Skocz do zawartości

Sagem ESI-88


Xenomorph
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie masz ustawienia w Menu dla ASTRY?

 

Tak sobie wymyślił polsat z kanałami dla abonentów,i tak narazie pewnie musi być. Przesuwanie kanałów na listach ulubionych na moim dekoderze działa. Jaki masz problem?

 

Jeśli chodzi o ustawienia dla ręcznego wyszukiwania ASTRY, to przeszukałem wszystkie częstotliwości według listy transponderów pokazanej na stronie

http://www.satindex.de/astra-transponder.php

szukałem zarówno poziomo, jak i pionowo, aby mieć pewność, że przeszukam wszystko. Ustawiałem 27500 (tu były właśnie wszystkie znalezione programy), jak i 22000, gdzie g..odbiornik nie znajduje absolutnie niczego.

Kombinowałem również ze zmianą portów wstawiająć jako A Astrę, a jako B Hotbirda. NIC nie pomaga!

 

W sumie na wszystkich możliwych ustawieniach g..odbiornik znalazł co prawda kilkadziesiąt programów, ale żadnego z tych, na których mi zależy. Dodam, że antena ustawiona jest dokładnie tak samo, jak w czasach, kiedy miałem VDR i bez żadnych problemów odbierałem wówczas znacznie więcej programów, niż to ma miejsce obecnie. Także przy pomocy starego, najprostszego odbiornika Polsatu, który miałem jeszcze przed miesiącem, mogłem odbierać większość programów. Niestety tamten zaczął buczeć, gdy ukazywały się na ekranie jakieś linie np. żaluzje, lub jakiekolwiek napisy. Tam nie było można nic zmienić w ustawieniach listy "ulubionych" wśród pierwszych dwustu programów, ponieważ Polsat zarezerwował sobie niezmienność pierwszych 200-u programów (kolejna bezczelność!).

Natomiast jeśli chodzi o zmiany w kolejności programów na ulubionych, to powinna się ona dokonywać poprzez naciśnięcie, "OK", czyż nie? Owszem, czasami program zostanie przesunięty o jedną, lub dwie pozycje, ale dochodzi do momentu, gdzie zostaje on jedynie podświetlony i nie idzie wyżej na liście. Nie mogę więc przykładowo przenieść programu z pozycji 30-tej na 1, bo maksymalnie wskakuje on na pozycję 28 - absolune dno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna historia... Odbiornik zameldował nagle, iż żaden z programów nie należy do posiadanego abonamentu. Konieczny był więc telefon do serwisu, a tam porady w stylu "proszę powrócić do ustawień fabrycznych", a następnie wyszukać ponownie programy. Wynik - zero znalezionych programów. Wtedy padła z serwisu porada "proszę sprawdzić antenę", ale że żona nie miała ochoty podczas padającego deszczu wspinać się na stromy dach, to zostało, jak zostało. Rozmowę z serwisem przeprowadziła moja żona, ponieważ mnie nie było w tym czasie w domu. Dopiero po powrocie dowiedziałem się o przebiegu rozmowy z serwisem. Przypomniałem sobie o wypowiedziach z forum, że na kilka sekund należy odłączyć odbiornik z prądu, co też zrobiłem. Po ponownym podłączeniu do prądu mogłem wyszukać programy, a jedynie ponownie przy każdym programie pokazywała się informacja, że program nie należy do mojego abonamentu. Konieczna więc była kolejna rozmowa z serwisem. Po około pół godzinie nieustannych prób połączenia się z serwisem mieliśmy szczęście trafić na osobę kompetentną, która w kilka sekund zdiagnozowała, iż nasza karta wymaga ponownej aktywacji (jeden diabeł wie, dlaczego trzeba było ją ponownie aktywować mimo, iż działała dopiero kilka dni, a i wszystko jest należycie opłacone! no i dlaczego pierwszy serwisowiec tego nie zauważył?). Po aktywacji działają programy z Hotbirda. ASTRA wciąż jest niemal pusta - biblijnie mogę powiedzieć, iż odbiornik to "marność nad marnościami".

 

A tak przy okazji, to dzwoniąc do serwisu należy podać automatowi numer karty. W naszym przypadku poprawnie wprowadzony numer nie był rozpoznany. Nic nie szkodzi - należy podać cokolwiek trzy razy, a później i tak otrzyma się połączenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, miałem ten przypadek już 4 razy i zawsze dzwonienie i tłumaczenie jak ten problem można rozwiązać ale jak do ściany, a po 30mn jak mnie już ponosi to stwierdzenie że to chyba to i aktywacja karty i jest jak się należy, tylko dlaczego to abonent musi im tłumaczyć co mają zrobić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten dekoder od początku i u mnie nie działa szybkie przewijanie, czy to do przodu, czy to do tyłu.

Jak przyciskam na pilocie od dekodera - przycisk dwie strzałki z kreską pionową to nic się nie dzieje, jak przyciskam przycisk tylko z dwoma strzałkami (bez pionowej kreski) to przewija się nagranie bardzo wolno. Pilot już wymieniałam i zero efektów. Może tak ma byc, ale jest to bardzo wkurzające, bo żeby przewinąc nagranie to trwa to i trwa.

Chciałabym, żeby nagranie przewijało się tak szybko jak na kasecie VHS. Czy może ja coś źle robię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@stef63 skoro już wiesz jak się to :wink: robi to dodam Ci jeszcze że jak będziesz naciskała ( powiedzmy że stanu 64x w przód) przycisk "do tyłu" ( << ) to również szybkość przewijania zacznie Ci spadać - 64>16>4> 0 po za tym w każdej chwili możesz kliknąć na klawisz "Play"

 

Ps. z tym x32 to po prostu @mentoris się pomylił jest x64

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo kiedy będzie nowy soft z aplikacja ipla do sagema ESI-88.

Już jest nowy soft z aplikacja ipla w

MINI HD 2000 czyli już za niedługo powinien być nowy soft z aplikacją ipla do sagema ESI-88.

A u was w dekoderze sagem ESI-88 też ucina głos,jak patrzysz na jakiś film albo coś innego to utnie głos.Żeby był znowu głos trzeba wyłączyć dekoder przez pilot i włączyć a u was też ucina głos w tym dekoderze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałbym zapytać o kwestię nagrywania na ESI-88. Wiadomo,że do nagrywania jednego kanału a oglądania innego potrzebne jest podłączenie dwóch kabli z konwertera. Czy istnieje możliwość aby za pomocą jednego kabla można wykonać w/w operacje. Myślę tu o jakichś rozdzielaczach sygnału (przy założeniu,że mam konwerter z możliwością podłączenia dwóch kabli).Mam schowany w listwie jeden kabel i ciągnięcie drugiego wiąże się ze sporą robotą. Może ktoś już robił coś podobnego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel antenowy musi przeprowadzić do konwertera napięcie nieco ponad 12V, jeżeli dekoder ma odbierać polaryzację pionową. Dla polaryzacji poziomej to napięcię ma wynosicć około 18V. Jeżeli potrzebne są w przypadku dwóch wejść dekodera jednoczesnie dwie różne polaryzacje, to jak u diabła przeprowadzić jednym kablem dwa różne napięcia? Nie ma takiej możliwości, więc nie róbcie ludziom wody z mózgu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego zrozum, że jeden kabel jednocześnie nie przeniesie dwóch różnych napięć. To jest fizycznie niemożliwe. Albo 12V, albo 18 V. Nie moze być jednoczesnie i jedno i drugie. To już nie technika, ani nie fizyka, a zwykła logika. Nie może być naraz "tak" i "nie". Myślisz, że w Sagemcomie dwa wejścia antenowe zrobiono przez pomyłkę? Ty byś zrobił jedno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A On swoje. Nie da się i już. Też zakładałem i jakoś się dało. @mentoris nie wprowadzaj zamieszania bo nie masz racji. Wystarczy, że zasilacz poda 18V, destacker poinformuje, na którym wyjściu, jakie ma być napięcie a stacker zrobi swoje. Czytałeś opis, który podałem w linku :read: ? Nie przypadkiem takie urządzonko kosztuje 400zł. I jeszcze diseqc-a przenosi na oba wyjścia. I jeszcze naziemną też przenosi :brawo:. W tym tamacie już "no comments" :censored:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...