Skocz do zawartości
  • 0

Najlepszy odbiornik Combo SAT Krak 2010


diverso
 Udostępnij

Pytanie

15 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Korzystając z tego tematu, mam pytanie do kogoś bardzo obytego w temacie sat, najlepiej kogoś kto miał przyjemność(lub nie :? ) dużo obcować z obydwoma i zawężam pytanko -

 

-Opticum TS 9600 HD

czy

-Golden Media Uni-box 9080 HD Combo ???

 

Nie mogę jakoś się zdecydować .Ostatnio zaczynam skłaniać się w stronę tego drugiego, choć sam tak naprawdę nie wiem dlaczego...

Cena podobna, możliwości także, wymienne głowice to na dziś dzień nie interesująca mnie kwestia...

Proszę "SATSPECA" o konkretne wskazanie na jeden, najlepiej z choć krótkim info dlaczego TEN.

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja również zastanawiam się nad tymi dwoma tunerami, brałem jeszcze pod uwagę Globo X7 ale szybko zrezygnowałem. Bardziej przymierzam się ku GM 9080 może nie jest wizualnie ładny ale jakoś chyba więcej funkcji ma.

 

zresztą co mi się podoba to nagrywanie w formaci MPEG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam.Ponawiam pytanie dla fachowców w dziedzinie tunerów,ponieważ nikt nie dał jeszcze jednoznacznej odpowiedzi:Media Golden 9080,czy Opticum 9600 TS?Proszę o odpowiedź,pon.chcę kupić tuner w tym tygodniu,a nie wiem jaki.Dodam że chodzi o platformę Cyfra+.

Sorry,że podłączyłem się do tematu,ale nie chciałem się powtarzać.Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jestem przed podobnym wyborem,konkretnie to może odpowiedzieć ktoś kto ich użytkuje.Czytałem b.dużo na różnych forach odnośnie tych tunerów,i wnioski -Golden ze swoimi (a raczej klonami Opticuma) 980,9060 i 9080 delikatnie mówiąc zaniża loty,podobnie jak Ferguson z tymi Arivami.

Na czoło konkurencji wychodzi Opticum,tutaj 9500 to legenda,dalej 9600 i 9600TS to kontynuacja poprzednika.Znakomita edycja kanałów,tp i w tych ostatnich uproszczone menu,nie trzeba tak męczyć pilota,a efekt równie dobry.

Tak sobie wypunktowałem jak wyżej,bo gdy się dużo czyta to mętlik w głowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja mam Opticum HD TS 9600 i jestem bardzo zadowolony.

Plusy

1. cyfra + ( wszystkie kanały w tym HD bez zastrzeżeń - nawet po zmianach przy których inne tunery miały kłopoty)

w drugim czytniku karta viaccess - bez zastrzeżeń

2. Pojawił się moduł TNKHD - i zaraz pojawił się odpowiedni soft do poprawnej pracy z tym modułem

3. Nagrywanie - bez zastrzeżeń, nagrania są odkodowane, można nagrania zabezpieczyć hasłem

4. Dobra współpraca z dyskiem zewnętrznym - wyłącza się dysk razem z tunerem

5. Można nagrywać i jednocześnie oglądać inne nagranie z dysku

6. Ładne i czytelne menu

7. Pilot działa z każdego kierunku - nie trzeba celować

8. Bezproblemowa zmiana softów ( miałem wcześniej Ariwę combo to po wgraniu starszego softu tuner pojechał do serwisu)

9. Można dowolnie tworzyć sobie ulubione listy kanałów

 

Minusy

1. można nagrywać i oglądać inny kanał z jednego transportera ale TYLKO gdy nagrywamy niekodowany

2. dość długi czas przełączania kanałów chyba 2-3 sek

3. Do szczęścia brakuje tylko by miał drugą głowicę satelitarną ( szkoda że nie jest twin )

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...