Skocz do zawartości

MŚ Siatkarzy 2010


andi12
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Już niedługo bo w sobotę rozpoczynają się MŚ w siatkówce mężczyzn we Włoszech. Polacy w swoim pierwszym meczu zagrają z Kanadą. Transmisje z mistrzostw przeprowadzi Polsat Sport i Polsat. System rozgrywania turnieju jest nieco dziwny, premiuje drużyny które w grupach zajęły niższe miejsca, wtedy w następnych rundach mają łatwiejszych rywali. System krytykują zawodnicy jak i trenerzy. Ja liczę przynajmniej na brązowy medal naszej ekipy. Zapraszam do dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra może nie wyglądała tak jak wszyscy tego oczekiwali, ale liczy się zwycięstwo, w trzecim secie to już wyraźna dominacja Polaków. Zauważyłem jedną ciekawą rzecz, w pierwszym secie Polacy serwowali bardzo słabo i gra była bardzo wyrównana, w drugim i trzecim secie jak polscy siatkarze wzmocnili zagrywkę od razy robiła się większa przewaga punktowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny raz na dużym turnieju Niemcy od nas dostają :D

2008 - IO

2009 - ME

2010 - MŚ

A w tegorocznej LŚ na 4 mecze, tylko jedno nasze zwycięstwo.Ci siatkarze to jednak potrafią się zmobilizować :)

Kanada może wyrzucić Niemców poza turniej, pod warunkiem, że wygrają(na co bardzo liczę :P).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy mecz z niemcami,brawo dla Polaków,natomiast mnie zastanawia wygrana Kanady 3:1 z Serbia,czy Serbowie nie przegrali specialnie,zeby zajac w grupie 2 miejsce.Jak wiadomo ten system na MŚ nie premiuje zwyciezców...wiec pewnie kombinacje moga byc.Ogralismy Kanade bez problemów,na nastepny dzien Kanada ogrywa Serbie mocniejszy zespół od siebie...Jak dla mnie dzwine.Jesli Serbowie przegrali bo mieli słabszy dzien i nie przegrali specialnie to dzis wieczorem Nasi Siatkarze nie bede mieli lekko...Licze na Naszych!

1.POLSKA 6

2.Kanada 5

3.Serbia 4

4.Niemcy 3

tego bym sobie zyczył...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, spokojnie. Jak dla mnie ta gra wcale nie była taka fajna. Owszem po 2 meczach mamy dwie wygrane, ale widać, że np Winiar, Guma czy Możdżonek nie są w najwyższej dyspozycji. Miejmy nadzieję, że dopiero sie na tym turnieju rozkręcają bo z Rosją czy innymi bardzo mocnymi drużynami możemy potem mieć problemy.

 

Inna sprawa to ten głupi, chory regulamin!! Nie może być tak, że na takiej imprezie nie faworyzuje sie drużyn, które wygrywają. Wychodzisz z grupy z pierwszego miejsca to powinieneś mieć bonus a nie, że trafia sie od razu na bardzo mocne ekipy. Chcąc być mistrzem świata trzeba umieć wygrać z każdym, ale regulamin z 2006 roku był zdecydowanie lepszy i nie wiem po co go zmieniali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, spokojnie. Jak dla mnie ta gra wcale nie była taka fajna. Owszem po 2 meczach mamy dwie wygrane, ale widać, że np Winiar, Guma czy Możdżonek nie są w najwyższej dyspozycji. Miejmy nadzieję, że dopiero sie na tym turnieju rozkręcają bo z Rosją czy innymi bardzo mocnymi drużynami możemy potem mieć problemy.

Z Kanadą(wcale nie taką słabą) wygraliśmy 3:0.Mają świetnego trenera i z tych wydawałoby się przeciętnych graczy stworzył solidną drużynę, która wygrała z Serbią(nie podłożyli się jak niektórzy twierdzą).

Z Niemcami było wiadomo, że będzie ciężko.To nie ta sama drużyną, która na IO ograliśmy 3:0.Można ich już zaliczać do czołówki europejskiej.Przed tygodniem dwukrotnie(!) ograli Brazylię w meczach sparingowych.

 

Jeszcze nie przegraliśmy, więc nie ma co narzekać.

W Japonii pamiętny mecz z Rosją, wygrany 3:2 dał naszym takiego kopa, że następnego dnia rozbili Serbów w trzech setach.Kto wie, może mecz z Niemcami podziała tak samo? :D

Inna sprawa to ten głupi, chory regulamin!! Nie może być tak, że na takiej imprezie nie faworyzuje sie drużyn, które wygrywają. Wychodzisz z grupy z pierwszego miejsca to powinieneś mieć bonus a nie, że trafia sie od razu na bardzo mocne ekipy. Chcąc być mistrzem świata trzeba umieć wygrać z każdym, ale regulamin z 2006 roku był zdecydowanie lepszy i nie wiem po co go zmieniali

Jak to po co? Żeby Włochy zdobyły medal.A FIVB udaje, że jest wszystko spoko.Tak to już jest, że gospodarz ma łatwiejszą drogę do półfinałów.Między innymi dzięki temu, że rok temu byliśmy w grupie z Turcją drogę do medalu na ME mieliśmy nieporównywalnie łatwiejszą, niż druga połowa drabinki.Za 4 lata na MŚ w Polsce to nasi siatkarze będą w uprzywilejowanej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to po co? Żeby Włochy zdobyły medal.A FIVB udaje, że jest wszystko spoko.Tak to już jest, że gospodarz ma łatwiejszą drogę do półfinałów.Między innymi dzięki temu, że rok temu byliśmy w grupie z Turcją drogę do medalu na ME mieliśmy nieporównywalnie łatwiejszą, niż druga połowa drabinki.Za 4 lata na MŚ w Polsce to nasi siatkarze będą w uprzywilejowanej sytuacji.

 

Jest mi to wiadomo :) ale jestem przekonany, że Włosi na tym turnieju za dużo nie ugrają. Na medal sie nie załapia bo nie mają na to drużyny. No ciekawe czy za 4 lata będzie regulamin pod naszą drużynę... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...