Skocz do zawartości

BOX+ (Sagemcom DSI83/DSI87)


frantic85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Rap: Jeśli opiszesz problem w ten sposob to ci nie wymienia dekodera, co wiecej, nawet jesli mija Pan/Pani, pojdzie ci na reke, to i tak wymieni dekoder na ta sama serie, wiec i tak klops...

 

powodzenia zycze, ja rozwiazalem problem tak ze podglosnilem DVD thomsona na max i reguluje glosnosc przez sagecoma pilotem, niestety nie da sie tak na wszystkich kanalach... ahhhh

 

Walcze dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekoder wykręcił mi dziś numer. Wyłączyłem go z prądu na czas burzy i jak włączyłem stanął na napisie "init", więc go wyłączyłem z prądu i włączyłem, ale dalej to samo. Ale jak na tym napisie "init" wyłączyłem dekoder pilotem i włączyłem, już się włączył normalnie. Jednak nie mam żadnych kanłów z Hotbirda :( Astra odbiera, więc nie podejrzewam, by był to problem z konwerterem, bo oba (HB i Astra) są tuż obok siebie, to jak jeden mógłby się np. podczas burzy uszkodzić, a drugi nie? Co może być powodem? Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie parę dni temu po burzy. Dekoder włączał się i pozostawał z wyświetlonym "INIT". Po paru restartach nic się nie zmieniało, odczekałem z godzinę, aż burza całkowicie ucichła. Po czasie sam się uspokoił i zaczął wyświetlać kanały. Wczoraj po burzy sytuacja się powtórzyła, dekoder cały czas wyświetlał "INIT" albo komunikat o źle ustawionej antenie. Po czym, po pewnym czasie sam "połączył się z satelitą".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,Jest coś takiego jak sterowanie tv w ustawieniach telewizora nie wiem czy było to wcześniej...''

 

Też to zauważyłem i wydaje mi się że tego wcześniej nie było ciekawe czy jak da się sterowanie tv na TAK to zaczną działać funkcje z pilota od tv. Może ktoś sprawdzić bo dopiero jutro będę miał dostęp do tego sprzętu :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiany w nowym sofcie: Na kanałach radiowych podczas wyboru stacji nie ma już czarnego ekranu tylko jest szare tło z dwoma nutkami nawet ciekawie to wygląda. Natomiast co do funkcji sterowanie TV nie zauważyłem żadnej zmiany. Myślałem że będzie to np uruchamianie automatyczne TV po włączeniu dekodera, ale nic z tych rzeczy. Więcej istotnych zmian nie zauważyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe oprogramowanie wprowadza m.in. nastepujace poprawki:

 

1. Usuniecie problemu zakłócen pracy dekodera przez niektóre telewizory (podczas

właczania telewizora).

2. Usuniecie problemu z dzwiekiem (trzaski) w trakcie przełaczania kanałów.

3. Poprawa grafiki aplikacji radiowej (CYFRA+ PR, CYFRA+ RMF, CYFRA+ RADIO).

4. Wprowadzenie nowej opcji umozliwiajacej wyłaczenie sterowania telewizorem przez

euro złacze (pin 8 ) (MENU – 5 – 6).

 

Ja tego dekodera nie używam,więc nie mam punktu odniesienia,i nie wiem jak było wcześniej.Mam tylko wrażenie,że na poprzednim sofcie,dekoder się szybciej uruchamiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie nowy soft to tylko kosmetyka.

 

Zalezy u kogo ;)

 

Wczoraj po aktualizacji ktora w moim przypadku pobrała sie sama po właczeniu dekodera wczoraj wieczorem polepszyło sie i to o wiele przerzucanie kanałow. Mozna powiedziec ze juz wcale sie nie zamula a kanał wczytuje sie tak szybko jak u tesciów w dekoderze SD Polsatu :D

 

Jedyna wada tej aktualizacji to taka iż skasowała sie Lista Ulubionych Kanałow z ktorej oczywiscie korzystałem wiec trzeba bedzie poswiecic 15 minut na ułozenie od nowa.

 

Mimo tego aktualizacja jak najbardziej na plus bo teraz przerzucanie kanałow działa jak błyskawica :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc ,

Od ok miesiąca jestem posiadaczem dekodera Sagemcom 187

Do wczoraj wszystko było w miarę ok.

Ale wczoraj po przyjściu z pracy zastalem zmieniona godzinę i przy próbie włączenia cyfry pojawia sie na wyświetlaczu komunikat INiT potem BOOT ,następnie 4 poziome kreski ,czarny obraz i nic,następnie wlaczam power i zegar startuje od 00.00 i tak juz od dwóch dni.

Dekoder mam podłączony do tel.kineskopowego Panasonic

Za pomocą euro .

Wziąłem dekoder do kumpla ( ma LCD) i u niego wszystko hula.

Moze to wina nowego softu ??

Pomocy

Dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...