Skocz do zawartości

Naziemna telewizja cyfrowa


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli Polsat nie wprowadzi modułów CAM, tylko swoje dedykowane dekodery albo nic i będzie chcial dalej tylko i wylacznie blokowac czestotliwośći, to jestem za odebraniem tego MUXa Polsatowi, ale pod warunkiem pozostawienia kanału Wydarzenia 24 i przekształceniu go w MUX z darmowymi kanałami. Jego pojemność jest chyba obecnie największa ze wszystkich obecnie dostępnych multipleksów, więc możnaby było tutaj zmieścić 10 kanałów z bitrate około 4 mb, czyli z takim z jakim nadawane są kanaly w innych muxach! :)

  • Popieram 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zmienią zapisy, które mówią tylko o multipleksie płatnym, na takie które umożliwiłyby im emisję płatną oraz FTA.

 

Chociaż z drugiej strony uważam kodowanie kanałów Polsatu za absurd. Nawet gdyby chcieli to mogliby stworzyć specjalne kanaly pod ten MUX, tak jak to było z Wydarzeniami 24. Mają już nawet 3 koncesje, których tak naprawdę nie wykorzystują (To te 3 kanaly widmo), a spokojnie mogliby zrobić z nich kanaly specjalnie pod TV naziemną. Grupa Polsat Plus jest też właścicielem kanału TV Okazje, taki kanał też mogliby udostępnić za darmo.

 

Na 100% zarobiliby więcej kasy z reklam, niż z tego kodowanego MUXa, którego i tak ogląda teraz garstka ludzi! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i tak się stanie! Jeszcze kilka lat temu Polsat w NTC miał 10 kanałów FTA (jeżeli dobrze liczę 😅), a TVP tych kanałów miała 9 (Chociaż tu sytuacja była i jest bardzo dynamiczna). Jeżeli MUX 3 przejdzie do DVB T2, dostaną MUX 5 albo MUX 6 oraz zostaną w MUX 8 i MUX 1 to TVP będzie mogła umieścić swoje 22 kanały w HD oraz 1 w SD, a Polsat może zostać że swoimi 9 kanałami. Czyli wcześniej ta rywalizacja była wyrównana, obecnie TVP może mieć ponad dwu krotną przewagę na Polsatem, który nadal śpi! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by to wyglądało, gdyby u nas podział multipleksów wyglądał podobnie jak w czeskiej telewizji naziemnej:

MUX 1 - kanały CT (u nas - TVP)

MUX 2 - kanały Prima (u nas - Polsat/TVN) + kilka muzycznych (u nas - np. Eska TV, Polo TV, STARS.TV) i kanał promocyjny

MUX 3 - dwa kanały Nova (Polsat/TVN) + trzy kanały od TV Barrandov (np. TV Puls w Polsce) + TV Noe (u nas - TV Trwam), Seznam TV HD, 1+1, DofE

MUX 4 - pięć kanałów Nova (Polsat/TVN) + inne

 

Taki podział byłby moim zdaniem optymalnym rozwiązaniem. Jeżeli TVP się postara, to mogą bez problemu wyprzedzić Polsat pod względem liczby stacji, ale... jest jeden problem - warto by było, gdyby te kanały - nawet i nowe - miały wartościową ramówkę. Mają sporo możliwości. :) Sam jestem przeciwnikiem MUX 4 w obecnej formie - nie lepiej by było np. przez Internet całość przeprowadzić, bez skazania na dekoder danego operatora? 

 

Oby coś się zmieniło na lepsze. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie Polsat ma 9 kanałów w NTC, a TVP obecnie ma ich 11, więc może też dlatego tak obecnie wygląda MUX 4, Polsat jeszcze nie czuje, aż tak bardzo konkurencji! :)

 

A jeżeli chodzi o TVP Muzyka, to moim zdaniem TVP powinna pokazywać tu archiwalne koncerty, wydarzenia muzyczne i różną muzykę! 

Edytowane przez September77
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, WinExpert napisał:

TVP Muzyka - tam by chyba Kurski nadawał disco polo, a to dla mnie nie jest wartościowa muzyka

Pewnie będzie mix(taka "Prywatka Starszego Nastolatka" czy coś w tym stylu znany z imprez TVP).Od Opola po Zakopane plus starocie z archiwum TVP i programy typu "Piosenka dla Ciebie".

TVP Muzyka będzie takie ala Radio ZW tak to uważam.

To ile wejdzie kanałów na MUX 3 i 5 po 10 czy 12 w HD?

 

 

 

 

Edytowane przez Mateusz2006
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka mi różnica? i tak nie oglądam publicznej!

Dla mnie najważniejsze by Polsat i TVN był.

Mam trochę już zużyty kabel koncentryczny i by poprawiać odbiór SAT trzeba go ruszać do czasu wymiany, na którą jeszcze przez jakiś czas nie będę mieć czasu... Wczoraj z tatą ustawialiśmy i mu powiedziałem że nie walczmy o Jedynkę, a o to by TVN i Polsat były

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam te Wasze spekulacje 👍

Problem w tym, że ani Polsat, a tym bardziej TVN jakoś się nie pali, do udostępniania swoich "niereżimowych" kanałów. No ale lepiej doszukiwać się problemu w telewizji TVP, niż spojrzeć na trzeźwo, na swoje podwórko 🤔

@WinExpertNadal czekam na Twoją odpowiedź, odnośnie sprzętu "nie chińskiego", a dobrego. Pytanie zadałem dwie strony wcześniej.

 

 

Szkoda, że nie można przyznać tu na forum nagrody "bzdura roku". Widzę wygranego 😉

Edytowane przez MarioPL
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość podzespołów jest, z Chin a gdzie to składają, to już inna sprawa na inny temat, na całym świecie też są, produkowane badziewia nie tylko w Chinach u mnie w mieście drążono tunel pod kanałem Chińską maszyna robiona w Chinach I się nie rozpadła na szczęście haha

Edytowane przez Arczi13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Mateusz2006 napisał:

Panie obecnie to każdy dekoder jest z Chin.

A pilot może np być z Indochin wifibox w Canal+ ma taki.

Czy Polsatowski "Ferdek" do TV Mobilnej był w 100% Polski?

Polsat wszystkie dekodery produkuje we własnej fabryce. Pytanie gdzie kupuje komponenty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pawel napisał:

Polsat wszystkie dekodery produkuje we własnej fabryce. Pytanie gdzie kupuje komponenty ;)

Oczywiście , że tak. Zadałem pytanie, ponieważ @DanielK

napisał , o "oszczędnościach" jakie ludzie robią kupując chińskie produkty, a @WinExpertoprzytaknął, pisząc o badziewiu pokroju Wiwy.

Dlatego czekam na propozycja Panów 🤔

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, September77 napisał:

Obecnie Polsat ma 9 kanałów w NTC, a TVP obecnie ma ich 11, więc może też dlatego tak obecnie wygląda MUX 4, Polsat jeszcze nie czuje, aż tak bardzo konkurencji! :)

I to ich błąd bo gdy Telewizja Polska zwiększy liczbę swoich kanałów w DVB-T2 to Polsat zamiast działać czyli zmieniając MUX4 na multipleks niekodowany będzie biadolił i narzekał że TVP dominuje na rynku.

Edytowane przez Poland
  • Popieram 3
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...