Skocz do zawartości

Kodowanie CAID 1813 przy kanałach z pakietu Cyfry


Satellite
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, jak napisał cyfra.tv, zostaje tylko jeden system i będzie to Nagravision, oraz tak jak piszą na forach francuskich, nowe karty pojawiły się, aby powstrzymać splitery, sharing i nie musi, to być przez sparowanie karty z tunerem.

 

Oczywiście. To już wiadomo dlaczego teraz wyprzedają moduły CAM i starsze dekodery. Pewnie dlatego, żeby za miesiąc powiedzieć, że te co ludzie kupili "już są stare" i trzeba kupić nowe, najlepiej w cenie 20zł/miesięcznie.

 

A jak nie sparują karty z tunerem to będzie otwarta furtka do splitterów. Taki Clone+ czy inny Rflink wypuści aktualizację i będzie po sprawie. Może też być, że zablokują wszystko jak Kononowicz i wtedy "niczego nie będzie". Świat się nie zawali, jest jeszcze milion innych wyjść z takiej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Dzisiaj dzwoniłem do BOK i odwiedziłem punkt Cyfry. Oto co ustaliłem.

1. Mój CAM jest starszy niż 24 miesiące i nie może być reklamowany jako uszkodzony. Brak gwarancji.

2. Nie mogę go aktualizować gdyż można aktualizować jedynie moduły CAM o nr ser. pow. 486000400099.

3. Nie mogę kupić nowego CAM ponieważ do mojej umowy przypisany jest już jeden moduł.

Powiem szczerze, że nie bardzo rozumiem dlaczego nie mogę kupić nowego modułu lub ewentualnie nie mogę aktualizować starego.

Ferguson obiecuje poprawkę do 8800 ale ta firma obiecała także (informacja jest nawet w pliku), że poprawi też napisy w następnej wersji. Kiedy była ostatnia poprawka każdy wie.

To już zaczyna być lekko śmieszne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla jasności, clone+ czy jakikolwiek RFLink jak na razie nie będzie działał na pewno na tunerach Fergusona HF8900/8800, na innych powinien działać( możliwe że była konieczność wymiany oprogramowania tunera, PODKREŚLAM, tunera a nie splitera} i wszystko jak na razie jest ok.

 

Kto Ci takich bzdur nagadał że Clone+ nie działa w Fergusonach HF8800/HF8900 ?

Mam oba modele (co raczej na dziś szczęściem nie jest) i na obu nawet przez moduł CAM ten splitter działa . Jedyny problem jaki zauważyłem to zawiechy na HBO HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja pękłem i dokupiłem do mojego HF8900HD moduł Cyfry+, bo nie bardzo wierzę zapewnieniom Fergusona. Niestety dosyć często tuner się zawiesza i muszę

robić twardy reset. Wkurza mnie ta cała sytuacja niezmiernie.

 

Czyli raczej to nie CAM tylko Ferguson nie wyrabia. Aktualizowałeś oprogramowanie CAM do najnowszej wersji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Dzisiaj dzwoniłem do BOK i odwiedziłem punkt Cyfry. Oto co ustaliłem.

1. Mój CAM jest starszy niż 24 miesiące i nie może być reklamowany jako uszkodzony. Brak gwarancji.

2. Nie mogę go aktualizować gdyż można aktualizować jedynie moduły CAM o nr ser. pow. 486000400099.

3. Nie mogę kupić nowego CAM ponieważ do mojej umowy przypisany jest już jeden moduł.

Powiem szczerze, że nie bardzo rozumiem dlaczego nie mogę kupić nowego modułu lub ewentualnie nie mogę aktualizować starego.

Ferguson obiecuje poprawkę do 8800 ale ta firma obiecała także (informacja jest nawet w pliku), że poprawi też napisy w następnej wersji. Kiedy była ostatnia poprawka każdy wie.

To już zaczyna być lekko śmieszne.

 

To co robi Cyfra to jest już nie śmieszne, tylko straszne. Wyobraźcie sobie że za rok-dwa te wszystkie wykupione dziś na własność za "bezcen" moduły i Phile HD (o tunerach SD nie wspomnę) przestaną działać bo przejdą na Nagrę i powiedzą ci: pocałujcie nas w d... Jedyne wyjście to zerwać umowę z winy operatora, wziąc nową aby dekoder/moduł nie był przypisany do umowy i wynająć/kupić nowy sprzęt.

Po przeczytaniu Twego postu staje się coraz bardziej jasne że nie dlatego sprzedają sprzęt "tanio' aby nam dobrze zrobić... Tylko aby się go pozbyć. Gdy bedzie Nagra bez tunelowania ( o ile to prawda) wątpię że będą aktualizować oprogramowanie w dzisiejszym sprzęcie o ile to w ogole możliwe. Trzeba bedzie po prostu kupić nowy sprzęt. dlatego na dzisiaj najbezpieczniejsza opcją jest wynajem i nie przez przypadek nie ma już za 0 zlotych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andyg...glupoty gadasz..juz kiedys jak przejeli wizje zmieniali oprogramowanie w powizyjnych tunerach i jakos sie dalo....wiec nie panikuj...na razie nie ma oficjalnego info ze wylaczaja seca i ze beda wszystkim wymienaic karty a wy juz tu koniecswiata oglaszacie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotychczas C+ sprzedawała/najmowała 23 modele tunerów i 2 moduły CAM z tego automatycznie można zaktualizować 6 tunerów i 1 moduł CAM co sami pokazują tutaj więc technicznie nie jest możliwa szybka wymiana softu gdyby nawet do niej doszło. Aktualizacje są możliwe w zasadzie dla sprzętu HD więc można wnioskować że priorytetem będzie ochrona kanałów HD a SD może zostaną "po staremu" bo nie chce mi się wierzyć że mogą usunąć stare CAID na wszystkich swoich kanałach, a jeśli usuną to przypuszczalnie tylko na kanałach w HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacje są możliwe w zasadzie dla sprzętu HD więc można wnioskować że priorytetem będzie ochrona kanałów HD

 

Jak dla mnie bardziej logiczną konkluzją jest fakt, że tunery HD to wynalazek z ostatnich 3-4 lat, a tunery SD wymienione na tej liście to stare mediasaty mające niemal dekadę na karku. Można więc wywnioskować, że priorytetem nie jest aktualizacja starego sprzętu sprzed 10 lat bo to co miało być w nim zaktualizowane, już dawno zostało a nowy sprzęt jest cały czas wspierany i rozwijany.

 

Zresztą, co tu gdybać. Będą chcieli sparować to to zrobią. Można przypuszczać, że sparują tylko nowe dekodery na wynajem i to one będą używały nowego systemu, albo zrobią wielką akcję wymiany dekoderów która potrwa kilka miesięcy i w tym czasie przygotują swoich abonentów do przejścia na nowy system.

 

Co do wyprzedaży starego sprzętu - oferują go już dłuższy czas, wiec co mieli sprzedać to sprzedali. Najwyżej tym co nie będzie chodził sprzęt zaoferują super nowy PACE PVR za darmo do końca umowy a potem będą rąbać po 20zł. Na swoje wyjdą, a nóż widelec jeszcze ktoś filmy zacznie wypożyczać i spłaci w ten sposób inwestycję cyfry ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po Wizji to mieli zaktualizować 2 (słownie dwa i to bardzo podobne) modele dekoderów a teraz sam trtrtr pisał ile ich mają. I czy to technicznie możliwe (i opłacalne) przejście z Seca na oryginalną Nagrę?

Ps. Nie wierzę że obraz na Pace/Philips HD jest gorszy niż na Fergusonach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dzisiaj wszystkie stare karty zostały wycofane do dystrybutorów :D Od tej chwili pozostają tylko czerwone :D W nowym roku seca odejdzie w niepamięć 8)

 

Moment, przecież było napisane, że "czerwone" karty nie różnią się niczym od obecnych. To stwierdzenie padło przy okazji wątku o parowaniu tunerów PVR.

Jak Seca zniknie to co się stanie ze starymi kartami i tunerami typu Mediasat, które jeszcze w sierpniu (a nawet teraz są) były oferowane abonentom przy okazji "akcji FEC 5/6"?

Co z modułami C+ starszymi niż 2 lata? Do wyrzucenia, czy będzie aktualizacja? Czysta Nagra czy jakiś mix z Seca?

Czemu zatem dystrybutorzy wciskają klientom kit i sprzedają tunery, które mogą przestać działać? Czemu niektórzy z nich handlują spliterami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak powoli sprawdza się czarny scenariusz. Oj będzie lament, temu odbiornik nie zadziała, tamtemu splitter, dojdzie parowanie... Choć te nowe karty to jeszcze prawdopodobnie Seca ale pewnie z możliwością przejścia na "czystą" Nagrę. Ciekawe kiedy...

A pisałem parę postów wyżej to ktoś napisał że głupoty. Po co byłaby ta cała akcja z nowymi kartami, PIDem 1813 itd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje coś wytłumaczyć:

Parowanie:

1. Parowanie karty z dekoderem. Karta zostaje przypisana do danego odbiornika/modułu i tylko na nim działa.

2. Parowanie dekodera z kartą. Dekoder podczas aktywacji pobiera klucz/numer karty z która ma działać. Prawdopodobnie takie rozwiązanie zostanie zaimplementowane w Sagemach C+.

Karta sama w sobie jest "wolna" i działa na każdym sprzęcie, lecz dekoder działa tylko z daną przypisaną kartą. Dla Cyfry daje to tyle, że będzie miała mniej nadużyć, gdy pierwszy lepszy pijaczek kupi dekoder HD, który odda miłemu Panu który mu za tę przysługę dał powiedźmy 50 zł, bo ten dekoder nie zostanie sprzedany na rynku jako super oferta, bo taki dekoder nie będzie działać z nową kartą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...