Skocz do zawartości

Naziemna telewizja cyfrowa


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

nom, Gdańsk Chwaszczyno mux3 odbieram już i to nawet z byle druta na parapecie tuner DVB-T w kompie widzi dość dobrą moc bez anteny

U mnie z nadajnika w Śremie tez jest podobna sytuacja. Niby Mux2 ma moc 100kW a Mux3 tylko 20kW. Jednak zarówno telewizor jak i nbox z donglem USB pokazują niemal identyczną siłę i jakość sygnału. Odbiór obu multipleksów jest stabilny a odległość od śremskiego nadajnika to ok. 80-90 km w linii prostej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiedź z TVP mailem:

 

Szanowny Panie!
Kanał TVP HD jest z założenia kanałem płatnym i nie jest finansowany z abonamentu RTV. Stąd reemisja kanału przez platformy i sieci kablowe w płatnych pakietach. 
Z poważaniem

 

I wszystko jasne! To jest POLSKA :read: chcesz oglądać to płacz i płać. :/

 

Szkoda że Czesi czy Słowacy mogą nadawać kanał sportowy , a w Polsce NIE :censored:

Proponuję zapytać się jeszcze o TVP Sport i odnieść się do innych krajów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdańsk = ze zwykłego druta (bez anteny) w tunerze USB sygnał idealny, zero przycinek i jakość stabilne 75%

 

dobra moc jak na 15 kW to nawet w aucie Gdańsk może odbierać mux3 :D a mux2 ma od początku mieć aż 100 kW

 

 

Jakoś dziwnie nadają, niby teraz TVP2 leci w 16:9 (bez letterboxów "kocham polskę") ale za to tuner usb automatycznie pokazuje to 4:3 zamiast 16:9

 

też tak macie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W MUX 3 meldują się: TVP 1, TVP 2 i TVP Kultura, które ma ID TVP Info Warszawa. Nie wiem czy sygnał leci z PKiN czy z Raszyna bo mieszkam w takim miejscu, że mam oba nadajniki w jednym kierunku. Golden Media Uni-box 9080 CRCI HD PVR Combo pokazuje siła 68%, jakość 90%; Golden Interstar T/S 870 CRCI Xpeed siła 80, jakość 83; Thomson DTI2011 siła 89%, jakość 100% a karta AverMedia Hybrid Volar HX jakość 100% Kanały z MUX 3 mają EPG na cały tydzień ale... chyba z BBC bo są tam takie pozycje jak "The Weakest Link". TVP 1 jest nadawany w 16:9 a przy TVP 2 i TVP Kultura brakuje flagi WSS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli jest teraz mniej niż 15 kW w Gdańsku a tak dobrze i łatwo odbieram byle czym mocny sygnał ( Gdańsk Chełm ) no to jak będzie docelowo zaraz 15 kW to już max odbiór każdy musi mieć w regionie Trójmiasta

 

ps

to gruby skandal że nagle po cichu przed startem wyjęli TVP HD... a media milczą bo mają płatne platformy, wstyd mi za ten kraj publicznej komercji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że z nowo uruchomionego MUX 3 Thomson DTI2011 nie chce wyszukiwać TVP 1 i TVP 2 natomiast TVP Kultura już wyszukuje. Kombinowali też coś przy MUX 1 ponieważ Golden Interstar T/S 870 CRCI Xpeed po przeszukaniu całego pasma naziemnego ponownie dopisał do listy kanały TVP 1, TVP 2 i TVP Info/TVP Warszawa. Tam gdzie te kanały były dotychczas pozostał sam dźwięk ponieważ moduł Neotion Conax NP4 nie podejmuje próby zdekodowania obrazu. Te same kanały dopisane na końcu listy działają już poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno na razie Gdańsk nadaje z mocą 5 kW, ale do oficjalnego startu 27.paź ma być ustalone 15 kW (potem po analogu 100 kW)

 

skoro obecny mux3 z 5 kW tak łatwo odbieram nawet w domu z druta w gniazdku anteny, to mux2 z 100 kW nawet w piwnicy będzie mógł Gdańsk odbierać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Okienka" na TVP2 są po to aby dotrzeć z programem do osób, które nie mają dostępu do TVP Info (który ma mniejszy zasięg). Wraz z rozwojem cyfrówki zasięg obu stacji będzie równy, utrzymywanie lokalnego okna na TVP2 straci sens.

Może są to początki likwidacji "okienek", a może tylko przejściowe problemy z włączeniem lokalnych wersji na poszczególnych nadajnikach i w dalszym etapie zostanie to przywrócone?

Jednak moje przypuszczenia się sprawdzają:

 

Z początkiem 2011 r. z anteny Drugiego Programu Telewizji Polskiej zniknąć mają pasma lokalne. Jest to rezultatem zmian programowych, które podnieść mają oglądalność stacji TVP2.

:arrow:https://satkurier.pl/news/60140/znikna-p ... -tvp2.html

 

Zaczynają trochę wcześniej niż sądziłem (sądziłem, że po uruchomieniu MUXI i uzyskaniu większego zasięgu) oraz idzie to razem z jakimiś zmianami w ramówce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...