Skocz do zawartości

BOX+ (Sagemcom DSI83/DSI87)


frantic85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niby okrojony, ale zaskakująco DSI83 (128 mb) ma 4x większą pamięć flash niż DSI87 (32 mb).

Można powiedzieć drobnostka, ale daje operatorowi olbrzymie możliwości w ulepszeniu oprogramowania (proc STi7111 w tych modelach bardzo się nudzi). Pytanie czy nc+ to kiedykolwiek wykorzysta, pewnie nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z instrukcji obsługi:

http://cyfraplus.pl/sprzet/sagemcom_dsi ... bslugi.pdf (strona 16 - 4 MB NOR + 128 MB NAND)

http://www.cyfraplus.pl/sprzet/sagemcom ... bslugi.pdf (strona 16 - 32 MB FLASH)

 

Nigdzie nie piszę o szybkości, poza tym RAM i procesor mają taki sam. Ale za mała pamięć to kulawe oprogramowanie dekodera. Co można zrobić z większą ilością pamięci niż 4 MB czy 32 MB pokazuje nBOX 2849/2850 czy BOX+, który posiadając procesor identyczny jak w DSI83/87 i taką samą ilość RAMu, ma znacznie lepszy, szybszy i bardziej funkcjonalny soft w porównaniu do obskurnego dzieła C+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jeszcze myślę, że "zwiechy", które zaliczają te dekodery są zawinione przez jakość RAM'u lub/i procesora (może nie dobrano czasów dostępu, przegrzewają się albo wadliwy montaż BGA?) i soft może niewiele tu pomóc, bo ten sam na jednych egzemlarzach działa prawie bezbłędnie a na innych ciągle nawala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lista ulubionych pozostanie , nie zmieni się pod warunkiem , że operator nie usunie kanału ze swojej oferty . Jeżeli usunie jakieś kanały to znikną one jedynie z Twojej listy , a pozostałe kanały będą dalej na liście .

 

To w takim razie mam już 2 rózne wersje odpowiedzi. :wink: Ale mam nadzieję, że jest tak jak piszesz. Swoją drogą możliwość ustawienia własnej listy kanałów to wielki plus dla tego dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja czasami muszę go kilka razy włączyć, żeby zaskoczył. Pokazuje te swoje BOOT potem INIT potem kreski itd a potem wraca do zegara. Dopiero za 3 lub 4-tym razem dioda na zielono i jest ok. Przestałem go wogóle wyłączać. Ktoś ma ten sam problem?

Witaj

Mam tak samo czasem normalnie uda mu się włączyć za pierwszym razem ... z reguły łapie za drugim razem ... rekord to chyba za czwartym razem jak się uruchomił dopiero PORAŻKA :/ nie mówiąc już o tym jak łapię "zawieszkę" przy przełączaniu kanałów, pilot też jest fatalny ... i jeszcze kilka drobniejszych wad ... w każdym razie miałem kilka tunerów ale takiego złoma to nigdy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam własne tunery HD i właśnie tego Sagemcoma. Nie jest on taki zły, poza tym, że nie można zmienić satelity. Jeśli chodzi o włączanie, ja nie wyłączam go na pilocie, lecz tylko wyciągam wtyczkę z sieci. Po załączeniu rzeczywiście trochę długo się ładuje, ale jest to spowodowane tym, że instaluje pendriva lub dysk, po tych operacjach pracuje normalnie i nie zawiesza się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@bogdan425, bardzo Cię przepraszam, ale co masz na myśli mówiąc o jakimś odpłacaniu, bo wydaje mi się, że już tracę rozeznanie o czym my tu rozmawiamy?

 

Sagemcom DSI83/87, to dekoder w sumie dość prymitywny z funkcją PVR ready, który nie ma żadnych intencji ukrytych, poza sprawdzaniem przy starcie, czy jest na określonym w sofcie TP, nowa wersja oprogramowania, albo zaktualizowana lista kanałów.

 

Nie istnieją więc mechanizmy, takie jak dla przykładu w dekoderze Pace PVR, gdzie realizowana jest zdalnie funkcja VoD, których działanie mogłoby zostać zakłócone poprzez odcinanie dopływu ee do dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bogdan425, bardzo Cię przepraszam, ale co masz na myśli mówiąc o jakimś odpłacaniu, bo wydaje mi się, że już tracę rozeznanie o czym my tu rozmawiamy?

Powiadam – zresztą niepierwszy już raz – że każda elektronika wymaga ludzkiego traktowania.

Jeśli będzie traktował to urządzenie tak, jak wcześniej napisałem, to prędzej, czy później a raczej prędzej padnie. I tym właśnie się odpłaci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@bogdan425, powiedz mi od kiedy to jakakolwiek elektronika, nie lubi by ją wyłączać?

 

Tak na logikę biorąc, to właściwie raczej to wyłączanie może jej wyłącznie wyjść na zdrowie, to znaczy w praktyce przedłużyć życie, a nie prowadzić do jakichkolwiek problemów.

 

Zresztą, praktykuję tę metodę już od lat w stosunku do szerokiego spektrum elektroniki domowej i to naprawdę z dobrym skutkiem, więc wydaje mi się że raczej nie ma szczególnych powodów do obaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam następujący problem i proszę o pomoc. Po podłączeniu sagema, nastąpiło odliczanie i doszło do końca. Ale na ekranie telewizora nie mam obrazu. Sagem reaguje na polecenia pilota bo jak wciskam menu to wyświetla się ten napis na nim, ale nic nie mam na tv. Podłączałem najpierw przez kabel euro.

Z góry dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...