Skocz do zawartości

BOX+ (Sagemcom DSI83/DSI87)


frantic85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja używam go co prawda niedługo, bo "aż" 3 dni, jednak przyjrzałem się dokładnie jego cechom. Uruchamia się dość długo, ale nie jest to z pewnością 45 sekund. Nie mierzyłem tego, no bo bez przesady, ale myślę że proces trwa ok 20-25 sekund, co tak naprawdę jest do zaakceptowania. Faktycznie, dekoder jest dość powolny i gubi się przy szybszym przełączaniu kanałów przyciskami P+ i P-, ale znacznie wygodniejsze według mnie jest wciśnięcie OK i wybranie z listy dziesięciu kanałów ten, którego szukamy. Wyświetlacz dekodera nie nadążą za szybkimi zmianami, ale mnie to w ogóle nie przeszkadza, bo stosuję inny sposób :wink: Poza tym szata graficzna menu jest przyjemna dla oka, funkcja pilot jak i EPG działa bez zarzutu, przy przełączaniu kanałów nie występują żadne trzaski, pykania czy co tam jeszcze, jednak zauważyłem, że na niektórych kanałach (np. Discovery Science, Discovery, Sci-Fi) dźwięk dołącza do obrazu po jakichś 2-3 sekundach. Niefajnie, ale da się z tym żyć i po prostu nie zwracać uwagi :] Dźwięk ustawiony jest na AC3 i da się sterować jego głośnością z poziomu pilota od dekodera bez żadnego problemu w połączeniu z TV Samsung. Jeśli chodzi o sam pilot - nie wiem czemu niektórzy narzekali na jego wykonanie czy ergonomię. Nie jest to hi-end i nie wiem czego niektórzy się spodziewali. Mnie on odpowiada, jest lekki, niewielki i poręczny, spełnia swoje zadanie a i układ przycisków jest w porządku. Z pewnością jest znacznie lepszy niż pilot dekodera HD5000 od CP, nie wspominając o pilocie od białego nBoxa, który jest wykonany z niezłych materiałów, ale za to jest ciężki i ogromny przez co zupełnie niewygodny (ocena subiektywna), a po 2-3 upadkach zwyczajnie przestaje działać. Obraz z dekodera jest w porządku, bardzo ładny. Nie widzę żadnej różnicy pomiędzy kanałami HD na tym dekoderze porównując z białym nboxem i HD5000. Cieszy, że w zestawie jest kabel HDMI, co nie jest regułą u konkurencji. Podsumowując - dekoder spełnia swoje zadanie, jest zgrabny i niewielki, tak jak i pilot. Jeżeli wraz z aktualizacją softu uda się go przyspieszyć i wyeliminować problem dołączania dźwięku do obrazu z opóźnieniem, to dekoder zasłuży na "piątkę" a póki co jest "czwóra".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa takie tunery ( używam tylko jednego do multiromu ) i na dwóch tunerach mam trzaski przy przełączaniu kanałów . Podłączałem tunery do TV Samsung UE46-C6000 i LG 37Lcd ( twardy dysk ) i na obu telewizorach występuje ta dolegliwość , więc nowy soft w tej sprawie nic nie polepszył .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie bo wyszlo nowe oprogramowanie do splitterka Clone+ update v2.6.0.0 data publikacji 19.04.2011r. chciałem się spytać czy już może ktoś je testował czy współpracuje z Sagemcom DSI87HD bo tak sie zarzekali ze maja oprogramowanie w fazie testów i niedługo je wypuszcza czy może już to nastąpiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś już to zauważył, ale po aktualizacji brak jest możliwości powrotu do ostatniego oglądanego kanału (funkcja pod przyciskiem A).
U mnie działa "A" bez problemu po aktualizacji.

EPG rzeczywiście lepiej działa.

 

Dla mnie bublem tej aktualizacji jest dodanie "P" na wyświetlaczu. Irytuje mnie to jak [beep]a i dałbym dużo, żeby dowiedzieć się co autor miał na celu dodając to "P"..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie dotyczące aktywowania karty w tym tunerze. Karta jak i tuner wzięte wczoraj do usługi multiroom. Karta aktywowana w tunerku na kanale Discovery Science. Niestety nie działa część kanałów, tj. canal + oraz film, discovery world, national geo wild, axn sci-fi i axn crime. Być może jeszcze parę innych. Zaznaczam, że reaktywacja karty w ICA robiona parokrotnie, również przez telefon reaktywowana była ta karta. Próbowałem aktywować wg wskazówek z tego forum na kanalach TVP Info (3), Filmbox, Canal+, Dicovery Science, Discovery World, National Geo i National Geo Wild.

 

Co mogę jeszcze zrobić, aby karta została aktywowana na pakiet jaki opłacam, tj C+ Optimum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc, taki sam dekoder wziąłem na multiroom, pobralo mi aktualizacje, trwalo to moze z 10 minut, mam wszystkie kanaly - stary pakiet prestizowy hd+ odpalilo za 1 razem, zadnych klopotow, jesli nic nie grzebales w menu dekodera przy ustawieniach konwertera ( chodzi o czestotliwosci) to wez go wymien na nowy u dystrybutora cyfry, na/pewno jest walniety :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W menu nie grzebałem, przed chwilą skończyłem rozmowę z konsultantką z C+. Moim zdaniem rozgarnięta w sprawach tego tunerka, wałkowaliśmy temat prawie 15 minut począwszy od ponownego startu tunera, wyszukania kanałów, do skakania po kanałach z różnych polaryzacji (w celu sprawdzenia czy nie zbiera w instalacji sat sygnału z jednej polaryzacji - kwestia ustawień anteny), omówieniu instalacja sat. Ostatecznie stanęło na tym, że ponownie puściła uprawnienia na tę kartę i kazała przez godzinę trzymać tunek włączony na kanale 71 National Geo. Chyba się poddała :)

 

Coś wspomniała, że niby wczoraj był problem u nich z wysyłaniem uprawnień, ale czuję, że powiedziała to, bo nie miała już innych pomysłów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też dzisiaj zaktualizowałem soft i właściwie poza tym nieszczęsnym "P" na wyświetlaczu innych zmian nie zauważyłem. Uruchamia się podobnie długo (pokusiłem się o zmierzenie - 27 sekund) i nadal występuje problem dołączania dźwięku do obrazu z opóźnieniem (najbardziej doskwiera przy przełączaniu kanałów 77 -> 78 -> 79). Ach, no i jeszcze niebieski ekran, potem czarny i dopiero potem start, czego nie było na poprzednim sofcie, przynajmniej u mnie. Na funkcje pilot i EPG nie mogłem wcześniej narzekać i nadal jest dobrze. Powrót do poprzednio oglądanego kanału przez wciśnięcie "A" działa jak działało, chociaż na poprzednim sofcie zauważyłem, że po ok. 30-40 minutach oglądania jakiegoś kanału przycisk "A" "zapominał" jaki był poprzedni i wciśnięcie go nie dawało żadnego rezultatu. Po wybraniu kanału z klawiatury numerycznej znów działał bezbłędnie, ale po kolejnych 30 min. znów doznawał amnezji. Nie wiem jak jest na tym sofcie, ale później sprawdzę z ciekawości :)

Ktoś wyżej wspomniał o fonii poprzedniego kanału podczas wyjścia z EPG - u mnie jest dokładnie to samo. Mało tego, na nBox i HD5000 jest to samo, słychać dzwięk nie wiadomo jakiego kanału podczas wychodzenia z EPG, więc pozostaje uznać to za normalne :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie dotyczące aktywowania karty w tym tunerze. Karta jak i tuner wzięte wczoraj do usługi multiroom.

 

Sprawa wyjaśniła się tak, że koniecznym była wymiana karty do multiroomu na drugą. Okazało się, że ta wydana wczoraj była prawdopodobnie uwalona w jakiejś części. Suma sumarum już wszystko śmiga i to najważniejsze. :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie pełno tych dekoderków na znanym portalu aukcyjnym ludzie je biorą z niewiedzy a jak widza ze nie działa z splitterem zaraz na aukcje wystawiają jestem tylko ciekaw czy zapowiedzi firmy Clone+ dojdą do skutku i wydadzą oprogramowanie działające z tymi dekoderami czy tylko sie przechwalają , pisałem tez do firmy divISO , dostałem odpowiedz ze też intensywnie pracują żeby wydać nowe oprogramowanie a o to ich odpowiec na moje pytanie "My również pracujemy nad takim oprogramowaniem.

Na tą chwilę jeszcze nie możemy powiedzieć na kiedy takie oprogramowanie będzie do naszego systemu, ale nie śpimy i staramy się zanleźć również rozwiązanie tego problemu.

Zmiana oprogramowania sprzed dwóch dni w dekoderach SAGEMCOM DIS87 daje nowe możliwości i dlatego szukamy również sposobu , aby nasi klieci mogli wykorzystać te dekodery w swoich instalacjach divISO.Jeśli będziemy mieli osiągnięcia to na pewno się od razu podzielimy nimi z naszymi klientami :-))).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja: po wyłączeniu i ponownym włączeniu dekodera lista ulubionych jak była tak jest, a powrót do ostatnio oglądanego kanału przyciskiem A działa, start dekodera ok 27 sekund, tak więc aktualizacja dekodera nie powoduje utraty listy ulubionych kanałów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

u mnie z kolei po aktualizacji softu lista ulubionych zniknela.. (musialem zrobic sobie nowa)

przycisk "a" przywracajacy ost. ogladany kanal tez czasem nie dziala.. (ktos pisal ze dzieje sie to po pewnym czasie pozostawania na jednym kanale - nie testowalem tego ale kilka osob tez zglsilo taki problem wiec pewnie tak wlasnie sie dzieje - gubi ost. ogladany kanal po pewnym czasie..)

zauwazylem problem z pewna sekwencja wybranych przyciskow "pilot" a nastepnie "e" (pokazuje jednoczenie opis programu i spis kanalow do wybrania z tym ze jak wybieram nastepny kanal (funkcja z przycisku "e") to opis programu (fukcja "pilot") pokazuje sie z poprzedniego kanalu a nie z tego nastepnego - jakis dziwny bug - w sumie funkcja laczonych tych przyciskow bylaby fajna gdyby dzialala jak nalezy tzn "pilot" + "e" i szybciej przelatujesz sobie do programu w ktorym chcesz zobaczyc co aktualnie leci.. (epg) - bez zmieniania aktualnie ogladanego programu..

poza tym na kanalah HD przy wlaczonym AC3 nie mozna sterowac glosnoscia z poziomu pilota Sagema jak to bylo przed aktualizacja.. (na kanalach SD wszystko dziala poprawie..)

to by bylo chyba na tyle..

ogolnie nie narzekam na ten tuner.. swoja funkcje spelnia.. (zwykle ogladania sat.) bo do nagrywania programow uzywam kompa i mojego profa 7500 z phoenixem i DVB Dreamem.. wiec funkcji PVR na razie nie potrzebuje (choc dysk juz czeka jak kiedys pojawi sie ta funkcja w tym tunerze - jesli w ogole sie pojawi bo juz pisano na forum ze prezpisy nie zezwalaja operatorom na sprzedaz PVRow na wlasnosc - a szkoda..)

pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...