Skocz do zawartości

kanały z Astry


materna
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...

na Astrze nie odbierają mi polskie kanały (Trwam, Kultura i Polonia) jest TVP3. Czy zmieniły sie częstotliwości i Cyferka jak zwykle olewa :read: takie zmiany czy coś z moją anteną? (nie mogę niestety sam zmieniać częstotliwości w tunerze) Wiemz ze te wszystkie kanały (trwam sie nie liczy) są na HB ale lubię jak mi wszystko działa poprawnie.

 

DSF jest OK a ten kanał u mnie jest wyznacznikiem poziomu (mocy) sygnału.

 

Ktoś zauważył u siebie taką sytuację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Prosta sprawa kanały te zmieniły częstotliwość i Cyfra+ narazie tej zmiany nie wprowadziła do listy w terminalach :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z Das Erste (ARD) nadającym z Astry, mianowiciew nie mam wizji, pomimo zielonego paska jakości i dzwięku. Tan sam ARD z Hot Birda, mam bez problermów. Czy myślicie , że to początek prób "kodowania" przed Euro 2008 , które będą traqnsmitowane właśnie na tym kanale?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadawca nie prowadzi żadnych działań związanych z kodowaniem swojego kanału, to u Ciebie jest problem. Dźwięk audio działa? Może warto by było usunąć kanał z listy i przeszukać transponder ponownie? Spróbuj też zrobić reset tunera.

 

Sprawdź również, czy masz przypisane prawidłowe parametry audio i video dla Das Erste:

 

PID V= 101

PID A= 102

PID PCR= 101 (synchronizacja audio i video)

 

 

BTW: Posty niezwiązane z tematem poleciały do kosza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RafiX, dziękuję za pomoc. Ponieważ nie wiedziałem jak przypisać prawidłowe parametry do kanału które wymieniłeś, postanowiłem zresetować tuner i po wyczyszczeniu listy kanałów wczytać je ponownie, pomogło! Czekam więc na Euro :)

Ciekawostka - zauważyłem , że Austriacki TW1 często w trakcie dnia transmituje ORF Sport Plus - z bardzo ciekawą ofertą sportową, np. teraz MŚ w Hokeju na lodzie, dziś finał!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Zgadza się - program ORF Sport Plus trzy tygodnie na przód można zobaczyć tutaj.

 

Można tak powiedzieć, że ORF Sport Plus jest trzecim kanałem sportowym FTA na Astrze 19.2E - tylko mało kto wie o tym, ale to jest wina tego, że nadawany jest w ramach mało interesującego TW1 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...