Skocz do zawartości

Oprogramowanie 1.06B7 dla 200 / 100 / 100E


brain
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja już wolę, żeby nagrywał 2 godziny niż chrzanić się z kilkoma timerami. Wszystko ręcznie i dookoła, żeby obejść błędy poprawiane przez Fergusona od prawie 2 lat.

 

Dla optymistów, którzy twierdzą, że na stabilnym oprogramowaniu tuner pracuje poprawnie chciałem wytknąć kolejny już błąd:

 

Oglądam AXN Crime (z karty Cyfry), pokazuje się "zaplanowano zdarzenie" a potem "czekam na". Ostatecznie (w wyniku rozbieżności czasu pomiędzy kanałami) przeskakuje na Fox HD (z modułu CAM Polsatu) i do końca nagrania jedyne co zobaczymy na ekranie to napis "zakodowane". Nagrywa się oczywiście zakodowane, i na komputerze też nie do odtworzenia.

 

Pewnie wyeliminowałoby się ten błąd ustawiając timery na minutowe nagranie, potem właściwe nagranie i kolejny timer na wyłączenie odbiornika.

 

Na stabilnym, "dopracowanym" oprogramowaniu, żeby cokolwiek nagrać trzeba:

1. Włączyć epg i poczekać 1-2 minuty na ściągnięcie informacji. Ewentualnie włączyć komputer i zobaczyć kiedy będzie interesujący nas program

2. Ręcznie wpisać rozpoczęcie nagrywania (nie da się ustawić marginesów i za każdym razem trzeba korygować samodzielnie)

3. Obliczyć w pamięci ile będzie trwało nagranie i wpisać

4. Zatwierdzić i wyjść

5. Wejść do menu i odnaleźć ustawienia timerów

6. Zaprogramować nowy timer najpierw wpisując odpowiedni czas rozpoczęcia

7. Potem wpisać, że będzie to tylko 1 minuta

8. Wpisać ręcznie datę jeśli nagranie będzie jutro albo później.

9. Zapisać timer

10. Wyjść z ustawień timerów

11. Po zakończeniu nagrania wejść w listę nagrań

12. Znaleźć ostatnio nagrane i zmienić jego nazwę wpisując ją ręcznie z pilota. (Uwielbiam to)

 

Możecie przeklinać dedykowane tunery ale w nich przynajmniej zadbano o ergonomię użytkowania

1. Wchodzę w EPG

2. Naciskam 2 razy "ok" na wybranym programie

3. Wychodzę z EPG

End of story.

 

Dodam jeszcze, że i tak przedstawiłem optymistyczny wariant. Dzisiaj np. nastawiałem z 8 nagrań. Na Pace PVR bez wychodzenia z EPG po prostu odklikałbym kolejne pozycje naciskając 2x "ok". W przypadku Fergusona odbębniłem dzisiaj nużącą drogę przez mękę wpisywania ręcznego 16 timerów. Aż palce bolą. A potem będzie 8 nagrań, każde nazwane oczywiście źle i teraz weź człowieku pamiętaj co jest czym. Trzeba nie rzadko wejść w nagranie i przewinąć trochę, żeby się zorientować co to jest za program.

 

17 znakowy opis nagrania to też genialne rozwiązanie. Ostatnio wpadłem na pomysł, żeby ręcznie zapisywać na kartce np. który odcinek simpsonów mieści się pod numerem 123 ale szybko z niego zrezygnowałem bo to idiotyczne (choć byłoby na pewno pomocne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie przeklinać dedykowane tunery ale w nich przynajmniej zadbano o ergonomię użytkowania

1. Wchodzę w EPG

2. Naciskam 2 razy "ok" na wybranym programie

3. Wychodzę z EPG

End of story.

 

Mam wrażenie, że kolejny raz nie doczytałeś instrukcji obsługi.

W Arivie można bez problemu programować nagrania z EPG!

Oczywiście po pobraniu danych EPG, ale o tym było kilka postów wcześniej.

 

1. Wchodzę w EPG albo naciskam 3xINFO, żeby mieć przegląd tygodnia dla kanału

2. Naciskam {zielony} Timer i Zapisz na wybranym programie

3. Wychodzę z EPG

End of story

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te dwie godziny wynikają z róznic czasowych między kanaami. Gdy wystepuje taka różnica, Ariva uruchamia się powiedzmy o 20:00, przełącza na kanał, na którym jest już 20:01 lub 19:59 i głupieje. Wówczas przechodzi w tryb ręcznego nagrywania i nagrywa z domyślnym czasem 2 godziny.

 

Możesz skorzystać ze sposobu opisanego przez Alcatraza. W tym przypadku pierwsze zdarzenie przełączy Arivę na docelowy kanał, a drugie wykona się już poprawnie, gdyż nie będzie różnic w czasie (ten sam kanał).

 

Ja jednak robię inaczej. Przełączam się w tryb ręcznego zegara wyświetlanego w trybie czuwania. W takim układzie nie ma różnic czasowych. Jednak EPG nie działa wtedy poprawnie.

 

ArtS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie przeklinać dedykowane tunery ale w nich przynajmniej zadbano o ergonomię użytkowania

1. Wchodzę w EPG

2. Naciskam 2 razy "ok" na wybranym programie

3. Wychodzę z EPG

End of story.

 

1. Wchodzę w EPG albo naciskam 3xINFO, żeby mieć przegląd tygodnia dla kanału

2. Naciskam {zielony} Timer i Zapisz na wybranym programie

3. Wychodzę z EPG

End of story

 

Nie jest tak jak piszesz i dobrze o tym wiesz, ale nie mam zamiaru o tym z Tobą dyskutować. W taki sposób jaki powiedziałeś, o ile na tym kanale w ogóle otrzymamy jakiekolwiek epg to:

W przypadku nagrań z niekodowanego kanału nagranie się niepowiedzie.

 

W przypadku nagrania kodowanego będzie najczęściej ucięte i niepoprawnie nazwane.

 

Z twoich wypowiedzi wynika, że posiadasz jedyny istniejący, poprawnie działający egzemplarz arivy jaki kiedykolwiek powstał. Każda negatywna opinia powoduje u Ciebie wielkie oburzenie i przelewanie swoich frustracji tym spowodowanym na autora tej opinii. Uszanuj czyjeś zdanie. WEDŁUG MNIE jest to sprzęt po prostu kiepski i tyle. Jestem jednym z niezadowolonych użytkowników tego sprzętu. To takie proste.

 

W Arivie można bez problemu programować nagrania z EPG

... jeśli EPG się załaduje. Jest sporo kanałów na których albo ładują się tylko bieżąca i kolejna audycja albo nic się nie ładuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekajcie dobrzy ludzie, bo coś mi umknęło...;-) Co macie na myśli pisząc "kanał niekodowany"? Może Polonia 1? Albo mówimy np. o FTA z Astry. I dlaczego z takich nie nagrywa? Co do niepoprawnej nazwy to się zgadzam ale chyba zawsze tak było, bo tuner włącza się i pobiera aktualne EPG, które zanim zmieni się na nagrywany program pokazuje np. poprzedni ale dlaczego "będzie najczęściej ucięte"? U mnie nigdy nie było uciętę, wręcz przeciwnie czasami zamiast godziny czy godziny trzydzieści ma dwie godziny ale to wytłumaczył już ArtS007 - zegar GMT "głupieje" i tuner rezygnuje z czasu timera a przechodzi w domyślny czas nagrania "z ręki".

 

o ile na tym kanale w ogóle otrzymamy jakiekolwiek epg

 

A to wina Arivy czy nadawców, bo już słyszałem różne wersje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę się nadziwić jaki jest sens czekania na załadowanie się EPG, tym bardziej, że nie zawsze człowiek się doczeka, a nastepnie programowanie z tego poziomu. Wpisanie ręczne pojedynczej pozycji to raptem kilkanaście, góra kilkadziesiąt sekund.

 

Jesli chodzi o kanały niekodowane, to chodzi zapewne o takie, jak np. TVP Polonia, Puls itp. na Cyfrze+. Z niewiadomych do końca powodów, jeśli tuner był wyłączony na kodowanym kanale, a zdarzenie ma nagrywać z niekodowanego kanału, to nagranie z reguły się nie powiedzie. Pojawia się wówczas słynny komunikat: "Hint, waiting for...". Z tego, co pisali mi kiedyś panowie z Fergusona, tuner czeka na zdekodowanie kanału :?:. Widocznie czeka za krótko, stąd z reguły takie zdarzenie się nie powiedzie.

 

Ja mam na to sposób. Gdy nagrywam np. z Pulsu, to przed właściwym zdarzeniem programuję jednominutowe zdarzenie również na Puls. Po wywołaniu tego pierwszego zdarzenia tuner z teguły go nie nagrywa, a nawet jeśli, to później takie nagranie mozna usunąć. Efektem takiego zabiegu jest jednak to, że właściwe zdarzenie uruchomi tuner już na Pulsie i wówczas nagranie powiedzie się.

 

Na różnice czasowe pomiędzy kanałami można też ten sposób wykorzystać. Ale jak ktoś ma dużo nagrywania, to lepiej przejść na zegar ręczny, włączyć jego wyświetlanie w trybie czuwania i zapomnieć o EPG. Skuteczność praktycznie stuprocentowa. Czyba, że komuś często zabierają prąd. Wówczas ta metoda, na dłuższą metę, nie powiedzie się.

 

ArtS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropo EPG pozwolę sobie wkleić niedawny post MrOrbita bo chyba co niektórym umknął:

EPG to skomplikowana sprawa [...]

 

1. To, na ile EPG jest zależy od kogo je bierzemy. Cyfrowy Polsat od jakiegoś czasu nadaje program w standardzie DVB tylko do końca bieżącego dnia, więc jeśli masz pecha i wjedziesz na kanał z częstotliwości Cyfrowego Polsatu, no to będzie krótkie EPG.

2. CYFRA+ nadaje różnie EPG z różnych częstotliwości, pełny przewodnik w sensownym formacie na 7 dni leci z 10,796V, a na 10,892H leci wersja krótsza (3 dni) dla Philipsów, z innym kodowaniem polskich znaków.

3. EPG to czasami spora ilość danych, n przesyła ponad 10MB przewodnika, który techniczne ściąga się w całości kilka minut (gdyby przechwytywać wszystkie pakiety).

 

[...]

 

Tunery platform mają prosto, bo jak sama nazwa wskazuje są dedykowane dla jednej konkretnej platformy i nadawca nie musi się martwić, czy w Mediasacie nie będzie kulała obsługa EPG Cyfrowego Polsatu, bo ma to gdzieś. Programiści wpisują skąd EPG ma być pobierane i tuner to wykonuje bez filozofowania nad sposobem emisji polskich znaków, czy formą przekazu w innych platformach itp. Tunery niezależne zawsze będą mieć z tym większe lub mniejsze bóle, a im będzie więcej nadawców, tym będzie z tym gorzej, bo każdy sobie robi po swojemu.

 

Dodatkowo dogadanie C+ i CP (a co z innymi nadawcami?) nie wchodzi w grę, bo to nie jest takie proste - C+ ma nadal w użytkowaniu Philipsy i Mediasaty, które odczytują EPG po swojemu i nie da się tego zmienić teraz, i tak sporo poprawili w emisji EPG na przestrzeni ostatniego roku, bo było gorzej.

 

[...]

 

Jak dla mnie - osoby znającej temat bardziej od kuchni - nie ma łatwego wyjścia w kwestii EPG na odbiornikach niededykowanych, to są zawsze kompromisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z niewiadomych do końca powodów, jeśli tuner był wyłączony na kodowanym kanale, a zdarzenie ma nagrywać z niekodowanego kanału, to nagranie z reguły się nie powiedzie.

 

To może zamiast dodawać kolejny timer przed właściwymy itd. wystarczy wyłączyć tuner na kanale niekodowanym, zostawić tuner włączony lub ustawić kanał startowy na dowolny kanał niekodowany. Niech każdy wybierze najwygodniejszy sposób:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

dysk WD Elements (polacany przez Arts007)

zegar w stanie czuwania -wylaczony

karta C+ w czytniku

 

cienki jestem w te klocki ale u mnie jak narazie nie ma żadnych problemow z nagrywaniem.

nastawiam zegar ręcznie, wylaczam tuner ,ide spac a kazdy film jest nagrany bezproblemowo.

 

natomiast mam inny problem..czasem jak wejde w dysk to mi sie rozszerza obraz na tv.

po prostu sie wydluza...tak ze jak przelacze np.potem na TVN24 to pasek informacji jest prawie niewidoczny.

jakby go ktos rozciagnal:(

i nic na to nie pomaga tylko restart tunera...

zdarza sie to rzadko ale jest to wkurzajace:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można to zrobić na najnowszym 2.08B4:

- wyjmij moduł

- włącz program TVN HD

- wejdź do menu, narzedzia, interwejs ci, modul ,,,i teraz wysuwamy nasz modul oczywiscie w okienku info nie ma teraz zadnej informacji na temat modulu wsuwamy nasz modul tak jak powinien byc czekamy az w okienku pojawi sie info naszego modulu

- i teraz wchodzimy w menu modułu przechodzimy na ustawienia > aktualizacja modulu

- i zaczyna nam pobierać nowy soft

- czekamy cierpliwie okolo 10 minut az tuner sam wyswietli wiadomosc aktualizacja przebiegla prawidlowo

:lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...