Skocz do zawartości

BOX+ (Sagemcom DSI83/DSI87)


frantic85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Niebieskie tło pojawia sie podczas oglądania tv, nie wazne jaki kanał. Gdy sie juz pojawi to czasem tuner nie reaguje na komendy, wiesza sie a czasem reaguje ale tło nie znika. Za każdym razem potrzebne jest badz wyłączenie pilotem, jesli działa, badz reset wtyczkowy. 2-3 razy dziennie:( Sprawdziłem kable i wszystko jest o.k. Chyba musze isc do APS'u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem niedawno drugi dekoder SAGEMCOM i już nie jest kolorowo.

 

Ostatnio się zawiesił obraz dwukrotnie w ciągu 2 dni i nic nie dało się zrobić - trzeba było z wtyczki zasilania wyciągnąc (twardy restart).

Zauważyłem że czasem "piszczą" niektóre kanały po zmianie na innynp na kanał HD, z głośników wydobywa się dziwny pisk (dźwięk o wysokiej częstotliwości).

Dekoder pójdzie jutro do zwrotu. Czy wymieniają na nowy bez problemu, czy trzeba czekać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EL Prezesso, pytasz mnie czy aktywowałem kartę?

Jeśli tak no to odpowiem.

Po podłączeniu dekodera, włożyłem oryginalną kartę, dekoder automatycznie pobrał aktualne oprogramowanie.

Później pobrałem nowe oprogramowanie do clona zrobiłem aktualizację, zakodowałem karty klienckie. Na innych dekoderach karty klienckie działają a jak wkładam ją do DSl87 to pojawia mi się komunikat "niewłaściwa karta abonencka"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wiadomo kiedy panowie z clone+ zrobią coś aby dekoder obsługiwał karty klienckie clone+?

Dziś pobrałem najnowsze oprogramowanie (19.05.2011) i jak na razie mam komunikat "niewłaściwa karta abonencka"

 

Prawdopodobnie na początku czerwca. Panowie z Clone+ muszą dopracować oprogramowanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miałem taką przedziwną sytuację u klienta. Użycie pilota od nagrywarki stacjonarnej z twardym dyskiem Sony powoduje całkowite zablokowanie tego tunera. Zatrzymuje się obraz i nic już więcej nie można zrobić, tylko wyłączenie z sieci. Ktoś może miał taki przypadek z jakimś innym pilotem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich jest to mój pierwszy post więc za wszystkie błędy przepraszam .Od tygodnia jestem nieszczęśliwym posiadaczem dekodera Sagemcom DSI87 .Mój problem polega na tym że po godzinnym lub dłuższym wyłączeniu dekodera pilotem jest problem z ponownym jego włączeniem pojawiają się kolorowe kwadraciki lub niebieskie tło i dekoder wcale nie reaguje na pilota dopiero dłuższe przytrzymanie przycisku na panelu powoduje uruchomienie dekodera dziś został wymieniony dekoder u dystrybutora i jest to samo na starym Pace DSR2221/91 wszystko działa ok.Już sam nie wiem co mam myśleć może ktoś pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że to problem na linii tuner-telewizor. Spróbuj na próbę podłączyć tuner przez SCART i zobacz czy będzie się działo tak samo. Ewentualnie podłącz tuner do innego TV.

Inna sprawa, że przeglądając regularnie ten wątek zaczynam się zastanawiać czy ja jestem jakimś wybrańcem albo coś podobnego. Tuner mam od prawie 3 miesięcy i absolutnie nie mogę nań narzekać. Owszem, niektóre usterki występują i u mnie (niedziałający przycisk A w przypadku użycia P+/P- czy dźwięk z innego kanału podczas wychodzenia z pełnoekranowego EPG) ale po za tym nie mam żadnych problemów - żadnych trzasków w głośnikach podczas przełączania kanałów, płynny dźwięk (nie ścisza się).

Odnoszę czasem wrażenie, że wiele osób wypowiadających się na forum troszkę przesadza. Zgodzę się, że tunery oferowane przez platformy powinny być sprawne i działać bez problemów ale prawda jest taka, że tak nie jest i albo trzeba się z tym pogodzić albo nie kupować takich tunerów. Wiadomym jest bowiem, że takie tunery mają zdecydowanie mniejsze wsparcie niż odbiorniki niezależnych producentów, w tym te na Linuxie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@przewaks

Te tunery to złom i nie zmienię zdania o tych tunerach do czasu , aż wypuszczą dobrą aktualizację . Mam dwa takie tunery ( kupiłem bez wiedzy o ich wartości ) jeden służy do mulltiromu , a drugi leży w szafie . Przy podpisywaniu umowy zapłaciłem po 99 zł. za każdy . Masz szczęście , że trafiłeś na dobry egzemplarz , inni nie mieli tego szczęścia . Tunery te mam od 2 lutego i oprócz tych ,, niektórych usterek ,, nie mogę narzekać na ich pracę .

W moim przypadku przycisk A przy użyciu P+ / P- działa bez zarzutu , ale inne wymienione problemy występują na dwóch tunerach . Tu nie chodzi o przesadzanie , czy zbyt wielkie wymagania , ale o fakt , który wydaje mi się być oczywistym - zapłaciłem za tuner , który ma działać , bez żadnych uchybień . Tu nie jest istotna cena , ale umowa kupna-sprzedaży [ towar ma spełniać warunki opisane w umowie ] i ja płaciłem 100% wartości sprzętu i ten sprzęt ma działać w 100% . Gdy kupujesz samochód i masz hamulce , które działają na dwa koła , a na pozostałe dwa koła działają od czasu do czasu , to co robisz reklamujesz i naprawiają . W przypadku tych tunerów tego wariantu nie można brać pod uwagę , gdyż wymiana nic nie da , bo inne tunery ( też Sagemcomy DSI87 HD ) mają te same usterki i można tak wymieniać do us....ej śmierci , a efektów żadnych .

Gdybym w umowie kupna-sprzedaży miał napisane , że płacę za towar 30% i ten towar ma spełniać swoje warunki tylko w 30% to nie miałbym absolutnie żadnych pretensji , ale ja płaciłem 100% i wymagam 100% funkcjonalności.

Pisałem już do Cyfry+ kilka razy w tym temacie i dostawałem zawsze tą samą standardową odpowiedź , więc dałem sobie spokój , kupiłem swój tuner prywatny i chcę oszczędzić swoje nerwy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z twierdzeniem, że od zakupionego sprzętu należy oczekiwać 100% funkcjonalności. Jeśli jednak tak nie jest, innymi słowy gdybym ja miał podobne problemy, tuner wymieniałbym choćby i co tydzień aż do skutku albo zażądał zwrotu pieniędzy za towar niezgodny z umową bo do tego masz prawo. I nie mówię w tej chwili o gwarancji bo ta nie ma tu nic do rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich jest to mój pierwszy post więc za wszystkie błędy przepraszam .Od tygodnia jestem nieszczęśliwym posiadaczem dekodera Sagemcom DSI87 .Mój problem polega na tym że po godzinnym lub dłuższym wyłączeniu dekodera pilotem jest problem z ponownym jego włączeniem pojawiają się kolorowe kwadraciki lub niebieskie tło i dekoder wcale nie reaguje na pilota dopiero dłuższe przytrzymanie przycisku na panelu powoduje uruchomienie dekodera dziś został wymieniony dekoder u dystrybutora i jest to samo na starym Pace DSR2221/91 wszystko działa ok.Już sam nie wiem co mam myśleć może ktoś pomoże?

 

 

Miałem podobnie.

Kupiłem kabel 3m i kiszka

Pomogła wymiana kabla na innego producenta (hama), co ciekawe na orginalnym też działało dobrze tyle że był za krótki więc go początkowo nie probowałem.

 

Pozdrawiam

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miałem taką przedziwną sytuację u klienta. Użycie pilota od nagrywarki stacjonarnej z twardym dyskiem Sony powoduje całkowite zablokowanie tego tunera. Zatrzymuje się obraz i nic już więcej nie można zrobić, tylko wyłączenie z sieci. Ktoś może miał taki przypadek z jakimś innym pilotem?
u mnie blokuje pilot od tv thomsona
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

 

mam mozliwosc przy przedluzeniu umowy wykupic dekoder Sagecom DSI87 za 129 zl i zastanawiam sie, czy skorzystac z tej opcji.

 

narazie uzywam starego fergusona AF 7318. ogladam na nim Cyfre oraz Astre.

mam tez dekoder Pace ktory mam za darmo na dzierzawe, ktorego nie uzywam ale jak sie zepsuje to musze dostac nowego. w nowym mam tylko 24 miesiecy gwarancje, a ten pace musze oddac.

 

antenke mam 85 cm, lnb tez przygotowany do HD i mam pakiet C+ Optimum, wiec mam kanaly HD a ich narazie nie moge ogladac.

 

jak narazie widze plusy i minusy w ten sposob. czy mozecie jeszcze cos do tego jeszcze dopisac? co byscie mi doradzili?

 

+

kanaly HD od C+

orginalna lista cyfry, automatyczne szukanie nowych kanalow, nie trzeba szukac nowych kanalow manualnie oraz nie gubi kodow (nie trzeba dzwonic do cyfry bo narazie tak jest czasami ze wlasnie zgubi)

szybki soft jak w starym ferdku

 

-

wlasna lista kanalow nie mozliwa. a jak to na astrze? zalezy mi zeby zrobic sobie wlasna liste kanalow na Astrze. jest to mozliwe?

gwarancja tylko na 24 miechy, a nie na dzierzawe jak w poprzednim.

 

dzieki z gory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestawiłem sobie wersję Eurosportu na angielską, przełączyłem na inny kanał i po powrocie na Eurosport znów mam wersję polską. To trzeba będzie się tak ciągle bawić po przełączeniu kanału w ponowne przestawianie wersji językowej jak chce się oglądać po angielsku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...