Skocz do zawartości

Sagem ESI-88


Xenomorph
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Maksymalniy poziom sygnału jaki wyciągniesz na ESI, to 60% przy idealnym ustawieniu anteny. Oczywiście mówimy tu o antenie 60 cm.

Czy to jest pewne?

Ustawialem ręcznie i na obu wejściach mam taki poziom (60%)-czyli więcej nie dam rady podciągnąć?

Antena 60(stara-jeszcze po "Wizji")-konwerter Twin Opticum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I na szybko pierwsze wrażenia z obsługi dekodera:

Wielki minus za brak możliwości wyłączenia w tryb uśpienia/oszczędny z pilota(mogli zrobić jak w HD-5000-przytrzymanie 5 sekund wyłącznika na pilocie,potwierdzenie i wyłączony).

Zdecydowanie za długi start z "uśpienia"-40 sekund do pojawienia się obrazu na TV,z pozycji "standby"-12 sekund.

Na chwilę obecną bez problemu nagrywa równocześnie 2 różne programy-ale wtedy można TYLKO przełączać pomiędzy tymi 2 kanałami(czy tak ma być?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I na szybko pierwsze wrażenia z obsługi dekodera:

Wielki minus za brak możliwości wyłączenia w tryb uśpienia/oszczędny z pilota(mogli zrobić jak w HD-5000-przytrzymanie 5 sekund wyłącznika na pilocie,potwierdzenie i wyłączony).

Zdecydowanie za długi start z "uśpienia"-40 sekund do pojawienia się obrazu na TV,z pozycji "standby"-12 sekund.

Na chwilę obecną bez problemu nagrywa równocześnie 2 różne programy-ale wtedy można TYLKO przełączać pomiędzy tymi 2 kanałami(czy tak ma być?)

 

Jak lubisz mieć szybki dostęp do sygnału sat to nie usypiaj go (tak jak ja) i problem masz z głowy,wybudzenie rzeczywiście trochę czasu zajmuje, ale zwróć uwagę że to jest dekoder z dyskiem więc zanim odpali musi nieco system przetrawić by podać sygnał na TV.

 

"(czy tak ma być?)" - no niestety, ale tak ma być bo on ma tylko dwie głowice i nie jest wstanie odebrać trzeciego kanału, ja jak mam taką sytuację to uruchamiam nagrywanie i przechodzę w TV na odbiór naziemny i oglądam "ten trzeci"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek witam wszystkich.

A teraz żeby nie było tak słodko. Mam ten dekoder od początku "współpracy" z CP, czyli jakiś rok. Jest to mój 4 lub piąty egzemplarz i straciłem już nadzieję że dostanę działający, nie chce mi się po prostu wymieniać.

 

W zeszłym tygodniu przeczytałem cały ten wątek w poszukiwaniu jakichś rad i doszedłem do wniosku że nie sensu kopać się z koniem. Od początku mam dwa problemy, jak tylko przełączam w ustawieniach na obsługę 2 wejść SAT, pojawiają się komunikaty "brak sygnału", oczywiście nic nie nagrywa (czarny ekran lub po prostu obraz się zatrzymuje). Oczywiście pracownicy infolinii oraz działu technicznego uważają że jestem jedynym klientem z takimi problemami :) i nie wiedzą dlaczego. Co więcej mam umowę pracowniczą (żona) i próbowałem dowiedzieć się czegoś "nieoficjalnie" i wychodzi na to, że oni faktycznie uważają że jest to problem marginalny i mamy po prostu pecha do egzemplarzy.... jak trochę odpocznę, to zacznę chyba wymieniać znowu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a u mnie od tygodnia pojawił się pierwszy problem ... bardzo długi init (17-20 sek). Przedtem miałem zawsze max. do 4 sek., nawet przy problemach przy podwójnym nagrywaniu.

I jeszcze coś - też tak od tygodnia - Eurosport - kilka razy dziennie - brak sygnału. Mam też oprócz Sagema, mini HD 2000 i tam to samo - brak sygnału na Eurosport ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a u mnie od tygodnia pojawił się pierwszy problem ... bardzo długi init (17-20 sek). Przedtem miałem zawsze max. do 4 sek., nawet przy problemach przy podwójnym nagrywaniu.

I jeszcze coś - też tak od tygodnia - Eurosport - kilka razy dziennie - brak sygnału. Mam też oprócz Sagema, mini HD 2000 i tam to samo - brak sygnału na Eurosport ?

 

U mnie też występuje dłuższy init. Co do Eurosportu: https://satkurier.pl/news/79345/eurosport-sd-fta-po-polsku-z-13e-z-awaryjnego-tp.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a u mnie od tygodnia pojawił się pierwszy problem ... bardzo długi init (17-20 sek). Przedtem miałem zawsze max. do 4 sek., nawet przy problemach przy podwójnym nagrywaniu.

Już myślałem, że tylko u mnie problem z init występuje. To samo dzieje się jeśli chodzi o wyszukiwanie kanałów. Także trwa teraz około 20 sekund. Wcześniej około 5. Coś znowu mieszają i cierpią abonenci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@olo6353 jaki pakiet masz wykupiony. Ja też miałem problem z nagrywaniem tzn. nagrywało tylko 1min. miałem najwyższy pakiet. jaro73 też miał takie problemy do czasu zmniejszenia abonamentu. Jeżeli ty też masz pełną ofertę to może to potwierdzich moja teorie dotycząca uprawnień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest ktoś kto nie ma absolutnie żadnych problemów z nagrywaniem w tym dekoderze?

 

U mnie średnio co trzecie nagranie kończy się czarną plansza po 60s. ....- mam zamiar zrobić podmiankę ale nie wiem czy to ma sens...?

 

Użytkuje ten egzemplarz od kilkunastu miesięcy i różne miał okresy ale to co ma miejsce obecnie jest bardzo irytujące. W ostatnim czasie również u mnie dekoder potrzebuje dużej ilości czasu aby się właczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ olo6353

No to niewiele wiesz. Problem z podwójnym nagrywaniem ma związek z pakietami ograniczonymi czasowo i ich zapisem w uprawnieniach abonenckich. Ja męczyłem się przez 6 m-cy - wymiana 3 Sagemów. Po wyłączeniu dodatkowych pakietów od ponad roku nie mam żadnych problemów z nagrywaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...