Skocz do zawartości

Naziemna telewizja cyfrowa


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, Mateusz2006 napisał:

Trzeba wpisać 119  na pilocie i Wydarzenia 24 będą.

Wydarzenia 24 mają flagę 0 a Polsat News flagę 1.

Obawiam się że Wydarzenia24 zostały zakodowane

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zostały zakodowane. Zmieniły się miejscami z Polsat News. 

Ale ktoś to zrobił po łebkach i nie zmienił flagi widoczności - cały Polsat. 

W24 mają włączoną a są niekodowane, a PN ma wyłączoną a jest kodowany. 

Jeśli ktoś nie znajduje wpisując nr 119 na pilocie, trzeba wyszukać MUX4 na nowo i jeszcze raz wpisać 119. Kanał jest i działa, ale przez nieszczęsną flagę jest ukryty. 

To co jest wyprawiane z  MUX4 to albo celowe działanie na uprzykrzenie co byłoby dziwne i niezrozumiałe, albo robi to student na praktykach. Bo nie sposób mi sobie wyobrazić, aby technik z doświadczeniem takie błędy popełniał. 

Edytowane przez dvbtowiec
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz telewizor? Jeśli z Android TV, zainstaluj aplikację ze sklepu o nazwie "Live channels" 

W niej kanał znajdziesz na liście na pozycji 119 i będziesz mógł go oglądać. 

 

 

Możesz też zmienić ustawienia regionalne dla telewizji na Niemcy. Wtedy kanały kodowane nie będą ukrywane. 

Ale to zazwyczaj wymaga zresetowania odbiornika i ustawiania wszystkiego na nowo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, pasjonat napisał:

Niestety u mnie wydarzenia 24 nie działają i nie da się wyszukać.

A ja się zastanawiałem dlaczego u moich rodziców którzy mają telewizor z dekoderem DVBT-2 nie działa ten kanał, ten sam problem od kilkunastu dni występuje na kanałach 83-85. Czyli trzeba zrobić wyszukiwanie kanałów i powonno być Ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, dvbtowiec napisał:

Jaki masz telewizor? Jeśli z Android TV, zainstaluj aplikację ze sklepu o nazwie "Live channels" 

W niej kanał znajdziesz na liście na pozycji 119 i będziesz mógł go oglądać. 

 

 

Możesz też zmienić ustawienia regionalne dla telewizji na Niemcy. Wtedy kanały kodowane nie będą ukrywane. 

Ale to zazwyczaj wymaga zresetowania odbiornika i ustawiania wszystkiego na nowo. 

Ja używam przystawki Android tv od C+, więc live channels mam. W poniedziałek jeszcze było wszystko ok, a wczoraj na tym kanale pojawiła się kłódka z literami CA. 

Wyszukałem kanały na nowo. Wydarzenia24 pojawiły się na liście, ale jak przełączyłem na ten kanał, to pojawił się symbol przekreślonej anteny (czyli brak sygnału) i kanał automatycznie znikł z listy. 

Antena jest w porządku, bo to zbiorcza w nowym budownictwie. 

Trudno, jakoś przeżyję 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co robi dekoder, ale w Live Channels kanały ukryte są zapisywane na innych sprzętach z Android Tv.

Jeśli masz klawiaturę numeryczną na pilocie trzeba ręcznie wybrać 119.

Inaczej nie wskoczy.

W Live Channels powinien być widoczny także przy zmianie kanału góra/dól. Ale to mówię z własnego doświadczenia na swoim Android TV.

Telewizory kanał ukrywają, a nie usuwają. Ze standardowej aplikacji obsługującej telewizję można go odtworzyć wyłącznie wpisując 119 z klawiatury numerycznej, kanał po kanale nie znajdzie.

Live Channels umożliwia obejście tego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytowane przez Redakcję wyniki badań potwierdzają to, o czym mówimy w większości od dawna. 

Najmniej chętne do wymiany są osoby samotne z niskim dochodem, u których brak motywacji, bo ciągle jeszcze coś dział. 

Te osoby z RSO nie mają szans skorzystać, bo zwyczajnie nie posiadają do tego odpowiednich odbiorników. 

Co pokazuje że była i jest to czysto polityczna decyzja, aby takie osoby mogły oglądać jedynie słuszne informacje. 

 

Po przełącze iach dynamika wzrostu jest minimalna i te osoby nigdy nie bedą gotowe na przełączenia, o czym także pisaliśmy. 

 

https://satkurier.pl/news/220125/kim-1-11-mln-gosp-domowych-nadal-tylko-z-dvb-t.html

Cytat

Z danych jasno wynika, że głównym motywatorem do podjęcia działań dostosowawczych do odbioru nowego standardu nadawania telewizji naziemnej jest utrata sygnału preferowanej stacji telewizyjnej, w drugiej zaś kolejności informacje podawane na ten temat w mediach. Oznacza to, że kolejnym mocnym impulsem do przejścia na DVB-T2/HEVC może być dla gospodarstw domowych wyłączenie DVB-T przez TVP, co może nastąpić nawet z końcem 2023 roku.

Cytat

 

 

 

 

Jak wygląda profil gospodarstw domowych bez możliwości odbioru DVB-T2/HEVC?

Są to w dużej mierze gospodarstwa posiadające tylko jeden telewizor, na ogół starszy niż 5 lat, nie posiadający funkcji smart. Połowa z tych gospodarstw to gospodarstwa jednoosobowe. Zamieszkują je głównie osoby 50+, a średni dochód takiego gospodarstwa jest niższy niż średnia krajowa.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą skoro mowa o systemie ostrzegania przez TVP, czy ktoś z Was kto mieszka w okolicy Odry dostał ostrzeżenie o skażeniu i śniętych rybach? 

Zdaje sobie sprawę z tego, że aby taki komunikat uzyskać, trzeba mieć włączony kanał TVP i napisy, ale może ktoś używa i może powiedzieć że system działa i ostrzega, bo chyba skala tej katastrofy jest tak ogromna, że powinien być uruchomiony. 

W historii RSO widzę że pierwsze komunikaty są z 11.08.

Dość szybko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MUX3 TVP prawdopodobnie nie przejdzie jednak tej jesieni na DVB-T2/HEVC jak zapowiadał nie dawno na listopada sam Pan Prezes Kurski. Będziemy czekać do końca przyszłego roku. Do Wyborów 2023. :-( TVP 4K nadal znowu chwilowo na MUX Test TVP :-(

https://www.press.pl/tresc/72282,tvp-na-razie-nie-przejdzie-na-nowy-standard_-tvp-4k-uruchomi-na-testowym-multipleksie

Edytowane przez pablo21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś mnie to nie dziwi. Słowa które padły także w wywiadzie dla "Gościa Wiadomosci" sugerowały nie wprost że w listopadzie nastąpi zmiana. 

Widać wyraźnie że gra toczy się o wybory. 

47 minut temu, September77 napisał:

Tylko ciekawe co wyleci tym razem? :)

3.10 dochodzi TVP Nauka. 

Prawdopodobnie Kultura zostanie usunięta i zostanie kolejna wersja SD z MUX8. 

A kanał 4K to będzie takie lepsze HD przy takim zageszczeniu na MUX testowym. 

Edytowane przez dvbtowiec
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...