Skocz do zawartości

Oprogramowanie 1.06B7 dla 200 / 100 / 100E


brain
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

info.pngProponuję nowy wątek związany z problemami dotyczącymi wyłącznie wersji 1.06B7

Piszmy o bolączkach nowego softu tutaj, bo wątek główny jak i faq o A100 / A200 dawno rozminął się z rzeczywistością...

 

> Pobierz <

 

Lista zmian w wolnym tłumaczeniu:

x poprawiono regulację poziomu dźwięku

- Informacja: auto-odświeżania BitRate zależy od informacji zawartych w sygnale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się nazywa szybkie zmiany...:-) Wątek o B6 dopiero zaczął żyć a już musieliśmy przenieść się do wątku o B7. Wreszcie jest na stronie i miejmy nadzieję nie zawiera błędów. Pobieram i instaluje!

 

Zainstalowane. Teraz do wyboru pod zielonym klawiszem mamy opcje "normalnie, głośniej i ciszej". Jednak albo jestm głuchy albo nie ma różnicy między tymi ustawieniami:-) Testuję dalej, zobaczymy jak stabilność i inne drobiazgi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jak narazie soft pracuje stabilnie...

 

Zauważyłem tylko brak EPG na TCM,CN i DISNEY CHANNEL ale może nie nadają

BitRate czasem się odświeża, a czasem nie .... nie wiem od czego to zależy, pewnie tak jak napisali od dostępności jakiś informacji w sygnale.

 

Funkcja zmiany poziomu AUDIO - rewelacja w końcu cichsze kanały w AC3 można na stałe podgłośnić :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety jedna z większych (moim zdaniem) niedoróbek pozostała:-( Oglądam Eurosport HD i po około 1.5 godzinie dźwięk jest już całkiem wyraźnie rozjechany z obrazem. Czyli na innych kanałach HD będzie dokładnie to samo. Jak dla mnie to po prostu nie do przyjęcia... Jeszcze jeden taki "poprawiony soft" i pożegnam się z tym tunerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Informacja: auto-odświeżania BitRate zależy od informacji zawartych w sygnale

 

Boskie. Tę informację należy czytać tak: " NIe potrafimy tego naprawić i mamy to w du.pie. Będzie tak jak jest."

 

To samo dotyczy kanału startowego i wszystkich softów od wersji 1.05. W niższych jedno i drugie działało ok. Podobnie jak MHW. Żenada.

Najzabawniejsze jednak jest to, że w tym przedziale cenowym Ariva wypada najlepiej z całej konkurencji.

 

Wracając do rozjeżdzania się dźwięku na kanałach HD to błąd ten ciągnie się również od wersji 1.05.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najzabawniejsze jednak jest to, że w tym przedziale cenowym Ariva wypada najlepiej z całej konkurencji.

 

W tym przedziale cenowy to jest niestety sam "gruz" i z tego co widze Ariva do niego dołącza.

 

Wracając do rozjeżdzania się dźwięku na kanałach HD to błąd ten ciągnie się również od wersji 1.05.

 

Czyli z tego co zrozumiałem na wcześniejszych wersjach tego problemu nie ma? Kiedys czytałem coś odwrotnego, że problem był zawsze - kiedyś wielki a teraz ulega stopniowemu zmniejszeniu... Więc jak to jest? W wersji 1.05B5 napisali: "x channels Audio/Video synchronization after long time" a więc już wtedy to poprawiali !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli z tego co zrozumiałem na wcześniejszych wersjach tego problemu nie ma? Kiedys czytałem coś odwrotnego, że problem był zawsze - kiedyś wielki a teraz ulega stopniowemu zmniejszeniu... Więc jak to jest?

 

Z tego co pamiętam to ostatnim softem, na którym działało to jak trzeba to był bodajże 1.04b7.

 

Wszystko zaczęło się kopać od wersji 1.05.NIby poprawiono stabilność, ale kilka funkcji, które wcześniej działały tak jak trzeba zostało skopanych i/lub olanych przez producenta. Ciągnie się to do tej pory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że na 1.04B7 pewnie jeszcze były problemy na TP10719 i cała masa innych więc nie wiem czy jest sens zmieniać. Gdyby ktoś miał tą wersję poprosze na priv. Przetestuję i zobaczę czy da się użytkować... bo już tracę cierpliwość do tego przesunięcia dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że na 1.04B7 pewnie jeszcze były problemy na TP10719 i cała masa innych więc nie wiem czy jest sens zmieniać. Gdyby ktoś miał tą wersję poprosze na priv. Przetestuję i zobaczę czy da się użytkować... bo już tracę cierpliwość do tego przesunięcia dźwięku.

 

nie wlasnie 04B7 nie mial juz problemow z TP 10719. HDD ladnie sam odlacza a nie [beep] i wylaczone. Są inne drobiazgi ale na tyle malo uciazliwe ze ja ciagle pozostaje na tym sofcie. Czytam nowosci i nabijam sie z nieudolnosci programistow lub programisty bo watpie zeby poswiecal ferguson wiecej srodkow finansowych na ten juz stary model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

a mnie dziwi, że wypuszczają takie buble, mozna powiedzieć. Owszem muszą coś zmieniać, ale czemu mają tyle wpadek? To jest zastanawiające. Chyba nie mają małych przychodów, a mimo to nie dokońca się sprawadzają te nowe oprogramowania. Te najnowsze, chcyba jest ok, jak dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te najnowsze, chcyba jest ok, jak dla mnie.

 

Moim zdniem jest tak samo "OK" jak dwa czy trzy poprzednie czyli to co mnie wkurza nadal jest nie poprawione. Pisałem już głównie o rozsynchronizowaniu dźwięku z obrazem (przede wszystkim na kanałach HD) ale od czasu do czasu wyskakuje "zakodowane" i robią się stopklatki oraz od którrejś tam wersji 1.04 fatalnie działa wskaźnik "jakość sygnału" co jest dosyć istotne przy ustawianiu lub korekcji anteny. Inne tunery (wcale nie droższe) radzą sobie z tym znakomicie. Fatalnie czyli mam na myśli to, że max dla niego to 77% przy DVB S i 85% przy DVB S2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę do kolegów o sprawdzenie działania funkcji kanał startowy na najnowszym sofcie. Czy jeżeli są zapisane w timerach jakieś zaplanowane zadania, czy ta funkcja działa w końcu poprawnie czy nie?

 

W wersji 1.05B5 napisali: "x channels Audio/Video synchronization after long time" a więc już wtedy to poprawiali !

Jakoś we wcześniejszych wersjach softu (niż 1.,05B5) nie zauważyłem rozsynchronizowanego dźwięku z obrazem. A skoro napisali, że poprawili to patrząc na wszystkie te "poprawki" to można było przypuszczać, ze coś skopią. MHW też wcześniej działało, na tp 10719 nie cięło przy tym, a bitrate też jakoś się odświeżał na wszystkich kanałach i "nie zależało to od informacji zawartych w sygnale".

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może zamiast czekać na nowe softy powinniśmy zrobić ranking i wytypowac najlepszy ze wszystkich wydanych do tej pory. Masz rację, że powoli wygląda to tak jakby poprawiając jedną rzecz psuli trzy inne. W kolejnej wersji softu próbują coś naprawić ale naprawią jeden błąd, dwa zignorują a pojawiają się następne. I tak dalej...

 

Jakoś we wcześniejszych wersjach softu (niż 1.,05B5) nie zauważyłem rozsynchronizowanego dźwięku z obrazem

 

Czyli jak rozumiem na 100% potwierdzasz, że od wersji 1.05B5 ten problem jest a wcześniej nie występował?

 

Pytanie - jeśli teraz wgram wersję softu 1.04B7, będę musiał robić listę programów ręcznie? Ta z 1.06 chyba się nie przyda? Tylko, że oni zmieniali też coś w Ariva Editor więc chyba pozostanie mi układanie w tunerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak rozumiem na 100% potwierdzasz, że od wersji 1.05B5 ten problem jest a wcześniej nie występował?

Pytanie - jeśli teraz wgram wersję softu 1.04B7, będę musiał robić listę programów ręcznie? Ta z 1.06 chyba się nie przyda? Tylko, że oni zmieniali też coś w Ariva Editor więc chyba pozostanie mi układanie w tunerze.

Nim się nie pochwalili poprawieniem tej synchronizacji, nawet nie wiedziałem, że trzeba ją było poprawiać - nawet zastanawiałem się co poprawili skoro u mnie na karcie C+ wszystko śmigało bez problemu. Jak już ją poprawili to zauważyłem na kanałach HD właśnie problem z synchronizacją, sporadycznie co prawda ale jednak.

Co do Twojego pytania o listę na starszym sofcie, to będziesz musiał skanować niebo i układać kanały sam.

Dobrym pomysłem jest robienie całego dump'a i na wszelki wypadek jego archiwizacja.

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zeskanuję niebo i zrobię dump to mogę układać za pomoca Ariva Editor 2.2.0 ? Soft 1.04B7. Czy ten edytor jest tylko do najnowszystch wersji softu? W tunerze nie dam rady poukladać 2000 kanałów:-)

 

Test rozpoczęty... oprogramowanie 1.04B7. Rzucił mi się w oczy brak bitrate pokazywanego pod klawiszem info:-) No ale jeśli nie będzie rozjeżdzał się dżwięk z obrazem to bitrate mogę sobie darować!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od którrejś tam wersji 1.04 fatalnie działa wskaźnik "jakość sygnału" co jest dosyć istotne przy ustawianiu lub korekcji anteny. Inne tunery (wcale nie droższe) radzą sobie z tym znakomicie. Fatalnie czyli mam na myśli to, że max dla niego to 77% przy DVB S i 85% przy DVB S2.

 

Ten typ już tak ma i tutaj nie winiłbym akurat Arivy. Przewinęło mi się przez ręce trochę dekoderów i przy identycznym ustawieniu anteny rozpiętość była od 60 do 98%. Dlatego nie przejmuję się tym za bardzo. Dla mnie najbardziej wiarygodny jest jak ja to nazywam "test pogodowy". Odkąd mam tvsat (akurat mija 8 lat) to dosłownie miałem kilka przypadków, przez kilkanaście minut, że miałem brak sygnału.

Jeżeli przy tych ustawieniach przy ekstremalnych warunkach pogodowych nie masz zacięć to odpuść sobie. Szkoda czasu na kręcenie anteną. Lepiej z sąsiadem piwo wypić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda z tą rozpiętością we wskazaniach jakości sygnału. Po prostu poprzednio miałem 7318, który pokazywał to bardziej wiarygodnie.

 

Szkoda czasu na kręcenie anteną. Lepiej z sąsiadem piwo wypić

 

:brawo:

 

Teraz w temacie mojego testy. Na oprogramowaniu 1.04B7 po 1.5 godzinie oglądania C+ Sport HD przesunięcie niestety występowało - mniejsze ale już zauważalne. :(

 

Tak więc wrzuciłem 1.05B5 (w którym chwalą się, że poprawili ten błąd - słynne channels Audio/Video synchronization after long time) i testuję dalej.

 

Dziękuję za link do edytora! To do której wersji softu obowiązywał Ariva Editor 2.1.0? A od kiedy trzeba stosować 2.2.0?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz w temacie mojego testy. Na oprogramowaniu 1.04B7 po 1.5 godzinie oglądania C+ Sport HD przesunięcie niestety występowało - mniejsze ale już zauważalne. :(

 

Możliwe. To było tak dawno, że już nie pamiętam. Kojarzę natomiast to, że 1.04b7 był bardzo fajny i nie miał kilku problemów, które mnie irytują w nowych softach.

 

A od kiedy trzeba stosować 2.2.0?

 

ZTCP to od 1.06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test 1.05B5 i... wyniki te same. Już po godzinie zaczyna sie "zabawa", później rozjeżdza się tylko bardziej. Sprawdzałem na C+ Sport HS i MTVN HD. Z tego co zauważyłem ten efekt się nie nagrywa. Nie jestem teraz na 100% przekonany (sprawdzę jeszcze) ale zdaje się, że występuje on tylko "na żywo". Czy to problem softu czy sprzętu... niestety nie wiem. W rozmowie z serwisem Fergusona usłyszałem, że nigdy takiego problemu nie było itd., itp.:-(

 

Jeśli mogę mieć jeszcze prośbę do tych, którzy mają kanały HD, potestujcie to dokładnie i napiszcie o wynikach. Chyba tylko w taki sposób można to dobrze zdiagnozować a może w konsekwencji i wyeliminować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, co do słów osób z Fergusona to nie uznawałbym ich za wiarygodne - Ci ludzie już pokazali, że nie do końca chyba wiedzą co robią z oprogramowaniem w tunerach, które sprzedają (i nie mówię tylko o Arivach), generalnie wygląda to tak, że grzebią kompilują i nie prowadzą testów, jest to absurdalne działanie. Paradoksalnie firma ta utrzymuje się na rynku tylko dlatego, że w ich segmencie są gorsi gracze. Pojawiały się już wielkie zapowiedzi ulepszeń jakie planują wprowadzić, tymczasem oprogramowanie które wydają jest naszpikowane błędami większymi i mniejszymi, które o dziwo ciągną się od wielu miesięcy.

W fergusonie muszą mieć niezły bałagan skoro w jednej wersji znikają błędy po czym kilka wersji później te błędy powracają.

Ja pozostaje przy wersji 1.06B2, która działa znośnie.

Przykładem zmiany która przerasta umiejętności programistów Fergusona są zakładki w MENU/USTAWIENIA, które są po angielsku a powinny być po Polsku po wybraniu tego języka. Inny przykład to poprawne działanie EPG, albo logiczne tłumaczenie sekcji aktualizacji przez USB, gdzie żeby dowiedzieć się jak zrobić backaup (dump) trzeba szukać w internecie informacji poza stroną Fergusona.

Inne: brak wyświetlania uprawnień dla kart TNK, problemy z przewijaniem i nazewnictwem nagrywanego materiału, różnie działające Timery etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedzę sobie właśnie i już drugą godzinę oglądam Eurosport HD na nowym sofcie 1.06B7

i jakoś nie widzę żeby dźwięk się z obrazem nie zgadzał ...

 

Zainteresowałem się tematem bo dziwi mnie ta polemika tylko 2 osób na ten temat ...

Patrząc na stronę fergusona to już z 500 osób pobrało nowy soft i ciekaw jestem czy inni

użytkownicy potwierdzą powyższą polemikę ??? Bo coś mi się wydaje że dwaj koledzy robią tylko dużo szumu...

 

Po dalszych testach softu 1.06B7 oprócz wspomnianego prze zemnie braku EPG na niektórych kanałach, zauważyłem jeszcze tylko jedno: brak polskiej czcionki na telegazecie TVN, poza tym soft pracuje stabilnie tak jak poprzednik tj. 1.06B2 A wspomniane niedociągnięcia nie mają wpływu na pracę i funkcjonalność odbiornika, którą pozostaje oglądanie TV :)

 

 

logiczne tłumaczenie sekcji aktualizacji przez USB, gdzie żeby dowiedzieć się jak zrobić backaup (dump) trzeba szukać w internecie informacji poza stroną Fergusona

No nie do końca masz rację:

http://www.ferguson-digital.eu/pl/pobie ... ditor.zip/

cyt "...Paczka zawiera skróconą instrukcję obsługi w języku PL, EN i DE..."

wystarczy poczytać i wszystko jasne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega, brain jak zwykle odwraca kota ogonem - odsyłam do wątku, o A200 gdzie owa polemika jest prowadzona przez więcej, niż dwie osoby.

Do tego można przypuszczać, że jest duże grono użytkowników Arivy, którzy nie korzystają z tego forum i problemy z obsługą tych tunerów rozwiązują przez zakup nowego sprzętu innej firmy.

Nie uważam, żeby ta rozmowa była o widzi mi się kilku osób. Jest to dyskusja na temat problemów, o istnieniu których wiedza wszyscy użytkownicy sprzętu marki Ferguson (i nie mówię tylko o problemach z synchronizacją bo tak jak kolega brain ich nie zauważyłem - ja z prostego względu, nie mam kanałów HD). Dostrzegam jednak inne problemy (co prawda drobne) z oprogramowaniem Arivy.

Zaprzeczanie faktom jest bezcelowe i proponuję współpracę na tym forum a nie arbitralne decydowanie czy dany problem jest gody dyskutowania czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...