Skocz do zawartości

BOX+ (Sagemcom DSI83/DSI87)


frantic85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Inna czułość głowicy w obu tunerach lub inaczej ( niedokładnie ) zarobione końcówki kabli . Sagemcom HD DSI87 powinien lepiej łapać sygnał od nboxa . Siła 55% to troszkę za mało , spróbuj zmienić delikatnie ustawienie anteny i sprawdzaj na tym transponderze 11 508 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto to przyzwoity tuner.Taniej można tylko kupić używane.Wcześniej używałem Philips 6201 HD ten ciągle się przegrzewał i zawieszał w gorące dni bo zasilacz był w środku.Sagecom ma zasilacz na zewnątrz.Można włączać tuner i TV jednym przyciskiem na pilocie tunera, no i jest gotowy do nagrywania po podłączeniu pamięci lub dysku.Fundamentaliści podłączają go do sieci ale jest tylko radio Fuba FM.Aktualnie używam cztery tunery co widać w podpisie więc pewne doświadczenie mam. :smile:

Też mam Sagecoma,ale o funkcji włączania jednym przyciskiem TV i tunera to nie wiedziałem.Możesz to rozwinąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kanale TVN24HD od kilku dni "szatkuje obraz".

Wszystkie inne kanały (Optimum HD, HD Promo, HBO) odbieraja dobrze .

Czy tylko tak jest u mnie ?

mam ten sam problem z francuskim programem ARTE HD, czasami w/ogÓle nie dziala.

czy mozna to jakos porawic ?

 

umnie sila sygnalu 67 %

jakosc 75%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kryzsat

Wejdź w zaawansowane wyszukiwanie programów i ustaw transponder 11 508 i wtedy zobaczysz jaki jest sygnał na TVN24 HD. Teraz masz już nie za mocny sygnał z najsilniejszego transpondera , więc na 11 508 możesz mieć słabszy . Tylko dokładniejsze ustawienie anteny pomoże w Twoim przypadku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi czy w tym zlomie po ustawieniu listy ulubionych kanałów którą ustawiałem sobie 1 h można przesunąć np kanał który jest na pozycji 100 na pozycje 10 , bo nie widzę takiej opcji . A od nowa to wszystko ustawiać po kolei to mi się nie chce. Użytkuje ten sprzęt jakieś 5 tygodni , nie polecam , długo się włącza , zamula podczas przełączalnia pomiędzy kanałami , pilot kiepski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można przesunąć. Trzeba od nowa. Niestety.

Ale nie jest taki zły.

 

Śmieszne .. Oczywiscie to taki bonus , ze dali na wypożyczenie za 0 zł , jakbym zapłacił za dekoder 100 zł na wypożyczenie pewnie miałby taką opcję , moj śmieszny Ferguson Ariva F65 za 139 zł jest o niebo lepszy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, wymieniłem już 2 raz dekoder i znów to samo. podczas włączania, a czasem podczas przełączania kanałów tuner się wyłącza i gaśnie, tak jakby został odłączony od zasilania. trzeba wyjąć wtyczkę z gniazdka i znów podłączyć, aby zaczął działać. trochę to denerwujące.

ktoś się orientuje, czy to wina sprzętu, czy może oprogramowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam sagemcoma dsi83 i jestem klientem nc+ nie działają mi na nim 3 legendarne kanały polsat hd ,polsa sport news oraz espn america , i moje pytanie brzmi czy jest jakiś dekoder nie od cyfry i oczywiscie nie od nc+ ,np jakiś ferguson na którym odbiore wszystkie kanały z nc+ oraz te które wymieniłem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, ponieważ problem nie leży w dekoderze, a pośrednio w posiadanej przez Ciebie karcie dekodującej. Jest ona w systemie Nagra MA, a do tych kanałów (Polsat HD, Polsat Sport News, ESPN America) nie zostało podpięte właściwe dla niego kodowanie w wariancie dla nc+ (0100/1813).

 

W związku z tym na żadnym sprzęcie ich nie zdekodujesz aż do momentu gdy nc+ i Polsat oraz Globecast nie dojdą do porozumienia i nie naprawią tego stanu rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...