Skocz do zawartości

_MICHAL_
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wszyscy czekali na 12 sierpnia, nawet sobie pewnie nagrywarki ustawili, żeby nagrać tą historyczną chwilę. A tu wyszło po cichu 17 września, w dniu rocznicy agresji ZSRR na Polskę. To logo to jest w miejscu chyba dla programów w 4:3, żeby było na animacji, a nie na czarnym tle. Ale na programach 16:9 powinni je rzeczywiście przesuwać w bok.

Ale dlaczego teraz na Niesamowitym świecie Gumballa jedne odcinki mam po polsku, a teraz ostatni tylko po angielsku na dwóch ścieżkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rocznica nic nie ma do tego Emilku, to taka ironiczna uwaga moja była. A ty się rzeczywiście czepiasz wszystkich. Przymusowa przerwa od forum by Ci się chyba przydała. Lepiej napiszcie czy macie wszystko po polsku, u mnie w kablówce mam do wyboru dwie ścieżki, ale większość pozycji idzie po angielsku. Nigdy się z tym nie spotkałem wcześniej. Czyżby oprócz formatu też coś pozmieniali przy audio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rocznica nic nie ma do tego Emilku, to taka ironiczna uwaga moja była. A ty się rzeczywiście czepiasz wszystkich. Przymusowa przerwa od forum by Ci się chyba przydała. Lepiej napiszcie czy macie wszystko po polsku, u mnie w kablówce mam do wyboru dwie ścieżki, ale większość pozycji idzie po angielsku. Nigdy się z tym nie spotkałem wcześniej. Czyżby oprócz formatu też coś pozmieniali przy audio?

Nie czepiam się. Tylko odnoszę się do tego co ktos napisał. To chyba wy się mnie przyczepiliście.

Edytowane przez Emil.1603
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rocznica nic nie ma do tego Emilku, to taka ironiczna uwaga moja była. A ty się rzeczywiście czepiasz wszystkich. Przymusowa przerwa od forum by Ci się chyba przydała. Lepiej napiszcie czy macie wszystko po polsku, u mnie w kablówce mam do wyboru dwie ścieżki, ale większość pozycji idzie po angielsku. Nigdy się z tym nie spotkałem wcześniej. Czyżby oprócz formatu też coś pozmieniali przy audio?

 

W Cyfrowym Polsacie polska ścieżka dźwiękowa działa poprawnie, schrzanili jbc. przy audiodeskrypcji, która i tak jest bezużyteczna w tej stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie, dlaczego Cartoon Network późnym wieczorem i nocą nie umieszcza w ramówce "klasycznych", kultowych kreskówek? W sierpniu od bodajże 21 było takie pasmo, ale teraz znowu zniknęło. Uważam, że w nocy, gdy oglądalność jest znikoma powinni puszczać programy "archiwalne" zamiast niezbyt udanych kreskówek, które obecnie emitowane są w nocy. Podobnie powinno być w godzinach 10-13. Pamiętam jak jeszcze na przełomie 2004/2005 roku przed godziną 12 lecieli "Jetsonowie", których teraz na próżno i można szukać w Boomerangu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby tylko było coś ciekawego na tym kanale obecnie... Naprawdę, obserwuję CN od 12 lat, i niestety okazuje się że poziom spadł znacznie. Kiedyś w zasadzie można było nie zmieniać kanału, bo cały dzień był wypełniony ciekawymi produkcjami. A teraz? Wałkowanie 100 razy "Pory na przygodę" (w moim odczuciu to dość nudny serial) czy "Wujcio Dobra Rada" (taki psychodelik na poziomie "Krainy Grzybów"). A, no i jeszcze maratony z Gumballem, to czasem jeszcze próbuje trzymać dawny poziom. Zrezygnowano z klasyki, co oceniam na minus, gdyż to właśnie dzięki klasykom typu Dexter czy Atomówki (to tylko przykłady bo musiałbym długo wymieniać) Cartoon Network budował swoją pozycję na rynku. I obecnie ją sobie traci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerzę. Uważam, że to nie poziom spadł a nastawienie nie ruszyło do przodu. Ta nostalgia potrafi naprawdę robić sieczkę z mózgu tym wszystkim, którzy za wszelką cenę uważają że stare jest lepsze, tymczasem to bzdura. W obecnej ramówce CN mogę znaleźć przynajmniej 3 albo 4 dobre kreskówki które trzymają poziom nawet wyższy niż te starsze. Brak klasyków rzeczywiście jest dużą wadą ale miejmy nadzieje że i to się wkrótce zmieni (tyle że nie na jeden miesiąc jak w sierpniu tylko na dłużej). Co do CN w 16:9 mam nieodparte wrażenie że obraz jest dziwnie przeskalowany i ucina obraz w porównaniu do obrazu "oryginalnego" pochodzącego z ITunes'a czy chociażby z innych wersji CN, nawet w SD (postaram się dać porównanie gdy będę miał taką możliwość). Jedyną udręką tego kanału jest moim zdaniem jakość dźwięku mimo że została jakiś czas temu poprawiona. Miejmy nadzieje że CN pójdzie dobrą drogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie to z klasykami jest tragedia. Najstarsza obecnie produkcja w ramówce to bodajże "Robotboy", a on wszedł w 2006, więc dopiero co się łapie pod ten pułap. Czy nostalgia robi sieczkę z mózgu? Nie powiedziałbym. Mi się po prostu wydaje, że te nowe produkcje nie mają tego specyficznego klimatu. I tego się zbytnio niestety nie da zrobić, tworząc coś nowego. Szczerze, to dla mnie żadna nowa produkcja nie będzie lepsza od starych, o ile będzie to coś w stylu "Pory na przygodę", "Wujcia Dobra Rada" czy tym podobnych. Bo już np. "The Looney Tunes Show" to przykład na to że klasykę można odświeżać w dobry i fajny sposób. Ciekawi mnie, jak wyjdzie powrót Atomówek, który jest zapowiadany na przyszły rok. Myślę że to będzie ważny test dla tej stacji. Choć i tak często już można spotkać komentarze że CN się skończył. Czy refresh legendy to zmieni? Zobaczymy. Są już plotki o wznowieniu Chojraka. Nawet fajnie by było.

 

Co do klasyków, to powinny mieć stałe miejsce w ramówce, ale nie tak jak teraz, o 4:00 nad ranem, tylko po południu i wieczorem. Kiedyś np. Krowa i Kurczak byli nadawani około 21:00. Można by zrobić tak: do tej 19-20 dać te nowe produkcje, a potem od 20 do 6 rano klasyki. Pisząc tego posta sprawdziłem obecną ramówkę i takie zalążki tej idei są, bo np. o 19:50 w dni powszednie nadają pierwszą serię "Ben 10", jeszcze gdy nie było tych wszystkich dziwactw z tym związanych. To też już troszkę do klasyki zaczyna wchodzić. Ale klasycznych produkcji powinno być więcej, chętnie zobaczyłbym jeszcze raz na przykład "Kryptonim: Klan Na Drzewie." (ten serial wbił mi się w pamięć bo to była 1 premiera CN po tym jak podłączono nam kablówkę w 2003).

 

Plan nawet ładny, tylko... no właśnie. CN może pójść w złą stronę. A trochę byłoby żal. W końcu dla wielu osób Cartoon Network kojarzy się z dzieciństwem. Wiem, to brzmi strasznie nostalgicznie. Ale cóż poradzić. Nostalgia nie jest taka zła ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również bardzo lubię kreskówki z Cartoon Cartoons :) Klasyki i nic ich nie pobije. Kiedyś jeszcze na brytyjskim Cartoon Network TOO można było je oglądać, ale też czasem z tego zrezygnowano.

 

Bardzo dobrze wspominam pasmo (nie pamiętam jak się nazywało), prowadzone przez Johnny'ego Bravo. Było chyba o 17:00 czy 18:00 i przez godzinę leciały odcinki jednej kreskówki :D

 

Ta niby ewolucja w animacji w ogóle mi się nie podoba. Coraz głupsze i nudniejsze są te nowe seriale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...