

Jednak czas podany powyżej dotyczy sytuacji, gdy moduł działa poprawnie. Nie jest to niestety regułą, bardzo często w ciągu godziny oglądania telewizji mamy do czynienia z serią uciążliwych komunikatów a nawet dochodzi do sytuacji, gdy trzeba uruchomić ponownie tuner.

Większość uwag została już opisana przez użytkowników w formularzu zawierającym zgłaszane błędy w oprogramowaniu tunera.

Poniżej prezentacja notorycznie pojawiających się komunikatów modułu CI i samego tunera:

 

1. Komunikat "Brak dostępu (5)" równoznaczny z komunikatem tunera "Zakodowane".

A200_brakdostepu.jpg

 

2. Komunikat "Wczytywanie danych-", który następuje po naciśnięciu OK w czasie wyświetlania się komunikatu "Brak dostępu (5)". Po chwili ten komunikat znika i zwykle następuje poprawne dekodowanie, czasem tylko po tym komunikacie pojawia się kolejny komunikat "Zakodowane" oznacza to konieczność restartu tunera bo uprawnienia w takiej sytuacji nie przechodzą już na żadnym kanale.

A200_brakdostepu-wczytywanie.jpg

 

3. Komunikat "Brak dostępu - niepełne dane", zwykle wystarczy nacisnąć OK i kanał działa, jak widać na screenie komunikat ten pojawia się również nawet jeśli dekodowanie już nastąpiło (w tym przypadku kodowane TVN Warszawa).

A200_niepelne.jpg

 

4. Czasem następuje stopklatka i kanał przestaje być dekodowany, pojawia się komunikat "Zakodowany" zmiana kanałów nie pomaga, jednak czasem po chwili pojawia się komunikat tunera "Slot1: inijcalizacja", poprzedzony podobnym komunikatem "Slot1: Unistalling". Po inicjalizacji modułu pojawia się zwykle komunikat "Brak dostepu (5)" który po naciśnięciu OK znika i pojawia się zdekodowany obraz.

A200_Slot1.jpg

 

Podsumowując, oprogramowanie tunera nie działa prawidłowo jeśli chodzi o współpracę z nCAM HD. W ciągu tygodnia raz moduł zgłosił się jako Updater - wtedy trzeba wykonać aktualizację oprogramowania na kanale TVN HD nawet jeśli już najnowsze było wgrane. Przedstawione komunikaty czasem pokazują się częściej a czasem prawie wcale - to jakaś loteria, która pokazuje, że jest wiele błędów w sofcie tunera. Nagrywanie i TimeShift działają, materiał nagrywa się zdekodowany natomiast materiał HD nie jest nagrany płynnie (dużo zacięć i skoków obrazu, dźwięk jest płynny).

 

Witam potwierdzam munie jest dokładnie tak samo jak u kolegi takie same błędy a na dodatek nie mogie wyłączyć paska info :( mam nadzieje że Ferguson szybko się z tym upora a i proponuje pisać do fergusona e-mile lub dzwonić i opowiedzieć im jakie są błędy bo nie sadze aby czytali forum a im więcej będzie zgłoszeń tym szybciej się zajmą Aivą 200 hd Pozdrawiam :)

 

Wszelkie uwagi prosimy kierować na adres expert@ferguson.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś ustawiłem sobie na BBC HD timery nagrywające.

W niedzielę jest maraton programu, którego 4 kolejne odcinki chcę nagrać.

Pierwsze co zauważyłem to to, że udało się ustawić timery na styk np: timer o 7:00 będzie trwać 50 minut i o 7:50 zacznie się kolejny timer - we wcześniejszej wersji softu nie dało się ustawić na styk - plus dla tej wersji.

Jednak drugi, trzeci i czwarty timer spowodowały, że w EPG (pokazującym się po 3 naciśnięciu "i") te pozycje są trwale podświetlone na żółto, co to może oznaczać?

Mam nadzieję, że wszystko się nagra ;)

A200_epgzonk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak drugi, trzeci i czwarty timer spowodowały, że w EPG (pokazującym się po 3 naciśnięciu "i") te pozycje są trwale podświetlone na żółto, co to może oznaczać?

 

To oznacza, że te pozycje są wprowadzone do timera nagrywania :). Nowy soft zawsze podświetla na żółto pozycje, które mają być nagrane. IMHO całkiem fajny pomysł.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiałbym raczej na to, że jest to ostrzeżenie. Ustawienie na styk spowoduje najprawdopodobniej to, że nagra Ci się co drugi odcinek. Pierwszy nagra się poprawnie. Drugi się wysypie. Trzeci bedzie miał czas, aby zacząc dobrze, a czwarty znów się nie uda. Któraś z poprzednich wersji oprogramowania też pozwalała na programowanie na styk, ale z nagrywaniem się wywalała. Być może to poprawiono, ale na Twoim miejscu sprawdziłbym to na czymś nieistotnym.

 

Ja w przypadku programów na styk, nagrywam je, jako jedną pozycję, a nastepnie rozcinam w programie do edycji.

 

ArtS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...