Skocz do zawartości

Sagem ESI-88


Xenomorph
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy po zakończeniu (rozwiązaniu) umowy dostępne są nagrania na dysku?

 

Oczywiście że są dostępne, ale jak Ty je odtworzysz skoro dekoder musisz zwrócić a na niczym innym ich nie odtworzysz nawet na innym dekoderze od CP.

Jak chcesz to odtworzyć musisz dalej posiadać ten sam egzemplarz dekodera na którym dokonałeś rejestracji nagrań.

 

Chodzi mi o okres pomiędzy zakończeniem umowy a zdaniem dekodera (mam na to chyba miesiąc). Czy w tym okresie mogę sobie obejrzeć nagrane programy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeszcze raz proszę o pomoc, a pro po tego dekodera rożne aktualizacje miały naprawić ten problem czyli brak sygnału po dłuższym nieużytkowaniu, ale w moim przypadku nic nie poprawiły, nie chciałem wymieniać dekodera ponieważ wiązało by się to z utrata danych na dysku, a miałem tam nagrane bardzo ciekawe rzeczy, wiec postanowiłem po prostu nie wyłączać dekoktera ( jak ktoś tutaj wcześniej radził) i przez pewien czas zdawało rezultat, a teraz mam tak ze nie użytkuję dekodera przez 3-4h oczywiście jest cały czas włączony, odpalam tv i nic brak sygnału i jak by to wytłumaczyć próbując coś zmieniać pilotem działa tak z 20-30 sec opóźnieniem widzę to na wyświetlaczu np zmian kanałów lub zrobienie głośniej, ale gdy tylko wyłączam tv programy zmieniają się normalnie ( w sensie przeskakują nazwy na wyświetlaczu bo obrazu nie mam) i oczywiście pomaga tylko restart, ale zaczyna się już to robić uciążliwe. Czy może macie jakieś rady?

P.S zapodziała mi się gdzieś umowa czy może ktoś napisać ile gwarancji jest na ten dekoder?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konwerter Ci kolego pada, nie dekoder.

Tak szczerze to on ma dość odosobniony problem i ja bym radził spróbować na innym kablu najlepiej nawet na typu EURO-EURO bo może kabel HDMI jest walnięty, albo któreś gniazdo -dekodera lub TV i robią się jakieś mikro zwarcia czy coś na kształt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten dekoder to jakiś kompletnie powalony, Nickelodeon HD mam tylko po rosyjsku, próbowałem, od nowa zainstalować kanały i nic, wyłączyć dekoder z zasilania dalej to samo, klikałem by zmienić dubbing i jest tylko jeden rosyjski, co to może być. I podczas niektórych meczy na euro zacinał się obraz co może być przyczyną, przy sd też się na niektórych kanałach zacina, moc sygnału 63 %

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego dekoder nie pokazuje mocy sygnału z innego satelity niż Hotbirda? Chcę ustawić sobie dodatkowy konwerter w zezie na Astrę bądź inną pozycje,a dekoder pokazuje mi ZAWSZE sygnał z 13.0E, jak to zmienić? Próbowałem wszystkich opcji: podłączenia bezpośredniego od nowego konwertera poprzez DiSEqC i różne opcje w menu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konwerter Ci kolego pada, nie dekoder.

Tak szczerze to on ma dość odosobniony problem i ja bym radził spróbować na innym kablu najlepiej nawet na typu EURO-EURO bo może kabel HDMI jest walnięty, albo któreś gniazdo -dekodera lub TV i robią się jakieś mikro zwarcia czy coś na kształt.

Ale zmiana kabla HDMI na EURO-EURO pewnie znacznie pogorszy odbiór kanałów, a dosyć ważna jest dla mnie jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten dekoder to jakiś kompletnie powalony, Nickelodeon HD mam tylko po rosyjsku, próbowałem, od nowa zainstalować kanały i nic, wyłączyć dekoder z zasilania dalej to samo, klikałem by zmienić dubbing i jest tylko jeden rosyjski, co to może być. I podczas niektórych meczy na euro zacinał się obraz co może być przyczyną, przy sd też się na niektórych kanałach zacina, moc sygnału 63 %

 

Nie narzekaj- mogłeś na gorszy egzemplarz trafić :wink:

Wejdź na tym kanale w menu i ustaw j.polski jako podstawowy powinno zadziałać.

 

Dlaczego dekoder nie pokazuje mocy sygnału z innego satelity niż Hotbirda? Chcę ustawić sobie dodatkowy konwerter w zezie na Astrę bądź inną pozycje,a dekoder pokazuje mi ZAWSZE sygnał z 13.0E, jak to zmienić? Próbowałem wszystkich opcji: podłączenia bezpośredniego od nowego konwertera poprzez DiSEqC i różne opcje w menu.

 

Jak w menu zmienisz satelitę to pokaże Ci jego moc.

 

Konwerter Ci kolego pada, nie dekoder.

Tak szczerze to on ma dość odosobniony problem i ja bym radził spróbować na innym kablu najlepiej nawet na typu EURO-EURO bo może kabel HDMI jest walnięty, albo któreś gniazdo -dekodera lub TV i robią się jakieś mikro zwarcia czy coś na kształt.

Ale zmiana kabla HDMI na EURO-EURO pewnie znacznie pogorszy odbiór kanałów, a dosyć ważna jest dla mnie jakość.

 

Oczywiście że pogorszy, ale to pokaże czy problem z przesyłem jest po stronie HDMI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam na Nick tylko język Rosyjski. Korzystając z okazji mam do was kilka pytań w sprawie tego dekodera:

Wiecie czy można zaplanować nagranie np. na noc i wyłączyć dekoder? Czy wtedy audycja nagra się?

Jaką macie temp. dysku? U mnie dekoder działa cały dzień i temperatura dysku waha się w granicach 40-42,wczoraj wieczorem była 46.Czy to normalne? W ogóle ten dekoder posiada chłodzenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli takie temperatury to norma? Pytam bo trochę się bałem. Co do nagrywania to chodzi mi o taką sytuację:

Zaplanuję nagranie w EPG np 23.00 po czym wyłączę dekoder o 21.00 a on nagra daną audycję samoczynnie. Jest to możliwe czy muszę mieć włączony dekoder całą noc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby było jasne, standby, to wyłączenie dekodera z pilota.

Jak to zrobisz, to program się normalnie nagra.

Essiego można jeszcze dodatkowo wyłączyć przez przytrzymanie guzika power na dekoderze przez 3-5 sekund i wówczas przejdzie do stanu głębokiego uśpienia (nie będzie świecić nic oprócz zegarka). Wówczas programu nie nagra.

Jak wyłączysz z prądu, to też nie nagra :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie wszędzie jest napisane żeby nagrywać i oglądać inny kanał potrzebne są dwa przewody antenowe,lecz u mnie przy podłączeniu tylko jednego konwertera pod SAT1 mogę rozpocząć nagrywanie np. Polsat HD i przełączyć na inny kanał ,a audycja nagra się bezproblemowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...