Skocz do zawartości

BOX+ (Sagemcom DSI83/DSI87)


frantic85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam pytanko, po przeanalizowaniu części postów z tego forum zrozumiałem że na jakiekolwiek odtworzenie nagrań na PC stworzonych na twardzielu podłączonym pod to cudo nie ma szans. Zdecydowałem się w takim razie na zakup nagrywarki DVD, ale "gdzieś na jakimś forum" doczytałem się że, nagrywarką DVD z nieznanych mi bliżej powodów nie można nagrywać obrazu z tunerów sat. Czy to prawda ? Jeżeli nie, to jakie wymagania powinna spełnić nagrywarka, aby współpracować z tym właśnie tunerem ?

 

Wielkie dzięki za wszelką pomoc i chociaż częściowe rozjaśnienie tematu :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś przyszła do mnie obudowa do dysku 3,5" na allegro za 40zł razem z przesyłką i wsadziłemdo niego dysk WD 160GB i całośc chodzi jak mazenie.

Odrazu zajete miałem ok 17% dysku chyba na potrzebę Time [beep]

Nie możliwe, że tyle to time-shift. 17% tego dysku to mniej więcej 25GB, zaś u mnie przy penie 16GB zajęte jest 42%, co daje 6GB. Ponadto Philips PVR był w stanie zapamiętać do 2 godzin materiału, a przy założeniu, iż 1 godzina w HD to odrobinę ponad 4GB to 2 godziny dadzą max. 9GB.

 

Poza tym ktoś wspominał, że Sagem na dysku tworzy dwie partycję, jedna to nagrania, druga to time-shift, więc podawana jest pewnie tylko zajętość tej partycji z nagraniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś przyszła do mnie obudowa do dysku 3,5" na allegro za 40zł razem z przesyłką i wsadziłemdo niego dysk WD 160GB i całośc chodzi jak mazenie.

Odrazu zajete miałem ok 17% dysku chyba na potrzebę Time [beep]

 

a tą obudowę to masz z wentylatorem w środku?. Moja budżetowa obudowa mediona za 5 zeta z allegro nie posiada wentylatora, tylko miejsce do zamocowania małego wiatraka takiego na oko ze 2cm. Mam nadzieję, że bez wiatraka dysk mi się nie upiecze.

Zmierzył bym temperaturę dysku w obudowie ale nie wiem czy jest jakiś program do mierzenia temperatury dysku podłączonego przez usb, może ktoś zna taki?.

 

EDIT - poradziłem sobie wkładając w kratkę wentylacyjna obudowy przy obciążonym dysku kabelek czujnika do mierzenia temperatury wewnątrz obudowy komputera. Temperatura stabilna 31-32 st. C. Obejdzie się bez dodatkowego chłodzenia obudowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez Eurozłacze powinna być możliwość nagrania, ale tylko w SD.

 

Dzięki za odpowiedź.

Tylko jeszcze jedno pytanie, czy program nadawany w HD mogę nagrać przez EURO w trybie SD (cyfra ostatnio wprowadziła niektóre programy jedynie w HD).

 

Pozdrawiam

Program HD możesz nagrać przez euro w jakości SD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla poszukujących dysku : http://www.euro.com.pl/dyski-twarde-zew ... om=skapiec

sam mam ten dysk jest cichy i pobiera tylko 6,5 W ma 500gb na allegro był tylko 5 zł tańszy

Nie chcę być złym prorokiem, ale ...

Ograniczenie dla USB Sagemcoma to 500 mA. Czyli max. mocy jaką posiada to 12V*0.5A = 6W

Czyli ten dysk jest zbyt prądożerny. Jaki może być efekt ? Taki jaki ja mam w przypadku dysku LG, który póki był pusty to mi działał bez zarzutu (co prawda nie na Sagemie a na X7 ale tam są te same ograniczenia). Jak się zaczął zapełniać, to głowica miała coraz więcej do roboty, zwiększało się zapotrzebowanie prądu i w końcu zaczęły się kłopoty.

Żeby nie było wątpliwości - ja nie odradzam dysków WD - sam mam taki, tyle że mniejszy 250 GB , w takiej samej obudowie - wygląda wręcz identycznie :) i spisuje się bez zarzutu - ale nie wiem czy ten mój nie ma mniejszego zapotrzebowania mocy.

A tak z ciekawości - skąd masz informację o tym że pobiera 6.5 W - bo ja nigdzie takiej informacji nie mogę znależć

 

Edycja - zacząłem się przyglądać temu dyskowi - to jest dysk 3.5 cala z zewnętrznym zasilaniem? - bo jeżeli tak, to oczywiście moje wywody nie mają sensu :) - one dotyczą jedynie dysków 2.5 cala z zasilaniem z USB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kolejny problem z tym dekoderem po ostatniej aktualizacji oprogramowania po naciśnięciu przycisku "OK" pojawia się lista programów, która po około 5 sekundach sama znika, więc nie ma szans żeby zdążyć wybrać jakikolwiek program z listy ... czy ktoś z Was ma podobny problem ? pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez Eurozłacze powinna być możliwość nagrania, ale tylko w SD.

 

Dzięki za odpowiedź.

Tylko jeszcze jedno pytanie, czy program nadawany w HD mogę nagrać przez EURO w trybie SD (cyfra ostatnio wprowadziła niektóre programy jedynie w HD).

 

Pozdrawiam

Tak,możesz nagrywać.

Podłączasz nagrywarke DVD kablem euro z dekoderem i nagrywasz co chcesz,oczywiście materiał nagrany będzie w SD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Powiedzcie, czy ten efekt przycinania dźwięku jest tylko w pierwszych minutach nagrania, czy na całej jego długości?

 

Sprawdźcie, jeśli możecie jakieś nagranie wyrywkowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kolejny problem z tym dekoderem po ostatniej aktualizacji oprogramowania po naciśnięciu przycisku "OK" pojawia się lista programów, która po około 5 sekundach sama znika, więc nie ma szans żeby zdążyć wybrać jakikolwiek program z listy ... czy ktoś z Was ma podobny problem ? pozdr.

Zdarzyło mi się to raz. Pomógł reset dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam poważny problem z dekoderem

Mianowicie mam strasznie zniekształcony głos, jak by z kosmosu, w nocy gdzieś w jakimś szpitalu sam na ciemnym korytarzu bym chyba pos... w gacie.

Głośniki są OK bo konsola dobrze dźwięczy, kable też OK.

Mam talk od 10 min od kiedy wróciłem z pracy

Wyłączenie z gniazdka nic nie dało :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...