Skocz do zawartości

Oprogramowanie 1.06B7 dla 200 / 100 / 100E


brain
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam;

Co do rozjeżdżania lub przesuniecia się dźwieku: dorzucę swoje 2 grosze :) Moim skromnym zdaniem zależy to też od tego przez co i jak przepuszczony jest ten dźwiek. Np. TVP HD na Cyfrze+ w momencie przepuszczenia przez ampli Yamaha RV-V1800 jako "straight" jest lekko przesuniety a jako"surr decode" OK. Może ktoś napisze, że to nie na temat ale ja stwierdzam, że ampli też może wpłynąć na przesunięcie (ew. rozjechanie sie dżwięku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to krótkie podsumowanie tego softu po kilku dniach używania. Jak dla mnie jest to chyba najlepsze oprogramowanie Arivy200 używanej z kartą TNK. Żadnych zacięć ani obrazu czy dżwięku nie mówiąc już o zawieszaniu się tunera. W tym sofcie ponownie zaczęła dobrze działać funkcja radio equalizer i podczas przełączania TV/Radio z włączoną tą funkcją jak trafi się na kanały radiowe z Astry tr. TVP 10862 nie ma już restartów odbiornika. Nie ma za to EPG na Disney Channel. Przydatna jest też ta funkcja pod zielonym klawiszem audio (ciszej, normalnie, głośniej) którą można sobie wyrównać poziom głośności programów aby podczas przełączania między programami nie drażniła tak ucha szczególnie w godzinach nocnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

popieram kolege. CO do disney channel nie powiem bo nie znalazłem u sibie tego programu, w ogole o nim zapomnialem. Ale dosc dobra aktualizacja tego nowego softa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie potwierdzam powyższe opinie - z kilkoma wyjątkami. U mnie nie działa funkcja "głośniej, ciszej, normalnie" pod zielonym klawiszem. Po prostu nie słychać najmniejszej różnicy! Za to napis "zakodowane" przestał się w tej chwili pojawiać, nie robią się także stopklatki. Osobiście jednak czekam na jakąś wersję 1.09.B9:-), w której wreszcie uporają się z synchronizacją obrazu i dźwiękui w Cyfrze+. Dzisiaj znajomy (któremu wcześniej o niczym nie mówiłem) patrzy na Eurosport HD i mówi: "Ty coś tu nie gra, facetowi [beep] inaczej się rusza". Niestety miał rację. Sprawdziłem czy nie jest to np. kwestia złej obsługi HDMI - podłączyłem analogowymi wtykami RCA do zewnętrznego wzmacniacza. Jest dokłądnie to samo a więc przyczyna nadal pozostaje niewiadoma. Moze soft, moze sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie potwierdzam powyższe opinie - z kilkoma wyjątkami. U mnie nie działa funkcja "głośniej, ciszej, normalnie" pod zielonym klawiszem.......

 

Hmmm tak sobie myślę skoro nie działa ci nowa funkcja poziom i masz problemy z synchronizacja .... może jednak sprzęt uszkodzony ?? Bo sam nie wiem jak wytłumaczyć że u innych działa ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, że już nawet rozmawiałem z serwisem ale... Odpowiedzieli, że oczywiście mogę przysłać sprzęt tylko to o czym piszę trudno będzie wykryć i prawdopodobnie wróci z adnotacją - wszystko OK. Pan z serwisu powiedział, że raczej nikt nie będzie siedział godzinę i czekał na wspomniany efekt. Po takich informacjach aż boję się wysyłać sprzęt do serwisu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nagraj może filmik z tą usterką umieść go choćby na Tou Tube i podaj im linka z adresem gdzie mogą zobaczyć tą wadę. Na pewno zrobi im się głupio i może go wymienią, lub przynajmniej naprawią. :D Żadna szanująca się firma nie powinna zbywać w taki sposób klienta - co to znaczy że nie będzie im się chciało siedzieć przy nim godzinę aby tą usterkę sprawdzić. Taki tekst ze strony serwisu nadaje się do zgłoszenia i interwencji przez rzecznika praw konsumenckich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie poradzili mi wgranie softu przez RS... nie wiem co to ma zmienić w stosunku do wgrywania przez USB no ale... może oni wiedzą. Co do nagrania w/w usterki to pomysł byłby dobry gdyby można było to nagrać. Niestety efekt występuje na razie tylko "live" i materiał nagrany ma dobrze zsynchronizowany dźwięk z obrazem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o nagranie tego efektu np. kamerka internetową, aparatem fotograficznym czy telefonem komórkowym. Nagrywasz po prostu telewizor ,obraz i dżwięk jaki leci .

A tak szczerze to coś mi się zdaje że eksperymentowałeś z tym tunerem , softami alternatywnymi i dlatego może masz teraz problemy.

Ja tą sprawę załatwiłbym w ten sposób jeżeli wgranie przez RS nic nie da a wiem że z tunerem nic nie ćwiczyłem: telefon do serwisu i nagrywana rozmowa - oczywiście uprzedzam ich o tym. Następnie wysyłam tuner do serwisu i czekam na efekty. Jeżeli po serwisie dalej szwankuje " zatrudniam " rzecznika praw konsumenckich. I możesz mi wierzyć po interwencji rzecznika praw konsumenckich migiem naprawią tak jak się należy , lub wymienią na nowy i to na własny koszt. Przerabiałem takie coś z CP i ich tunerem przy zakupie na własność Echostar 616 - to mało się nie po[beep]i w gacie i w ciągu dwóch tygodni wymienili mi ten felerny tuner dwa razy ( jak z nimi korespondowałem to mnie zbywali albo nawet nie odpowiadali na list polecony z reklamacją trwało to przez sześć miesięcy) po raz pierwszy wymienili na taki sam model a drugi raz to już zażądałem wymiany na samsunga dsb s-305g i go otrzymałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak szczerze to coś mi się zdaje że eksperymentowałeś z tym tunerem , softami alternatywnymi i dlatego może masz teraz problemy

 

No i tu jesteś w wielkim błędzie. Zaczynasz pisać jak serwis Fergusona...

 

Oczywiście wgranie softu przez RS niczego nie zmieniło. To trochę tak jakby mi poradzili przestawić tuner na inną szafkę... Można walczyć z rzecznikami itd. ale tak naprawdę to nie mam pewności czy to nie jest jakaś wada i czy gdybym wziął inny tuner (także Arivę) i włożył kartę C+ (z programami HD) to efekt by zniknął. Wątpię bo spotkałem już kilku użytkowników, którzy potwierdzili ten problem. Być może na TNK czy Polsacie to nie występuje - nie wiem. W każdym razie problem jest, nawet jeśli serwis twierdzi inaczej. Tylko jeśli pomyślę, że mam wysyłać go po kilka razy do serwisu i jeszcze uruchamiać rzecznika... to prędzej będzie jeśli po prostu kupię porządny tuner. Bo po nowszych softach raczej nie mam się czego spodziewać - Pan w serwisie stwierdził, że teraz nie będą zajmowali się takimi rzeczami bo na jesień chcą wydac soft z czymś tam... Dodają po prostu jakieś [beep]oły (może będzie to kilka nowych gier albo coś jeszcze bardziej "przydatnego") a podstawowe rzeczy nie działają jak trzeba. Nie twierdzę, że tak jest we wszystkich Arivach 200 ale moja Ariva + karta C+ i kanały HD (przede wszystkim choć nie tylko) = problem z synchronizacją dźwięku z obrazem po pewnym czasie oglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie działa tak jak trzeba to nad czym to się zastanawiać. Gwarancja i serwis jest od tego aby ten sprzęt działał jak należy. Nie wolno popuszczać firmom w takich sprawach a interwencja rzecznika jeżeli nie usuną usterki jest naprawdę na miejscu. Od pewnego czasu na forum piszesz o tym problemie a tak naprawdę nie robisz nic aby go się pozbyć - czemu się boisz wysłać tuner do serwisu skoro wszystkie rady na temat tej usterki nic nie pomogły ? Te Twoje obawy właśnie skłoniły mnie do zasugerowania używania tunera niezgodnie z warunkami gwarancji. A mówienie że zaczynam pisać jak serwis Fergusona tylko mnie w tym utwierdza.No chyba że stać Ciebie na wyrzucanie w błoto kilkuset złotych. Ja bym im na pewno nie popuścił wiedząc że nic z nim nie ćwiczyłem , bo tuner za który dałem parę stówek ma działać tak jak należy.

Na forum o arivie są dziesiątki czy też setki użytkowników tego sprzętu używających go z C+ z HD i gdyby ten problem występował nagminnie dopiero by była wrzawa na tym forum. Skoro twoja ariva to bubel proponowałbym skorzystać z rad z mojego poprzedniego postu.

Na tym kończę polemikę w tym temacie, a to co zrobisz to już Twój wybór. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od pewnego czasu na forum piszesz o tym problemie a tak naprawdę nie robisz nic aby go się pozbyć

 

Wypróbowałem prawie wszystkie wersje oprogramowania, zmieniałem przewody hdmi, podłączałem zewnętrzny wzmacniacz, próbowałem rózne listy kanałów oraz skan całego HB, robiłem testy z dyskiem i bez, przećwiczyłem wszelkie możliwe ustawienia a wreszcie za radą serwisu wgrałem oprogramowanie przez RS. To jest nic!?

 

czemu się boisz wysłać tuner do serwisu skoro wszystkie rady na temat tej usterki nic nie pomogły? Te Twoje obawy właśnie skłoniły mnie do zasugerowania używania tunera niezgodnie z warunkami gwarancji. A mówienie że zaczynam pisać jak serwis Fergusona tylko mnie w tym utwierdza

 

Ciekawa filozofia... Dla Twojej informacji - nie boję się wysyłać tunera do serwisu. Nie wysyłam tylko dlatego, że serwis (właśnie podobnie ja Ty) poddaje pod wątpliwość możliwość wystąpienia takiego defektu (Ty jeszcze sugerujesz jakieś grzebanie softami alternatywnymi) oraz informuje, że "i tak nic z tego nie będzie".

 

No chyba że stać Ciebie na wyrzucanie w błoto kilkuset złotych.

 

To już chyba mam za sobą - patrz zakup Arivy.

 

interwencja rzecznika jeżeli nie usuną usterki jest naprawdę na miejscu

 

Wcale nie twierdzę, że nie jest na miejscu ale niestety nie mam aż tyle wolnego czasu co Ty więc bieganie od rzecznika do fergusona i na pocztę jakoś mnie nie podnieca... Nie w takim celu zainwestowałem w ten sprzęt.

 

Na tym kończę polemikę w tym temacie,

 

Ja również :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku już wersji oprogramowania jest tak, że start zdarzenia zaprogramowanego w trybie Channel nie inicjuje dysku USB. Na pierwszy rzut oka jest to logiczne. Jednak, gdy po takim zdarzeniu nastepuje kolejne zdarzenie w trybie Record, dysk również się nie inicjuje. Wcześniej tuner musi został wyłączony do stanu standby. Nie pomaga ustawienie automatycznego wyłączania po nagraniu, gdyż zdarzenie Channel nie jest tak interpretowane. Zaznaczę jeszcze, że mam wyłączony timeshift. Podejrzewam, że jego aktywacja rozwiązałaby problem, ale nie mam powodu zamęczać dysku bez potrzeby.

 

Czy w obecnej wersji nadal to występuje?

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem posiadaczem w/w tunera z najnowszym oprogramowaniem i zauważyłem, że tuner notorycznie nagrywa kanały z nazwą poprzedniej audycji. Np. Simpsonowie których nagrywam z C+Film HD nagrywają się jako "łapu capu". Nagrywanie ustawiam na dokładnie tą samą godzinę co audycja (12.10) i czas trwania na 25 min czyli do rozpoczęcia następnej pozycji. Jak ustawiałem nagrywanie np. minutę wcześniej (żeby czasami nie urywało początku) to nagrywało mi tylko tą minutę do zmiany audycji. Poza tym działanie EPG to jakaś kpina. Czasami pobierają się bieżąca i następna pozycja dopiero jak wyjdę z epg i wejdę jeszcze raz (na dekoderze PACE PVR mam na tych kanałach program na 7 dni bez żadnej łachy). Poza tym jeszcze te denerwujące mryganie ekranu jeśli format obrazu ustawiony jest na "automat" podczas przeglądania nagranych audycji. Jedyny plus, że przynajmniej nagrywa już rozkodowany materiał i potem można coś z nim zrobić (szkoda, że tylko na komputerze z jedynie słusznym systemem). No i jeszcze się nie zawiesił (z drugiej strony PACE też nie). Reszta to jakaś mega kiszka.

 

Zastanawiam się, czy nie oddać tego złomu do serwisu bo strasznie mnie irytują te niedoróbki. PACE PVR od cyfry, choć trochę bardziej muli od arivy - działa o niebo lepiej. Nagrywa normalnie. Wszystko ustawia się bez problemów. Oprogramowanie jest dużo bardziej zgrane ze sprzętem. Może mógłby działać lepiej ale nie narzekam. Natomiast jeśli chodzi o Fergusona to po prostu mam wrażenie, że działa on jak jakiś fajans z bazaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

regedit coś musiał "brać" jak to pisał bo nikt bez odmiennych stanów świadomości by takich "mądrych" wywodów nie wymyślił. To, że Ariva ma masę błedów to wiadomo ale sprzęt dedykowany przez C+ przy nim i tak nie może konkurować a co dopiero lepiej działać. Choć te EPG to fakt porażka, tuner robi łachę, że coś wyświetli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o nagrywanie z timerem, to lepiej, moim zdaniem, poświęcić trochę czasu na ręczne wpisanie parametrów, zamiast polegać na EPG. Nagrywanie z EPG działa poprawnie, ale ponoć do momentu jakiejkolwiek ręcznej modyfikacji jego parametrów. Nigdy tego nie sprawdzałem, dlatego piszę "ponoć". To, co się pojawia w nazwie nagrania zależy od tego, jak nadaje nadawca. Podejrzewam, że tuner odczytuje to z EPG zaraz przy uruchomieniu nagrywania, stąd z reguły nazwa nagrywanej audycji nie jest aktualna.

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

regedit coś musiał "brać" jak to pisał bo nikt bez odmiennych stanów świadomości by takich "mądrych" wywodów nie wymyślił. To, że Ariva ma masę błedów to wiadomo ale sprzęt dedykowany przez C+ przy nim i tak nie może konkurować a co dopiero lepiej działać. Choć te EPG to fakt porażka, tuner robi łachę, że coś wyświetli :)

 

Gwarantuję Ci, że nic nie brałem ;) Co do wywodów - mój dekoder sprawia takie a nie inne problemy. Być może dekoder PACE od cyfry jest upośledzony przez operatora bo jego zaawansowane funkcje są ukryte a soft jest przygotowany do kilku podstawowych działań. I do tych podstawowych zadań się nadaje. Nie sprawia mi żadnego problemu. Jedyne co można mu zarzucić to "zamulanie" - mógłby chodzić szybciej. Może mimo wszystko odrobinę szybszy jest Ferguson. Mi tuner służy przede wszystkim do oglądania nagranych wcześniej audycji. Z braku czasu oglądam jedynie wcześniej zaprogramowane filmy.

 

Zdaję sobie sprawę, że na forum jest zarejestrowanych wielu pasjonatów sprzętu satelitarnego. Ja się do nich nie zaliczam. Dla mnie to tylko tuner. Chodzi mi o to, że ten Ferguson działa poprawnie, nic nie zacina. Dobrze współpracuje z dyskiem i nagrywa programy w dobrej jakości ALE posiada przy tym masę wkurzających szczegółów wymienionych przeze mnie w poprzednim poście które znacząco pomniejszają komfort użytkowania. Najbardziej denerwuje mnie zanikanie na ułamek sekundy ekranu przy przeglądaniu listy nagranych audycji. Gdyby to wyeliminować, to jakoś wytrzymałbym te ręczne wpisywanie nazw nagranych filmów.

 

Taki jest mój punkt widzenia:

Przypadek 1. Pace PVR: Nagrywa, odtwarza, wszystko samo się nazywa, listę nagrań przegląda się bez żadnych cyrków i nic nie mryga.

Przypadek 2. Ariva 200: Nagrywa i odtwarza ale samemu trzeba wklepywać poprawną nazwę. Żeby nie dostać oczopląsu, za każdym razem zanim zachce mi się przejrzeć co się nagrało muszę ustawić obraz z automatu na 16:9

 

A może te mryganie to wina dysku? Softy wgrywam po kolei zawsze najnowsze i problem nie znika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, próbowałem takich manewrów:-) Podłaczyłam nawet do innego TV. Bez skutku. Na najnowszym sofcie po kilkudziesięciu minutach rozjeżdza się dźwięk z obrazem. efekt ten nie nagrywa się np. na dysk. Ostatnio przeczekałem, oglądając taki rozjechany i po następnej godzinie sam wskoczył i było OK! Pomaga również przełaczenie na inny kanał i powrót lub (próbowałem np. na C+ Sport HD) zmiana wersji audio - tzn. kiedy rozjechał się na oryginalnej ścieżce stereo, przełączyłem (zielony przycisk) na ścieżkę AC3 i dalej było już dobrze. To jest niezła zagadka...

 

Czy u Was też tak jest na najnowszym sofcie, że kiedy przy odtwarzaniu nagranego programu wciska się zielony przycisk to zawsze pokazuje się "lewy", zamiast "stereo"? I nie wiem czy on tylko tak błędnie pokazuje czy nagrywa lewy kanał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Tak, próbowałem takich manewrów:-) Podłaczyłam nawet do innego TV. Bez skutku. Na najnowszym sofcie po kilkudziesięciu minutach rozjeżdza się dźwięk z obrazem. efekt ten nie nagrywa się np. na dysk. Ostatnio przeczekałem, oglądając taki rozjechany i po następnej godzinie sam wskoczył i było OK! Pomaga również przełaczenie na inny kanał i powrót lub (próbowałem np. na C+ Sport HD) zmiana wersji audio - tzn. kiedy rozjechał się na oryginalnej ścieżce stereo, przełączyłem (zielony przycisk) na ścieżkę AC3 i dalej było już dobrze. To jest niezła zagadka...

potwierdzam, dźwięk się rozjeżdża :( ...i to po kilkunastu minutach oglądania

wczoraj na eurosport2 hd -tenis us open- aż "boli" gdy słyszysz odbitą piłkę a po chwili dopiero się przymierza do uderzenia :/ . zmiana kanału pomaga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...