Skocz do zawartości
  • 0

1 Tuner HD dla odbioru C+ i Cyfrowego Polsatu


godzilla
 Udostępnij

Pytanie

Witam.

Proszę o radę, gdyż jestem laikiem w tych sprawach.

Wymieniam sprzęt i muszę kupić 1 tuner HD którym będę mógł odbierać 2 platformy C+ oraz Cyrf. Polsat.

Tuner będzie chodził w parze z 50 calową plazmą HD.

Podpowiedzcie jaki tuner wybrać żeby sprawnie obsługiwał obie platformy.

Dotychczasowy tuner Ferguson (stary) wiesza się czasem jak wznawiają sygnał lub coś takiego i nie obsługuje czaem napisów z CP.

Jeśli potrzebne są dodatkowe info proszę o sugestie bo nie wiem co jeszcze napisać aby sugestie były celne.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Standardowo, Ariva 200 lub Opticum x402p - dwa najtańsze z czytnikiem oraz gniazdem CI. Przy Opticum konieczna zmiana oprogramowania aby w czytniku pracowała karta Cyfry.

Poczytaj wątki o tych modelach i zdecyduj, jeśli żaden z nich - sprecyzuj wymagania i szukaj w wyższych (droższych) modelach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ponawiam pytanie kolegi. Fergusony podobno nie za dobrze obsługują moduł Polsatu. I to te modele z górnej półki również. Ale nie jest to moja opina więc mogę się mylić. Proszę o opinię użytkowników jak to wychodzi w praktyce.

Proponuję zwrócić uwagę na następujące parametry:

1. szybkość przełączania kanałów, szczególnie HD w module Polsatu.

2. możliwość nagrywania na dysk wewnętrzny lub zewnętrzny.

3. możliwość tworzenia własnych list, raczej oczywiste w modelach niezależnych, ale lepiej wspomnieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@jargla to może wybierz odbiornik Topfield SBP-2010 PVR Ready nie jest on może najtańszy, ale to bardzo solidny sprzęt, umożliwia nagrywanie na zewnętrzny dysk, można utworzyć aż 30 list kanałów ulubionych i przełączanie kanałów w tym odbiorniku jest bardzo szybkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie określiłeś, w jakim przedziale cenowym poszukujesz tunera HD. Jeśli do tysiąca złotych, to zastanów się nad Golden Interstarem GI-980 2CI 2CR HD. Podobno po ostatniej zmianie softu, ten tuner nie ma już problemów z jednoczesnym działaniem Cyfry+ i Cyfrowego Polsatu. Istotny minus tego tunera to zakończone właśnie wsparcie softwarowe dla tego modelu. Ja posiadam akurat Technisata DigiCordera S2X Plus z twardym dyskiem 160GB i muszę powiedzieć, że jest niezawodny jak dla mnie. Nic się nie wiesza, obraz doskonały, szybki, oprócz Cyfry+ i Cyfrowego Polsatu mam TnK i też nie ma żadnych zgrzytów między trzema systemami kodowania używanymi w tyn tunerze. Tylko, że on kosztuje około 2 tys. zł. Jeśli jesteś w stanie wydać takie pieniądze, to się nawet nie zastanawiaj. Na pewno nie będziesz żałował. W Hollexie na zamówienie możesz nawet kupić ten model z dyskiem 500GB, ale tu pewno cena będzie o wiele wyższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dziękuje za sugestie. Nie podałem przedziału cenowego z uwagi na... chęć zebrania jak największej ilości informacji. Jeżeli znajdę, dzięki Waszej pomocy powiedzmy 3 interesujące dekodery zacznę zastanawiać się nad ceną. Ale stara prawda mówi, że nie bogatych nie stać na tanie produkty :(

Oczywiście są pewne granice nieprzekraczalne dla mojego skromnego budżetu. I zdrowego rozsądku. Nie mam zamiaru wydawać około 4 tys. na sprzęt do oglądania TV. Ale z drugiej strony patrząc mój obecny dekoder za który dałem około 1000 zł. w tej chwili wart jest około 400 zł. A jeszcze niedawno jego wartość oscylowała w okolicach 800 zł. Jak widać do najtańszych nie należał, a teraz mogę sobie na nim kwiatki postawić. Dlatego myślę, że wydatek w granicach 1500 zł., może 2000 zł. wchodzi w rachubę. Może jak kupie droższy sprzęt to nie będę miał w przyszłości podobnych kłopotów jak obecnie. No ale któż to może wiedzieć? Dlatego do mojego pierwszego postu chciał bym dodać jeszcze jedno pytanko:

Jak wyglądają sprawy z aktualizacjami softu?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Może Mr Orbita podałby więcej szczegółów odnośnie modelów Topfield SRP 2410 czy SBP-2010.Tu na forum praktycznie nie ma żadnych informacji o tym sprzęcie.Na pewno jest wielu zainterersowanych jednoczesnym użyciem modułów CP i C+ bo jak wiadomo na Fergusonie 8900 nie tolerują się.Podejrzewam że Profan będzie zachwalał sprzęt ale ważny jest stan faktyczny.Ja wygląda obłsuga SR,tylko ponad 1000 czy schodzi poniżej 1000.Jak czuła jest głowica i czy paski sygnału mają zgodne z rzeczywistością wskazania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam,

 

Chciałbym trochę odświeżyć temat i zapytać o najlepszy dzisiaj dekoder do jednoczesnego odbioru Cyfry+ HD (jestem abonentem i mam kartę C+) i TnK HD lub Polsatu Cyfrowego (tu zakup modułu Cam). Nie zależy mi na DVB-T bo mam TV z wbudowanym odbiornikiem. Co do tunera to chciałbym aby pracował jak najlepiej, żeby nie był skomplikowany w obsłudze, miał możliwość nagrywania i Timeshift oraz żeby obraz był jak najlepszy. Cena w jakiej chciałbym się zmieścić to 500-600zł (wiem, że z dyskiem pewnie nic nie kupie w tej cenie, ale jeśli za małą dopłatą byłby jakiś tuner z dyskiem to mógłbym nad tym pomyśleć).

 

 

Co możecie polecić?

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jako, że nie mogę edytować posta powyżej to czy ktoś może mi coś powiedzieć o tym tunerze Openbox s9 HD? Jak się sprawuje? Jaka jest jakość kanałów SD/HD? Czy EPG działa dobrze na każdym kanale? Są jakieś problemy z użytkowaniem? Czy wszystko nagrywa i czy jest Timeshift 2 godzinny? Jakby ktoś mógł z użytkowników się wypowiedzieć to byłbym wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam problem.

Który z tych dekoderów byłby najlepszy do oglądania TYLKO Cyfry ?

 

Ferguson Ariva 200 Combo

Opticum 9600 TS HD

Pace PVR HD (od cyfry)

Philips PVR HD (też od cyfry)

 

Czytałem działy poświęcone tym dekoderom jednak nie mogę się zdecydować.

Zależy mi przede wszystkim na STABILNOŚCI,poprawnym działaniu EPG,poprawnym działaniu nagrywania i Time Shift oraz

żeby co chwilę nie wyskakiwało "ZAKODOWANE".

 

Jaki najlepszy ? Jaki najgorszy ?

Co mi poradzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Gdzie 2 Polaków tam 3 zdania

ja proponuje OPTICUM HD TS 9600 PRIMA - 570 zł. Jak poszukasz nawet moderator w którymś poście porównał je na korzyść Opticuma, kupisz w Lublinie :) masz wgrane przez sklep oprogramowanie, istotne nie tracisz gwarancji i czytniki kart są uniwersalne. Przetestowałem TnKHD, Polsat i Cyfre wszystko chodziło nawet jednocześnie. Wszystko co wymieniłeś ma.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...