Skocz do zawartości

Oprogramowanie 1.06B7 dla 200 / 100 / 100E


brain
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie póki co problemu rozjeżdżania dźwięku z obrazem nie zauważyłem ale

Epg działa marnie w dalszym ciągu rzadko kiedy wyświetla więcej niż 1 program naprzód.

W tytule programu w EPG zamiast tekstu są kreski - ktoś podpinał już obraz jak to wygląda w wątku o Arivie 200.

W efekcie tytuł programu jest obcięty i dopiero w zawartości okna mozna go przeczytać.

Często a w zasadzie zawsze tytuł nagrania jest wzięty z poprzedniego programu

Czy to dlatego, że w czasie reklam przed nagrywanym programem jeszcze poprzedni tytuł jest wyświetlany?

Wkurza mie że duża część nagranych programów sprawia klopot w procesie konwersji DVR-TS.

Czasem pomaga podmiana pliku info a czasem nic nie pomaga.

Dlaczego nie ma opcji wymuszenia nagrywania w MPG skoro nie nagrywam HD ?

Opcja nagrania PS czasem nagrywa w MPG np z Tele5 a z innych kanałów TS co marnuje pojemność nośnika.

 

Niektóre programy HD po włączeniu pikselują potem przestają inne idą ładnie. Od czego to zależy skoro parametry sygnału takie same?

 

Generalnie domagam się poprawy działania EPG to nienormalne zachowanie żeby pokazywało 2 programy czasem 1.

Czasem pokazuje cały dzień do tyłu a do przodu 1 program. Może 2 razy na miesiąc na niektórych kanałach wyświetla kolejne dni naprzód przecież to jest niedoróbka.

N dekoder wyświetlał EPG na wiele dni naprzód.

 

Tak samo przeglądanie EPG to koszmar nie sposób to zrobić bez przerwania oglądanego kanału. To koniecznie trzeba porawić!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja zauważyłem zakodowywanie się obrazu podczas oglądania kanałów z karty cyfry przy korzystaniu z modułu CAM Polsatu. Uprawnienia są pobierane z karty Cyfry. Co ciekawe, uprawnienia do programu na którym wystąpił problem mam i na karcie i na module.

 

Ręce opadają. Myślałem, że na stabilnym sofcie da się chociaż oglądać normalnie programy skoro inne funkcje nie działają poprawnie. Soft wyszedł 14 lipca. Od tego czasu minęło ponad 4 miesiące i przez ten czas producent wypuścił jedną aktualizacje która psuje to co i tak wcześniej działało nie najlepiej.

 

Może to kwestia jakiegoś parametru który mam źle ustawiony? Albo po prostu oddać to na serwis...

 

 

UPDATE:

 

Dzisiaj moduł nagrał pozycje jako zakodowane. Dekoder niestety bardzo mizernie współpracuje z modułem, nawet na oryginalnym i "stabilnym" oprogramowaniu producenta. Bardzo często przy uruchomieniu trzeba poczekać kilkanaście sekund aż się obraz odkoduje - pomaga przełączenie na inny kanał i powrót do poprzedniego. Coś czuję, że wystąpię do producenta o zwrot pieniędzy z tytułu niezgodności towaru z umową. Czuję się najzwyczajniej w świecie oszukany.

 

Jak będę miał trochę czasu do nagram jakieś video i wrzucę na youtube, żeby ludzie sobie popatrzyli jaki to wspaniały produkt.

 

ferguson1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można wkleić do poprzedniego postu bo ja już niestety nie mogę:

 

Nowy rekord prędkości osiągnięty na najnowszej, stabilnej wersji oprogramowania producenta. Kanał z modułu CAM Polsatu dekodował się 2 minuty... Po prostu druga prędkość kosmiczna :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy rekord prędkości osiągnięty na najnowszej, stabilnej wersji oprogramowania producenta. Kanał z modułu CAM Polsatu dekodował się 2 minuty... Po prostu druga prędkość kosmiczna :lol:

Dziwne korzystam z modułu Palsatu na co dzień i nic takiego nie zaobserwowałem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn, same Przełączanie kanałów pomiędzy cyfrą a Polsatem działa bez problemów. Co prawda raz na kiedys trochę dluzej pomyśli moduł ale to żaden problem. Natomiast jesli wcześniej nie zaprogramuje, żeby na przykład 3 minuty przed rozpoczęciem się włączył to jest duża szansa ze nagra jako zakodowane (nie jest to reguła). Problez z zakodowanymi pozycjami nie występuje przy nagrywaniu z czytnika kart.

 

Tak czy inaczej pozbywam się arivy, bo napsuła mi nerwów. Prawdopodobnie pozbęde się tych problemów raz na zawsze. Oby :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdjcie0.jpg

 

Oto co wymyśliła dzisiaj moja ariva. Nie mogę nic nagrać w żaden sposób ani z karty ani z modułu. Syf totalny, jak zwykle.

Do zakodowanych nagrań z modułu jak do 123423523 pozostałych błędów, znowu musiałem się przyzwyczaić, ale co to u licha jest ten zielony trójkąt? Że niby ustawiłem "oglądanie" zamiast nagrywania? Ale nie. Dokładnie sprawdzałem, próbowałem kilka razy i ten sam efekt. W dodatku jak już tak się przyblokuje to nawet pauza nie działa aż do ponownego uruchomienia dekodera.

 

Gdyby dało się wziąć drugiego pace za 20zł miesięcznie to bym wziął z pocałowaniem ręki. Wolałbym nawet 2 osobne dekodery używać (dedykowany Polsatu i Cyfry).

 

 

Update: Wyciągnięcie wtyczki z gniazdka załatwiło ten problem. Szkoda, że kolejny raz nie nagrało się kilka zaprogramowanych audycji.

 

Update #2: No i niestety problem powrócił. Teraz działa to tak, że jeśli po każdym nagraniu nie wyciągnę kabla kabla z kontaktu (no szlag by to trafił) to problem się powtórzy i już nic nie nagra. Chyba zrobię tak, że przeinstaluje mu soft. Znowu stracę na to kolejne cenne pół godziny, żeby ułożyć listę kanałów. Jeśli to nie pomoże to odsyłam go do producenta i jak będą twierdzić, że wszystko z nim ok to dzwonię do federacji konsumentów bo na prawdę cho.....ra mnie już bierze. Moja cierpliwość właśnie dobiega końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Na "stabilnym" oprogramowaniu nagrał mi dzisiaj 56 minut zamiast 1 godziny i 10 minut.

Timer był na 100% poprawnie ustawiony bo to nagrywanie co tydzień o stałej porze.

 

Do tego żeby ustawić prawidłowo (na stabilnym sofcie) nagrywanie z modułu, żeby nagrało się odkodowane trzeba nastawić aż 3 timery (wszystko ręcznie albowiem epg arivy działa równie żenująco jak każda inna funkcja tego tunera. Dlaczego 3 timery? Trzeba wyłączyć auto wyłączanie po wykonaniu timera. Pierwszy timer na 1 minutę, żeby moduł się "rozgrzał" - każde nagranie ze standby jest zakodowane. Potem po wykonaniu tego minutowego timera, np. kolejną minutę potem ustawiamy właściwe nagrywanie a potem 3-ci timer to wyłączenie odbiornika.

 

Teraz idą święta, ale po świętach odsyłam to cudo do producenta, bo już naprawdę mnie szlag jasny trafia. Dość tej żenady. Tuner działa jak chce. Albo zwrot pieniędzy, albo zamiana na inny model o tych samych funkcjach albo nie wiem. Najwyżej zgłoszę sprawę do rzecznika praw konsumenta bo to są jakieś jaja. Naprawdę mam dosyć.

 

 

P.S. Mimo, że urwał nagrywanie wcześniej, to wyświetlił koniec timera o właściwej porze i oczywiście wyłączył również o właściwej porze. Szkoda tylko, że kolejne nagranie poszło w piź.....ec. :brawo: Brawo Ferguson. To najgorszy zakup jakiego dokonałem na przestrzeni ostatnich wielu lat. Na prawdę nie pamiętam z czego mógłbym być tak niezadowolony jak z używania tego tunera.

 

P.S.2. Ale z miłą chęcią bym roztrzaskał ten sprzęt na drobne kawałeczki :mrgreen: Najpierw konkurs rzutów w dal a na sam koniec porąbanie siekierą na podwórku :lol2:

 

 

UPDATE:

--------------------

 

Teraz znowu mi dysk przestał zapisywać. Dekoder co jakiś czas powoduje, że dysk przestaje mi zapisywać zarówno podczas korzystania z tunera jak i na komputerze. Sprawdzenie błędów na komputerze rozwiązuje ten problem na jakiś czas. Co ciekawe dysk nie jest wadliwy bo bez problemu współpracuje z komputerem, nie ma żadnych bad sectorów, błędów itp....

 

Dekoder zamiast nagrywać, wyświetla na panelu czerwoną kropkę (jakby nagrywał) jak i w nagranych audycjach pojawiają się pozycję z zielonymi trójkątami ("play").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja nadal pozostaję przy ostatniej oficjalnej wersji oprogramowania. Sprawa o wiele mniej problemów. Trochę to dziwne, że przy okazji zmian w sposobie zapisywania plików (format TS zamiast DVR) doszło jednocześnie do tak wyraźnego pogorszenia współpracy z dyskami. Nie wgrywałem tytułowego oprogramowania. Pamiętam jednak, że na pierwszej becie działy sie w tej kwestii nieprzewidziane cuda, więc przywróciłem wersję oficjalną. I Tobie też to polecam, zanim zaczniesz na poważnie rozglądać się za siekierą. ;)

 

Obecna oficjalna wersja nie jest ideałem, ale przy ręcznym zegarze (wyświetlanym w standby) nie sprawia mi żadnych kłopotów. Jedyna sztuczka, jaka muszę się posiłkować, to programowanie jednominutowych zdarzeń przed nagraniami stacji niekodowanych. Podobnie, jak u Ciebie z modułem. Ja nie używam modułu, gdyż posiadam Cyfrę+.

 

Trochę szkoda, że wersja beta jest nadal w tej kwestii nieprzewidywalna. Bądź co bądź, miałem nadzieję na ułatwienie sobie życia po wprowadzeniu 4GB plików. Jednak, od kiedy TS Doctor otwiera serię plików DVR, jako całe nagranie, sprawa zaczęła mieć dla mnie drugoplanowe znaczenie. Bardziej martwi mnie to, że nadejdzie czas, gdy obecna wersja oficjalna zacznie się zacinać na niektórych kanałach, gdyż wiadomo już, że nadawcy coś tam czasami majstrują w ustawieniach. Mam nadzieję, że do tej pory obecna beta już dojrzeje.

 

Chętnie przetestowałbym obecną betę, jednak ilość nagrywanych przez mnie rzeczy zdecydowanie to uniemożliwia. Gdybym miał drugi taki dekoder, to co innego, ale w obecnej sytuacji jest to nie do wykonania.

 

ArtS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, myślałem, że jest to wątek o becie (tu B7 i tam B7). Wobec powyzszego zastanawiajace są te problemy z dyskiem. Ja mam WD Elements 320 GB w wersji 2,5 cala. Działa bez zarzutu. Ale:

1. Zawsze programuję ręcznie.

2. Mam ręczny zegar.

3. Wobec punktu 2. zegar wyświetlany jest w standby.

 

ArtS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarzyło mi się natrafić na pierwszy od naprawdę długiego czasu przypadek, gdy tuner nie nagrał zaprogramowanej pozycji. Zdarzyło się to poprzedniej nocy przy dużych opadach śniegu. Rano stwierdziłem, że mam problemy z odbiorem kilku kanałów, więc poszedłem odśnieżyć konwerter i antenę. Nie wiem, czy działał rano AXN, gdyż nie sprawdzałem, a tego kanału dotyczyło zaprogramowane zdarzenie. Podejrzewam jednak, że nie działał, gdyż z nim sa najszybciej kłopoty przy słabym sygnale.

 

W międzyczasie sprawdziłem fotografie timerów, żeby sprawdzić, czy na pewno zaprogramowałem pominięte nagranie. Jak juz kiedyś wspomniałem, rutynowo robię fotki timerów, aby później móc sprawdzić przyczyny ewentualnych problemów. Okazało się, że timer został zaprogramowany poprawnie. Dlatego nieco później powiązałem fakty i postanowiłem sprawdzić, jak zachowuje się timer, gdy nie ma sygnału na zaprogramowanym kanale. Okazuje się, że w takim przypadku wszystko zaczyna się standardowo aż do momentu rozpoczęcia nagrania. W tym momencie pojawia się słynny komunikat "Rec hint: waiting for..." i nagranie zostaje przerwane. A właściwie wcale do niego nie dochodzi.

 

Piszę o tym, jako o ciekawostce, gdyż to może wyjaśnia sporadyczne braki nagrania zaprogramowanych pozycji. Oczywiście jest to tylko hipoteza, ale bardzo prawdopodobna. Po prostu nie mogę na 100% napisać, że w momencie nagrania AXN nie działał. Jednak najprawdopodobniej tak właśnie było.

 

Ustawienia tunera opisem w swoim ostatnim poście powyżej.

 

ArtS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja napiszę ciekawostkę. Dzięki ArtS007 mam jeden powód do porąbania siekierą fergusona mniej:

 

Nie ustawiłem co prawda ręcznego timera bo mi się w belce informacyjnej nie wyświetlał bieżący i następny program (mimo, że w epg był). Ustawiłem tylko zegar w trybie standby i teraz z wybudzania i nagrania ze standby z modułu polsatu już nie są nagrywane jako zakodowane - przynajmniej teraz kilka prób przeszło pomyślnie, wcześniej to konsekwentnie raz za razem wszystkie zrąbane po kolei.

 

Wielkie dzięlki ArtS007! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za co. Już dawno stwierdziłem, że nie warto żałować tych kilku watów na czuwanie przy zegarku. Ten typ tak ma. W takim trybie pracuje zdecydowanie bardziej przewidywalnie. A jeszcze bardziej przewidywalny jest przy wyłaczeniu czasu GMT i ustawieniu zegara ręcznie. Trzeba jednak co kilka dni poprawiać czas, gdyż niewiele, ale jednak się opóźnia. Niestety, występuje wówczas przesunięcie czasu na EPG.

 

ArtS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie żałuję żadnych watów. Dla mnie może on nawet żreć ich tyle co nbox. Byleby jego funkcjonalność została poprawiona, bo jak na razie to dno i 3 metry mułu.

 

Liczę, że wreszcie wyjdzie soft, który będzie działał prawidłowo. Gdyby ten najnowszy 2.xx dekodował wszystkie kanały modułu CP to bym go zostawił. Niewiele brakowało.

 

Odnośnie tego oprogramowania, mam dla fergusona propozycję:

Czy nazwa nagrywanego programu może się zapisywać po zakończeniu nagrania tak, żeby program zanalizował który program został nagrany? Chodzi mi o to, że jeśli nagrywam z marginesami po 5 minut z przodu i z tyłu, a film trwa 90 minut, to bez sensu jest, ze nazwa jest brana z tych pierwszych 5 minut. 90>5. Nazwa powinna być zapisywana z nagrania którego najwięcej było zapisanego w pliku.

 

Poza tym, jeśli nagrywam z epg daną audycję i jest tam jej nazwa, to naprawdę dziwie się, że zapisuje nazwę poprzedniej (nawet jeśli nastawię nagrywanie co do minuty). Bez sens.

 

Dodatkowo: Rozumiem, że jest jedna głowica, i że epg się wolno wczytuje. Czy w standby nie mógłby tuner raz dziennie przelecieć wszystkich transponderów pod względem EPG i zapisać to gdzieś na dysku? Nawet bym się zgodził, żeby to ręcznie odpalać. Poprawiłoby to znacząco ergonomię. I koniecznie marginesy nagrania bo poprawianie parametrów nagrania za każdym razem ręcznie nie należy do przyjemnych. Nie mniej jednak najbardziej mnie wnerwia poprawianie nazw nagrań...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga o watach była natury ogólnej. Jesteś prawdopodobnie drugą osobą w wątkach o Arivie, która godzi się na zwiekszony pobór mocy przy włączonym zegarze.

 

Nazwy w EPG sa domeną nadawców i dlatego nie zawsze nagranie rozpoczęte wg harmonogramu nazywa się tak, jak wskazuje na to EPG. Myslę, że gdyby nazwa nagrania była pobierana dajmy na to po 10 minutach od rozpoczęcia nagrania, to problem byłby rozwiązany.

 

Problem marginesów. Jestem za, choć osobiście stosuję różne marginesy dla róznych stacji. Bardzo punktualne kanały, to Canal+, Ale Kino, Planete, National Geo. TVN lubi trochę pospieszać, a w nocy to już potrafi przyspieszyć po paręnaście minut. Publiczną pozostawię bez komentarza, choć dużo zmieniło się na plus. Ale tutaj zawsze daję z 10 min z przodu i nierzadko 30-60 minut z tyłu.

 

EPG to osobny problem. Rzeczywiscie warto byłoby wprowadzić system buforowania. Inaczej ta funkcja jest dość dyskusyjna. Ja z niej nie korzystam, ale czasami warto upewnić się, co nadawca planuje. Ponieważ programowanie zdarzeń można przeprowadzać ręcznie, tak też robię. Lepiej jest moim zdaniem poklikać co nieco, niż czekać na EPG. które czasami się pojawi, a czasami nie. Tym bardziej, że przy ręcznym zegarze EPG wyświetla się z przesunięciem o dwie godziny.

 

ArtS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja sobie radzę z nagrywaniem w następujący sposób na tym sofcie:

-zegar w stanie czuwania mam wyłączony, zegar automatyczny GMT.

-nagranie np.o godz.20.30, najpierw ustawiam na godz.20.25 czas trwania 1min.tryb-jeden raz oglądanie.

-następnie timer na 20.30 i normalny czas trwania np.filmu 1.40min.tryb nagrywanie.

Już tak nagrałem około 40 pozycji i wszystko i trwa tyle ile powinno.

I co ważne nie ma znaczenia na jakim kanale się tuner wyłączy, bo jak się uruchomi na tę 1 minutę to pobierze czas z epg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym sofcie zawsze miałem coś takiego... Nagranie z EPG (dla wygody oczywiście) ale czas ręcznie zmodyfikowany - wiadomo jak działa telewizja (nigdy nie jest wszystko dokładnie "o czasie"). Efekt? Czas trwania nagrania ustawiony na 1:10 mint - nagrywa 2 godziny:-) Dobrze, że więcej a nie mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...