Skocz do zawartości

Sagem ESI-88


Xenomorph
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Opiszę Wam przypadek, którego nie mogę ogarnąć. Wymieniłem niedawno dekoder. W poprzednim Sagemie często miałem "brak sygnału" przy podłączonych obu wejściach. Pani w serwisie CP powiedziała, że 63% poziomu sygnału które mam, to za mało. Właściciel punktu CP u którego wymieniłem dekoder sprawdził mój stary dekoder. U niego poziom wyniósł 57%. Hipoteza pani z CP została obalona. Wziąłem nowy dekoder i poszedłem do domu. Podłączyłem go i okazało się, że przy tej samej instalacji antenowej po wymianie jedynie dekodera poziom wzrósł z 63 do 68%. Trochę dziwne. Wychodzi więc na to, że poziom sygnału zależy również od dekodera. Śledząc to forum wyczytałem, że jeden z użytkowników wyśrubował poziom sygnału na 80% z HB. Antenę mam trochę mniejszą (jedynie 90 cm), ale postanowiłem pójść w jego ślady. Przeniosłem antenę z balkonu na dach, kupiłem droższy miedziany kabel. Podłączyłem najpierw do dekodera mini z multiroomu. Poziom podniósł się o 3 kreski. Do pełnego poziomu zostały tylko 2 kreski. Następnie podłączam kabel do Sagema, a tu poziom 57%. O co tu chodzi. Na jednym dekoderze sygnał się poprawił, a na drugim pogorszył. Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeniosłem antenę z balkonu na dach, kupiłem droższy miedziany kabel. Podłączyłem najpierw do dekodera mini z multiroomu. Poziom podniósł się o 3 kreski. Do pełnego poziomu zostały tylko 2 kreski. Następnie podłączam kabel do Sagema, a tu poziom 57%. O co tu chodzi. ... Co o tym sądzicie?

Przenosząc antenę na dach przedłużyłeś kabel antenowy. Każdy kabel tłumi sygnał i im jego długość jest większa, tym większe tłumienie. Oto co się stało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tłumienia przez kabel, to wymieniłem go na dłuższy jedynie o 5m, ale za to dużo lepszej jakości. Ale nie w tym rzecz. Jeżeli sprawa pogorszenia sygnału leżałaby po stronie kabla, to dlaczego w Sagemie poziom sygnału znacznie mi się obniżył, a w dekoderze mini znacznie polepszył. To jest dziwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wybrałem się do APS-u w celu wymiany dysku,który mi nawalił jakiś czas temu.Przed spakowaniem postanowiłem sprawdzić jeszcze raz dysk,co dziwne zaczął działać.Już myślałem że nie będę musiał jechać,ale po wyłączeniu zasilania już się nie uruchamia :/ też ktoś tak miał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do szanownych użytkowników tego odbiornika. Czy istnieje możliwość przerwania nagrywania, w dowolnym momencie tak aby zapisać nagrany matrejał bez oczekiwania do zakończenia emisji. Mam prze parę dni okazje użytkować ten odbiornik i nie wiem czy to wina ustawień dekodera czy takie oprogramowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Przymierzam(- łem) się do zakupu oferty PC-familijny+Extra HD+Sport HD z dekoderem ESI-88.

Jestem po 2 dniach "studiowania" tego wątku i jestem "przerażony" cudami jakie dzieją się z tym dekoderem.

Planowałem instalację z konwerterem Twin i dwoma kablami,żeby w pełni wykorzystać "możliwości" PVR,ale boję się,że przytrafią mi się wpadki z dekoderem jak u sporej części użytkowników tego dekodera.

Bo zakładanie,że akurat u mnie będzie ok-jest chyba w przypadku tego dekodera wątpliwą sprawą.

Co sądzicie,żeby "molestować" w punkcie CP o dekoder Echostar 7400?Jednym z plusów tego dekodera jest wyjście dźwięku optyczne i sądząc z postów zdecydowanie mniejsza awaryjność i niespodzianki.

Z góry dzięki za pomoc i opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz wziąć pod uwagę fakt, że użytkowników tego dekodera są tysiące, a narzekających poważnie zaledwie kilku. Ci którzy nie mają z nim żadnych kłopotów, na ogół się nie wypowiadają na tym forum, bo po co pisać cokolwiek jak wszystko jest dobrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sagem od początku września. Początkowo pracował na pojedynczym konwerterze, jakieś 4 tygodnie temu wymieniłem na podwójny. W opcjach zaznaczyłem że ma sygnał na dwóch głowicach. Nawet nie zająkną. Żadnych problemów z oglądaniem, nagrywaniem. Od września był 2 razy odłączany od prądu, bo przestał reagować na pilota i "git", jak mawia Ferdek Kiepski... Od początku mojej przygody z "polszajsem" (z 11 latek by się naliczyło) miałem 4 dekodery i z żadnym z dekoderów nie miałem problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przed chwilą wróciłem z APS-u(na razie porozmawiać osobiście) i maja na stanie zarówno ESI-88 jak i Echostara 7400.Obsługująca pani poinformowała mnie,że gdyby coś się działo nie tak z ESI-88 to bez problemu będę mógł wymienić na 7400-ale zaznaczyła,że więcej 7400 wracało do reklamacji ze względu na problem z czytnikiem kart abonenckich.

Więc chyba zaryzykuję i wezmę Sagema.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem jednym z wielu niezadowolonych użytkowników Sagema. Przez pół roku (okres trwania promocji) męczyłem się z tym sprzętem - problem z podwójnym nagrywaniem. Jednak po okresie promocji, od ponad roku nie mam żadnych problemów z podwójnym nagrywaniem, zawieszaniem sprzętu, powolnym przełączaniem, etc ... Jedyny problem to - poziom obsługi i kompetencje BOK CP - DNO !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem jednym z wielu niezadowolonych użytkowników Sagema. Przez pół roku (okres trwania promocji) męczyłem się z tym sprzętem - problem z podwójnym nagrywaniem.

Wiem-Twoje posty mi wybitnie utrwaliły się w głowie :D

Dobrze,że zakończyły się pozytywnie :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem jednym z wielu niezadowolonych użytkowników Sagema. Przez pół roku (okres trwania promocji) męczyłem się z tym sprzętem - problem z podwójnym nagrywaniem. Jednak po okresie promocji, od ponad roku nie mam żadnych problemów z podwójnym nagrywaniem, zawieszaniem sprzętu, powolnym przełączaniem, etc ... Jedyny problem to - poziom obsługi i kompetencje BOK CP - DNO !!!

 

Krótko mówiąc ... żadnych promocji :!::wink:

 

A tak szczerze to poza drobnymi zwiechami (najczęściej EPG) to mój zasuwa jak ruski czołg :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem esi-88 przez ponad rok. W tej chwili mam Echostar 7400, wymieniłem ze względu na problemy z nagrywaniem. Gdyby ktoś zagwarantował mi, że będzie działał mi prawidłowo wróciłbym do niego nawet dzisiaj. Sprzęt bardzo fajny. Dostałem go w sumie pierwszego dnia kiedy był w ofercie i przechodziłem z nim przez wszystkie fazy wieku dziecięcego. Uruchamianie przez 30 sekund niczym rubin itp. Wszystko było zaakceptowania po za nagrywaniem, które z czasem przestało działać. Większość ludzi nie ma jednak takich problemów więc z czystym sumieniem mogę go wszystkim polecić. Jest to najlepszy z obecnie dostępnych modeli w ofercie CP.

@Jaro73 Chciałbym sprostować Twoją wypowiedz. Poziom BOK CP to nie DNO. On osiągnął dno już dawno. Teraz ryje już coraz głębiej.... Poziom serwisu FSO z lat 80. Jak nie pomoże APS to raczej tylko nic więcej nie da się uzyskać niż włączenie filmy w VOD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie ja też napiszę coś od siebie w temacie tego dekodera.

Mam go chyba od początku (jak tylko go wyprodukowali) i ogólnie może byc (nie mam porównania z innymi dekoderami - ponieważ jest to mój pierwszy dekoder i pierwsza umowa z CP). Od początku były i są nadal drobne problemy typu: brak głosu, nie chce się przełączyc na inny kanał, zablokuje się na EPG. Pomaga reset lub wyciągnięcie wtyczki z gniazdka elektrycznego. Ten dekoder miał już chyba dwie lub trzy aktualizacje oprogramowania, więc te drobne niedomagania zdarzają mu się coraz rzadziej. Nagrywa dobrze na dwóch kanałach równocześnie. Zauważyłam tylko raz, że było kilka minut nagrania i później czarny ekran.

Z tego forum wiem, że ten dekoder tak czasami nagrywa, ale ja nie zawsze oglądam wszystko co nagrałam więc mogę nie widziec, że czegoś nie nagrał.

Niedługo kończy mi się umowa, i zamierzam przedłużyc ją, ale chcę zejśc na niższy pakiet (teraz mam Premium), ponieważ oglądam niewiele, ale chcę pozostac przy tym dekoderze. Już znam plusy i minusy tego dekodera, interesuje mnie tylko dekoder z możliwością nagrywania, większych kłopotów z nagrywaniem nie mam, więc ogólnie polecam ten dekoder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... dodam jeszcze, że przez pierwsze 6 m-cy miałem problem jedynie z nagrywaniem podwójnym, a nawet z pojedyńczym. Zawieszenia dekodera przez te 6 m-cy miałem tylko ze 2-3 razy i może ze 2-3 razy zaniki info i epg. Nic więcej. Natomiast teraz nie mam ŻADNYCH problemów. Dla mnie wszystkie dotychczasowe aktualizacje nie wniosły nic nowego, poza kilkoma d.u.p.e.r.e.l.a.m.i nic nie znaczącymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...