Skocz do zawartości

Naziemna telewizja cyfrowa


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

56 minut temu, Przemek2892 napisał:

@lukjanbo kanały z mux 4 są kodowane tyłko wydarzenia 24 nadają FTA Polsat box dalej trzyma ten mux kodowany a jeszcze nie stworzył dekoderów pod DVB-T2 

To wiem, ale przedtem był kanał w24 tylko na liście, a teraz po zmianie na 50 hz, to jest wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Poland napisał:

Poza tym Polsat Box nie włączył odpowiednich ustawień zapewniających omijanie kodowanych stacji przez odbiorniki. Ktoś pamięta może jak to technicznie się nazywało?

 

W strumieniu jest informacja "visible flag'  czyli widoczność kanału i jeśli jest to dobrze ustawione to odbiornik pomija kanały kodowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, dvbtowiec napisał:

Ciekawe jest to że tuner Wiwa h.265 nie zaprogramował z MUX4 innych kanałów jak wyłącznie W24 po zmianie.

Właśnie - nie wiem dlaczego, ale dekodery lepiej radzą sobie z mux-4, niż bardziej zaawansowane technicznie i "wypasione" telewizory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nowsze modele. Ale spotykałem telewizory, które pomimo właściwego sygnału i ustawień w menu instalacyjnym, nie zapisywały na liście żadnego kanału mux-4 - nawet emisji niekodowanych (Polsat News, a potem Wydarzenia 24). Ale są też takie, które ładują na listę wszystko, co jest tam nadawane. Dekodery najczęściej nie mają takich problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Cx69 napisał:

Ojca tv-jedyne kanały jakie ma to TVP.

Brat jeden i drugi wogole nie mają kanałów a tv mają dostosowane do nowego nadawania. O ciul tu chodzi?


Dokładnie... coraz więcej ludzi do mnie dzwoni i się pyta czemu TV nie działają jak kanały testowe biegały a nie mają nic nawet MUXa TVP...

Podpowie ktoś mądrzejszy? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Cinemaniac4K napisał:

Dokładnie... coraz więcej ludzi do mnie dzwoni i się pyta czemu TV nie działają jak kanały testowe biegały a nie mają nic nawet MUXa TVP...

Bo się mogły kanały w paśmie UHF MUX się zmienić,lokalizacja nadajników i moce Kw.

Radze wyszukać ponownie kanałów w TV.

Ja tak miałem że na MUX 1,2 i 3(wersja łódzka off a Wieluń i Wieruszów startowały) z Mikstat musiałem wyszukać automatycznie kanałów.Po wyszukaniu kanały grają jakby śpiewały.

 

Edytowane przez Mateusz2006
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Cinemaniac4K napisał:


Kanały były szukane już z 20 razy i nic... nawet nie biegają te od TVP które niby miały biegać bez problemu. 

U mnie też kanału wyszukiwane po kilka razy i nic. Tzn nie u mnie a u braci a u ojca są ale tylko TVP.

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 do Cx69.  Mój tuner dodatkowy Terrabox,przy ustawieniu automatycznym bardzo dużo kanałów omijał.Dla tego proponowałem ręczne wyszukiwanie,wpisując nową częstotliwość.Wyszukałem wszystkie.Jeżeli po wpisaniu nowej częstotliwości nie wyszuka,to znaczy,że masz inny problem(może zasilacz ant.wyłączony itp.musisz sprawdzić.!!! Sprawdz na https://emimaps.emitel.pl/ częstotliwości do Twojej miejscowości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mateusz2006 napisał:

Bo się mogły kanały w paśmie UHF MUX się zmienić,lokalizacja nadajników i moce Kw.

Na Podkarpaciu nie było żadnych zmian nadajników. Zmniejszono moc tylko mux-3 z Tarnobrzega. Zmieniły się natomiast kanały nadawania niektórych mux-ów.

6233084500_1653422836_thumb.jpg

1 godzinę temu, Cinemaniac4K napisał:

Kanały były szukane już z 20 razy i nic... nawet nie biegają te od TVP które niby miały biegać bez problemu.

Jeżeli do tej pory mux-3 odbierał poprawnie, a teraz nie ma nic, to cała instalacja do weryfikacji - element, po elemencie. Może trzeba coś wymienić, wymontować lub poprawić. :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zefir napisał:

Reset telewizora (wyciągnięcie wtyczki na 30 sek.pomaga,aby usunąć wszystkich anomali w telewizorze.

Już nie ma automatyczna aktualizacja więc po co resetować haha skoro tak się dzieje tylko na mux3. Teraz pytanie, jak tu ustawić antenę, jak takie cuda są. Wygląda na to, że niepotrzebnie się sugeruje paskami a powinienem obrazem.

Edytowane przez Arczi13
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości. Poprawiono pisownię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Arczi13 napisał:

Już nie ma automatyczna aktualizacja więc po co resetować haha skoro tak się dzieje tylko na mux3. Teraz pytanie, jak tu ustawić antenę, jak takie cuda są. Wygląda na to, że niepotrzebnie się sugeruje paskami a powinienem obrazem.

 U mnie w Philipsie podczas wyszukiwania kanałów zginął obraz,pozostał dzwięk.jedyne lekarstwo,to reset,który przywracał ustawienia do porządku.Ponieważ zdarzyło  mi się to kilkukrotnie,warto zwrócić na to uwagę.Przypominało to odbiór T,a nie T2 hewc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...