Skocz do zawartości

Dekoder HD5000


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście , że można ułożyć swoje listy , ale już ich nie da rady edytować , tj jak wsadzisz na listę powiedzmy Polsat na miejsce 1 , to już go nigdzie nie przesuniesz .

A pilot nie jest wcale taki tragiczny .

Mam sagema z C+ - to jest dopiero porażka dekoder i pilot tragedia ,

 

Ale żeby startowało z tej listy po włączeniu lub też edycji głównej listy nie da się nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając niektóre negatywne posty nt.dekodera HD5000 mam wrażenie,że ludzie wszystkie swoje niedociągnięcia zwlają na ten dekoder,nie przyjmując założenia,że być może jego złe działanie spowodowane jest innymi czynnikami,jak choćby złym ustawieniem anteny,złej jakości konwertera,złym montażem efek z przewodem koncentrycznym,czy nawet kiepskiej jakości kablem koncentrycznym,a być może i złego połączenia dekodera z tv.Ja mam ten dekoder 3 miechy i jestem z niego super zadowolony.Działa bez żadnych zawiech,obraz jest super,a listę ulubionych ułożyłem bez problemów,tylko trzeba do tego podejść z pomysłem,a nie na hura.Co do pilota,to jak wynika z samej nazwy,niektórzy chcieli by żeby im chyba latał po mieszkaniu i przynosił kawę lub herbatkę na stoliczek.Ludzie,a te bejmy chcecie mieć Mercedesa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale żeby startowało z tej listy po włączeniu lub też edycji głównej listy nie da się nie ?

 

Startuje z tego kanału i tej listy na których pozostawiłeś go w momencie wyłączenia.

 

@MESZEK jak można źle telewizor podłaczyć? Mając do dyspozycji kabel HDMI z zestawu jest to przecież niemożliwe, chyba że dwa złącza HDMI w TV zepnie ale nie róbmy z ludzi [beep]ów. Działanie dekodera HD5000 jest ściśle zależne od tego ile kto ma szczęścia, niektórym będzie się co chwile wieszał, innym tak jak mnie działać będzie prawie idealnie jedyne czego nie robi to Siriusa nie skanuje do końca jak wybiorę kodowane :) 28 innych dekoderów nie miało z tym problemu na tej instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dzisiaj wujek wymienił sobie bo wielu latach dekoder Sagem'a na tego HD i po podłączeniu do telewizora przez EURO nie działa mu pilot. TV to daweoo DTK29. Jeżeli włączy dekoder przy wyłączonym TV to wszystko jest ok i kanały się przełączają, a jak odpali TV przestaje działać.

Jest jakiś sposób na ominięcie tej "blokady"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem tu nowy. Kupiłem dzisiaj dekoder HD 5000 wraz z anteną. Zdaje się że podłączyłem dobrze, ale nie wykazuje nawet 1% na pasku moc sygnału i jakość sygnału, patrzyłem na różnych forach z różnym podpowiedziami przełączam ustawienia, ustawiam antenę i ciągle nic ciągle jest 0% ;/ Nie wiem co robić... chciałem zamówić montera ale jak mi powiedział cenę 120 zł to zrezygnowałem :/ proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem tu nowy. Kupiłem dzisiaj dekoder HD 5000 wraz z anteną. Zdaje się że podłączyłem dobrze, ale nie wykazuje nawet 1% na pasku moc sygnału i jakość sygnału, patrzyłem na różnych forach z różnym podpowiedziami przełączam ustawienia, ustawiam antenę i ciągle nic ciągle jest 0% ;/ Nie wiem co robić... chciałem zamówić montera ale jak mi powiedział cenę 120 zł to zrezygnowałem :/ proszę o pomoc.

120 zł za samo ustawienie anteny? Gdzie tak dobrze płacą? Nic nie grzebać w ustawieniach dekodera. Trzeba tylko dokładnie ustawić antenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

jestem obecnie posiadaczem owego dekodera. dostałem go w zamian za ciągle wieszającego się echostara HD (nie pamiętam całego symbolu, chyba 400 - co godzinę miałem od 4 do 5 stopklatek). dekoder HD5000 chodzi ładnie, chociaż mam go od soboty i juz raz mi się zawiesił. pomogło całkowite odłączenie go od sieci.

ale nie w tym problem. Posiadam lcd sony EX500 i niestety podczas oglądania jakiegolowiek programu na pilocie od sony nie działa przycisk OPTIONS. nie było z tym problemu przy poprzednim dekoderze. Wszystkie funkcje soniaka działały bez zarzutu. a teraz klapa. na antenie analogowej z upc - przycisk działa poprawnie, gdy przełączam na dekoder - niestety nie działa. w sony nie wiedzą dlaczego, w polsacie też nie wiedzą dlaczego, w punkcie serwisowym polsatu tez nie wiedzą dlaczego :) oprogramowanie tv i dekodera najnowsze. w polsacie kazali mi zamienić przewód hdmi na inny, co mnie dziwi, skoro przy poprzednim dekoderze na tym kablu wszystko było oki. sugerowali mi podłączenie scart, ale mam mieć podłączone i scart i hdmi? czy ktoś spotkał się z takim problemem?

dzisiaj jeszcze się "pobawię" w zamianę kabli, ale nie mam pomysłów na cokolwiek więcej. na dekoderze nie pomaga zmiana ustawień obrazu i skalowania, na tv tez.

dzięki za szybką odpowiedź.

 

Witam

właśnie się z tym uporałem.

Mam taki sam zestaw jak TY. Home>ustawienia>wejścia zewnętrzne>ustawienia HDMI>sterowanie przez HDMI daj WYŁĄCZ

i wszystko gra.

Pozdrawiam.

P.S. Nie wiem czy nie za późno moja odpowiedź ale jak u mnie się działo podobnie znalazłem Twój post.

A jeszcze muszę dodać że musiałem zmienić Echostara 400 na ten wynalazek bo nie działał pilot z Echostara przy włączonym TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Teściu ostatnio też wymienił tuner ze starego Samsunga na HD5000!No i też ma problem, bo przy zmianie kanałów wyskakuje mu komunikat "brak sygnału z anteny". Jak się okazało(po zdzwonieniu się z Punktem Cyfrowego Polsatu), wina leży po stronie...TELEWIZORA - tak twierdzi kolo z Polsatu!! Przez kabel HDMI wyskakuje mu ten komunikat, a jak tylko zmieni połączenie z tunerem przez SCART'a (Euro), to problem znika, działa bez zarzutu ale wtedy ofkors nie ma HD!!

 

Kolo z Polsatu wytłumaczył nam pewien "myk" - otóż, jak wyskoczy komunikat "brak sygnału z anteny" należy na pilocie wcisnąć i przytrzymać CZERWONY PRZYCISK WŁĄCZ/WYŁĄCZ, wyskoczy komunikat o przejściu w tryb czuwania wtedy naciskamy OK i czekamy aż czerwona dioda na tunerze się zaświeci,później należy znowu nacisnąć CZERWONY PRZYCISK WŁĄCZ/WYŁĄCZ no i czekamy aż tuner sam zaskoczy-może brzmi to skomplikowanie ale czynność banalnie prosta i o dziwo działa!! Z tym,że tą czynności teść musi powtarzać po każdorazowym uruchomieniu telewizora.

 

Dodam,że dotyczy to LCD 32cale marki Philips sprzed 4-ech lat. Podrażniony tą sytuacją, wziąłem tunerek do siebie na TV (3-letni Samsung 32cale) i okazało się, że tunerek śmiga bez problemu, żadnego komunikatu itp. Stąd albo teść ma jakoś "skopane" wejścia HDMI(a ma ich aż 2, co w 4-letnich LCD wcale takie oczywiste nie było) albo właśnie ma już coś nie tak z anteną, czy kablem antenowym, ale to do mnie tez nie przemawia, bo do tej pory na jego starym tunerze wszystko działało!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego to nie wiedziałem...

Ale w końcu w APS powinni to wiedzieć.

Na razie HD 5000 sprawuje się bez zarzutu, więc nie żałuję. Mam nadzieję że tak pozostanie :D

Zresztą powiedzieli mi również że Polsat zamierza docelowo sprzedawać i wypożyczać tylko swoje dekodery.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...