Skocz do zawartości

BOX+ (Sagemcom DSI83/DSI87)


frantic85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Nie, to nie żart :-( Z systemu została wycofana możliwość sprzedaży sprzętu na własność pochodzącego z C+ tj dekoderów HD i modułów CAM i już nie wróci :-( Ktoś kto chce np. przejść na MR i dobrać dekodery musi migrować do nc+ i wynająć ADB :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niedawno wymieniłem dekoder DSI87, który mam na własność. nie formatował mi penka i ciężko się włączył. dostałem DSI83, ale okazało się, że też z nim coś nie tak: czasem się po prostu wyłącza i wygląda tak, jakby został odłączony od sieci - wszystko gaśnie na nim. pomaga odłączenie od sieci na kilka sekund i ponowne włączenie. chciałem znów wymienić szwankujący dekoder na inną sztukę. co dostanę w zamian, gdy pójdę do punktu? czy będą je jeszcze mieli na wymianę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z wyjątkiem osób, które otrzymały listy uprawniające do zakupu za 149 zł do końca kwietnia

Akurat mam taki list. I jeszcze przyzwolenie na pobranie w bezpłatną dzierżawę Pace 500.

Pytanie! Czy warto w to iść?

bogdan425@ Nie warto :D

A to dlaczego nie warto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to nie żart :-( Z systemu została wycofana możliwość sprzedaży sprzętu na własność pochodzącego z C+ tj dekoderów HD i modułów CAM i już nie wróci :-( Ktoś kto chce np. przejść na MR i dobrać dekodery musi migrować do nc+ i wynająć ADB :-)

A jeśli mam list od Cyfry+ to nie mogę go kupić?

EDIT:doczytałem, można go kupić w przypadku otrzymania listu.

Ale czy warto poświęcić 149 zł za to??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto to przyzwoity tuner.Taniej można tylko kupić używane.Wcześniej używałem Philips 6201 HD ten ciągle się przegrzewał i zawieszał w gorące dni bo zasilacz był w środku.Sagecom ma zasilacz na zewnątrz.Można włączać tuner i TV jednym przyciskiem na pilocie tunera, no i jest gotowy do nagrywania po podłączeniu pamięci lub dysku.Fundamentaliści podłączają go do sieci ale jest tylko radio Fuba FM.Aktualnie używam cztery tunery co widać w podpisie więc pewne doświadczenie mam. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podpięty do Sagema187 dysk 750GB, Wszystko chodziło przez ok. rok bez zarzutu (nagrywanie i timeshift) ale od pewnego czasu tuner niekiedy się resetował przy zmianie kanałów. Odpiąłem dysk i problem znikł, winny chyba był timeshift.

Chciałem sprawdzić HDD na kompie, ale niestety Windows8 go nie widzi. Można prosić o radę, jak się dobrać teraz do tego HDD? Bo jesli sa jakieś bad sektory, to mogę ten dysk reklamować (gwarancja).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro można go kupić w podobnej cenie, jak na razie nie dostrzegam atrakcyjności zakupu dekodera. Żeby jeszcze go dawali za 79 zł ale 149?! Jaki dysk do tego tunera?Jakiś dedykowany czy dowolny?

Osobiscie na alledrogo kupiłem okazjonalnie za 50 zł , większość dysków chodzi bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podpięty do Sagema187 dysk 750GB, Wszystko chodziło przez ok. rok bez zarzutu (nagrywanie i timeshift) ale od pewnego czasu tuner niekiedy się resetował przy zmianie kanałów. Odpiąłem dysk i problem znikł, winny chyba był timeshift.

Chciałem sprawdzić HDD na kompie, ale niestety Windows8 go nie widzi. Można prosić o radę, jak się dobrać teraz do tego HDD? Bo jesli sa jakieś bad sektory, to mogę ten dysk reklamować (gwarancja).

Jeśli go sformatujesz uzyskasz do niego ponownie dostęp i będziesz mógł go sprawdzić pod kątem bad sektorów, Stracisz jednak wtedy nagrania jakie masz na tym dysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@chart

 

No to jedziem

 

Klawisz Windows + R pokaże ci się okno Uruchamianie

Wpisz diskmgmt.msc i zatwierdź OK.

Jeżeli znajdziesz swój dysk usuń wszystkie partycje i sformatuj go do NTFS od tego czasu system Windows będzie wykrywał partycje UWAGA UTRACISZ DANE NA NIM.

Jeżeli NIE CHCESZ FORMATOWAĆ dysku , kliknij na partycje w tym programie prawym klawiszem myszki i właściwości/narzędzia i sprawdzanie błędów ale wątpię ze coś Windows z nim zrobi bo nie rozpoznaje formatu partycji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...