Skocz do zawartości

BOX+ (Sagemcom DSI83/DSI87)


frantic85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Znowu ja, zakupiłem kabel iHDMI + CEC.

Na początku podpiąłem go odwrotnie, tzn moduł z mikroprocesorem był bliżej TV, wynik był taki że kabel działał jak zwykły kabel HDMI, bez CEC.

Następnie poprawiłem błąd i podłączyłem kabel właściwie. Niestety pojawiają się problemy;

 

1)Jedyne co mogę zobaczyć to niebieski ekran.

 

2)Kiedy wyłączam dekoder całkowicie z prądu a następnie włączam ponownie, wtedy telewizor rzeczywiście automatycznie włącza się i przechodzi na żądane wyjście HDMI.

 

3)Natomiast kiedy włączam TV przy uprzednio włączonym dekoderze, TV nie przechodzi automatycznie na odpowiednie wyjście HDMI, (tak jak miało to miejsce w poprzednim dekoderze - Pace) i znów muszę manewrować ręcznie, a właśnie na tym zależało mi najbardziej bo dekoder jest non-stop włączony.

Ostatecznie i tak nie ma to znaczenia bo jedyne co mogę zobaczyć to jak już wspomniałem niebieski ekran. A przypominam, że kiedy podłącze kabel odwrotnie to chociaż nie ma CEC to obraz z dekodera jest przekazywany.

 

Czy da się jeszcze coś zrobić ? Może powinienem zmienić jakieś ustawienia w TV lub dekoderze ? Czy może oznacza to, że niestety kabel się nie sprawdził ?

 

Dzięki za pomoc.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to na jakich kanał ci sie zmienia godzina ? bo u mnie jest juz wszystko . testowałem na wszystkich kanałach

 

szybciej sie zmieniają teraz kanały i nie przedstawia sie godzina teraz na kanał jak było to przedtem . działa teraz super

godzina jest w dalszym ciagu przy przelaczaniach kanalow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha AdrianW - rozbawiłeś mnie do łez - chyba tylko Tobie jednemu pojawił sie w domu demon szybkości - albo nigdy w zyciu nie miales innego dekodera.

Nikt inny po za Toba nie pisze tu o demonie szybkosci - wiec prosze nie osmieszaj sie dalej

 

Dekoder jak byl zamulony tak jest nadal - a powiedziec Ci z jakiego powodu ?

Poniewaz w oprogramowaniu nie bylo nic zmieniane co dotyczy obslugi dekodera - jedynie kombinowano z wspolpraca z TV Sharp, Samsung i LG - jak widac - nie do konca dobrze

 

Wiec nie szerz tu na forum glupich nic nie wartych plotek o tym jaki to demon szybkosci !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...